Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Nie no na siłę nie zamierzam nic wymieniać. Mam nowego elektryka i tak jakoś średnio mi się widzi kupowanie magazynków do HK. Ten z zestawu jest szczelny. HK leci pod młotek, nie mam czasu na dbanie gaziaka, ten mój był praktycznie nieużywany więc myślę że nie będzie problemu z zainteresowaniem. W końcu 3 magazynki gazu tylko w celach pokazowych to żaden przebieg dla repliki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej, mam kilka pytań odnośnie HK416 od WE. Próbowałem przekopać się przez ten temat, ale ciężko było, tym bardziej, że początek miał miejsce w 2008 roku i część informacji mogła się trochę zestarzeć.

 

Już jakiś czas interesuję się tą repliką i zastanawiam się czy nie ściągać jej z zagranicy... Głównie dlatego, że wolałbym dorwać się do wersji w czarnym kolorze. Ale do rzeczy. Nie widziałem, żeby WE miało w swojej ofercie HK416D (skrócona) więc chciałbym się dowiedzieć która lufa (zewnętrzna i wewnętrzna) będzie pasowała do tego systemu i pozwoli mi skrócić tą replikę?

Czytałem, że instalacja N.P.A.S od RaTecha pozwala na ograniczenie FPSów, tyle tylko, że tą konkretną część widziałem dostępną w jednym polskim sklepie i zastanawia mnie ogólna dostępność części do tej repliki. No i jak z montażem, poradzi sobie ktoś kto do tej pory rozbierał tylko gazowe Glocki? :c

 

I jeszcze jedno: da się dorwać mocniejszą sprężynę do rączki przeładowania, tak żeby stawiała opór chociaż zbliżony do palnego odpowiednika?

 

Replikę chcę kupić głównie w celach treningowych i do okazjonalnych rozgrywek CQB. Większe pieniądze jeśli w ogóle to będę w nią wkładał dopiero za jakiś czas. No chyba, że są części, które najlepiej wymienić od razu po wyjęciu z pudełka, ale na to jestem przygotowany. Mam nadzieję :icon_wink:

 

I z ciekawości się zapytam, bo lubię koszerne itemki - jest w Warszawie lub okolicach ktoś kto podjąłby się wyrzezania na body tej repliki oryginalnych oznaczeń producenta? Nie uśmiecha mi się wykładać 2.2k za VFC tylko dlatego, że na licencji ;-;

Edited by Alcarin
Link to post
Share on other sites
która lufa (zewnętrzna i wewnętrzna)

 

AngryGun/WE - musisz poszukać w Chinach.

 

EDIT: Do WE jest adapter, który pozwala zaadaptować lufy od systemu WA.

 

N.P.A.S od RaTecha

 

Jak wyżej.

 

I jeszcze jedno: da się dorwać mocniejszą sprężynę do rączki przeładowania, tak żeby stawiała opór chociaż zbliżony do palnego odpowiednika?

 

Rączka przeładowania nie ma żadnej sprężyny :teethh:. Sprężyna znajduje się za suwadłem, które jest oparte o rączkę. Jeżeli chodzi o WE, to stocki szybko padają. Ja u siebie mam tą od palnej i działa wyśmienicie. Jak wrzucisz mocniejszą sprężynę, to zwiększysz także odrzut tracąc parę FPSów.

 

No chyba, że są części, które najlepiej wymienić od razu po wyjęciu z pudełka, ale na to jestem przygotowany.

 

JW - rączka przeładowania, do tego firing pin. Bodajże stalowy/7075 produkuje TSC. Najtaniej jak zwykle w Chinach :icon_mrgreen:. W stocku części WE z palcem w tyłku przetrwają 10k, co jak na gazówkę jest całkiem dobrym wynikiem. Do tego są one tanie jak barszcz, więc można spokojnie brać kolejne stocki, no chyba, że lubisz wydać 110$ na nowy triggerbox :teethh:.

 

I z ciekawości się zapytam, bo lubię koszerne itemki - jest w Warszawie lub okolicach ktoś kto podjąłby się wyrzezania na body tej repliki oryginalnych oznaczeń producenta?

 

Protip: "Grawerowanie laserowe".

Edited by EndeBeats
Link to post
Share on other sites
Ja u siebie mam tą od palnej i działa wyśmienicie.

Da się to dorwać w rozsądnej cenie? Czy nie w ogóle nie mam co liczyć i od razu szukać zamiennika?

 

 

Protip: "Grawerowanie laserowe".

Wiem pod jakim hasłem tego szukać, chodziło mi raczej o sprawdzone usługi :icon_smile:

 

Najtaniej jak zwykle w Chinach :icon_mrgreen:.

Do tej pory ograniczałem się raczej do naszych lokalnych sklepów... Chińskie sklepy to dla mnie zagadka nie mniejsza niż ich krzaczki, więc byłbym wdzięczny za jakieś linki :icon_smile:

Edited by Alcarin
Link to post
Share on other sites

repliki WE gbb to imitacja oryginalnych np. HK616. Jestem po wymianie bebechów w moich HKaśkach . Stockowe okazały się za słabe . Aby wszystko chodziło jak malina zauważyłem , że trzeba wymienić kopyto lufy na stalowe, Bold stalowy , mechanizm spustu można tylko młotek wymienić . No i zaczyna się zabawa z ustawieniem .. Ja zamieniłem gazówki na HP i teraz jest o wiele prościej , reguluje tylko przy butli. Mimo wszystkich tych kłopotliwych pierdół z gazówkami nie zamieniłbym ich na żadnego elektryka ������

Edited by RobertS
Link to post
Share on other sites

No i o to mi chodzi :) Zależy mi na jak najlepszym odwzorowaniu broni i możliwości ćwiczenia sekwencji jak przy ostrym odpowiedniku :) Z czasem też chciałbym przerzucić się na HP, ale to z czasem, bo taka impreza kosztuje... A chciałbym, żeby przy konwersji nie zmieniło się nic w działaniu poza wężykiem więc w grę wchodzi chyba tylko silnik Daytona...

