Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzis przetestowalem moja M4 na kulkach, jesli chodzi o zasieg i celnosc to jestem pod wrazeniem, zwlaszcza ze do tej pory mialem do czynienia ze sprzetem paintballowym, ale oczywiscie nie moglo byc zbyt fajnie i napotkalem 3 problemy a w zasadzie 2 bo jeden dotyczyl tego ze strzelalem z jednego magazynka i w pewnym momencie ( po wystrzeleniu 3 magow w semi) i po oproznieniu maga na w trybie FA zamrozilo sprzet i zaczelo syfonowac. Sytuacja wrocila do normy po ogrzeniu, wiec jesli o to chodzi to chyba normalna sytuacja.

1 problem to taki ze czasami zauwazylem ze przy selektorze ustawionym na semi, po nacisnieciu spustu zaczynal strzelac seria, jedno wscisniecie spustu a slychac 2-3 strzaly.

2 problem to taki ze tez czasami przy jednym strzale w semi, wylatywaly z lufy dwie kulki na raz.

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites

1. problem to wina tego że powoli naciskasz spust i powoli go puszczasz, też tak mam w g36 od we gdzie jest taki sam system spustowy.

Nie wiem czy to na pewno o to chodzi, bo wydaje mi sie ze wciskalem normalnie, poza tym pozneij zauwazylem jeszcze ze tak sie dzieje jak nabije magazynek na maxa, to 1 strzal tak wlasnie wyglada ze wciskam spust i sluchajc dwa strzaly i pozniej juz jest normalnie. Zreszta skoro jest na semi to chyba nie powinno byc roznicy ile trzymam spust. Jutro obczaje to jeszcze raz, ale dziwne to wszystko troche.

Jeśli chodzi o dwie kulki w lufie, to albo masz problem z gumką HU, albo mając kulkę w komorze ręcznie wprowadziłeś następną (choćby ciągnąć za rączkę przeładowania).

Zwroce na to tez uwage, czy czasem nie bylo tak jak piszesz ze przeladowalem- chociaz wydaje mi sie ze nie... co do gumki to jak to jest ? ze moze ona powodowac to ze leca dwie kulki ? Dwa razy widzialem tez, ze po przeladowaniu i jak opuscilem lufe w dol to wypadla mi kulka, co odpowiada za trzymanie kulki w komorze ? nie czasem tez gumka ?.

Kurde juz nie wiem co jest grane, od poczatku same problemu z tym m4. Zamowilem sobie przed weekendem gumke A+ wiec przy okazji bede mogl cos poprobowac.

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites

Przyszedl mi zaworek NPAS, oczywiscie wyciagnalem go i chcialem sprawdzic czy ladnie sie wkreca kluczykiem i wykreca. Poczatkowo nie zauwazylem ze na gwincie zaworka sa dwie uszczelki, podczas krecenia wypadly jakies dwa paprochy, tak jak by kawalki uszczelek, ale przeciez nie powinno sie im nic stac bo przeciez ten gwint sluzy do regulacji. Moze kwint troszke podcial je przy kreceniu ? Stan uszczelek ciezko ocenic bo sa malenkie i nie wiem co zrobic olac i kladac ja do dyszy, czy wstrzymac sie i kupic gdzies nowe i podmienic o ile takie dostane... Po wsadzeniu do dyszy, tez nieczaje jak mam to regulowac skoro po wsadzeniu kluczyka kreci sie caly zaworek :/

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam problem z HK 416 GBB (nie jest to tytułowe M4 ale system ten sam) z ogniem ciągłym.

Widziałem na YouTube wiele filmików jak to strzela na full auto jednak u mnie są jakieś problemy.

Podczas serii na full auto po wystrzeleniu kilku kulek karabinek zostaje rozładowany. Muszę ponownie przeładować raczka i znowu seria kilku kulek i przeładowanie. I tak do opróżnienia magazynka.

Dodatkowo są duże skoki FPS w serii. Po trajektorii lotu kulek ładnie to widać.

