Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

A byłbyś tak uprzejmy i porównał te trigger sety? Bo widzę że przy wymianie do wywalenia idą mi wszystkie Ratechowe części :(

 

wszystkie to znaczy które ? bo valve locker i zbijacz zaworu przełożyłem ze starego (RA-TECH) i działa ;)

 

 

 

EDIT:

 

ok mogę potwierdzić że rączka do PTW pasuje do WE HK416 Open Bolt - trzeba ją tylko dosłownie odrobinę zmodyfikować :

 

20111019180916.th.jpg

 

zaznaczyłem na czerwono miejsca które należy dosłownie lekko spiłować by pasowała idealnie.

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam , niech mi ktos pomoże rozwiać wątpliwośći , czy ta emka

 

https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_gbb_karabiny/a_w_s_s_we-m4_gbb_type_with_open_bolt_system-black_we-2915.html

 

rzeczywiście jest przystosowana do co2 , jak to piszą Krakmani czy to tylko pic na wode ?

 

Mechanizm repliki zaopatrzony jest we wzmocnione części pozwalające strzelać z dwóch źródeł zasilania w zależności jaki magazynek posiadamy czy z zasobnikiem na green gas, czy z miejscem na "nabój" z CO2. Oba rodzaje magazynka zaopatrzone są w suwak pozwalający na strzelanie bez kulek dla potrzeb suchego treningu (przełącznik widoczny na zdjęciu).
Edited by asgszczepan
Link to post
Share on other sites

Proszę Cię, przeczytaj cały ten topic tutaj, przeczytaj na gasguns co się dzieje ze stockowymi replikami.

Po pewnym czasie wyrabiają się części...

To że Ty masz 1 magazynek o niczym nie świadczy, a 1 przypadek repliki która działa na Co2 nie jest dowodem na to, że można bezpiecznie (bez wpływu na zużycie mechanizmu spustowego) używać magazynków w replikach WE.

Poza tym powszechne są awarie nawet na GG.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego tak uważasz? Miałem jednego maga na CO2 i jakoś nic się więcej nie zużywało ...

 

Moim zdaniem jest przystosowana.

 

No to powiem Ci, że masz sporo szczęścia.

Moja replika też była niby przystosowana do CO2, nawet na pudełko naklejka Ra-tech' a się znalazła, a i tak zaczep młoteczka nie wytrzymał.

W zespole spustowym owszem wymienione były niektóre części na stalowe RT. Ale nie te, które powinny w pierwszej kolejności. Wymienili zbijak zaworu oraz blokadę zbijaka, natomiast młoteczek i zaczep młoteczka był fabryczny, czyli z gównolitu. O ile w AWSS jeszcze ta mieszanka dawała radę, to pod OB po pierwszych kilku strzałach, zaczep przeszedł w stan spoczynku, przełożyłem drugi i to samo. Myślę, że w AWSS suwadło chodziło bardziej precyzyjnie, właśnie dla tego, że było nieco stabilizowane przez dyszę i nie waliło tak w rolkę na młoteczku. Inna sprawa, to to, że front suwadła w miejscu, gdzie łapało ono pierwszy kontakt z młoteczkiem, było nieco podpiłowane pod niewielkim kątem. Ułatwiało to na pewno prześlizgnięcie się suwadła po rolce na młoteczku, także zaczep młoteczka nie dostawał tak w kość.

Myślałem, że konwersja na OB rozwiąże wiele problemów, natomiast, tak naprawdę nie rozwiązała zbyt wiele. Jedynie HU jest lepszy. Mam na myśli standardowy zestaw OB. Tak w AWSS, jak i OB do prawidłowego działania repliki WE nieunikniona jest wymiana całości systemu na stalowy od Ra-tech' a.

Link to post
Share on other sites

Proszę Cię, przeczytaj cały ten topic tutaj, przeczytaj na gasguns co się dzieje ze stockowymi replikami.

Po pewnym czasie wyrabiają się części...

To że Ty masz 1 magazynek o niczym nie świadczy, a 1 przypadek repliki która działa na Co2 nie jest dowodem na to, że można bezpiecznie (bez wpływu na zużycie mechanizmu spustowego) używać magazynków w replikach WE.

