Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

C-mag a milsimy


Recommended Posts

A teraz pokaż mi Javelin kto nosi te 1200 sztuk ammo w realu?? Podpowiem: kumple a nie sam "SAW gunner" zgadza się? Więc nie nosisz 16kg tylko w zależności jak to sobie rozłożycie w ekipie. Pisząc o tym, że znam przypadki noszenia po te 5-10 kg ammo na łeb pisałem właśnie o przypadkach kiedy cały zespół dzielił się amunicją do karabinków i do kmów. Sam na to wpadłeś nawet:

 

Jak już Gcze zauważył, w realu podzielisz to na kumpli, na milsimie w większośći wypadków strzelec weźmie całe to ammo i jest pod tym względem niezależny od reszty kumpli. Tutaj mamy właśnie te wałkowane przez Ciebie aspekty, jak współpraca, taktyka, logistyka itepe. Jakby ammo było ciężkie, to wymuszałoby jego podział wewnątrz odddziału, a podział wymuszałby ściślejszą współpracę.

 

Sam nawet napisałeś:

 

100x bardziej zależy mi na tym, żeby [...] kumple w czasie oderwania czy po wpadnięciu w zasadzkę potrafili postawić skuteczna "zaporę" uzupełniając się na wzajem kiedy kończą się magazynki.

 

 

I nadal nie widzę sensu kombinowania z masą amunicji.

Nie, nie byłoby bo nadal miałbyś minimi ważące 6 kg plus 200 sztuk amunicji które w realu jest w magu i waży te około 2kg co daje 8,2 kg i nadal brakujący kilogram rkmu...

 

Ok, nie orientowałem się, ze airsoftowe minimi jest lżejsze od oryginału. Ale do tego dochodzi batka, zazwyczaj large, zostaje wtedy ile? Pół kilograma różnicy w stosunku do oryginału? A dzięki niedociążonemu magowi mamy kolejne 2kg różnicy :) Więc w tym wypadku KaeM jest lżejszy od oryginału głównie z powodu amunicji.

 

Taaak postawmy sobie zasadnicze pytanie:

 

Ile czasu "działamy w polu" na gierkach? 12 godzin? 24? nawet na 48 godzinnych imprezach efektywnie w ruchu jesteśmy może 10 godzin maxymalnie 15. Takim problemem jest dla Was noszenie poza 20-30 kg innego szpeju jeszcze dodatkowych 3-5 kg? Aż tak to rzutuje na Wasze odczucie realizmu?

 

W 90% przypadków na imprezach 24H i mniej jedyne co zabieram ze sobą na patrol czy jakiekolwiek inne zadanie to magazynki sztuk około 10-14 kamel z 2-3 litrami wody i kilka batonów/fragmenty MRE. Normalnie tragedia zabrać 5 kg amuncji + żarcie + wodę... Na wielu imprezach taszczyłem po 20-30 kg na grzbiecie i nie płakałem.

 

Naprawdę dla mnie te 5 kg nie robi róznicy. A do tego jeszcze imprezy na których są pojazdy. :mrgreen:

 

 

Cóż, jak pisałem wcześniej - wyrażałem swoją opinię. Widać różni się diametralnie od Twojej, bo i nasze milsimy różnią się diametralnie z tego co teraz widzę. Każdy milsim na jakim byłem planowo zaczynał się w piątek a kończył w niedzielę. Na ostatnim, tydzień temu, tylko w pierwszą noc zrobiliśmy prawie 15km po górach w śniegu po kolana. I odczułem każdy kilogram sprzętu :) Najwięcej na milsimie przeszedłem z ekipą ponad 40km w jakieś półtorej doby, także w górach. A że zawsze wybieramy sobie działanie jako grupa rozpoznawcza itp, to 90% czasu (a czesem i 100%) mamy plecaki na grzbiecie. Może dlatego zwracam taką uwagę na masę sprzętu i ilość zajmowanego przez niego miejsca.