Kolejny problem to jest szczelność dyszy. Podczas serii dużo gazu jest wyrzucane przez okienko wyrzutu łusek. Zazwyczaj jest tego tak dużo jak by zamek pluł green gazem.

 

Na szybkim strzelaniu na semi nie ma powyższych problemów.

 

Przewertowałem ten temat dość dokładnie i nie znalazłem odpowiedzi na moje problemy. Dodatkowo zauważyłem ze jest tu dużo specow od GBB OPEN BOLT wiec będę bardzo wdzięczny za info jak się z tym uporać.

 

 

Link to post
Share on other sites

Ogólnie karabinek jest nowy był na kilku strzelankach. Dysza wyglada dobrze. Nie ma żadnych ubytków ani pęknięć.

Nagrałem filmik w zwolnionym tempie aby przyjrzeć sie pracy zamka na full auto i dysza pracuje bez zacięć.

 

Edit: po dokładnej analizie nagrań zauważyłem ze bardzo często podczas ruchu bolta do tylu plastikowa dysza jest wysunięta. Jest wsuwana do środka po zamknięciu zamka. Oring oczywiście nasmarowany olejkiem sylikonowym.

Edited by krzychu43
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ostatnio - po zalozeniu NPAS'a , zmierzylem sobie FPSy w swojej m4 WE, i troche zdziwilem sie i rozczarowalem zarazem. Max FPS jakie uzyskalem to ~400 :/, co do gazo-zernosci to tez nie zauwazylem zeby byl duzo wiekszy (max 2 magi, przy dobrych wiatrach). Nijak sie to ma do tego co opisywal Amadem na 46 str. Pisal o zakresie regulacji 300-480 FPS i ze bez problemu wystrzelimy 3 magazynki. Oczywiscie zeby nie bylo sprawdzilem tez na stokowej - plastikowej dyszy, wynik to ~440 FPS, czyli tak jak ma byc.

Kupilem tego NPAS'a glownie przez to co tam napisal, ale nie mam pojecia z kad on wzial te liczby...no chyba ze ja cos robie nie tak to zwracam honor, ale co ?

Link to post
Share on other sites

raczej nie rzucila mi sie w oczy chmura gazu :/ Srubka do regulacji jest wkrecona na maxa, wiecej sie juz na pewno nie da. Jak montowalem NPAS widzialem ze sa jakies uszczelki na gwincie w tej wkrecanej czesci, moze to cos z nimi...

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites

Prosta sprawa...NPAS nie jest "drop-in" kitem do każdego WE. Gdybyś poświęcił czas na przyglądanie się dlaczego tak jest, zauważyłbyś, że NPAS ma dużo grubszą podstawę -> siedzi "wyżej" w dyszy -> mniej gazu się do niego dostaje przed przekierowaniem go do tyłu. Żeby powiększyć FPS przy NPASie, musisz otworzyć dyszę (nozzle) plastikową i po rozłożeniu na dwie części ściąć/ spiłować większość "zębów", o które się opiera NPAS. Możesz też spiłować całe i sam zrobić nacięcia, które będą wpuszczały gaz. Ja spiłowałem część i na abbey brut sniper gazie mam przy maksymalnie skręconym 440-450 fps na lufie 360mm 6.03 Angry guna (na innych: 470fps na 509mm i 400fps na 270mm).

 

Kluczem jest zostawić lub zrobić miejsce, przez które gaz będzie mógł wrócić do zamka. Pamiętaj, że jak spieprzysz to masz do wyrzucenia plastikowy nozzle, a nawet jak zrobisz dobrze, stockowa dysza nie będzie już funkcjonowała poprawnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

Właśnie zamontowałem NPAS w moim HK tak jak kolega wyżej pisał.

Na pełnym stocku i na gazie Abbey Predator Ultra Gas udało mi się osiągnąć około 460FPS. Dodatkowo pozbyłem się problemów ze stabilnością strzałów na full auto opisanych na poprzedniej stronie.

