Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Drogie te raczki :D

Dla mnie tym bardziej trudno bo nie mam w tym żadnych doświadczeń, bo ja to bardziej siedzę w paintballu a dokładnie MagFed tam nie ma takich wynalazków :D ale jeszcze pobawię się tymi gumkami. Co do regulacji to faktycznie biednie... ale nie tak dawno trafiłem na coś ciekawego, alternatywę dla alu dysz RaT:

Regulacja znajduje się na boku "śrubeczka" bardzo fajne i praktycznie rozwiązanie. Wyjdzie taniej niż za RaT, chociaż tez nie mało...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lufy VFC Psalm zamontujesz i w GBB i AEG - zwróć uwagę na frezy, pasują do komory WE, obecnie mam zamontowaną 250 mm z gumką A+ i strzela to dobrze. Gumkę A+ trzeba bardzo dokładnie osadzić, tutaj w pełni zgadzam się I3ongo - druga sprawa to właściwie dobrać dystanser, kombinowałem z różnymi, miękkimi, twardymi, "H" i za każdym razem był problem. W końcu zrobiłem z pustego wkładu do długopisu dokładnie dobierając szerokość. Działa do dziś i kręci jak trzeba. No i oczywiście teflon fix + stabilizacja lufy wewnętrznej w zewnętrznej.

Edited by zbojcerz_hegemon
Link to post
Share on other sites

i tylko FVC pasuje do AEG i GBB ? Czy inne tez ? Najbardziej pasowała by mi Ra-Tech, ale nie wiem co jest grane ale prawie wszędzie niedostępna 370mm :/ a jak gdzies juz ja wynajde na mniej znanych stronkach to wysyłka bardzo droga.

Druga sprawa to taka ze strzelałem sobie ostatnio w sobotę i dalej coś z lotem kulki nie tak - również na stockowej gumce WE. Patrzyłem na to żeby wsadzic ją tak jak trzeba, ale mimo to ewidentnie ciągnie ja troche na prawo. Na dalsze odległości jest lepiej ale takie ok 20m to własnie nie leci ta kulka tak jak trzeba. Nie mam w tej chwili innych kulek wiec nie mam jak sprawdzić na innych ale te które mam to Rockets Platinium 0.3 - ponoć całkiem dobre. Do tego dochodzi jeszcze jedna sprawa co jakis czas podczas strzelania kulki zaczynają tracić moc, a z wyrzutnika widać chmurkę gazu. Niestety mam tylko jeden magazynek i byc może chodzi o zamarazanie czegos... chociaż strzelam raczej tylko w semi. Jak to wygląda u was ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam wszystkich. Mam do was pytanie które pewnie niektórzy z Was stawiali sobie przed zakupem tej repliki. Mam możliwość dorwać m4 ze sklepu z Włoch w wersji customowej z częściami od Ra-techa. Po przeczytaniu całego tematu doszedłem do wniosku, że jest to mało opłacalne gdyż części zamienne nie są z jakiegoś super materiału i ich wytrzymałość jest wątpliwa. Koszt takiej zupgradowanej emki to około 695 euro plus stalowa komora hop up. Zakup dość kosztowny dlatego chciałbym się Was zapytać (w głównej mierze właścicieli wersji lv2) czy ten zakup miał sens czy lepiej byłoby włożyć pieniążki w jakaś replikę od G&P. Niestety do tej pory najwiecej info udało mi się zebrać na temat broni ze stajni WE i nie mam porównania jak to wyglada z modelami innych firm. Mam do dyspozycji około 800-1000 euro i zależy mi na czymś co będzie warte wydania tej kwoty. Wiem, że to gaziak i że mogą być problemy w czasie jego elsploatacji, ale zależy mi akurat na tym typie zasilania broni. Czy do wersji z G&P ratech rownież przygotował jakieś gotowe zamienniki czy ewentualnie można dorwać gdzieś replikę cudtomowa z wymienionymi wrażliwymi poddzespolami? Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Dodam jedynie, że mka będzie mi służyć jako boczniak dla m24. Dlatego zależy mi na krótkiej wersji CQB.

