Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

90 metrów zasięgu przy 550 fpsach


Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Po pierwsze trochę stonuj, bo to może być przyczyną jakże potem pasujących uciśnionemu ruchów...

 

Po drugie pisałem już Ci na PW ale powtórzę i tu: choćbyś nie wiem ile tańców odtańczył nad takim zestawem to fizyki nie oszukasz... Ale wiem już tu byli i pewnie nie raz znów tacy będą co to twierdza że fizyka fizyką a oni mają lepiej...

 

Może kiedyś się spotkamy, będzie chrono, wezmę sprzęt do wyznaczenia tych 80 i 90 metrów (tak SPRZĘT a nie buty rozmiar 43 czy 45 i oko) i wtedy sobie pogdybamy nad tym cudownym tuningiem...

 

Normalnie uradził się jakiś geniusz... cały świat jest ograniczony fizyką, a tu nagle wpada klient i twierdzi że fizyka to bajki... OK.

 

Czasami trzeba nie siłą tylko głową. I tak niestety jest, że w tego typu układach nie liczy się tylko jebutna sprężyna, która ma walić jak młot. Troszkę to założenia chińskich producentów, sprężyna m135 i aż 400 fps, tylko pytanie czy aż czy dopiero...

 

Widzisz nie mam sprężyny w swoim gnacie a mam 750 fpsów.. to po części potwierdza Twoją teorię :D pewnie jakbym wsadził sprężynę to byłoby z 1750... Tylko jakbyś nie zauważył nie o mocy tu dyskutujemy tylko o tym czy da się przerobić 550 fpsów i pocisk kulisty o masie 0,35g na odległość 90 metrów w "miarę płaską trajektorię" na tym dystansie plus jakiś sensowny efekt trafienia...

 

Może mi wyjaśnisz co za czary zastosowałeś żeby z cylindra o określonej pojemności, wypchnąć sprężyną m170 przez lufę o długości około 500mm kulkę o masie 0,35g z prędkością 550 fpsów tak żeby doleciała na te 90 metrów? Bo wiesz znam jakieś 50-100 osób najmniej, które za taką receptę będą Ci wdzięczni do końca życia...

 

Znaczyłoby to, że na 300 fpsach da się skutecznie strzelać na jakieś 60 metrów... Normalnie "bezpieczny ersfot" nabiera nowych wymiarów...

 

Udowodnisz, że da sie jeszcze bardziej uszczelnić układ? Jak można bardziej uszczelnić coś, co jest szczelne? Mało tego jak można bardziej uszczelnić AEGa od układu w sprężynie gdzie na potrzeby eksperymentów człowiek zawija w teflon wszystko łącznie z dyszą umieszczoną w komorze HU, zatyka wyjście komory w stronę maga, kulkę wpycha od końca lufy do gumy i kurde na 430 fpsach ma taki sam zasięg jak każda inna replika, która nadaje taką prędkość kulce??

 

Czyżby następny fachowiec, który twierdzi że jego 550 fpsów jest mocniejsze i daje większy zasięg od 550 fpsów innych??

 

Naprawdę albo czas zacząć mierzyć zasięg swoich replik czymś, co jest wymyślone do pomiaru odległości albo czas zacząć powtarzać wiadomości z fizyki...

 

 

 

Wracając do "kultury" niektórym, kiedy brak konkretnych argumentów puszczają dość szybko "nerwy"...

Link to post
Share on other sites

Witam, śledze ten temat od początku i na chwile obecną wykonałem strzelania na modelu matematycznym gdyż swoją replike rozebrałem a dysponuje podobnymi mocami, Wyszedł mi zasięg około 75m na kUlce 0,35 przy 550fps. Przy odrobinie szczęścia w postaci dobrego czołowego wiatru siła nośna troche sie zwiększy i 80metrów zasięgu wchodziło by w gre. Analogicznie kólka 0,2 w tym karabinie będzie miała jakieś 720-730fps i około 100m zasięgu. Nie_bronie tutaj kolegi od tego AK i nie_jestem airsoftowym szarlatanem, ale te kilka metrów to niedużo do 90metrów. Może sie pomylił i załadował magazynek 0,3 co też mi sie osobiście czasem zdaża. Takie pytanie, jak nawet jest te 90metrów to jaką masz celnośc w takiej konfiguracji?

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

550 fpsów i kulka 0.2g zasięg 100 metrów??? :o Chyba muszę zmienić hobby... Widziałeś kiedyś kulki 0,2g jak się zachowują wystrzelone z repliki o mocy 550 fpsów? Choć jeden raz w życiu?? Naprawdę z dnia na dzień zaskakują mnie czytane tu "rewelacje"...

Link to post
Share on other sites

Zgadza sie lata we wszystkie strony i jest niprzewidywalna.Przyznam że nigdy nie mieRZyłem efektywnego zasięgu 0,2 na dużych mocac ani nie używam w_ogóle takich kUlek .Jak pisałem - zasięg wyszedł mi z obliczeń a nie z praktyki , ale postaram sie to sprawdzić z czystej ciekawości i zamieścić wyniki, chyba że już coś takiego przeprowadzałeś?