 

 

 

M60 albo M240 - 1200 szt. ammo ważyłoby około 28,8kg + spinki! 7,62x39 około 19,2kg.
Tak mnie jeszcze najszło ;) NATOwskie 7.62 to 7.62x51 a nie x39 ;)

 

 

Rozczarowąłeś mnie Thor, ale zrzuce to na karb późnej pory :) Pozwolę sobie zauważyć, że w cytowanym przez Ciebie tekście są dwa zdania. Jedno dotyczy ammo do M60/M249, czyli 7,62x51 a drugie dotyczy roskiego naboju pośredniego :)

Edited by javelin
Link to post
Share on other sites
  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak już Gcze zauważył, w realu podzielisz to na kumpli, na milsimie w większośći wypadków strzelec weźmie całe to ammo i jest pod tym względem niezależny od reszty kumpli. Tutaj mamy właśnie te wałkowane przez Ciebie aspekty, jak współpraca, taktyka, logistyka itepe. Jakby ammo było ciężkie, to wymuszałoby jego podział wewnątrz odddziału, a podział wymuszałby ściślejszą współpracę.

 

Ale przecież tak właśnie się robi bez dodatkowego "obciazania" dzieli się amunicję na takie "częsci" jakie w realu nosiłby każdy z cżłonkó w oddziału i każdy ma przy sobie te x kulek dla np kaemisty.

 

Jak widać na powyższym przykladzie Dexter ja nie rżnę głupa, tylko ktoś próbuje mi wmówić, że odkrywa amerykę poprzez "wagę" amunicji. A wszystko Z WYJĄTKIEM WAGI w tym temacie jest od wielu już lat STOSOWANE na milsimach.

 

Rozczarowąłeś mnie Thor, ale zrzuce to na karb późnej pory Pozwolę sobie zauważyć, że w cytowanym przez Ciebie tekście są dwa zdania. Jedno dotyczy ammo do M60/M249, czyli 7,62x51 a drugie dotyczy roskiego naboju pośredniego

Si nie "przyjałem tego fragmentu w ten sposób ;) Sorka ;)

 

Javelin na pewno się róznią "nasze" milsimy między sobą. Ale naprawde dla mnie kiedy taszczę 20-30kg na grzbiecie nie jest istotne czy to 28kg szpeju +2kg amunicji czy 30 kg szpeju. Jak potrzeba jestem w stanie na 48H zapakować się w kamizelkę, zabrac max 5-10 kg szpeju i mogę sobie "doważyć" amunicji drugie 10kg w czym problem?

 

Raz jeszcze powtórże: masa amunicji w naszych symulacjach jest tak marginalnym problemem że jak widac na przykładzie który trwa od minimum 4-5 lat da sie bez niej symulować to co chcemy. Może zamiast martwić się wagą tych 300 kulek wpadnijcie na sensowny pomysł jak rozwiązać kwestie pancerzy, walki z pojazdami, łaczność między 200-300 osobowymi stronami operującymi razem, jak rozwiązac symulację nalotów, wsparcia artyleryjskiego czy ataku moździerzy. To są istotne problemy a nie to czy nosić 2,5kg piasku czy nie razem z kulkami.

 

Chyba, że aż tak sie różnią "nasze" milsimy i dla jednych kluczową sprawą jest 2,5kg amunicji a dla innych wszystko to o czym pisałem wczęśniej. Jeżeli tak jest to przepraszam, nie dopuszczajcie magów typu C-mag do gier, doważajcie sobie kulki i mi nic do tego.

 

Dexter w zasadzie masz rację, rżnę głupa, bo w rzeczywistości jestem w stanie sobie wyobrazić milsimowców dla których problemem jest waga amunicji i rozumiem o co im chodzi. Tylko może powinni zacząć organizować większe imprezy milsimowe (nie zloty, czy strzelanki ze scenariuszami) to może wtedy przy nawale innych problemów natury SYMULACYJNEJ dojda do wniosku że waga amunicji to najmniej istotny szczegół tej zabawy. A jak nie i są tak wspaniali, że robią gry którym nie można zarzucić nic pod względem realizmu to z chęcią wpadnę i się nauczę i oficjalnie się pokajam i stwierdzę publicznie, że najważniejsze w milsimie jest odzwierciedlenie wagi amunicji.

