Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprawdź czy się dobrze uszczelnia dysza na gumie hopa. Dawałeś teflon? Bo tam bez teflonu to ani rusz (parę widziałem już sztuk i w każdej jednej był niezbędny, bo mało szczelne te komory są wbrew pozorom), a jak źle dobrałeś dystanser, to się skala kończy, a nie jest w stanie podbić ciężkiej kulki na maksa do góry (też już przerobiłem ;-) ).

 

EDYTA: A jak nie zateflonisz, źle się dysza będzie uszczelniać, to w drastycznej wersji i 50 fpsów może wiać bokiem, a to już trochę jest ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Teflon, teflonem, ale czy ktoś miał do czynienia z komorą HU od CA ?

LINK_do_komory_HU_CA

Na oko to wygląda podobnie jak chińska, pobaw się bom ciekaw co się zmieni ewentualnie. ;-).

 

@meteoryt: No jak gumę zmieniasz i nie wiesz co to dystanser? :zastanawia: To jak Ty to zmieniasz? Dla uświadomienia, dystanser to taki mały najczęściej gumowy pierdolnik, znajdujący się w środku komory hopa i będący pośrednikiem w przekazywaniu nacisku pomiędzy dźwignią, a guma hopa. Jak wszystko wydłubiesz z komory to zerknij do środka, naciśnij na dźwignię pośrednią i w takim zabawnym wycięciu pokaże Ci się, a najczęściej wyleci, ów tajemniczy dystanser. Bez niego nie będą kulki podkręcane prawidłowo, albo i wcale nie będą podkręcane.

 

Na kulkach 0,2g ta replika będzie strasznie lipnie strzelać. IMHO niezbędne minimum to 0,25g.

 

EDYTA: Literki.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

aaaaaa ja myslalem ze Ci chodzi o co innego. 8:40 to stanowczo za wczesnie jak na mnie.

Dystanser mam, gumowy, przezroczysty chyba byl z guarderem.

0.2 uzywam ze wzgledu na to ze jest ich najwiecej w paczce :D Przy 0.25 mi spada zasieg. Musze popracowac nad FPSami.

 

Raz mialem powazny problem jak mi plulo kulkami tak ze mi charataly tlumik. Jak mialem jeszcze tlumik z oryginalna gabka to raz mi tak zmielily gabke ze zapchala tlumik na zero. I strzelam , strzelam, kulek nie ma i jakis dziwny dziwiek wydaje, myslalem ze GB sie zmielilo. Zanim sie kaplem ze mam zablokowany wylot to troche kul wypuscilem i prawdopodobnie cos sie gdzies rozszczelnilo. Ale moj mechanik nic nie znalazl. Od tego czasu mam jakies 310-330fps zamiast te 360 jak od nowosci na M100. Teraz mam niby M110 a dalej 330fps. A na sklepie pisali ze te chinole maja 400fps :D

Link to post
Share on other sites

To nie kwestia fpsów, napisałem Ci. W moim jak miałem 100 springa i coś koło 350 na 0,2g, to na kulkach 0,28 miałem ponad 55m takiego w miarę celnego czyli w cel wchodziło ponad 5/10 strzałów. Na 0,25 było podobnie, a na 0,2 pewnie 1 na 10 by nie wlazł jak znam życie.

Jak włożyłeś dystanser Guardera (ten z zestawu), to toto w miarę miękkie jest, komora ma dużą średnicę, dźwignia ma mały skok i jak podkręcisz maksymalnie nawet, to guma jest za słabo wypychana i za słabo kręci. Sprawdź, czy na 0,25g jak podkręcisz hopa na maksa podbija Ci kuleczkę w górę (ale tak w kosmos) tak po 20-25m. Jak podbije, to się zastanowimy co dalej ;-), a jak nie podbije, to rozbierz komorę raz jeszcze, daj teflon, i albo podmień dystanser na ten stokowy z P90, albo wytnij z wkładu od długopisu, albo włóż w środek dystansera guarderowskiego kawałeczek wykałaczki żeby go usztywnić i poskładaj do kupy to raz jeszcze.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

dalem guardera przezroczystego bo wlasnie doszedl, dystanser utwardzony drutem. nadal 315-330fps. Leci generalnie tyle samo na 0.2 co i na 0.28 na normalnym podkreceniu. Jak hop podkrecony na max, to 0.2 leca w kosmos a 0.28 o polowe mniej w gore.

 

dalem teflon, guma pokremowana i weszla jakos, ciekawe czy go wyciagne. No i fakt, pomoglo, mam jakies 330-350fps. Zalezy czy seria czy singiel. No ale widac ze to jest TO.

 

Dzieki tuksiak, bede juz wiedzial z czym walczyc na przyszlosc. Teraz za duzo wiatru i kulki rozwiewa. Ale zasieg jakies 45m.