Link to post
Share on other sites

repliki WE gbb to imitacja oryginalnych

 

...tak jak każda replika GBB :teeth:

 

 

kopyto lufy

 

co?

 

Bold

 

Zapewne bolt carrier.

 

mechanizm spustu można tylko młotek wymienić

 

lol, nie. Możesz wymieniać co chcesz, a dodatkowo masz też cały triggerbox od AngryGun.

 

Ja zamieniłem gazówki na HP

 

Sprężone powietrze to nie gaz? :teeth:

Link to post
Share on other sites

Bo nie każda replika młody człowieku "ENDEBEATS" , tylko WE ma dużo części i można je kupić .

 

A przeróbka na HP nie jest znowu taka droga - butla 99zl mamba 50 zł reduktor około od 450 do 700 zł a i końcówka na magazynek 45 zł .

 

Za bolt, przepraszam wielki specjalista endebeats miał raję ;)

 

Alcarin zapraszam do Killhousu :D wymienimy się doświadczeniami :) a i prawdziwych ekspertów się poradzimy :D

 

A jeśli chcesz coś ze sklepów to: http://www.asgplus.fora.pl/sklepy,55/sklepy-zagraniczne-z-hong-kongu,366.html

Ja kupuję u Czechów , mają prawie wszystko

Edited by RobertS
Link to post
Share on other sites

Bo nie każda replika młody człowieku "ENDEBEATS" , tylko WE ma dużo części i można je kupić .

 

No tak, bo do WA, czy KWA nie ma nic :teethh:

 

Za bolt, przepraszam wielki specjalista endebeats miał raję :icon_wink:

 

Miło, że ktoś uważa mnie za specjalistę. W końcu takie literówki nie zdarzają się często i dobrze jest poprawić kogoś, kto nie ma racji.

Link to post
Share on other sites

Z ciekawości zapytam jak wychodzi szybka zmiana magazynka w systemie HPA z zasilaniem przez magazynek ?

 

Sanders , UPS i tu jest problem - z kolegami wyprodukowaliśmy - magazynki hi-capy i ich używamy, ja próbowałem wypinać mambę z maga na drugiego ale huk, jak i kłopoty z wpięciem następnego były zbyt duże :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

W zasadzie to jestem już niemal zdecydowany na M4/M16. Chciałby tylko wiedzieć, czy można z tą repliką konkurować z dobrze zrobionymi elektrykami? Samego GG się nie boję. Ostatnio latam z AW338 na GG i daje radę ale tam układ gazowy działa innaczej i tam skoki fps są poniżej 10. Przeszkadza mi tylko 6kg wagi i czasem przydałaby się samopowtarzalność. Przydało by się coś klasy DMR.

Link to post
Share on other sites

Przerabiałem WOC-a w różnych setach, zainwestowałem sporo i za cholerę nie chciało to strzelać, a WE użytkuję z powodzeniem od trzech lat. Tyle że wstawiam stockowe części zespołu spustu w miarę zużycia. Żadnych ra-techów.

 

dokładnie. Tylko stock i chodzi. Tanie części i wymiana.

Link to post
Share on other sites

Hmm to już prędzej jakiś woc lepiej zadziała. Możesz walczyć przeciw elektrykom lecz nie będzie to równa walka.

Pozwolę się nie zgodzić. WOCe na stocku są zdrowo przepłacone, Magna to ogólnie niezbyt dobrze przemyślany system. WE>WOC, a jak doliczysz jeszcze znacznie tańsze części oraz mniejszą awaryjność choćby magazynków (ergo frustrację mniejszą) to WE naprawdę jest niezgorszym systemem. Z aegami spokojnie można podjąć walkę jak równy z równym, nie liczę super odwalonych elektro snajp w które jest wpakowana równowartość PKB Zimbabwe. Daytona, no jest super, zwłaszcza kiedy rozwala korpus, bo kopa ma mocnego :D. Jak się nie boisz greengazu to WE jest fajnym gnatem na początek-dużo się można nauczyć o grzebaniu, system jest dobrze rozpracowany w kraju i na zachodzie, części są tanie i jest spory wybór.

Link to post
Share on other sites

To jak kto woli chociaż teraz sam siedzę na ino a nie wocu i nie mam co narzekać ale to chyba z powodu zasilania magami co2 i magami przerobionymi na hp.

 

Czasem można nawiązać ale lepiej mieć prowina z 50 kulkami niż we 30 kulek w magu.

Do WE masz tonę części tuningowych, gotowe magi hp wykonane z hicapów, daytonę oraz konwersję alyana.

 

Green gazu nie polecam jak już to propan i to w najczystszej postaci, replikę czyścić i smarować jak prawdziwą więc nie lać oleju ale szmatka i na nią olej a potem znów wszystko czystą szmatką bawełnianą.

 

Jak masz możliwość to wypożycz od kogoś replikę na jeden dzień i zobacz czy Ci się to podoba.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...