 

Dla mnie end.

Link to post
Share on other sites

Thor, ja Cie rozumie, tylko wszystko rozbija się o jedną kwestią. Masa amunicji jest elementem realizmu. Zgodzę się z Tobą, ze nie jest tak ważna jak łączność, łańcuch dowodzenia, ale w przeciwieństwie do tych rzeczy - jest to kwestia bardzo łatwa do rozwiązania w całkiem sensowny sposób :)

 

Ja akurat nie jestem przeciwnikiem C-magów, dla mnie sa ok, w tej kwestii zgadzam się z Tobą.

 

Oczywiście możesz twierdzić ze te 4-5kg nie robi Ci żadnej różnicy. Widać jesteś wyjątkiem, bo od lat producenci sprzętu wojskowego i turystycznego głowią się, jak by tu jeszcze zmniejszyć masę oporządzenia, sprzętu, śpiworów czy ubrań, a zmniejszenie masy sztućców o 10g poprzez zastosowanie tytanu zamiast stali jest wielkim marketingowym sukcesem ;)

 

(ostatni przykład akurat z humorem, bo liczy się dla mnie masa sprzętu ale to już dla mnie przesada i raczej właśnie chłyt marketingowy niż coś realnie przydatnego :) )

Link to post
Share on other sites

100 kulek w C-MAGu waży w zasadzie tyle samo co 100 kulek w boxie.

 

Więc po co cały temat?

 

Jak organizator jest dobry to jasno wyszczególni przydział BB'sów dla rkm'isty i zwykłego "piechura"- ba może ustalić kto ma nosić jaki sprzęt- przecież to kwestia ustaleń.

 

A C-MAG'ów nie da się pomijać bo istnieją więc realnym jest ich zastosowanie (odpowiem- nie nie posiadam takowego).

 

Oczywiście fajnie gdyby ważyło to tyle ile powinno ważyć... ale nie mamy jasno ustalonych i z góry narzuconych wymagań przez co na jednym milsimie ktoś może wymagać dociążania a tydzień później sam się będzie taki osobnik ścierał z kilogramami bo organizator nie da takich wymagań a jak nie ma to wiadomo...

 

Więc w zasadzie wszystko leży w "fochach" organizatora.

 

Czystym przykładem może być moja osoba... nigdy nie dociążałem swoich magazynków bo nie widziałem takiej potrzeby a klimatu mnie to nie odbierało- ponieważ każdy miał tak samo.

Link to post
Share on other sites

Ok, napisze cos od siebie.

 

Waszych postow nie czytam bo dawno nie widzialem takiego bicia konia... :poddanie:

 

Gcze, przede wszystkim nie porownuj prosze tego co sie dzieje na jebankach a na milsimach.

Po drugie, chyba nigdzie w Polsce w milsimach nie masz takiej zasady, ze "udawana balistyka" chroni - zawsze musi byc albo oryginal, albo odpowiednik wagowy.

 

Co do limitow ammo... Nie wiem jak w kraju, u nas zostalo to ustalone jako kompromis pomiedzy realnoscia(sila ognia jednostki itp) a grywalnoscia.

 

Bo o grywalnosci tez trzeba myslec - jeszcze nikt nie wymyslil fajnego i realnego sposobu symulowania wagi amunicji i plynnego jej modyfikowania w trakcie ubywania kulek.

 

Tyle ode mnie jako czlowieka, ktory od czasu do czasu macza palce w organizowaniu milsimow i pisaniu zasad...

 

 

A jako gracz powiem Tobie, ze je*ia mnie jakies woreczki. Po pierwsze nie mam zwyczajnie juz w oporzadzeniu miejsca na takie g*wna. Jestem wystarczajaco obladowany samym swoim sprzetem - jak trzeba do tego jakis szpej druzynowy dorzucic to juz w ogole jest masakra i musze do plecaka troczyc bambetle.

Amunicji luzem zazwyczaj nie nosze prawie wcale, laze z 10-15 metalowymi magazynkami, ktore swoje waza nawet jak juz nie mam juz w ogole amunicji i pelen desperacji mykam z boczna.

