Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobra, dalej ja. mam ten problem od jakiegoś czasu. próbowałem go naprawić, lecz na nic moje zmagania. A mianowicie zbijak łapie ale spust nie działa. trochę dumałem i doszedłem do wniosku, iż zbijak ma zaczepiać nie o tą ruchomą blaszkę, a o końcówkę spustu. I nadal nic. Po za tym pękły mi obejmy.

 

https://plus.google.com/photos/106192577731580092220/albums/6086419625396881969?banner=pwa

Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Ostatnio dość mocno rzuciło mi się na GBBr i stoję przd trudnym wyborem. O ile plusy i minusy najróżniejszych systemów są wałkowane tutaj i na GGi non stop i nie trudno je wymienić to zdecydować którą replikę wziąć to czysta katorga. Dodam, że chciałbym się zmieścić w 5k za replikę z magami. Po przestudiowaniu milionów stron forów skłaniam się ku WE. Najbardziej intersują mnie wersje od RaTecha ze względu na kute body i kilka przydatnych rzeczy w komplecie. Szczególnie moją uwagę zwróciły te dwa modele:

 

Pierwsza z BCG i zespołem spustu od WE. Na zagramanicznych forach piszą, że trochę ciasne i wszystko musi się porządnie podocierać. Generalnie dużo opcji ekspoatowania tego. Zespół spustu CWI + Firing Pin od RaTecha. Do tego zespół bolta od RaTecha(?). Druga opcja to spust WE + bolt WE z NPASem. Dobra i tania alternatywa, bo za cenę stalowego spustu i BC mam worek części które mogę wymieniać do bólu. Szczególnie, że wytrzymałość seryjnych części WE jest na prawdę dobra.

 

Druga to wersja bez pojedyńczej części od WE. Zespół spustu od RaTecha podobno nie jest aż taki zły jak go malują, dotrzeć i powinien jakiś czas podziałać. ( Docelowo CWI ). W zestawie też mam BCG od RaTecha. Czy jest to plusem to nie mam pojęcia. Ostatnio czytałem o powyginanych Bolt Carrierach od RaTecha. Jednak z tego co się orientuję to jedyny stalowy Bolt Carrier do M4 WE.

 

Do tego 10 magazynków, stalowe zaczepy suwadła do magazynków

 

Przeszła mi też przez myśl taka opcja :

jednak mała ilość części zamiennych, słaby zespół spustu itd... dyskwalifikuje tą opcję, mam rację ?

 

Wszystko będzie używane na propanie (Coleman / Worthington - który strasznie śmierdzi )

Edited by adrIan
Link to post
Share on other sites

adrIan

 

 

Nie wiem skąd wyczytałeś ,że WE jest najrozsądniejszym wyborem. W chwili kiedy możesz kupić nowe wersję emek/hakasiek od VFC(2014) oraz emkę od GHK(są kute receivery do GHK ). Kupno WE jest kiepskim wyborem.

 

Z tą wytrzymałością części stockowych od WE, też są różne opinie.

 

W sumie za 5k to wybrał bym Vipertecha/Ino ( po co wymieniać wszystko na stalowe bebechy w WE jak są repliki, które już fabrycznie wszystko mają wymienione na stalowe i są sprawdzone ) a za resztę kupiłbym magi od GHK.

 

A ten produkt

http://en.ratech.com...d=18&Itemid=138

To nic innego jak rebrand Inno z Ra-techowskimi bebechami. Więc zestaw spustu powinien być okey (Ino ładuje strasznie ciężkie bolty więc spusty ich muszą być wytrzymałe ).

 

Pamiętaj,że wybierając platformę WE. Mocno się ograniczasz, jeśli chodzi o magazynki (tylko magi od WE możesz stosować ). W tej chwili najpopularniejszym system jest Magma , który jest użyty w GHK/VFC/WOC/INO/VP (oczywiście, w niektórych egzemplarzach musisz wykonać odpowiednie przeróbki )

 

Zastanowiłbym się również nad emką od KWA(KSC) ich system7 podobno naprawdę daje radę i jest najlepszym pod względem wydajności. Trzeba sprawdzić, które elementy w GBBR się chrzaniły, ponieważ z czymś był problem.

Edited by patryk910
Link to post
Share on other sites

No właśnie.

 

Są dwa obozy.

Jedni mówi ,że bebechy od WE są super ale jak się o nie super dba :icon_razz: (druga sprawa ,że stockowe części są tanie jak barszcz -> to samo z częściami od VFC )

A jedni mówią ,że totalna kicha i na kilometr czuć "chińczyka".

 

A o setach Ra techa różne pogłoski również chodzą.

Ale mając 5k budzetu nie wybieriałbym ulepów :icon_razz:.

Edited by patryk910
Link to post
Share on other sites

Z mojego doświadczenia płynie coś zupełnie innego, ale po kolei.

 

adrIan

 

Nie wiem skąd wyczytałeś ,że WE jest najrozsądniejszym wyborem. W chwili kiedy możesz kupić nowe wersję emek/hakasiek od VFC(2014) oraz emkę od GHK(są kute receivery do GHK ). Kupno WE jest kiepskim wyborem.

