Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

No przeczytalem te posty, i chyba zdecyduje sie na tego WE M4, nie ma chyba co za bardzo wnikac i jesli pojawi sie klopot to albo gwara albo bedzie sie na bierzaco myslalo nad rozwiazaniem go, ale mysle ze przy takim strzelaniu typowo rekraacyjnym to troche to posmiga :icon_smile: Niektore czesci tez juz mozna kupic w pl a jesli nie to w wiekszosci sa to male czesci, wiec jak patrzylem to z hobbyasia za wysylke 6$, te czesci tez dosc tanie. Chyba ze nic sie nie bedzie dzialo to moze uda sie za jakis czas uzbierac na stalowy komplet :icon_smile:

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Nath Choć widziałem kilka fot tych kolb, też wątpiłem w ich wytrzymałość,jednak łudziłem się, że to tylko przypadki i a nóż widelec jest inaczej. No, ale dzięki wielkie, teraz przynajmniej ulotnie marzenie o tym pdw. Wnioskując po Twoim poście, jak rozumiem do hk 416 będą pasować części "referencyjne" jak do emki? to samo pytanie - liczyć na podobną awaryjność? Jej tematu jeszcze nie badałem niegdzie na tyle wnikliwie, bo pobrzmiewała w głowie tylko jako alternatywa do tego Kaca pdw. Coś czuję, że to okropnie okrężna droga do m4 w moim przypadku.

 

Kolejne pytanie - tym razem dotyczące magazynków. Wiecie może z jaką częstotliwością WE wypuszcza kolejne partie produkcyjne magazynków w wersji drugiej? Czy są dostępne "falami" w sklepach, czy po prostu były, znikneły z pułek i od tamtej pory cisza? Zastanawiam się, czy warto czekać (byle nie do usranej), czy po prostu kupić wersje pierwszą i o nie odpowiednio zadbać. (W planie kupno 8 sztuk więc nie chce wpaść w minę ;) )

Link to post
Share on other sites

Owszem, na kilku zagranicznych stronach widnieją w sklepach obie wersje, często obie w "out of stock". W e hobby asia nawet 3 wersje, (wha?) A, że skłaniam się do kupna za granicą, stąd moje pytanie, jak często występują, bo nie łudzę się, że można je dostać w polszy. No, chyba, że...

Ps. jak z kompatybilnością/awaryjnością częsci do hk? :D

Link to post
Share on other sites

za granica to nie wiem czy ci sie bedzie oplacalo :/ wysylka wiekszej paczki sporo kosztuje... expresem ok 100 $ z hobbyasia. Co do magazynkow no to ciekawa sprawa jutro przedzwonie do Taiwangun i zapytam bo szkoda by bylo dostac rev1, ale dziwne by to troche bylo bo przeciez rev 2 juz sporo temu sie pojawily.

Link to post
Share on other sites

M4/416 mają przechodnie wszystko, L85 zespół spustu.

Troszkę tego nie rozumiem, mógłbyś poprawić ?

Dzwoniłem do działu serwisowego w Taiwangun, z zapytaniem o magazynki. Pracownik odpowiedział mi ze z v1 nie spotkał się już z rok czasu i ze wszystko sprzedają na bieąrzco i tak samo jest z dostawami. Twierdzil ze maja tylko v2 :)

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites

Chodzilo o to, ze referencyjne czesci do m4 w konfiguracji bezawaryjnej (bodajrze post nr 904 Amadema tego tematu - moge sie mylic, podaje z pamieci) czytaj: gumka hopsiupa a+ Reaps, prec lufa angry guna, npas kit ra techa i lapki magazynkom, beda pasowac takze do hk416. Za to do l85 tylko zespol spustowy. Co jest wspaniala wiadomoscia, a ze krakmani maja ver 2 magazynow te dobrze wiedziec. Teraz tylko ich odwiedzic w przerwie w pracy, (pracuje drzwi obok ich siedziby :D) i wymacac hakaske. Dzieki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

No i stało sie :) na moim biurku wylądował dziś WE M4... pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, niestety jako ze nie zakupiłem jeszcze kulek to moglem oddać jedynie kilka suchych strzałów. Bardzo fajny i przyjemny kopniak no i dźwięk mechanizmów to bajka :) pewnie jeszcze lepiej brzmiałoby na full steel :D.

Niestety nie obyło się tez bez problemów :/ pierwsze co zwróciło moja uwagę to nie powracająca dysza, wracała jedynie w ok. 40 %. Dzwoniłem do serwisu bo odrazu wiedziałem ze nie powinno tak być, no i serwisant obstawiał uszczelkę lub sprężynkę i polecił mi ze jesli potrafię to żebym to rozebral i sprawdził co jest grane lub im wysłał. Wziąłem się za to i po rozłożeniu okazało się ze to nie wina uszczelki tylko nie do końca dobrze spasowanych wymiarów dyszy lub w srodku bolta, i w efekcie dysza przycinała sie. Zadzwoniłem i powiedziałem jak to wyglada i ze myślę ze poradzę z tym sobie podpilowywujac troszkę boki dyszy, oczywiście nie chciałbym stracić gwarancji i tez nie za bardzo uśmiechało mi sie odsyłanie czegoś co dopiero dostałem.

Serwisan powiedzial ze ok. ze mogę to zrobić, wiec pilnik w rękę parę ruchów i dysza zaczęła wracać.

