Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Ale narzekamy na system czy na medium?

 

 

WA też jakoś nie radzi idealnie.

 

 

Inokatsu jakoś też.

 

Pidżej napisałem prawie wszystkie - jedna musiała być odpadkiem a nie kulką, że aż taka rożnica w stosunku do reszty.

 

Co do RoFa jeśli jest zbliżony do oryginału to jest ok, kosiary to bzdura. To że spada RoF to naturalna kolej rzeczy wynikająca z medium jakie jest używane - dobry smar mógły troche pomóc ale kto to wie.

 

Dla mnie się liczy zabawa, nie gram dla "fragów" tylko dla własnej przyjemności, a każdy strzał z gazówki dał mi jak narazie 100x więcej radości niż z AEGa.

 

Dlatego też chce zobaczyć co to nowego WE wymyśliło.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

WA po prostu nie dał rady 50 kulkom, taki spadek jak w Inokatsu mi osobiście by nie przeszkadzał, ale wiadomo - zawsze trzeba udoskonalać repliki. Co do WE, to raczej przy wypowiedziach o OB nie sugerowałbym się działaniem poprzednich wersji. Jeszcze przed poprawką magazynków wystrzeliłem z 50-60 strzałów jedną serią (bez kulek). RoF się wahał, ale nie spadał mocno (nie był zbyt duży). Dopóki nie przetestujemy OB nie powinniśmy chyba mówić, że jest tragiczny, bo na razie na filmach wygląda nieźle.

Link to post
Share on other sites

Dwa przytoczone przykłady są nieadekwatne do sytuacji.

Pierwszy dotyczy repliki GBBR od WA. Jak wiadomo była to pierwsza replika systemu Magna dostępna w sprzedaży.

A co za tym idzie wymagała sporo czasu na poprawki, które dopiero sprawiły, że zaczęła bezproblemowo działać.

Drugi to MTW Inokatsu, które z racji wagi Suwadła od samego początku dedykowane było pod C02.

Dodatkowo magazynek Pro-Win mieści 20 kulek więcej od WE.

Czytaj proszę uważnie co piszę bo nie wspomniałem ani razu, że ROF powinien być "kosiarowy".

Po prostu taka niestabilność, do tego pokazywana na filmiku promującym jest irytująca.

Ale jak widać marketing działa znakomicie, skoro "lepiej" kupić WE - mimo, iż są już dostępne repliki, które dają o wiele większy wybór modyfikacji wewnętrznych, pozytywnie wpływających na prace systemu, a wręcz bezproblemowe i bezstresowe użytkowanie.

Link to post
Share on other sites

"Dwa przytoczone przykłady są nieadekwatne do sytuacji.

Pierwszy dotyczy repliki GBBR od WA. Jak wiadomo była to pierwsza replika systemu Magna dostępna w sprzedaży.

A co za tym idzie wymagała sporo czasu na poprawki, które dopiero sprawiły, że zaczęła bezproblemowo działać."

 

Piszesz coś takiego, a krytykujesz nowy system WE który dopiero wszedł na rynek?

Link to post
Share on other sites

"Dwa przytoczone przykłady są nieadekwatne do sytuacji.

Pierwszy dotyczy repliki GBBR od WA. Jak wiadomo była to pierwsza replika systemu Magna dostępna w sprzedaży.

A co za tym idzie wymagała sporo czasu na poprawki, które dopiero sprawiły, że zaczęła bezproblemowo działać."

 

Piszesz coś takiego, a krytykujesz nowy system WE który dopiero wszedł na rynek?

Tak WE słynie z tego że ma "świetne" wsparcie w zapasowych częściach, które są bardzo szeroko dostępne w prawie każdym sklepie...

Szczególnie wprowadzenie OB, pokazało jak WE troszczy się o starych klientów, przez 1/2 roku wprowadzali ten system (na boże narodzenie był zapowiedziany!)

 

Dopiero ostatnio się to zmieniło, ale nadal nie są ogólnie dostępne jak system WA.

Link to post
Share on other sites

Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli emka syfonuje, to zwykle zamraża się część 45 (ta uszczelka na dyszy), przez co dysza nie może się poruszać swobodnie w cylindrze. Na filmach z OB walą po 10-20 magów full auto zaraz po sobie i nie ma tego efektu, więc na pewno pod tym względem system jest lepszy. A jak się okaże w praktyce, to może lepiej poczekać. Możemy tak sobie osądzać, jak replika działa, kiedy OB na rynku jest bardzo krótko. Ja pozostanę przy tym, że wiążę z tym zestawem pewne nadzieje. Jeśli okaże się słaby kupię KSC, albo KWA, ale na razie wolałbym poczekać na opinie o OB i pojawienie się KWA.