 

Tyle ode mnie, mam nadzieje ze nie urazilem i sie niebawem spotkamy na jakims milsimie :uśmiech:

Powinno sie cos niedlugo ruszyc w ramach preludium 48h.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Khz

Link to post
Share on other sites
Ok, napisze cos od siebie.

 

Waszych postow nie czytam bo dawno nie widzialem takiego bicia konia... :poddanie:

Dołączam się do tego zdania i też krótko napiszę od siebie:

Jesteście bliscy wypominania sobie co do grama ile co waży i jak my nosimy, a jak w realu. Tylko chyba w pogoni za realiami zapominacie o tym, że 80-90% airsoftowców (w tym milsimowców) ma kondycję gorszą niż przeciętny żołnierz służący w linii... Śmiem stwierdzić, że gorszą niż żołnierz sporo poniżej przeciętnej. Także nie ma sensu przeładowywać się "bo tak widziałem na zdjęciu" i nie być w stanie przebiec z tym szpejem 20 m.

Link to post
Share on other sites

Tyle ode mnie, mam nadzieje ze nie urazilem i sie niebawem spotkamy na jakims milsimie maniak_usmiech.gif

Powinno sie cos niedlugo ruszyc w ramach preludium 48h.

 

Ależ skąd w sumie to nawet zabawnie się czyta taką argumentację od ... kilka kilogamów nie ma znaczenie, po airsoftowiec nie przebiegnie z tym 20m, poprzez za dużo noszę, amunicji nie będę nosić :-) i to wogóle nie mam już na nią miejsca :-)

 

Widzę że jest wyraźny opór i chyba rzeczywiście nie ma sensu dyskusja jak i czy się da skoro prawdopodobnie i tak większość byłaby na nie, nawet jakby były magiczne zmieniające wagę magazynki. To pewnie byłyby za metalowe za ta tanie za drogie :-)

 

I tak się cieszę że na pomorzu jest chociaż zasada realnej ilości amunicji w magach :-)

 

Jak mnie grom nie strzeli z jasnego nieba to na pewno się spotkamy na milsimie :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Ok, wiem ze to oklepane i tendencyjne(za co z gory przepraszam), ale:

 

Gcze, na ilu byles milsimach(tudziez manewrach) z wykorzystaniem replik ersoftowych(ew. PB, RAM/RAP), ktore trwaly powyzej 36h bez przerwy i wszystko miales na garbie?

Bez liczenia typowo garnizonowych akcji gdzie siedzisz wiekszosc czasu na dupie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Odswierze temat :) gcze uzywasz bbloadera w polu? jezeli tak to czemu, przeciez zolnierze nie posiadaja w polu takiego uzadzenia. Czy Twoj SAW ma odpowiedni Blowback dzieki czemu masz odpowiednio symulowany rozrzut podrzut? Czy wymieniasz lufe tak jak przewidziano w regulaminie? Nie wydaje mi sie. Waga waga, owszem jednakze nie zostal jeszcze w zaden sposob odpowiednio rozwiazany ten problem. Druga sprawa to nasze zabawy trwaja max 48h gdzie w realu idzie sie raczej z ammo w magach w buttpacku lub w plecaku a nie w skrzynkach amunicyjnych. Jezeli tak bardzo boli Cie brak realizmu dlaczego nie narzekasz na to ze wg CSSa mozna zaladowac SAWa 2000 kulkami tylko dlatego ze jest ciezki (to akurat mazowsze)? Jestem uzytkownikiem C-maga i moja M4 nie stala sie przez to bronia wsparcia, ale to ze moge w ladownicach zabrac wieksza ilosc magazynkow, i mam naraz dostepna rownowartosc 3ch zwyklych magow ktore w przypadku zlego rozwoju wypadkow daja mi przewage bo nie musze tracic czasu na zmiane magazynka. Pozatym zakaz uzywania tych magazynkow blokuje uzywania (lub uzywania tylko z 30 magowym magiem) takich druzynowych broni automatycznych jak niemiecki MG36 lub LSW85.