 

Bolty w VFC wytrzymują paczkę kulek, serio, te nowe super poprawione bolty lecą po paczce kulek. Jedyny rozsądny bolt do tej platformy to przerabianie jakiegoś innego bcg od Magny albo w ogóle przerobienie karabinka tak, żeby był w pełni kompatybilny z magną, bo magazynki VFC też szybko klękają. Do WE też jest kuty korpus więc o co kaman?

 

Z tą wytrzymałością części stockowych od WE, też są różne opinie.

Po półtora sezonu walenia co niedzielę na najtańszym propanie poszedł młoteczek (ca 15USD), po dwóch pełnych sezonach do wymiany był bcg (wow wow, 40USD). Znal WE jest podły i zdarzają się wpadki, ale to już raczej nie jest norma jak w karabinkach cb.

 

W sumie za 5k to wybrał bym Vipertecha/Ino ( po co wymieniać wszystko na stalowe bebechy w WE jak są repliki, które już fabrycznie wszystko mają wymienione na stalowe i są sprawdzone ) a za resztę kupiłbym magi od GHK.

Za 5 koła kupisz po cłach i vatach karabinek vipertecha/ino z jednym magazynkiem, może dwoma, żeby komfortowo z tego strzelać trzeba mieć ich sześć albo siedem (ca 170-200PLN za jeden mag).

 

A ten produkt

http://en.ratech.com...d=18&Itemid=138

To nic innego jak rebrand Inno z Ra-techowskimi bebechami. Więc zestaw spustu powinien być okey (Ino ładuje strasznie ciężkie

bolty więc spusty ich muszą być wytrzymałe ).

To żaden rebrand tylko marna imitacja, korpus jest zrobiony z podlejszego alu niz ino/viper, w zupełnie innej technologii przez RATech. W środku flaki są przeciętne (co z tego że stalowe, skoro to stal niewiele twardsza niż gównolit).

 

Pamiętaj,że wybierając platformę WE. Mocno się ograniczasz, jeśli chodzi o magazynki (tylko magi od WE możesz stosować ). W tej chwili najpopularniejszym system jest Magma , który jest użyty w GHK/VFC/WOC/INO/VP (oczywiście, w niektórych egzemplarzach musisz wykonać odpowiednie przeróbki )

Co z tego, że pasują tylko magi WE skoro one są nie dość że całkiem wydajne i nie ciekną (druga generacja, która jest obecnie w sprzedaży), dwa-dość tanie (porównując z GHK na ten przykład), jest je dużo łatwiej konserwować niż magazynki do Magny i robią znacznie mniej problemów.

 

Nie wiem jak z emkami GHK, będę może miał jedną na grzebanie, to będę mógł coś napisać.

 

Aktualnie imho WE jest najtańszą opcją żeby wejść w GBBR na dłużej i ewentualnie dużo nie umoczyć na odsprzedaży.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam sie z Nathem w całej rozciągosci. WE to w tej chwili najlepsza opcja wejscia w GBBr (KJW tez daje rade w sumie). Co do magny to bez znaczenia na wersje jest po prostu duzo bardziej zawodna. Z we nie mam żadnych problemow. Strzela, daje sie ustawic hopup, nie zacina sie co do zasady. magi sa tanie i nie ciekna no i bolt catch lapie.

Mialem w zasadzie kazdy z GBB wiec wiem o czym pisze. Ostatnio zapodalem m4 od GHK, ciagnie ladnie i 0 zacinek ale nie wiem jakie bedzie miala osiagi ob czekam na wiosne:) no ale GHK to 2-3 razy drozsza opcja niz WE.

Link to post
Share on other sites

Lubię dużo strzelać, dlatego 10 magów na start to u mnie konieczność. Mój przebieg miesięczny z gaziaka to ok. 6-7k kulek, daltego zależy mi na dostępności i dość tanich częściach, a to właśnie oferuje WE. Można powiedzieć, że jestem już zdecydowany na w/w AAC 300 od RaTecha. Jedyna rzecz nad którą się zastanawiam to wnętrzności WE i dość tanie części zamienne czy wnętrzności RaTech, kilka razy droższe ale i z większa wytrzymałością. Zdania są tak bardzo podzielone, że nie mam zielonego pojęcia co mam wybrać.

Link to post
Share on other sites

Ja stalowych flaków ratecha nie polecam. Po pierwsze: włożysz jedną część stalową, to musisz wszystkie części zmienić na stalowe, bo stal trąca o znal szybko wykończy gównolitowe części i cały układ klęknie. Druga sprawa to jakość-pisałem o tym w poście wyżej, stalowe flaki RATecha są wykonane z dość podłego materiału, często różniącego się między sobą twardością (sic!), więc nawet kupując cały układ stalowy niektóre części będą się zużywały mocniej, inne słabiej. Trzecia sprawa to cena całego stalowego kompletu i jego serwisowanie. Naprawdę lepiej sobie kupić całe, nowe, kompletne znalowe flaki i trzymać w domu "na przekładkę", niż kupić stalowy komplet, zwłaszcza że jak dobrze poszukasz to w cenie stalówek masz dwa komplety znalaków, które (śmiem twierdzić) przeżyją sumarycznie więcej niż jeden komplet stalowy.