Jeszcze tylko wladuje lipola i bedzie cacy.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Pochwale sie, co dzis zmajstrowalem w swoim P90 :)

Po dlugich rozmyslaniach władowałem wielkiego lipola pod konwersje na magi M16.

 

Poczatkowo chcialem przeciagnac kabel zasilania przez replike i przez zatrzask magazynka, ale wtedy nie moglbym odpiac konwersji :( wiec musialem go poprowadzic na zewnatrz. Moze owine go tasma albo puszcze koszulke termokurczliwa. Ale w sumie to jest od wewnetrznej strony wiec nie szkodzi, ze widac. Lipol znacznie dociążył replike. Teraz czuje jakby byla masywniejsza.

 

Lipola dla ochrony okryłem 3mm pianka która sie daje pod panele podłogowe i owinałem taśmą wokół metalowej czesci konwersji. Teraz jedynie musze bardziej schowac ten kabelek od balansera i bedzie fajnie.

 

Narazie zauwazylem, że szybkostrzelnosc z ~840 wzrosla do ~1250 no i pare fpsów wiecej. Masakra. Prawdziwy rozpylacz przemysłowy.

 

jgp90a.jpg

 

jgp90b.jpg

 

jgp90c.jpg

 

jgp90d.jpg

 

jgp90e.jpg

Link to post
Share on other sites

Panowie wiem ze FF to lekkie nieporozumienie ale potrzebuje 11.1 V 20C pojemnosc 1,6-2,0 Ah który mi wejdzie w replikę. Na 110 guradera silnik-stock kabel 2 mm silnik/bateria ,kable 1mm na samej kostce .Na turnigu 3S 2.2Ah 20 C daje 21 rps.ale francuz za gruby .Szukam 3S które mi wejdzie w replikę bez większych modyfikacji jak najtaniej rzecz jasna bo 2S 5Ah 30 C daje na tym stockowym silniku jak dla mnie za mało rps.

 

Także mile widziane info . co tam można upchać o tych parametrach.

Link to post
Share on other sites

Podałem Ci info, że jest temat o bateriach, tam masz mnóstwo info, a jak dla mnie zabierasz się od dupy strony. Silnik zmień i da Ci to dużo więcej niż mieszanie na stokowym bateriami.

Nadto przy rofowym tuningu wskazane są zmiany w bebechach, ja mam już zajeżdżony tłok przez lipola na rozkładzie i to przy 25 rpsach tylko bo resztę miałem stokową. A tuning na rof jest bardziej wymagający od mocowego i skłamię jak napiszę, że tańszy ;-).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie o dyszę Guardera. O ile zakładając wszystko kilka miesięcy temu była zadowalająco szczelna, o tyle teraz jest już tragedia. Zamawianie DF raczej nie wchodzi w grę , bo musiałbym go ściągać ze sklepu MadOnion, a tam z kolei nie ma głowic i prowadnicy Ultimate.

 

Moim zdaniem, w moim p90 głowica cylindra jest zrąbana po całości (strasznie nieszczelna), czyli wraz z zakupem ultimate pewnie wszystko przejdzie, jedak do tego czasu muszę mieć ją szczelną bo będzie strzelanka ;D Macie jakieś sposoby skurczenia tej uszczelki znajdującej się w środku?

Link to post
Share on other sites

Kontynuując wątek z komorą HU od CA... komora jest już założona, gumka HU wymieniona na systeme. Zmierzona prędkość wylotowa to zakres 382-386 fps. Jaka była prędkość wylotowa przed montażem nowej komory... prawdopodobnie zakres 380-390 fps. (i tu wnioskuję że powoli zbliża się czas wymiany sprężyny).

 

Podczas montażu wyszedł jeden kwiatek, a mianowicie dysza guardera okazała się być za gruba. Zmierzyłem grubość dysz guardera i stockwej. Różnica pomiędzy nimi wynosiła ok 0,1 mm, co wystarczyło aby dysza guardera miała spore problemy z odpowiednim wejściem do komory CA. Wybrałem się do vipa (który jak wiadomo potrafi czarować ;) ). Vip drobnym papierkiem ściernym starł nadmiar materiału.

 

Testy w terenie... w niedalekiej przyszłości.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witam ogólnie kupiłem nówkę p90 na taiwangunie już na 1 strzelance wystąpił taki problem ze silnik kreci zębatkami popychacz się rusza ale nie naciąga tłoka, rozebrałem więc p90 złożyłem wszystko ok strzelało zajebiście , i znów po paru magach ten sam problem jeśli ktoś wiec o co chodzi byłbym wdzięczny za pomoc

Link to post
Share on other sites

Wygląda na kijowo odlany tłok, albo częściowo ścięte na nim zęby, lub takie luzy łożysk, że się zębatka odsuwa. Albo wywalone zębatki, albo... ;-) Daj zdjęcia bebechów, jak już rozkręcałeś, to i tak nie masz gwarancji, więc możesz jeszcze raz rozkręcić ;-).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...