Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

Miałem możliwość podpięcia do swojego batki 10.8v jednak były kable niskooporowe, wtyki t-deans no i mosfet i muszę powiedzieć, że ładnie to grało. Ale nie ma dużej różnicy między 9.6v a 10.8v.

 

Pozdrawiam,

Konrad

Edited by konrad1313
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Jackobik jeśli nie kosiarka, to wtedy 9.6.pod dekiel.?

Kumpel ma sticka 2000 mAh i jest bardzo zadowolony.; )

BTW ukręcił mi się gwint, od tej pokrywy mocowania kolby w AKMSie...po przeciwległej strony od guzika.: D

Trzeba to będzie zakleić..no to biore ff 9.6v, i ten silnik Ultra Torque.dam znać co i jak jak zamontuje.

Pozdrawiam.forzamilan

Link to post
Share on other sites

Jou,

 

Przekopałem masę wątków. Z początku zainteresowany byłem snajperem - ale suma jaką trzeba zainwestować by broń śmigała trochę mnie przeraziła. Na początek polecili mi szturmowca. Wybór padł na CM.048 [CM]. Przekopałem ten wątek, dotarłem gdzieś do 4x strony i przeciążyłem umysł. Może mi ktoś powiedzieć jaka jest różnica między tymi samymi modelami CM.048 [CM]

 

Link 1: http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_048_cm-1504.html

 

Link 2: http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_048m_cm-1415.html

 

Oprócz wagi, długości, kolorystki drewna. No i ceny ~20zł. ;)

Link to post
Share on other sites

No to wezme kable 1,5mm..do tego termokurczka też 1,5mm.?hmm

Czy to nie będzie za ciasne.?hehe

No i deansy oczywiście.

OT się zrobił.pff

Kupując low capy od krakmanów za 25 zł możecie się zdziwić.sam kupiłem 8, podają ładnie, fajnie wykonane, ciężkie, TYLKO jeden magazynek klinuje się w magwellu i trzeba go wyciągać siłą(widelcem : D), a w drugim uzyskujemy efekt cumshota kulkami /fontanny kulek - ten bolec nie trzyma kulek z wystarczającą siłą.

Pozdrawiam, forzamilan

Link to post
Share on other sites

Gdyby kogoś interesowało wyjęcie gb i komory to musimy:

1) wyjąć szczerbinkę i zdjąć okładziny, wybić piny i wykręcić śrubkę do której dojść możemy po przez otwór w miejscu muszki.

2) po wybiciu pinów odkręcamy komorę od lufy zewnętrznej i wyciągamy ją, to tyle w temacie, oczywiście selektor i chwyt pistoletowy też odkręcamy jeśli chcemy ruszać gb, przy komorze i lufie to nie wymagane.

 

W modelach z batką pod pokrywą sprawa jest o tyle łatwiejsza, że jak już wyżej pisze, obejdzie się bez wybijania pinów i ruszania lufy zew.

Link to post
Share on other sites

Snipernr1 nie mam pojecia o co Ci chodzi przygotowac glowice. Wsadzasz albo pasuje albo nie. Ja zrobilem blad ze probowalem wlozyc to na sile. Na borku guardera wpadaja dwie kulki do komory. Logicznie myslac dysza powinna zawsze byc w tym samym miejscu bo to zalezy od popychacza i zebatki ktora odciaga popychacz, ale jakims cudem wpadaja dwie kulki i mysle ze w stocku nie wystepuje to bo dysza blokuje sie na jej prowadnicy.

Link to post
Share on other sites

Songoku mowa o głowicy cylindra w BU Guardera .Czy spiłowałeś "wystający element" od czoła w górnej części tej głowicy?.Bo wychodzi na to ze nie i dysza w HU patrzy w górę a co za tym idzie jest więcej miejsca pod dysza i dostaje się dodatkowa kulka.

 

A jak tego nie zrobiłeś i wsadziłeś głowice na sile to sie nie dziw ze tak jest .

Link to post
Share on other sites

Panowie, co mogę zrobić jeśli gwinty w obsadzie kolby stałej są zjechane? Izolka raczej nie pomoże, a chcę żeby ta głupia kolba i śrubki trzymały się na miejscu i sztywno, no i jak najbardziej estetycznie... Myślałem nad zalepieniem wszystkiego poxipolem, ale to jest durny pomysł. Sam już nie wiem...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanie do użytkowników cm.048m (AKM).

 

Czy montował już ktoś w swoim AKM'ie kolbę inną niż drewniana? (Stockowa, od ostrego).

Chodzi mi przede wszystkim o kolby składane. Jeśli tak to jakie pasują?

 

I pytanko do użytkowników metalowych mid-capów cymy. Czy używając kulek guardera (od krakmanów) mieliście zacinki?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edited by Tom92
Link to post
Share on other sites

Mam maga od SRC (1 mid, chociaż zrobiłem jak fabryka kazała, tnie się nie miłosiernie) Ogólnie to nic nie trzeba piłować. Co do Beryla to każdy mag do AK 74 jest mniej więcej taki sam, więc różnic wielkich nie będzie. Ja ogólnie mam 4 magi zrobione w oryginalnych skorupach :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...