 

a i nie 550fps na 0,2 tylko 720-730 na 0,2 nie_czytałeś dokładnie. pozdro

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
a i nie 550fps na 0,2 tylko 720-730 na 0,2 nieczytałeś dokładnie. pozdro

 

Akurat na 750 fpsach dla zabawy strzelałem ze wszystkich chyba wagomiarów kulek jakie miałem pod ręką... Dodam że z repliki bez HU czyli teoretycznie kulki powinny zachowywać się dużo bardziej z "sensem" po opuszczeniu lufy... Zasięg skuteczny kulek 0,2g? może 30 metrów ale wątpię żebym cokolwiek z nich trafił na takim dystansie. Kulki 0,25 latały max na około 40-50 metrów w sposób umożliwiający trafienie tarczy o wymiarach 40x50cm. Dalej zapomnij, każda w inną stronę.

Link to post
Share on other sites

Większość wypowiedzi naszego szanownego Adwersarza nie nadaje się niestety do sensownego skomentowania (doradzam pisanie inwektyw 'na chłodno', ponieważ większość Twoich to zwykły nielogiczny bełkot - obrażać kogoś też jednak trzeba umieć). Pozwolę sobie jednak odnieść się do jednego stwierdzenia:

 

troszkę to założenia chińskich producentów, sprężyna m135 i aż 400 fps, tylko pytanie czy aż czy dopiero...

Zapewne w swojej dumie nie zauważyłeś, że obecnie chińskim standardem jest m120 i 400 fps, ale to tak na marginesie (ja mam m110 i 375-380 fps)

 

Nikt nie neguje twojego stażu w asg, jednak popełniach poważny grzech - głupia pycha. Rozumiem, że wg Ciebie istnieje jednostka miary "fps TM', której przelicznik do 'zwykłych' fps wynosi ok. 1,3:1

Możesz jeszcze wybrnąć z tego pasztetu z twarzą, jeśli okaże się, że miałeś na myśli zasięg całkowity. Tylko po co wtedy nam pierdołami głowę zawracasz?

Póki co, proszę Cię - Twoje posty na tym forum to (póki co) istna obraza dla wielu obecnych tu rozsądnych mieszkańców Warszawy - jeszcze ktoś po przeczytaniu Twoich postów gotów sobie pomyśleć, że wszyscy z 'warszafki' są tacy?

 

PS: Tak na marginesie - do kogo Ty strzelasz z 550 fps w Warszawie? I gdzie? Czyżby kolejny miłośnik 'nococzwartkowego' CQB? Czy może robisz za 'snajpera'? :-F (Wybacz ironię)

 

EDIT: maxavelli - masz chyba rację, to MUSI być prowokacja ;)

Edited by grisza76
Link to post
Share on other sites

Ostatnio dość popularne jest krzyczenie na prawo i lewo "prowokacja". Ale ja to skwituję tak:

Drogi sąsiedzie, wie pan co? Ja bardzo przepraszam panie profesorze, że się wtrącam, ale ja myślę, że z tymi prowokacjami to trzeba by ostrożnie. Wie pan, to się tak mówi. Na przykład kiedyś w jednej fabryce oddział ZOMO zgłosił się na ochotnika, żeby uporządkować salę na sesję. Wszyscy zaczęli krzyczeć: prowokacja, prowokacja! A oni przyjechali, poustawiali krzesła, posprzątali i poszli. Także chyba trzeba by ostrożnie. Ja tak myślę.
Link to post
Share on other sites
Analogicznie kulka 0,2 w tym karabinie będzie miała jakieś 720-730fps
i tu kolego trafiłeś w seno. 720-730fps na 0,2, ale na 0,35 to będzie właśnie koło 550fps. Zasięg skuteczny wówczas to coś koło 70m. Kulka to może najwyżej dolatywać na te 90m lobem, a szansa na trafienie kogokolwiek jest już minimalna. Przy tak dalekich strzałach jakikolwiek podmuch wiatru może znieść kulkę z toru lotu. Ogólnie masa kulek z których się strzela i tak jest bardzo mała, co wpływa na to że jest podatna na warynki zewnetrzne (wiatr).

A należy pamiętać, że tak duża prędkośc to już nas przybliża do wiatrówek. Mas śrutu jeżeli się nie myle to ok. 0,55g. Musi być dość duża żeby celnie strzelać.

Link to post
Share on other sites

Zestaw FTK Prometeus MAXT. (spręzyna 170)

720-730fps na 0,2, ale na 0,35 to będzie właśnie koło 550fps.

I tu pytanie do doświadczonych w ekstremalnym tuningu elektryków - czy na sprężynie m170 istnieje możliwość osiągnięcia 720 fps? Ja w warriorze z wymienionym całym środkiem osiągnąłem na tym springu (nowym) 600 fps.

Link to post
Share on other sites

Niemożliwe. 90m? Niemożliwe.

 

Ja w moim TM [w którym wymieniłem wszystko oprócz HU :)] miałem przy M170 tylko 87 metrów. ;)

 

Ech. Kolejny megaloman. Do tego chamski. Fajny start na forum.