Druga sprawa to juz wynikała z mojej niewiedzy, ale zaskoczyło mnie to że po przeładowaniu i zwolnieniu spustu nie mogę ustawić selektora na "safe", ale serwisant wytłumaczył mi ze tak ma być i ze safe ma działać po przeładowaniu a do przechowywania dłuższego M4 zwalniamy spust i zostawiamy na semi, bo wtedy i tak nie możemy oddać strzało. Troszkę zdziwiony tym bylem ale zapewniał mnie ze tak ma to działać :) Prosze jeszcze o ewentualne potweirdzenie jakiegos posiadacza tego sprzetu.

Ostatnia kwestia to chyba standardowy problem... chodzi o bolt catch. Nie zawsze zalapuje, tzn do tej pory zauważyłem ze jesli mam nabity gazem mag i oddam strzał ( oczywiscie przelacznik na magu ustawiony ) to lapie bolt catach, ale przy przeładowaniu juz nie zawsze... wtedy wystaczy troszke mocniej puknąć mag i po kolejnym przeładowaniu znów zlapie. Wiec nie dziala to tak jak trzeba, znalazłem na necie filmiki jak to poprawić i będę szukał takich cieniutkich malych podkladeczek aby usztywnic troszke przycisk bolat catcha a pozniej moze pokombinuje z tym mechanizmem wysuwajacym ten pstryczek w magu tak żeby mocniej napieral na przycisk bolt catcha. Wszystko jest wyjasnione jak to zrobic i ponoć można w ten sposób wyeliminować ten problem.

Tak wygladal moj pierwszy dzien obcowania z WE M4 :)

Link to post
Share on other sites

Tak w zasadzie to nie wiem czy ten problem z bolt catchem traktowac tak do konca jako problem... Nabilem sobie maga gazem i bolt catch lapie za kazdym razem, problem jest tylko wtedy gdy chce przeladowac na pustym magu - wtedy czasem zlapie, ale z zazwyczaj nie. Jestem pewny ze z gazem dziala dlatego, ze nastepuje spory wstrzas. Sumulujac ta sytuacje i przy odciagnieciu dzwigni uderze w magazynek to tez bolt zawsze zlapie i sie tak zastanawiam czy traktowac to jako problem czy nie, bo w normalnym uzytkowaniu raczej nie ma potrzeby przeladowywania na pustym magazynku. Co o tym myslicie ?

Link to post
Share on other sites

Problem bolt catcha rozwiazany ! Wystarczylo dwie podkladeczki po obu stronach przycisku. U mnie (bo z tego co wiem, nie u kazdego jest tak samo) dalem jedna o grubosci 0.1mm i druga 0,05mm. Niestety chyba nie da sie kupic takich podkladek, u mnie w miescie najmniejsza jaka znalazlem to grubosci 0,3mm i srednicy 4mm, i to i tak dopiero u zegarmistrza. Gdzies na necie widzialem 0.1, ale chyba byly wiekszej srednicy niz 4mm, a takie sa najlepsze bo ladnie sie chowaja. Ja wycialem je sobie wlasnie z dwoch arkuszow blaszki 0.1 i 0,05 - akurat ojciec takie mial u siebie w pracy. Dwie 0.1 u mnie to bylo by juz za ciasno...

Teraz bolt catch dziala jak trzeba i z gazem i bez, nie trzeba nic szarpac dzwignia ani pukac w magazynek :). Wydaje mi sie ze moze to przy okazji poprawic też troszeczkę trwalosc elementow tego mechanizmu, poniewaz teraz gdy przycisk jest stabilny i nie gibie sie na boki to jest mniejsze tarcie elementu z magazynka, ktory unosi przycisk bolt catcha.

Link to post
Share on other sites

Takie jeszcze jedno pytanko na szybko, bo chce zamowic jakeis kulki. Z tego co wyczytalem to G&G sa bardzo fajne z tym ze nie wiem jaka gramatura :/ niby wedlug tabeli to chyba powinny byc 0,25g, ale zazwyczaj jak widze w opisach czy filmikach (WE GBB) to wiekszosc uzywa 0,20g. Ktos cos doradzi w tej materii ?

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites

OK, w takim razie zmowie sobie 0,2 i 0,25. Zaczynam tez powolutku myslec o malym upgrade, tzn. NAPS kit, gumka, i mag plates, czyli to co radzil Amadem na poczatek. No i troszke nie ogarniam tematu NAPS'a, bo niby sa jakies dwie wersje do M4 open bolt ale ja znajduje jedna:

http://shop.ehobbyas...ml#.VYK77kZOpzk

Do tego niestety niedostepny :/

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites

jeżeli zamawiasz gumke a+studio reaps to 0,25 będą za lekkie, najlżejsze to 0,3g i zależy jak długą lufę zamierzasz używać bo jak powyżej 400mm myślę że 0,4g będą ci potrzebne.

Puki co wszystko jest stockowe... jesli chodzi o dlugosc lufy to z tego co widze to jest 370 mm, dlugosci lufy raczej zmienial nie bede, nawet jesli zdecyduje sie na jej wymiane na jakas precyzyjna.

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites

widze ze w polsce ciezko o taka gumke... na gunfire sa, ale niedostepne. Tez cos czytalem ze gumki A+ nie maja jakiejs wypustki, ktora trzyma ja na swoim miejscu i faktycznie jak patrze na oryginalna gumke WE to ma taka wypustke a gumki A+ nie ale nie wiem czy to jakis problem.

A moze cos takiego ?

http://www.asg.com.pl/Gumka_hop-up_do_WE_Open_Bolt_RA-Tech,p,4753.php

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...