Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Będę go kupował w sobotę. Zobaczymy czy jeszcze będą, oby ich nie wykupili :D

Ogólnie replika nie będzie się różniła od innych P90, będzie to samo co np Echo1.

GFC po prostu branduje swoją marką P90 zamiast pisać ACM.

Plusem są normalne łożyska 7mm, metalowa głowica tłoka, ok 350 fpsów, metalowy korpus górny.

Wady: słaby silnik (po zmianie na lipo 11,1V z 13kulek (na standardowej batce) na sek idzie tylko do 20) więc silnik do wymiany, po dodaniu G&P wzrasta do 28kulek na sek.

Tragiczna bateria pomimo woltażu 9,6V...

Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że GFC branduje swoją markę zamiast pisać JG ;).

 

Pozdrawiam

I tak, i nie...

Poczytaj na zagranicznych forach, ponoć są 2 fabryki tego P90, i jedna z nich to JG a druga to tzw "unknown manufacture". Repliki są ponoć takie same...

Ta druga wersja (tańsza) jest na gunfire różni się także jeszcze jedną rzeczą magazynkami.

W JG są 2 lowcapy, a w tym drugim tylko 1.

Link to post
Share on other sites

Mam tę P90tkę - sprowadzałem ze sklepu RSOV.

Pierwsze wrażenie bardzo dobre - cieżki, masywny jak na taką małą giwerę. Dużo masy dodaje metalowy "upper reciever". Plastik, z którego zrobione jest body - niczego sobie - sprawia wrażenie solidnego. Jego faktura jest taka jak w G36 JG.

68-kulkowe magazynki z atrapami nabojów wykonane są całkiem nieźle, mimo, że nie sprawiają wrażenia solidności. Bardzo dobrze wchodzą na swoje miejsce. Wszystkie cztery (2 w zestawie i dwa dokupiłem) podają kulki perfekcyjnie, do ostatniej.

 

Co do strzelania - 400FPS, to to na pewno nie ma - przynajmniej egzemplarz, który ja mam. Sądząc po zasięgu i przebijalności różnych obiektów, replika ma ok. 350FPS.

Celność i skupienie są rewelacyjne jak na taką krótką lufę - przy odrobinie wprawy i odpowiednim wyregulowaniu hop-upa - trafia 10/10 strzałów w puszkę z odległości ok 25m - korzystając ze... stałych, prymitywnych przyrządów celowniczych znajdujących się na szynie RIS!

Selektor ognia posiada 3 nastawy - safe/semi/auto. W trybie auto spust powinien działać jak w AUGu, ale... nie działa. Co prawda przy dociśnięciu spustu na maksa mamy piękne full auto, ale przy krótkim ściągnięciu spustu gun trochę wariuje raz wypluje 1 kulkę, raz 2, a raz 3 :D zależy jak mu się zachce. Pewnie coś jest nie teges ze stykami - muszę to sprawdzić.

 

Szybkostrzelność repliki jest średnio zadowalająca - przy stockowej baterii naładowanej na maxa jest ok. ale bez rewelacji. Przy baterii 8,4V mamy niestety taki mały traktorek :/

Dołączona bateria 9,6V jest o ok. 6mm krótsza od standardowych baterii na ogniwach Firefox czy Intellect, co powoduje, że ww. baterie za cholerę nie wejdą nam do tej repliki :/

 

Z racji małego body, replika jest strasznie głośna - uderzający tłok i sprężyna hałasują niemiłosiernie (kultura pracy zatem śreeednia). O dziwo po nakręceniu tłumika poziom hałasu spada drastycznie - różnica jest niesamowita (w przypadku innych replik, które posiadam - G36 [JG] i MP5PDW [Galaxy] różnica była pomijalna, dla osobnika w bezpośredniej bliskości strzelającej repliki).

 

Podsumowując - bardzo fajna replika, szczególnie dla fanów P90, jednak stosunek jakości do ceny powinien być nieco lepszy.