 

A w kwestii teoretycznych modeli balistyki: nie sprawdzają się w realu, bo niestety wpływ warunków zewnętrznych na BB w locie jest zbyt duży i efekty często nieprzewidywalne.

Link to post
Share on other sites
Dobra wszystko jasne! Spojrzałem na avatara Mgiełki. Teraz wszystko jasne, on prowadzi program na Discovery. OTO DOWÓD! Wielki szacun, jestem twoim fanem!

On podobno jest z pochodzenia Polakiem. Więc nic jeszcze nie jest przekreślone ;).

 

miałem przy M170 tylko 87 metrów.

Mnie zastanawia natomiast, jak szanowny autor tematu zmierzył ten zasięg. A skoro masz już takie doświadczenia Promant, to możesz się podzielić sposobem pomiaru?

Link to post
Share on other sites

Mnie zastanawia natomiast, jak szanowny autor tematu zmierzył ten zasięg. A skoro masz już takie doświadczenia Promant, to możesz się podzielić sposobem pomiaru?

 

Hehe, to była ironia. Owszem, mierzyliśmy, nawet kilka razy, taśmą mierniczą 100m. Maksymalnego nigdy nie wyszło ponad 75m. A i tak nie wiadomo ile w tym było z samej energii strzału a ile z wpływu otoczenia np wiatru. Miałem skuteczne trafienia na dystansach 60m i troche więcej. Bez problemu. Co z tego?

90m to taka sama prawda jak świnie co umieją latać. To jest mozliwe w RAMie ale nie w replice ASG AEG.

Jedyne co było dobre przy takim tuningu to fakt, że nikt nie mógł ściemniać, że nie poczuł, bo na 50m nogami się nakrywał :)

 

Aha: i strzelałem na max 0.30.

 

BTW

Miałem FTK Guardera, więc mocny. Ale i tak zrobiłem, downgrade na M120. Bebechów nie zajeżdża się tak szybko, ROF bardzo dobry - na magnumie wystarcza bateria 8.4 żeby mieć ROF lepszy niż u innych na 9.6. A zasięg zupełnie wystarczający do gier.

Link to post
Share on other sites

Panowie, po sympatycznej wymianie pw z naszym bohaterem Mgielką, dostałem od niego wiadomość, która doskonale podsumowuje wątek - w związku z tym pozwalam ją sobie opublikować:

 

"Koleżko idź liż dupę swojemu wszystko wiedzącemu modziowi a ja kbędziesz chciał kiedyś mieć fajnie strzelająca replikę to przyjedź do wawy to ci tu ludzi pokażą co to znaczy zasięg..."

Link to post
Share on other sites

Hehe, to była ironia. Owszem, mierzyliśmy, nawet kilka razy, taśmą mierniczą 100m. Maksymalnego nigdy nie wyszło ponad 75m. A i tak nie wiadomo ile w tym było z samej energii strzału a ile z wpływu otoczenia np wiatru. Miałem skuteczne trafienia na dystansach 60m i troche więcej. Bez problemu. Co z tego?

90m to taka sama prawda jak świnie co umieją latać. To jest mozliwe w RAMie ale nie w replice ASG AEG.

Jedyne co było dobre przy takim tuningu to fakt, że nikt nie mógł ściemniać, że nie poczuł, bo na 50m nogami się nakrywał :)

 

Aha: i strzelałem na max 0.30.

 

BTW

Miałem FTK Guardera, więc mocny. Ale i tak zrobiłem, downgrade na M120. Bebechów nie zajeżdża się tak szybko, ROF bardzo dobry - na magnumie wystarcza bateria 8.4 żeby mieć ROF lepszy niż u innych na 9.6. A zasięg zupełnie wystarczający do gier.

 

Do mamuni też pobiegłeś z płaczem,....

 

Nie chciałem ci wciskać na ogólnym , to ci posłałem priva, jak miałeś kolego chęć się skonfrontować to miej jaj pociągnąć to do końca, pisałem ci podawaj argumenty a nie [***] peany na temat wszystkiego co napisze tu ekspert Thor.

 

[Mówiłem Ci coś na temat przeklinania.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Błagam skończcie już.

 

Skoro Mgiełka tak twierdzi to ok - Niech tak twierdzi

Czemu wszyscy dalej drążą temat - Jest on tak samo nierozwiązywalny jak próba pogodzenia zwolenników PiSu ze zwolennikami PO i Palestyńczyków z Żydami

 

"Ja mam rację" - "A nie bo to ja mam rację i jesteś głupi" Szkoda klawiatury.

Każdy chcę pokazać kto ma większe kochones.

 

A tak poza tym to co z tego, że Mgiełka jest z Wawy???

 

Założę się, że jakby był z innego miasta to by słowa nie było o tym skąd jest.

 

Osobiście boli mnie to, że sporo ludzi uważa warszawiaków za burony - Oczywiście zdarzają się ale jest ich tyle samo statystycznie w innych miastach

Edited by HustleR
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...