Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam, ja mam podobny problem, a mianowicie po podkręceniu ROF'u zgubiłem singla ;) praktycznie cały czas mam auto, na sucho, wszystko niby działa poprawnie, czyli jak kręcę zębatkami bez sprężyny oczywiście ;) to przerywacz działa poprawnie, czyli po jednym obiegu odcina zasilanie, ale niestety jak podłączę batkę, to za diabła nie chce przerwać obwodu.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak przywrócić stan pierwotny.

Link to post
Share on other sites

albo Ci się przerywacz ztarł (musisz kupić nowy za jakąś kosmiczną kwotę) albo selektor po spustem się starł. Spróbuj nie wciskać spustu do końca, czyli powoli i ostrożnie wciskasz dopóki nie strzeli. Jeśli nawet po wciśnięciu spustu leciutko strzeli, kupuj nowy przerywacz, a jeśli będzie ok, to majstruj z selektorem ;p

Link to post
Share on other sites

Testowo sprawdź na słabszej barce. Ogolnei przy wskim rofie singla czesto gubisz i tyle.

U mnie pomaga co kilka strzelanin podoginanie styków- w p90 są dość specyficzne i do działania singla muszą być w dobrym stanie ;)

 

 

 

Co do plucia i zacinek- seryjna dysza jest tragiczna a gumka nie lepsza.

Wymiana tych elementów i koniec problemów.

 

Z dysz świetnie pasuje element, ale po długim dopasowywaniu- jest zbyt wąska jak na stokowa głowice cylindra i trzeba ją wyrobić aby pracowała luźno i płynnie :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

w egzemplarzu który dziś nabyłem jest taki problem że hopka lubi się zerować (luźno chodzi pokrętło od hopki-strasznie luźno)) znalazł ktoś lepszy sposób niż teflon /szkot pod to pokrętło ?

Jaki rof uzyskujecie na springu m 90 guaredera przy stockowej baterii (p 90 kupiłem do cqb i taką sprężynę zamierzam wsadzić)

Link to post
Share on other sites

Testowo sprawdź na słabszej barce. Ogolnei przy wskim rofie singla czesto gubisz i tyle.

U mnie pomaga co kilka strzelanin podoginanie styków- w p90 są dość specyficzne i do działania singla muszą być w dobrym stanie ;)

 

 

 

Co do plucia i zacinek- seryjna dysza jest tragiczna a gumka nie lepsza.

Wymiana tych elementów i koniec problemów.

 

Z dysz świetnie pasuje element, ale po długim dopasowywaniu- jest zbyt wąska jak na stokowa głowice cylindra i trzeba ją wyrobić aby pracowała luźno i płynnie :)

 

albo też jest sporo szajs smaru chińskiego w komorze...

Co do singla to też warto sam spust delikatniej traktować, wiadomo, że jak się nerwowo ciśnie, to gdzieś tam może się zewrzeć. Zwłaszcza, że ACM nie jest idealnie spasowany, a sam spust nie chodzi idealnie lekko

Link to post
Share on other sites

M100 bierz, M110 da sporo powyżej 350fps.

 

Do tego co wymieniłeś to warto dyszę uszczelnioną jeszcze kupić, jeśli takiej jeszcze nie masz.

Link to post
Share on other sites

Już gdzieś odpowiadałem. Nie pasują ciche głowice od V2i V3 GB-oxów. Ile razy można pisać Kolegom szanownym.

Zerknij sam, w tej głowicy tłoka wystający "grzybek" z gumy jest centralnie na środku, a zobacz sobie, gdzie w głowicy cylindra masz dyszę. Ludzie, to nie jest jakaś wyższa technika, odrobinkę pomyślunku ;-).

Zamiast sobie poprawić taką głowicą to pogorszysz, bo szczyt grzybka zamiast trafiać w podtoczenie i początek dyszy, będzie trafiał w materiał głowicy, a przez to, że wystaje nie będzie Ci całe powietrze wylatywało z cylindra i całe magikowanie z "uszczelnionymi" pierdółkami psu na budę się zda.

Zostaw stokowe głowice, tylko niech to poskłada ktoś kto ma pojęcie i jak dasz tą prowadnicę rotacyjną, to na m100 Guardera wyciśniesz więcej niż 350. Ja na stokowym niby m100 z CA mam prawie 370.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Już gdzieś odpowiadałem. Nie pasują ciche głowice od V2i V3 GB-oxów. Ile razy można pisać Kolegom szanownym.