Link to post
Share on other sites
gcze uzywasz bbloadera w polu? jezeli tak to czemu, przeciez zolnierze nie posiadaja w polu takiego uzadzenia.
1. Próbowałeś kiedyś porównać czas ładowania magazynka ostrą amunicją i kulkami? Czas oraz wygodę po załadowaniu kilku magazynków.

2. Owszem mają - często amunicja jest dostarczana w łódkach, zakładasz tylko specjalny adapterek, bach, i magazynek załadowany. Dużo szybciej niż bbloaderem.

 

Jezeli tak bardzo boli Cie brak realizmu dlaczego nie narzekasz na to ze wg CSSa mozna zaladowac SAWa 2000 kulkami tylko dlatego ze jest ciezki (to akurat mazowsze)?
A przepraszam, ale na Pomorzu właśnie nie rozumiemy tego. U nas jest 200.

 

PS używaj polskich liter.

Link to post
Share on other sites

Sorry foka jestem w robocie i na macu mam problemy z polskimi literkami ;)

 

Zgodze sie z Toba, jednakze chodzilo mi o uzmyslowienie tego ze nie jestesmy na prawdziwym polu walki i czepianie sie np wagi, zapominajac o tym ze nasze repliki nie maja wspomnianego blowbacku i innych niewygod, oraz tego ze nie jestesmy w stanie wielu rzeczy zasymulowac jest niepowazne. Skupmy sie na rzeczach ktore jestesmy w stanie zasymulowac, wiec pojemnosc magazynkow, typy jakie sa uzywane itd

Link to post
Share on other sites
czepianie sie np wagi, zapominajac o tym ze nasze repliki nie maja wspomnianego blowbacku i innych niewygod, oraz tego ze nie jestesmy w stanie wielu rzeczy zasymulowac jest niepowazne.
Ale ja się zgadzam, że nie jesteśmy w stanie wielu rzeczy odtworzyć. Ale Twoje argumenty często obalają Twoje zdanie ;)

Masz/macie więcej kulek w magazynku "bo kulki nie przechodzą przez krzaki" itd. Ale właśnie przez to, że nie ma odrzutu i podrzutu, broń się nie przegrzewa - łatwiej jest strzelać niż z broni palnej, a zwiększenie pojemności magazynków jeszcze dodatkowo to ułatwia.

Link to post
Share on other sites

E tam, ja już dyskusję o misimach "Trójmiasto vs Warrior" traktuje tylko jako rozrywkę ;) Każdy z nas ma swoje zdanie, rozumie ale nie chce przyjąc zdania drugiego i jest dobrze, każdy się bawi jak lubi :)

Ale w pracy trzeba coś robić ;)

Link to post
Share on other sites

Foka ale to nie dyskusja na temat milsimow tylko uzwania konkretnych magazynkow :) Uwazam ze powinny byc dozwolone, i powinny podlegac takim samym zasada jak inne magazynki (przelicznik 1:1, 1:3 czy jak to inaczej ludzie sobie ustalli). I jak powiedzial Thor osoby bawiac sie w milsimy chcace uzywac C-magow, nie sa typami ktorzy chca zrobic z np M4 lub MP5 karabinu wsparcia, tylko osoby ktore chca miec wygode nie zmieniania magazynkow, gdy g. trafi w wiatrak :)

Link to post
Share on other sites

Przez to właśnie że nie można za symulować podrzutu jestem sceptycznie nastawiony do wprowadzenia c-mag

 

W rzeczywistości taki c-mag załadowany waży ponad 2kg !! więc niemal podwaja ciężar broni a mimo to m4 nigdy nie dorówna w polu minimi z magazynkiem sto. w pojedynku na kilkaset metrów m4 c-mag vs minimi z magazynkiem 100 nie ma żadnych szans. Różnica w skupieniu ognia automatycznego byłaby przytłaczająca na korzyść minimi, a to właśnie ze względu na nieporównywalnie mniejszy podrzut w minimi.

