Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JW Komandosów (dawne 1PSK)


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Buty przypominają mi Danner Hiking Boots, modelu nie pamiętam, ale znając moje szczęście jest to któryś z trekkingowych modeli Meindla :happy: .

 

Co do mistrzostwa w tak wielu dziedzinach, znam pewną osobę (nawet bardzo dobrze), która była na misji i współpracowała z G-unit i 1PSK. Ogólnie co oni o sobie mówili to to, że nie są właśnie mistrzami we wszystkim. Są lepsi od zwykłych żołnierzy i to stąd się może brać ten "współczynnik zajebistości" jak oni to określili. Zespoły tworzone są tak, aby każdy uzupełniał każdego - jeden jest specjalistą w ratownictwie i np. wspinaczce górskiej, drugi ma same 10tki i chemię w małym palcu a kolejny za to jest idealnym łącznościowcem i potrafi dogadać się z autochtonami. A to że ich szkolenie jest dokładniejsze oraz bardziej obszerne może powodować błędny osąd stwierdzający właśnie, że "są mistrzami we wszystkim"*.

 

 

*Po usłyszeniu takiego stwierdzenia Pan Marek spytał się czy w szydełkowaniu też ma być takim mistrzem jak wszyscy sądzą.

 

Imię zmienione.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście masz rację, każdy z żółnierzy ma swoją specjalność. Ja podałem jedynie przykład, lecz słabo sprecyzowany. Głównie chodziło o to, ze są wszechstronni i mają otwarte umysły - tak to określmy :wink:

Edited by Kleju
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

serce rośnie jak ogląda się takie zdjęcia ;) możemy być dumni z naszych operatorów

 

Masa szpeju rozumiem jest wyznacznikiem "elitarności"?

 

Ahh ten nasz 160th SOAR :)

 

Tak "SOAR-owski" że nie chcą z nimi latać, bo szlachta nie wozi byle żołnierza o ile nie jest ważny....

Ehh, długa przed nami droga.

 

HellMaker - cóż, "operator" to dosyć popularne określenie właśnie żołnierza z sił specjalnych. Nie tylko w naszym kraju.

 

Nie na zachodzie....

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Co do modelu- nie jestem w stanie powiedzieć. Wiem tylko, że jest to kabura dostosowana pod USP z oświetleniem oraz, że z przodu jest ładownica na magazynek. Tyle mogę powiedzieć na podstawie zdjęć.

 

Inna rzecz, widział ktoś airsoftowe wersje granatnika do HK416? Wiem, że ostra 416-ka korzysta z granatnika AG36 montowanego do G36, ale czy w ersoftowej wersji jest tak samo?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...