Zerknij sam, w tej głowicy tłoka wystający "grzybek" z gumy jest centralnie na środku, a zobacz sobie, gdzie w głowicy cylindra masz dyszę. Ludzie, to nie jest jakaś wyższa technika, odrobinkę pomyślunku ;-).

Zamiast sobie poprawić taką głowicą to pogorszysz, bo szczyt grzybka zamiast trafiać w podtoczenie i początek dyszy, będzie trafiał w materiał głowicy, a przez to, że wystaje nie będzie Ci całe powietrze wylatywało z cylindra i całe magikowanie z "uszczelnionymi" pierdółkami psu na budę się zda.

Zostaw stokowe głowice, tylko niech to poskłada ktoś kto ma pojęcie i jak dasz tą prowadnicę rotacyjną, to na m100 Guardera wyciśniesz więcej niż 350. Ja na stokowym niby m100 z CA mam prawie 370.

Otwórz jeszcze raz linki rzeczy które podał ptaq1234 i zastanów się nad tym co napisałeś.

 

@ptaq1234

Głowice powinny do siebie pasować, w końcu głowica cylindra v.6 od Ultimate jest przystosowana do cichych głowic.

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie bardzo wiedziałem o co chodziło Tuksiakowi, czy sugerował że są specjalne głowice tłoka do v.6 (których nie mogłem znaleźć), czy źle spojrzał na opis przedmiotów.

 

A chcę wszystkie części z łożyskowaniem, bo moja stockowa sprężyna jest tak pogięta, że czasem nie da się strzelać bo zwoje nie wchodzą do tłoka (wszystko dzięki temu że chińczyki u mnie głupio złożyły prowadnicę sprężyny) i nie chcę żeby sprężyna którą kupię skończyła tak samo.

Link to post
Share on other sites

Otwórz jeszcze raz linki rzeczy które podał ptaq1234 i zastanów się nad tym co napisałeś.

A dobra mój błąd, nie zerknąłem jaką głowicę cylindra on wkleił, na tłokowej się zatrzymałem.

Z tą głowicą cylindra z linku będzie to współdziałać oczywiście.

 

EDYTA: Pamiętaj, że jak dasz dwa łożyska, to samo to spowoduje mocne ściśnięcie sprężyny = wzrost fpsów w stosunku do wyjściowego parametru. Gdzieś kiedyś widziałem, że ktoś przyjmował około 10 fpsów na jedno łożysko. Mało tego, przy słabym silniku i bacie, w przypadku dwóch sprężyn, może dojść do sytuacji, że tłok po strzale na singlu np. stanie w tylnym położeniu i silnik nie będzie w stanie przepchnąć całości przez ten martwy punkt do wystrzału. UWAGA nie sprawdzałem czy w GB pimpkowym to jest możliwe, ale przy V2 i V3 jest to nagminne, a tutaj wymiary tłok-cylinder itp. nie za bardzo się różnią, więc podejrzewam, że może wystąpić podobny objaw. Jak chcesz się zmieścić w 350, to zakładam, że na m90 Guardera przy takim zestawie da radę tą wartość osiągnąć.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Ja bym głowic nie ruszał ;)

 

Możesz co najwyżej rozciągnąć oringa na głowicy tłoka. Wymień dyszę, gumkę oraz sprężynę i starczy ;)

 

Poza tym im więcej wywalisz na chińczyka, tym bliżej jesteś np używanego tm-a i robi się dylemat ;)

 

Ja bym głowic nie ruszał ;)

 

Możesz co najwyżej rozciągnąć oringa na głowicy tłoka. Wymień dyszę, gumkę oraz sprężynę i starczy ;)

 

Poza tym im więcej wywalisz na chińczyka, tym bliżej jesteś np używanego tm-a i robi się dylemat ;)

 

 

 

 

jesli wmienisz dyszę i uszczelnisz głowicę tłoka to na m90 guardera spokojnie okolice 350fps będą ;)

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

kit z tym że bliżej używanego TM. Wydam może na to trochę więcej ale nie na raz. Poza tym chińczyk kupiony już jest i nie ma rady ;p Po wymianie tych części zostaną mi tylko stockowe zębatki (wyglądają na porządne), popychacz (ten już gorzej) i szkielet (póki co się trzymają). Poza tym jak już mówiłem zależy mi na łożyskowaniu, które poprawi kulturę pracy gb, a że części w miarę tanie to wyciszenie przy okazji :)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to blędna droga- jeśli zostawisz tylko obudowę z chinola, to masz markowe bebechy nadal w korpusie chinola.