 

Sanders-KJW jest spoko, jak masz warsztat co zrobi dead center moda, ostatnio trzy karabinki w moich rękach, nowe z pudełka, wszystkie hopki nie kręciły, wszystkie poszły na wiertarkę stołową i robiony był dcm :/.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje Nath, rozwiałeś moje wątpliwości.

 

Sanders, gaziaczki to tylko sezonowe zabawki, więc trzeba się nimi nacieszyć kiedy można. Jednak tyle kulek potrafię wystrzelić ( i to z PMa ! :D ). Dolicz do cotygodniowych spotkań jakieś ogródkowe strzelanie dla rozrywki i taka liczna staje się jak najbardziej realna.

Link to post
Share on other sites

Wiem ,że są kute receivery do WE (kolega przecież pokazywał w linkach) :icon_razz: Więc o co kaman ?

 

Co do bolt carrierów(VFC), to masz dedykowane od Z-Steel do starych modelów,a w nowym wzmocnili carriera[zobaczymy jak bardzo] :icon_razz: (więc nie wiem po co przerabiać od magmy :icon_razz:). Zresztą również spotkałem się z pochlebnymi opiniami o VFC (od serwisantów min ). Nie wszystkim bolty padały po paczce kulek :icon_razz:.

 

 

Magazynki od VFC przemilczałem, bo rzeczywiście są lipnej jakości. Ale hej masz przecież magi od GHK i całą game od Magmy :icon_razz:(po przeróbkach z tego co pamiętam ) [ale przy 10 magach to tanie WE rzeczywiście są najrozsądzniejszym wyjściem, no i dostępnym w rodzimych sklepach] )?

 

Jeśli chodzi o Viper to jest to droższa zabawka ale najtańszy model Vipera jest ponad o 100$ droższy od wyżej wymienionego rebranda Ra-Techa czy AC300.

Zresztą kolega jasno się nie zadeklarował (przedtem) ile docelowo chce mieć magów w swojej gazówce :icon_razz: No ale przy 10 sztukach to rzeczywiście Viper odpada.

 

Z rebrandem Ino bym polemizował. Samo Ino robiło pewnego czasu brzydkie receivery (nierówna linia łącząca upper z lowem ). A ludzie i tak sobie chwalą tego "customa".

 

To samo tyczy się stockowych części od WE. Nath ma dobre wspomnienia a znowu koledze

charlieland po 10 magach części się schrzaniły.

 

I do teraz się bije skąd wyszła 2/3 razy większa cena Sandersowi za M4 GHK w porównaniu do Customow WE Ra-Techa. Gdzie cena GHK to 485$, a "Ra-Techa" 527$.

 

Ale z dwojga złego to rzeczywiście. AC300 byłby najlepszym rozwiązaniem (zważywszy,że ten custom jest starszy od AC300, a na rynku GBBR producenci potrafią uczyć się na błędach ). Chociaż jest cholernie brzydki bleee(według mojej opinii).

 

PS. "polecając" repke od VFC pisałem o najnowszej wersji.

Edited by patryk910
Link to post
Share on other sites

no moze troche przesadzilem ale pisalem oczywiscie o stockowym WE i GHK. Stockowego We kupisz nowego za 1200-1400 PLN za GKH dajesz po sprowadzeniu 2200 PLN. Jak podliczysz podstawowy set magow 8 sztuk to dadaj WE ok.1000 PLN a GHK ok. 1500 PLN, czyli WE ok. 2200 vs GHK ok. 3700 PLN.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Taiwangun jest w posiadaniu replik Open Bolt A.W.S.S. inne sklepy takie jak Jarmix, czy Gunfire mają wersje Open Bolt, możecie mi powiedzieć czym one się od siebie różnią i poradzić, którą wersję kupić?

Mam straszny dylemat bo czytając ten temat widziałem, wypowiedzi świadczące o tym, że A.W.S.S. jest repliką z Closed Bolt, natomiast Taiwangun już w samej nazwie podaje, że jest to Open Bolt, a ja będąc laikiem w kwestii replik GBBR już zgłupiałem.

 

To co wpadło mi w oko to, że przynajmniej na zdjęciach A.W.S.S. wygląda na staranniej wykonanego, to widać przynajmniej przy przezierniku, gdzie w OB widać nadlewkę, a w przypadku A.W.S.S. celownik wygląda przyzwoicie.

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

Co do replik ze zdjęć tego nie wiem. W każdym razie mój egzemplarz też ma nieco inny odcień niż na zdjęciach, z resztą odwzorowanie koloru może wynikać z wielu różnych czynników - fabrycznego wykończenia produktu w danej partii, aparatu użytego do jego sfotografowania, oświetlenia obiektu czy wreszcie późniejszej obróbki graficznej i monitora na którym fotografia jest wyświetlana. Uwarunkowań jest masa. A na Taiwanie są od dłuższego czasu te same zdjęcia... Ja w każdym razie dostałem wersję open bolt i raczej nie grzebaną, bo bym poznał.

Edited by zbojcerz_hegemon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...