Link to post
Share on other sites

Zarzuć linka do tych wystrzelonych 20 magazynków na full auto jeden po drugim.

BTW KWA będzie cywilną wersją KSC na rynek amerykański(m.in bez oznaczeń Colt'a).

Jest to ten sam system i żadnych innowacyjnych rozwiązań się tam nie doczekamy.

Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem niedawno o KWA- ma być dodatkowa kontrola jakości i powinien być bardziej dopracowany niż KSC. Ale jak będzie zobaczymy. System pewnie będzie podobny. Swoją drogą tajwańska wersja jest kusząca.

Co do full auto. 10 magów z M14:

http://www.youtube.com/watch?v=Cm-zYAxQHvQ&feature=channel_video_title

Tutaj dwie i pół minuty gadania i 18 magów z giety (zdaje się, że tutaj pierwszy i chyba 16 były nie do końca nabite):

 

A tutaj 19 magów:

 

RoF nie jest idealnie stały, ale jest o niebo lepiej niż w starym systemie.

Edited by krzysiek2222
Link to post
Share on other sites

Kusząca, kusząca - zwłaszcza, że Ra-T wypuścił karabinek oparty na tajwańskim KSC w cenie o wiele niższej niż japoński stock.

Co do filmików to nie dotyczą one M4 WE.

A jest poważna różnica w wydajności magazynków WE pomiędzy M4, M14 czy G36.

M4 WE wyszło jako pierwsze GBBR tego producenta, stąd największym problemem tego konkretnie systemu jest jak już wspomniałem zasilanie.

Magazynki M4 WE jakościowo i wydajnościowo również w porównaniu do innych producentów (GHK, KJW, KSC, Pro-Win, VFC) wypadają najgorzej.

Stąd moje stwierdzenie, że samo OB nie rozwiązuje problemów tej platformy, a co najwyżej maskuje inne - wybawieniem dla M4 WE byłoby poprawienie jakości i wydajności magazynków do chociażby tej uzyskiwanej w M14 czy G36.

Link to post
Share on other sites

Mam małe nurtujace mnie pytanie odnosnie dyszy z regulacja ilosci fps. Np. w sklepie u krakmanow jest wzmianka ze na dyszy znajduje sie regulacja ilosci fps poprzez wkrecenie, wykrecenie dyszy. W innym sklepie (cena ta sama) tej wzmianki, ani zdjecia dyszy nie ma. Wie ktos jak to z tym jest? Hk ma takie cos w stocku czy to tylko ra-techowy dodatek?

Link to post
Share on other sites

Wiec jaki ma w tym interes taiwangun ze nie pisze w opisie aukcji ze replika ma npas ra-techa ?

 

Pisze jedynie ze jest przystosowana do CO2

 

 

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_gbb_karabiny/a_w_s_s_we-4168_hard_kick_gas_blowback_type-1887.html

 

 

Dla porownania w opisie pisze ze replika jest przystosowana do magow na CO2 ale nie pisze nic o npas'ie. A roznica w cenie nie wynosci tych 300zł (wartosc npas)

 

 

http://www.sekcja6mm.pl/presto/repliki-gazowe/252-karabin-we-hk416-iii-gen-.html

Link to post
Share on other sites

swego czasu miałem m4 od kraka i nie posiada on npasa, poprostu ktoś w sklepie zauważył że samą dyszę można wykręcać przez co "ta wewnętrzna cześć dyszy się przesuwa" i w prosty sposób można regulować prędkość wylotową, ale trzeba uważać żeby za daleko nie odkręcić bo się nie będzie trzymało i gwint pójdzie sobie na spacer,

 

no i jeszcze jedno podczas strzelania lubi się samo przestawiać(odkręcać/dokręcać) i stabilnośc strzałów jest różna

Link to post
Share on other sites

Bo NPAS poza tą regulacją daje dużo większą stabilność strzałów. W WE, jak napisał otis można regulować prędkość wylotową, ale też nie w takim zakresie, jak w NPASie. Opisy u Krakmanów miały być poprawione rok temu, kiedy kupowałem swoją "emkę". Przez telefon mówili wtedy, że te wszystkie repliki emek, to jest ta sama wersja z regulacją. Ja za to mam inny problem. Nie wiem, czy było to już wcześniej, czy teraz się pojawiło, ale na tym pręcie, na który nakręcona jest dysza osadza się białe "coś", które jest dosyć twarde. Nie mam pojęcia co to jest.

img3707t.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...