 

Zalety:

- hej, w końcu to P90! :D

- prędkość wylotowa - w sam raz :D

- full metal (to co powinno być metalowe - jest metalowe)

- w zestawie dwa, bardzo dobre mid-capy i bateria 9,6V

 

Wady:

- stosunkowo niski RoF

- dziwnie działający tryb auto

- niestandardowa bateria

- cena

 

Wszystko powyższe odnosi się do repliki ECHO1, ale założę się, że ta oferowana przez GFC będzie dokładnie tą samą repliką. Nie za bardzo wiem co by mogli dołożyć np. do gearboxa, jeżeli tam już jest wszystko odpowiednio wzmocnione. No chyba, że spężynę M120 - ale to by było kretyńskie (w replice do CQB)

Jak się naładują akumulatorki aparatu, to zapodam parę zdjęć jeszcze.

Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

Co prawda przy dociśnięciu spustu na maksa mamy piękne full auto, ale przy krótkim ściągnięciu spustu gun trochę wariuje raz wypluje 1 kulkę, raz 2, a raz 3 :D zależy jak mu się zachce. Pewnie coś jest nie teges ze stykami - muszę to sprawdzić.

 

Helou? Tak właśnie ma działać spust w P90. Dzięki temu oszczędzasz czas/amunicję. Płytkie wciśnięcie - singiel, pełne - auto.

Link to post
Share on other sites

Helou? Tak właśnie ma działać spust w P90. Dzięki temu oszczędzasz czas/amunicję. Płytkie wciśnięcie - singiel, pełne - auto.

No chyba nie bardzo - przecież piszę, że zamiast singla wystrzeliwuje losową liczbę kulek od 1 do 4 - co to, koło fortuny? Proszę czytać ze zrozumieniem.

 

Co do trzeszczenia itd., to nie występuje nic takiego - body sprawia wrażenie dosyć solidnego i zwartego. Metalowe body siedzi pewnie w plastikowym, nic się nie gibie. Jedyne co trzeszczy to magazynki.

 

Poniżej fotki gearboxa z zewnątrz (nie będę w nowym, działającym gunie gearboxa rozbierał przecie ;) )

61f1aa5ddf1952abm.jpg 8b1c7d16776eb7e2m.jpg 216a99fb8058840fm.jpg

Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

Helou? Tak właśnie ma działać spust w P90. Dzięki temu oszczędzasz czas/amunicję. Płytkie wciśnięcie - singiel, pełne - auto.

 

 

Hmm ciekawe.

W sumie nie wiem jak w ostrej wersji, ale w replice TM pod spustem masz selektor który ma trzy pozycje:

- SAFE

- SINGLE

- AUTO

Jeśli się w P90 zrypie dźwignia rozdzielacza ognia to trzeba właśnie kombinować z płytszym wciskaniem spustu żeby mieć singla. Bo na obu trybach strzelania robi się auto.

 

Ciekawi mnie jakość styków i czy pasowały by do TM ki bo niestety TMowych nie da się nigdzie dostać.

Lub czy sam GB da się wsadzić w body TM bo można kupić za małe pieniądze.

 

A co do trzeszczenia body w TM to jakoś nie zauważyłem żeby były takie objawy przy mocniejszym ściśnięciu. Chyba że już coś było pęknięte.

 

Generalnie co do jakości i wytrzymałości "chinola"i to trzeba by się wstrzymać i po powiedzmy 3ch miesiącach intensywnego używania dopiero napisać.

Link to post
Share on other sites

P90 od GFC czyli P90 z JG

 

 

Pierwsze wrażenie:

 

Czy korpus rzeczywiście jest z metalu?

Tak, rzeczywiście jest. Na 1wszy rzut oka wydaje się plastikiem.Gdyż nie ma różnicy kolrystycznej między plastikiem a metalem. Gdy rano przybiegłem do gunfire było zimno i gdy obmacałem replikę, zdawało mi się, że korpus jest plastikowy. (tak to jest jak się nie nosi rękawiczek :P)

Ogólnie wykonanie jest dobre bez żadnych wodotrysków. Nic nie skrzypi, nie wygina się nie odstaje. Szwy body są lekko widoczne, ale w porównaniu do TM nie ma różnicy.