Poza tym powszechne są awarie nawet na GG.

 

Widocznie trafiłem na cudowny egzemplarz. Replikę posiadam od ponad roku, i nie miałem żadnych problemów na GG (używam średnio co 1-2 tygodnie na strzelanki, lub jakieś milsimy). Magazynek na CO2 miałem, postrzelałem ze 2 miesiące, ale sprzedałem koledze uznając rozwiązanie GG dla mnie bardziej odpowiednie.

 

 

Przez te 2 miesiące dość częstego używania, nie zauważyłem zużycia ponad normę.

 

 

Temat czytałem i sledze.

 

 

 

 

Edyta: Zwracam honor, dopiero teraz załapałem ze chodzi o OB. a sam posiadam CB. Wygląda na to ze jest tak ja mówi mdblack - dysza stabilizuje suwadło.

 

 

Edited by texwillerxxx
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Posiadam replikę M4 GBB AWSS od WE w closed boltcie , bolt catch nie działa już raz go odwoziłem do krakmanów naprawili ( dali po prostu polowe nowej repliki) . Moje pytanie jest następujące :

Czy sensem jest zmieniać closed bolta na open bolta tym zestawem ze spec shopu czy ładować w części ratechowskie ?

i czy tego bolt catcha można naprawić w warunkach domowych ?

Link to post
Share on other sites

Prawie cały ;/ może nie dokładnie ale nigdzie nie jest stwierdzone tzn, zaczyna się ejdne wątek nie kończy bo ktoś zaczyna dwa następne i już koniec ;/ Jest to naprawdę bardzo ważne i są osoby które siedzą w tym dłużej niż ja i się lepiej orientują :) Liczyłem na prostą odpowiedz ale skoro tak nie można to za twoją sugestią przeczytam jeszcze raz

:)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_320&products_id=9691&name=WE_-_XM177_-_Green_Gas_-_Open_Bolt

 

Pytanie do posiadaczy emek WE - wiem że środek to z shitolitu zrobiony jest, ale jak jest z body? Też szajs czy czyste alu?

BTW, jak wsadze do tego długą preckę, zasłonięta tłumikiem i zainwestuje w dorabiane czesci lub RA-TECH'a to ujdzie w tłoku na co2?

Link to post
Share on other sites

Czyste aluminium nie występuje tak o, chyba że masz na myśli folię aluminiową...

Reszta metali to Stopy Aluminium, czyli mieszanki Al + inne pierwiastki np Zn, Mg itd.

Body jest jakimś stopem prawdopodobnie ZnAl.

 

To że wsadzisz nie oznacza, że będzie działać. Po 1 wsze trzeba to porządnie złożyć, a to czy będzie jeszcze dobrze strzelać to już jest loteria, trzeba mieć dobry dryg i dużo zdolności manualnych aby dopasować idealnie elementy w GBB.

Link to post
Share on other sites

Czyli body to gówno.. Tak myslalem :/

To że będzie trzeba przy tym grzebać to rozumiem oczywiście, ale ze względu shitolitu odpuszcze se.

 

Stary przeczytaj jeszcze raz co kolega PJ napisał.

Jeśli chodzi o zastosowany stop Receivera w WE to nie jest on najgorszej jakości wśród replik GBBR.

Bankowo bije wszystkie chińskie klony WA/WOC oraz KJW.

Jest on mniej więcej na poziomie WOC.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie body jest całkiem ładne (mam AWSS), ale są minimalne różnice między seriami (kolor klapki na wyrzutniku łusek itp.).

Mam jeszcze pytania do posiadaczy open bolta. Czy po dłuższym użytkowaniu replika dalej działa bez wymiany bolt carriera, czy komuś już się posypał? Chodzi mi o rzekome wbijanie się w niego hammera. Już kiedyś pytałem, ale chciałbym wiedzieć, jak to wygląda po dłuższym czasie. Dziwne by było, gdyby WE nie zamierzało nic z tym zrobić. Poza tym, czy nie zdarza się wytaczanie się kulek z lufy przy strzelaniu?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...