Za taka kasę to jednak lepiej brać tm i ewentualnie delikatnie go tuningować..

 

 

Moim zdaniem jak chinol to tuning naprawdę tylko tego co konieczne, a tak naprawdę wiele tego nie jest. Zwłaszcza jak ma być 350 fps-ów ;)

 

Do tego nei rozumiem jak wymiana głowic może wpłynąć na kulturę pracy repliki ? Ciche i tak nie wejdą, więc nie wiem o co biega...

Link to post
Share on other sites

Jak to ciche nie wejdą -.-

 

Już żeśmy ustalili że wejdą więc bądź łaskaw czytać wcześniejsze posty. Wpłyną w taki sposób, że będzie łożyskowanie. Poza tym ja jednak chce, żeby ta replika była czymś więcej niż chinolem. Jeśli nawet wydam na nią te 200 zł więcej niż na używkę to będzie dla mnie lepiej, bo to tak jakby TM na raty. A korpus jest ok, więc nie widzę potrzeby wymieniania go. Poza tym może kiedyś nadarzy się okazja zakupu innego body, wtedy z chinola nie zostanie nic.

 

Mam kolegę, który kupił kiedyś m4 i wymienił w nim WSZYSTKO i z chinola za 300 zł zrobił naprawdę porządną replikę. A wszystko dlatego, że miał ten wydatek rozłożony w czasie. Dla mnie sam zakup p90 był dość sporym wydatkiem. Tak wiem jestem biedny, zjedź mnie za to, ale ja i tak się nie przejmę :) Po prostu dla mnie tek jest lepiej :D

Link to post
Share on other sites

Jak to ciche nie wejdą -.-

 

Już żeśmy ustalili że wejdą więc bądź łaskaw czytać wcześniejsze posty. Wpłyną w taki sposób, że będzie łożyskowanie. Poza tym ja jednak chce, żeby ta replika była czymś więcej niż chinolem. Jeśli nawet wydam na nią te 200 zł więcej niż na używkę to będzie dla mnie lepiej, bo to tak jakby TM na raty. A korpus jest ok, więc nie widzę potrzeby wymieniania go. Poza tym może kiedyś nadarzy się okazja zakupu innego body, wtedy z chinola nie zostanie nic.

 

Mam kolegę, który kupił kiedyś m4 i wymienił w nim WSZYSTKO i z chinola za 300 zł zrobił naprawdę porządną replikę. A wszystko dlatego, że miał ten wydatek rozłożony w czasie. Dla mnie sam zakup p90 był dość sporym wydatkiem. Tak wiem jestem biedny, zjedź mnie za to, ale ja i tak się nie przejmę :) Po prostu dla mnie tek jest lepiej :D

To był jest i będzie nic więcej niż niezły chińczyk. Musisz sięz tym pogodzić ;) Nie będzie niczym więcej jak stuningowanym chińczykiem ;)

 

Wystarczą lekkie zmiany, żeby replika strzelała bardzo ładnie,a o to w końcu chodzi.

 

 

Poza tym przez kilka lat a sg nauczyłem się jednego- jak coś działa dobrze to lepiej za dużo nie zmieniać, bo łatwo to zmienić. Jak się przegnie to robi się skarbonka i można potem żałować ;)

 

Najlepszym pretekstem do tuningu jest jakaś awaria- zmielony tłok itp ;) Wtedy i tak trzeba się wykosztować to zawsze dorzucamy jakieś dodatkowe częsci.

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

Ale ja jestem z tym pogodzony. Poza tym ja mam problem. Taki że mi kulki latają jak chcą i sprężyna blokuje tłok w tylnym położeniu, bo chińczyki spier****** prowadnicę sprężyny i nie chcę żeby po raz kolejny coś takiego mi się przytrafiło.

A głowice są po to że stockowa cylindra wygląda jakby się miała zaraz połamać i jej szczelność pozostawia wiele do życzenia.

 

Nie mniej jednak dziękuję za Twoje uwagi :) Moje pytanie pozostało jednak bez odpowiedzi.

Czy podzespoły, do których linki podałem są w miarę dobrej jakości?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...