Body metalowe ma oznaczenia laserowo wygrawerowane „P90 cal 5.7x28”, na plastikowym body z lewej strony też. Żadnego made in china czy tym podobnych. Faktura plastiku jest ok, jest matowa i nie błyszczy się, jest lekko chropowata i miła w dotyku.

 

Gearbox:

 

Tutaj czeka nas mała rewolucja. Jest to gearbox ver.6 z łożyskami slizgowymi zmienionymi na 7mm, wszystkie są standardowe jak w innych gearboxach (nie jak w TM 4x6mm i 2 w kształcie elipsy).

Mój egzemplarz został przetestowany na chrono i średnio wyszło 400 fpsów. Sprężyna jest twarda i zapewne jest to M120. Skorupa jest pomalowana na czarno. Cylinder ver 2? z jednym tylko okienkiem.

Porażką jest 1 rzecz w tym pistolecie maszynowym, chodzi tu konkretnie o silnik, jest poprostu lipnej jakości. W najbliżej przyszłości jest to 1sza rzecz jaką trzeba wymienić w nim.

2 rzecz która mnie niepokoi to spodkładkowanie gearbox'a. Nie wiem czy moje obawy są rzeczywiście na miejscu ale zdaje mi się, że nie chodzi on tak gładko jak w innych replikach...

Bateria w tym modelu to 9,6V 1100mAh, nie jest tak zła jakby się wydawało. Za słaby rof odpowiada tutaj zdecydowanie silnik, który w moim egzemplarzu poprostu śmierdzi... :D

Rozbieranie repliki jest dziecinni łatwe: wyjmujemy magazynek i naciskamy przycisk między korpusem a body, ciągniemy do przodu i wychodzi korpus z lufą i komorą HU.

Wyciągnięcie Gearbox'a to 2min i polega na wykręceniu 2 śrubek które podtrzymują gearbox na swoim miejscu.

 

Strzelanie:

 

Miłe zaskoczenie. Jak taki krótki pm strzela tak celnie i daleko?

Z pewnością jest to zaleta konstrukcji, sama w sobie skopiowanej od TM, która należy do najlepszych w tuningowaniu i szczelności mechanizmów.

Zasięg całkowity to ok 60m. Nie wypowiadam się jaki jest celny, bo na razie nie miałem okazji przetestować... Lufa jest jak G36c czyli 247mm.

Szybkostrzelność poniżej średniej... Ok 13kulek na sekundę, mnie niestety nie zadowala, oczekiwałbym tutaj minimum 16-17 w stocku przy takiej baterii.

 

Możliwości upgrade'u:

 

Części na rynku nie jest moze tak dużo jak do gerboxa ver 2,3, ale też jest w czym wybierać...

Osobiście planuje downgrad'e repliki do markowej M110 Guarder'a i silnika na Guarder High Speed Revolution. Oprócz tego zamontowałbym chromowany cylinder i głowicę cylindra Guarder'a. Standardowe zębatki, tłok, łożyska, aluminiowa głowica tłoka nie muszą być wymieniane poradzą sobie bez problemu z M120.

 

Podsumowanie

 

Replika jest niźle wykonana, za przyzwoite pieniądze. Kupiłem ją na promocji w gunfire za niecałe 390zł. Za te pieniądze jest to naprawde niezła replika. Głównymi zaletami są gearbox i sama konstrukcja i połączenia gearboxa z komorą HU, która jest wyjątkowo szczelna.

Wadą jedyną tak naprawdę jest tylko silnik. To on psuje w praktyce całe wrażenie o tej replice.

Szkoda, bo w serii M4 JG zastosowało świetny neodymowy silnik, nie wiem czemu akurat w P90 go nie użyli. Gdyby nie ten silnik, replika byłaby idealna :)

 

Zdjęcia:

p1010652lx8.jpg

w1056.png

p1010653sj2.jpg

w1280.png

p1010654gl0.jpg

w1280.png

p1010655lg0.jpg

w1280.png

p1010656yg0.jpg

w1280.png

p1010657zl4.jpg

w1280.png

p1010659kd2.jpg

w1280.png

 

 

Jeżeli macie jakieś pytania to z chęcią odpowiem.

 

Pozdrawiam pidzej

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...