Link to post
Share on other sites

Jeśli myślisz o gazówce G&P to imho nie warta jest pieniędzy. Magna to kapryśny system, nie warto schodzić poniżej Vipertecha/Inokatsu przy magnie, no chyba że zeżarłeś na tym systemie zęby i będziesz sobie z pierdyliarda części różnych producentów wybrać rozsądny set.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A ja się ostatnio wziąłem za modyfikacje suwadła, niestety nie wytrzymalo zbyt długo. Po ok 1000-2000 zauważyłem ze pseudo stalowy ''ząbek" zaczep bolt catcha zaczyna sie ruszac i wiedzialem ze bedzie z tym problem. Zglaszalem ta sprawe do serwisu ale serwistan uznal ze to nic takiego i nie ma sie czym przejmowac - ze to normalne. Wiec strzelalem sobie dalej po ok 4000, ruszal sie jeszcze bardziej, o tym ze do tego czasu zdarzył sie tez dobrze zetrzec nie wspominam (chinska stal). W koncu suwadlo zaczelo sie blokowac, bo zaczep ruszal sie juz na tyle ze bolt catch zamiast zatrzymywac sie na nim to wchodzil za niego !!! (foto 1). Zglosilem to na serwis po raz kolejny, wyslalem tez fotki (polroczna gwarancja byla juz na koncowce). Napislaem tez wiadomosc, na ktora dostalem odpowiedz ze sprawa zostanie rozpatrzona i prawdopodobnie otrzymam nowe suwadlo a stare im po prostu odesle. Poprosilem o to abym mogl zachowac sobie to stare bo wiedzialem ze z nowym stanie sie to samo predzej czy pozniej. Na szczescie zgodzili sie i moglem sie pobawic z nim.

Na poczatek usunalem oryginalny zaczep, szybko okazalo sie dlaczego zaczal sie ruszac, niestety oryginalnie jest on zabezpieczony przez dwa piny zaznaczone na czerwono na 1 zdjeciu. Nie przechodza one przez caly zaczep a jedynie minimalnie trzymaja go od przodu, przy czym minimalnie trzeba czytac doslownie ! Dodatkowo grubosc tego elementu ok. 2 mm tez nie sprzyja jego stabilnosci, no i dochodzi jeszcze do tego jego jakosc - niby stal ale jakas bardzo kiepska.

Po wyciagnieciu oryginalnego elementu najpierw powiekszylem otwor do ok 4-5mm szerokosci, pozniej rozwiercilem wiertlem 1mm oryginalne zabezpieczenia ( dosc precyzyjna robota) oraz pociagnalem odwierty do przeciwleglej scianki tak aby zabezpieczenie nowego zaczepu moglo przejsc na wylot (foto 2). Pozniej wzialem sie za dorobienie go z jakiejs dobrej stalowej srubu a dokladnie z odcietego wczesniej łba sruby, pozniej wstepne dociecie pila i zabawa pilnikiem. Po cisanym dopasowanu go zaznaczylem miejsca do przewiercenia. Nastepnie dopasowalem odpowiedni drucik z ktorego zrobilem zabezpieczenia i znow zabawa pilnikami, papierem sciernym i szlifierka aby uzyskac odpowiedni ksztalt w srodku i na zewnatrz. Na koniec dalem jeszcze troszke kleju do metalu na zabezpieczjace piny i wbilem je na stale. Szybki test na sucho i wszystko dziala puki co.

DSCI0470J_shwpqne.jpgDSCI0652u_shwpqnw.jpg DSCI0649J_shwpqns.jpg

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Witam, mam pytanie. Części jakich firm (oprócz ra-techa) pasują do m4 we? Dokładnie chodzi mi o to czy jest możliwe wsadzenie zespołu spustowego + suwadła w body king armsa.

Oprócz Ra -Techa części do We robi jeszcze Angry Gun ( między innymi). Mam ich aluminiową komorę hop -up i w przeciwieństwie do stalowej ratechowej pasuje idealnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć !

 

Z racji tego że jestem zielony w gbb , mam kilka pytań związanych z tym tematem .

Jak z wytrzymałością zespołu spust ratech , opłaca się inwestować czy lepiej wymieniać co jakiś czas stokowy od WE ?

Czy ten magiczny npas niweluje skoki fps ?

Jakie magazynki , green gaz czy co2 ?

Które z części (pomijając zespół spustu) zużywają się najszybciej .

 

Podejrzewam że większość z tych kwestii była poruszana w wątku ale niestety nie dysponuję wystarczającą ilością wolnego czasu żeby go uważnie przeczytać . Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites

Cześć !

 

Z racji tego że jestem zielony w gbb , mam kilka pytań związanych z tym tematem .

Jak z wytrzymałością zespołu spust ratech , opłaca się inwestować czy lepiej wymieniać co jakiś czas stokowy od WE ? Trzeba co jakis czas kupowac srockowe - najbardziej opłacalna opcja.

Czy ten magiczny npas niweluje skoki fps ? Moim zdaniem nie.

Jakie magazynki , green gaz czy co2 ? GG,

Które z części (pomijając zespół spustu) zużywają się najszybciej . Zespól zamka.

