Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

Jeśli zależało Ci na odwzorowaniu, to CM.048 nie byo dobrym wyborem... Będzie tych luzów więcej - kolba, nakładka na rurę gazową, szczerbinka, chwyt pistoletowy...

Odwzorowanie jest jak dla mnie wystarczające. Nie musze miec dokładności co do milimetra. Zabiegów kosmetycznych poprawiających wizualny stan dokonam sam. A i z luzami dam sobie radę. I nie tylko za pomoca izolki i teflonu. SWD tez mi na początku sie rozkręcało i wszystko sie ruszało. Wszystkie śruby w replikach zawsze skręcam na klej do gwintów Loctite. I nawet w ZnAlu trzyma, nie pozwala śrubom sie wykręcać i przy tym rozwalac gwintu w tym gównolicie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W zestawie miałem czarnego hicapa, dokupiłem od razu drugiego hicapa (brązowego) Boyi i hula spoko. Krótkich to nie widziałem przyznam się, ale tez i nie szukałem takich. Ale powinny wszystkie w standardzie Tokio Marui pasowac chyba po mojemu...

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje, że o to chodziło :)

 

http://wstaw.org/w/EvY/

 

http://wstaw.org/w/EvZ/

 

Pozdrawiam.

Dobrze że podpowiedziałeś koledze, bo by sobie nie dał rady :blink:

No to rzeczywiście baaaardzo nietypowa śruba to jest :hahaha: Zwykła metryczna czwórka która w każdej skrzynce z narzędziami sie znajdzie :biggrin: Do pomiaru dlugości wystarczy kawałek drutu wsadzony w otwór po śrubie :huh: Trza jej gwint pomazać nawet zwykłym lakierem, to nie będzie sie wykręcać samoczynnie i gwintu w ZnAlu rozwalać. A w dorabianej śrubce łeb można ''ucharakteryzować''

Gdybym tylko takie problemy miał, to byłbym wielce szczęśliwym człowiekiem...

 

Gdy czasami czytam pytania na tym forum, o elementarne, najprostsze rzeczy, to stwierdzam, że pomyślunek techniczny w narodzie ginie. Ale może ja za stary już jestem i czegos nie ogarniam...

Dziś zdolne palce tylko klikac w klawiature potrafią...

Edited by KorbaSWD
Link to post
Share on other sites

A co ci przeszkadza, że ktoś drugiemu pomógł? :zastanawia: Nie szkoda klawiatury na spamowanie?

Nie o to chodzi, że ktos pomógł- to miło z jego strony.

Chodzi o poziom wiedzy technicznej niektórych userów forum. I tacy którym trzeba podawać cyfrowe pomiary najprostszej, typowej śrubki, grzebia w replikach, a potem je sprzedają w komisie jako stan idealny.

Dlatego kupiłem CM0.48 w salonie.

I koniec spamowania z mojej strony.

 

A co ci przeszkadza, że ktoś drugiemu pomógł? :zastanawia: Nie szkoda klawiatury na spamowanie?

Nie o to chodzi, że ktos pomógł- to miło z jego strony.

Chodzi o poziom wiedzy technicznej niektórych userów forum. I tacy którym trzeba podawać cyfrowe pomiary najprostszej, typowej śrubki, grzebia w replikach, a potem je sprzedają w komisie jako stan idealny.

Dlatego kupiłem CM0.48 w salonie.

I koniec spamowania z mojej strony.

Link to post
Share on other sites

Jestem szczęśliwym posiadaczem tego karabinu,

jest trochę za długi na budynek,

chcę kupić do niego składaną kolbę, znalazłem nawet orginalną z Beryla,

ale nie wiem czy będzie mi pasować tzn czy da sie porządnie zamocować,

jeśli nie prosiłbym o danie linka do kolby składanej pasującej do tego karabinu do 100zł,

bo sam nie umiem znaleść.

 

z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

Do stalowego korpusu jest przynitowany (na stałe) element ze znalu z ''wypustkami'' do przykręcenia kolby stałej.

Żeby zamontowac kolbe składaną, należałoby nity rozwiercić, element ten wyjąć i dorobic zupełnie nowy, umożliwiający zamocowanie kolby składanej. A nie będzie to łatwe.