 

 

A u nas co same plusiki by się chciało z c-maga a minusików to żadnych :-)

 

A to czy strzelamy zdając sobie sprawę z ograniczeń orginału, czy traktujemy replikę jako wyrzutnik kompozytu ... to już indywidualna sprawa każdego i siłą się do niczego nikogo nie zmusi .

 

Niestety największą wadą replik minimi jest to że nie ma technicznej możliwości by przeładować broń z prędkością porównywalną do oryginału :-/

Chyba że uda mi się w końcu skonstruować dobrze działający lejek na kulki.

 

Natomiast repliki broni wsparcia z ciężka lufą które w realu są używane z c-mag jak najbardziej powinny być dopuszczone do jego używania.

 

Ewentualnie c-mag ważący zgodnie z oryginałem, coś mi mówi że jego popularność natychmiast spadłaby do 0 ;-)

Link to post
Share on other sites

Przez to właśnie że nie można za symulować podrzutu jestem sceptycznie nastawiony do wprowadzenia c-mag

 

 

Eeeeeeee czekaj. Brak podrzutu i odrzutu w replikach przeszkadza Ci do wprowadzenia C-maga, ale przy innej broni z innymi magazynkami nie? Moze to gorac, moze zmeczenie ale nie widze zaleznosci.

 

W rzeczywistości taki c-mag załadowany waży ponad 2kg !! więc niemal podwaja ciężar broni a mimo to m4 nigdy nie dorówna w polu minimi z magazynkiem sto. w pojedynku na kilkaset metrów m4 c-mag vs minimi z magazynkiem 100 nie ma żadnych szans. Różnica w skupieniu ognia automatycznego byłaby przytłaczająca na korzyść minimi, a to właśnie ze względu na nieporównywalnie mniejszy podrzut w minimi.

 

Przepraszam ale bla bla bla bla. Czy nie potrafisz napisac niczego co nie bedzie dotyczylo wagi? Starasz sie porownac 2 rodzaje broni? Bo z tego co i ja pisalem, i kilka innych osob to nie wydaje aby padlo stwierdzenie ze ktos chce uzywac M4 jak SAWa, a moze nieuwaznie przeczytalem

Link to post
Share on other sites

Gcze daj sobie siana z tą Twoją wagą, podrzutem i innymi takimi... Czy jak będę strzelał mając podczepionego C-maga do M4 seriami po 2-3 kulki to też zaczniesz mi udowadniać, że podrzut, odrzut, wybuch atomowy i inne takie spowodują, że tak nie można?

 

Ja nie kumam ludzie słysząc/czytając c-mag od razu przełączają się na tryb myślenia: >>c-mag = palec na spust aż do końca kulek<< ..... :wink:

 

Inna strona medalu: strzelałeś kiedyś z M16/4 ? Jakoś mało kto narzeka na "podrzut" w tego typu broni... zaryzykuję stwierdzenie, że strzelanie seriami po kilka strzałów z M4 bez względu czy z magazynka o pojemności 20, 30 czy 100 nabojów nie różni się niczym. Więc na jakich "chorych" zasadach chcesz porównywać ze sobą celność ognia na jakimkolwiek dystansie między M4 a M249?

 

Czym się różni w razie nagłego kontaktu wywalenie z M4 30 pocisków w jednej serii zmiana maga i wywalenie następnych 30 od wywalenia 50-80 pocisków z c-maga?

 

Może mi ktoś wmówi, że po oddaniu 2 serii po 50-60 pocisków, odłączeniu c-maga i podłączeniu po nim zwykłego 30-sto nabojowego magazynka lufa M4 nadaje się do wyrzucenia na śmietnik? Litości...

Link to post
Share on other sites

>Gcze daj sobie siana z tą Twoją wagą, podrzutem i innymi takimi... Czy jak będę >strzelał mając podczepionego C-maga do M4 seriami po 2-3 kulki to też zaczniesz mi >udowadniać, że podrzut, odrzut, wybuch atomowy i inne takie spowodują, że tak nie >

>można?

 

Już daję sobie siana.