 

Podejrzewam że większość z tych kwestii była poruszana w wątku ale niestety nie dysponuję wystarczającą ilością wolnego czasu żeby go uważnie przeczytać . Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites

Npas niweluje skoki fps, wpływa także na gazożerność. Stalowe części ratecha to szajs. Green gas. Było 3-4 razy poruszane. Jak nie masz czasu na czytanie (teorię), to na praktykę (utrzymanie gazówki w dobrej formie), też pewnie nie będziesz miał.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam, mam problem z aluminiowym frontem dyszy Ra-techa w moim M4. Od jakiegoś czasu Ra-tech oferuje same fronty dyszy wykonane z alu i postanowiłem sprawić sobie taka, ale po wymianie wyraźnie spada zasięg strzału. Teoretycznie jest to identyczna cześć jak tak oryginalna - plastikowa. Testowałem kilka razy i za kazdym razem jest to samo, testowalem za rowno z zaworkiem NPAS jak i ze stokowym i wyniki sa takie:

Plastikowy front + stockowy zaworek = OK

plastikowy front + zaworek NPAS = OK

alu front + stockowy zaworek = spadek zasiegu

alu front + NPAS = spadek zasiegu

 

Ewidentnie spadem powoduje zmiana frontu na alu, oczywiście wszystko inne pozostaje bez zmian, zmienia sie tylko i wylacznie front dyszy. Nie mam pojecia dlaczego tak sie może dziać, sprawdzałem wymiary obu frontow i sa niemal identyczne. Moze ktos cos pomoze, bo mi nic nie przychodzi do glowy...

Link to post
Share on other sites

Amadem pisał w tym temacie żeby nie zakładać alu dyszy bo słabo na niej z powtarzalnością i że spadek osiągów jest zauważalny. W kontakcie z innymi, twardymi materiałami plastik ustąpi i się dopasuje, alu nie za bardzo.

Link to post
Share on other sites

Pisal, ale to bylo sporo czasu temu, wtedy byly dostepne jedynie cale autorskie dysze od ra-techa przystosowane do ich specjalnych zaworkow. Wtedy byla dostepna chyba jeszcze 1 ver. zaworka i faktycznie byly z nimi jakies jaja. Ten front jest niby kopia plastikowej , stockowej czesci, przystosowana do stockowego zaworka/Npas i dlatego tak mnie to dziwi, a co masz konkretnie na mysli z tym dopasowaniem ? niedopasowanie ktorych konkretnie czesci w tym przypadku moze według ciebie powodowac spadek fps i dlaczego...

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites

Zerknij na oryginalną, plastikową dyszę. Nie masz wrażenia że jej przód jest nieco chropowaty, jakby komora HU go nieco "ogryzła"? Ano właśnie choćby tutaj plastik ustępuje metalowej komorze HU, dysza się dopasowuje do miejsca gdzie ma wejść i nieźle się tam uszczelnia, natomiast aluminiowa dysza nie bardzo będzie chciała się poddać (za małe siły tu działaja). Tak bym obstawiał, nie miałem tej konkretnej części w ręku, ale w materiale wykonania (ewentualnie ch**j tolerancji i niechlujnej produkcji RAT) szukałbym źródła problemu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Trochę odpuściłem ten temat na jakiś czas ale teraz postanowiłem jeszcze raz do niego podejść i udało się :icon_smile:. Skopiłem uwagę na połączeniu obu części dyszy i zauważyłem ze plastikowy front wchodzi wyraźnie ciaśniej niż aluminiowy po mimo praktycznie identycznego wymiaru otworu (pewnie wynika to plastyczności plastiku). Postanowiłem porządnie doszczelnić połączenie taśma tefolnowa i poskutkowało, teraz osiągi są bardzo zbliżone do plastikowej dyszy i bardzo ładnie to śmiga no i nie muszę się martwic pęknięciem dyszy no i fajniejszy jest dzwiek pracy mechanizmu przeładowania i strzalu. Puki co ładnie śmiga na stockowej komorze hop up i nic się nie dzieje, ale tak czy siak myślę sobie sprawić stalowa.

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wiem koledzy. Ostatnio odkopałem moje hk ob z przebiegiem 3 magazynków gazu. Zastanawiam się czy dostępność części zamiennych do tej repliki nadal jest względnie dobra czy jest to już raczej sprzęt pomału wycofany z rynku bo zauważalnie jest go mniej chyba że źle patrzę? Mam dylemat czy bawić się w GBB czy sprzedać tą replikę B bądź co bądź praktycznie nie używaną w pierony? Zastanawia mnie również następującą rzecz, a mianowicie, czy macie jakiś niezawodny sposób na samoczynnie otwierające się okno wyrzutu łusek bo u mnie ten problem występował od wyciągnięcia repliki z pudełka i nadal nie mam pomysłu na jego rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Klimat w Polandii nie sprzyja zabawom z gaziakami. Jeżeli nic nie pękło, to nie ma sensu wymieniać, choć jak chcesz, to możesz zamówić z Chin kurek.

 

Co do klapki, to dobrze jest rozkręcić jej wnętrzności i podłożyć coś pod tę sprężynę.

 

P.s. pewnie trzeba będzie doszczelnić magazynki :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...