Ale dla upartego nie ma przeszkód :biggrin:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich biorących zagorzała dyskusję w temacie Cm048, mam do was panowie/panie parę ważnych dla mnie pytań, jako iż rozmyślam nad zakupem CM051, czyli odpowiednika karabinu maszynowego waszych CM048. Chciałem dokonać, zaraz po zakupie parę modyfikacji gearboxa, czy "pancerny gearbox cymy" to wytrzyma?? lista części które chciałbym zamontować w CM051:

 

Sprężyna SHS M160

Tłok (tytanowe zęby) Deep-fire

Bore-up Guarder

Akumulator li-po 11.1/20C

Gumka hop-up Guarder

 

Bardzo zależy mi na państwa opinii, jaką moc wygeneruje taki zestaw, i czy zębatki/szkielet to wytrzyma??, oczywiście istnieje również opcja zamontowania sprężyny m140, lecz wolałbym mieć spory zapas mocy, jako przyszły Rk'emista mojej drużyny. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zębatki mogą wytrzymać to m160, ale jak chcesz strzelać bez stresu, czy polegną zaraz, czy za 10k kulek, to dużo lepiej kupić dobre zębatki i mieć spokój. O szkielet raczej się nie martw.

 

edit: podwójny post się zrobił

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich biorących zagorzała dyskusję w temacie Cm048, mam do was panowie/panie parę ważnych dla mnie pytań, jako iż rozmyślam nad zakupem CM051, czyli odpowiednika karabinu maszynowego waszych CM048. Chciałem dokonać, zaraz po zakupie parę modyfikacji gearboxa, czy "pancerny gearbox cymy" to wytrzyma?? lista części które chciałbym zamontować w CM051:

 

Sprężyna SHS M160

Tłok (tytanowe zęby) Deep-fire

Bore-up Guarder

Akumulator li-po 11.1/20C

Gumka hop-up Guarder

 

Bardzo zależy mi na państwa opinii, jaką moc wygeneruje taki zestaw, i czy zębatki/szkielet to wytrzyma??, oczywiście istnieje również opcja zamontowania sprężyny m140, lecz wolałbym mieć spory zapas mocy, jako przyszły Rk'emista mojej drużyny. Pozdrawiam

 

Pamiętaj o jednym, głowicy od cylindra z boreup guardera nie wsadzisz w szkielet cymy bez uprzedniego ścięcia czoła.

Edited by sulugeR
Link to post
Share on other sites

No dobrze, zatem co panowie myślicie o takim zestawieniu elementów do wymiany:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152194718-Zestaw-cylindra-No-BoreUp-dla-M16A1-SYSTEMA.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152195427-Uszczelniona-dysza-do-AK47.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152195386-Metalowa-lozyskowana-prowadnica-sprezyny-V-3.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152195331-Sprezyna-glowna-M160.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152192217-Gumka-hop-up-czarna.html

 

Tłok będzie wymieniony na Deep-fire z tytanowymi zębami.

Oczywiście wszystko napędzane Li-po 11,1 2200mah 20C, + mosfet z AB.

 

Proszę o wypowiedzenie się, jest to dla mnie bardzo ważne. gdyż już na dniach chciałem zrobić zamówienie na podane części.

 

Wybaczcie mi za powielanie mojej wcześniejszej wypowiedzi, z delikatnymi korektami. ;D

Link to post
Share on other sites

Panowie nie zaśmiecajcie tematu.

Dla usera chcącego uzyskać w tym temacie opinii o CM048 i tak już jest ciężko.

 

Hamid proponuję założyć nowy temat i tam toczyć dyskusję w temacie CM051.

 

Drogi modku jak tylko przeczytasz mojego posta proszę o wykasowanie (mam na myśli oczywiście swojego posta) :).

 

 

 

Pzdr

Edited by sasza26
Link to post
Share on other sites

Odrobina sarkazmu (wybacz ale nie mogę się powstrzymać ;) ):

 

Ktoś mógłby napisać, że ma tą samą lufę, czy kolbę, śrubki, etc.

 

Nie bez powodu CYMA oznaczyła inaczej swoje repliki.

 

 

To jest tak jakbyś pisał w temacie o VW na temat audi, że mają wspólne części.

 

 

Tak czy inaczej:

Osoba, która jest zainteresowana kupnem CM.048 szuka opinii na temat CM.048 a nie w temacie CM.051, w odwrotną stronę również.

 

 

Piszę powyższe z własnego doświadczenia bo właśnie ten topic jest jednym z kilku, dzięki którym podjąłem decyzję o zakupie repliki i wiem ile czasu zmarnowałem na czytaniu nic nie wnoszących postów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...