 

Waga jest bee

 

odrzuty podrzuty i inne bzdury też

 

Staram się tylko udowodnić że nie chciałoby się większości latać w rzeczywistości z 2kg cegłą podczepioną do karabinka ale z 300g kawałkiem plastiku czemu nie skoro ma większą pojemność.

 

 

>Więc na jakich "chorych" zasadach chcesz porównywać ze sobą celność ognia na >jakimkolwiek dystansie między M4 a M249?

 

uważasz ze np 4 strzałowa seria z m4 i m249 będzie miała takie samo skupienie na np 200m . Jeśli tak to lol... takie rzeczy to tylko w erze

 

Wprowadzenie c-mag w airsofcie funkcjonalnie zrównuje SAWa z m4

 

A dlaczego to już wcześniej opisałem jak ktoś tego nie rozumie albo nie chce zrozumieć to nic na to nie poradzę.

Link to post
Share on other sites
uważasz ze np 4 strzałowa seria z m4 i m249 będzie miała takie samo skupienie na np 200m . Jeśli tak to lol... takie rzeczy to tylko w erze

 

Nie nie uważam, uważam, że taka seria z M4 pobije M249 na łeb na szyję skupieniem i celnością, mini nie ma szans najmniejszych w takich zawodach. Chcesz się założyć?

 

Waga jest bee

 

odrzuty podrzuty i inne bzdury też

 

Staram się tylko udowodnić że nie chciałoby się większości latać w rzeczywistości z 2kg cegłą podczepioną do karabinka ale z 300g kawałkiem plastiku czemu nie skoro ma większą pojemność.

 

Jak widzę kompletnie nie potrafisz czytać tego co się do Ciebie pisze. Tak masz racje w realu w sytuacji zagrożenie lepiej nie nosić podpiętego maga ze 100 nabojami bo za ciężki lepiej miec 30 i mieć lżej... :wink: Dla mnie koniec tematu

Link to post
Share on other sites

Nie nie uważam, uważam, że taka seria z M4 pobije M249 na łeb na szyję skupieniem i celnością, mini nie ma szans najmniejszych w takich zawodach. Chcesz się założyć?

 

Oczywiście pamiętasz że cały czas rozprawiamy tutaj o ogniu automatycznym.

Wiesz tutaj się nawet nie trzeba zakładać, wystarczy pooglądać film z jakiegokolwiek strzelania. Co dzieje się z końcem lufy minimi i m4 podczas strzelania serią.

Zresztą nie trzeba być geniuszem żeby zauważyć że ponad 2 krotnie cięższa broń będzie łatwiejsza do opanowania przy prowadzeniu ognia automatycznego.

Chyba że masz na myśli prowadzenie ognia z imadła,

co przyznasz ma bardzo ograniczone zastosowanie w polu.

Wtedy najprawdopodobniej masz rację z uwagi na to że broń strzelająca z otwartego zamka zwykle jest mniej celna.

 

Jak widzę kompletnie nie potrafisz czytać tego co się do Ciebie pisze. Tak masz racje w realu w sytuacji zagrożenie lepiej nie nosić podpiętego maga ze 100 nabojami bo za ciężki lepiej miec 30 i mieć lżej... :wink: Dla mnie koniec tematu

 

Z wzajemnością

 

Ja piszę o jednym, Ty w odpowiedzi coś z zupełnie innej beczki.

:wink:

 

Tak kontynuowanie rozmowy w tych warunkach nie ma sensu.

Edited by gcze
Link to post
Share on other sites
Wiesz tutaj się nawet nie trzeba zakładać, wystarczy pooglądać film z jakiegokolwiek strzelania. Co dzieje się z końcem lufy minimi i m4 podczas strzelania serią.

Zresztą nie trzeba być geniuszem żeby zauważyć że ponad 2 krotnie cięższa broń będzie łatwiejsza do opanowania przy prowadzeniu ognia automatycznego.

A Ty zapominasz, że pocisk to nie promień lasera i po opuszczeniu lufy dzieją się z nim różne rzeczy. A lufy broni osobistej i broni zespołowej są przystosowane do innych zastosowań i mają inne parametry.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...