 

Właśnie leci do mnie z ehobbyasia komora hop siup z Angry Guna, Percka 6,03 tego samego producenta i kilka gumek to testów więc napiszę jak to sie sprawuje po zamontowaniu.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować więc tworzę nowy post.

Jak już wiadomo wpadła mi w ręce precka Angry Gun 350mm 6,03mm.

Po zamontowaniu, kulki na około 20m spadały z ogromnym impetem w ziemię. Regulacja hopka kompletnie nie pomagała.

Myślałem że to gumka firmy Guarder oraz Maple Leaf Delta nie sprawdzają się z powodu swojej twardości ( Guarder- 70 degree, Delta 75 Degree)

Kolega "FlorChuck" naprowadził mnie na trop wadliwej lufy. Po przyjeździe do domu rozebrałem moją HK i wyjąłem lufę w celu inspekcji.

To co zobaczyłem w środku przerosło moje najśmielsze obawy.

Niby lufa precyzyjna a moja stockowa w środku wyglądała o niebo lepiej.

W środku lufa precyzyjna Angry Gun była pokryta nalotem ( prawdopodobnie efekt korozji), końcówka lufy na którą zakładamy gumkę hop up posiadała liczne zadziory i niedoróbki. Korona lufy w fatalnym stanie.

Nic dziwnego że po zamontowaniu czegoś takiego hopek nie dawal rady a z karabinu umieszczonego w imadle strzeleckim można było ostrzelać obszar 2mx2m na 20m.

 

Po inspekcji lufy zrobiłem konfigurację:

-Lufa stockowa

-Gumka Guarder

-Komora Hop-Up CNC Ra-Tech

-NPAS na którym jest około 460FPS

 

Po wywaleniu całego magazynka z okna mojego warsztatu ( dystans 55-60m) okazało się że jest wszystko ok.

Po zmianie gumki na Deltę efekt podobny co potwierdziło że teoria o wadliwej lufie Angry Gun 6,03mm jest potwierdzona.

 

Skoro wadliwa to nie ma nic do stracenia. Przystąpiłem do polerki przewodu lufy.

Po 3 godzinach polerowania wszystkie wżery znikły, wnętrze lufy jak lustro. Następnie polerka korony lufy oraz obrobienie początku lufy która wchodzi wraz z gumką do komory HU.

Następnie złożyłem wszystko w konfiguracji:

 

-Lufa Angry Gun 6,03mm 350mm (po poprawkach)

-Gumka Guarder 70 Degree

-Komora Hop-Up CNC Ra-Tech

-NPAS

 

Po ustawieniu hopka i wystrzeleniu kilku kulek G&G 0,28g okazało się że zabrakło mi odległości do strzału.

Kulki leciały jak po sznurku i znikały w krzakach do których mam 55-60m ( mniej więcej mierzone taśmą)

 

PODSUMOWANIE:

Lufa którą kupiłem na ehobbyasia.com z całą pewnością była wadliwa. Doprowadzenie jej do stanu używalności zajęło mi około 4h i jest ok.

Ale czy kupując lufę precyzyjną, która nie jest z najniższej półki jak to mówią zagraniczne fora jesteśmy skazani na znaczną poprawę fabryki?

Tego nie wiem. Być może trafił mi się wadliwy egzemplarz, być może w opisanym sklepie mają jakąś trefną partię.

Tak czy inaczej jeśli ktoś ma podobne problemy polecam wykonać zabiegi opisane powyżej o ile komuś nie chce się bawić w zwroty i reklamacje.

Jeżeli ktoś planuje zakup takiej lufy to proszę się liczyć z prawdopodobieństwem takiej przypadłości.

 

Żałuje tylko, że nie robiłem żadnych zdjęć aby wam pokazać jak to wszystko wyglądało.

W najbliższym czasie dostanę lufę precyzyjną Ra-Tech 6,01mm 509mm i jeśli będą jakieś jaja to wam wszystko udokumentuje i

oczywiście wpiszę tutaj.

 

Pozdrawiam

 

Edited by krzychu43
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...