Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JW Komandosów (dawne 1PSK)


Recommended Posts

Te fotki już gdzieś widziałem (przynajmniej część), ale zmierzam do czego innego. Mianowicie- myślałem, że PSK ma jakieś obostrzenia co do używanego sprzętu, tzn. MOT w zielonej, Piorun w czarnej. Jednak widzę na operatorach chyba coś innego. Znaczy to, że:

a) nieprawidłowo rozpoznaję sprzęt na zdjęciach?

b) faktycznie jest (przynajmniej częściowa) dowolność w kompletowaniu oporządzenia.

Wątpliwości mogą wydawać się głupie w stosunku do postawionych wyżej (również przeze mnie), ale chciałbym rozwiązać sobie tą kwestię raz na zawsze i wiedzieć w co przy tej stylizacji (o której również wyżej wspomniałem) iść.

A same pytania są stąd, że kiedyś przeczytałem na warriorze, iż najwierniejszą rekonstrukcją (mówiąc tu o jednostkach typu 1PSK, 6BPD, 25BKPow.) będzie noszenie tego w czym jest wygodnie i co jest potrzebne (oczywiście przy zachowaniu pewnych ram- odpowiedni kamuflaż munduru i oporządzenia). Stwierdzenie to padło ze strony osoby co do której raczej można mieć pewność, że wie co mówi.

Edited by ZuBeR
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Glauberyt ma odrzut jak młynek do kawy.

Poza tym w CQB często zdejmuje się kolbę z dołka bądź w ogóle z ramienia celem większej poręczności. To nie zawody strzeleckie na 1000m.

 

Choć może panowie z PSK wiele by zyskali, gdybyś zgodził się zorganizować im kurs strzelecki :F

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

I tu mnie masz, Szaszłyk. Wychodzę jednak z założenia, że właściwe ułożenie broni i pozycje strzeleckie to podstawa - nie wziąłem poprawki na to, że to CQB, a samo oglądanie filmów na YT nie wystarcza, by prawidłowo ocenić odrzut i inne cechy danej broni. Lekcja na przyszłość. Proponuję więc zakończyć OT, nie o tym traktuje temat.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam takie zapytanie. Na żadnym zdjęciu nie widziałem, żeby komandosi z 1.PSK nosili naszywki polowe. Ponieważ wraz z moją grupą wybrałem na stylizację właśnie 1.PSK chciałbym wiedzieć, z czego to wynika i czy jest sens w ogóle kupować taką naszywkę. Jeżeli tak, na którym ramieniu powinno się ją nosić?

Link to post
Share on other sites

Strzelam: jednostki specjalne nie noszą flag ani oznaczeń oddziałów i ogólnie nieco luźniej podchodzą do regulaminu mundurowego, bo to trochę przeszkadza w tajnych misjach :wink:

 

Jakiś czas temu był przypadek, jak na jednej z misji żołnierz jednej z jednostek specjalnych został oskarżony przez ŻW za złamanie regulaminu mundurowego i nie posiadanie żadnych dokumentów przy sobie - strasznie nierozgarnięty gość :icon_razz2:

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...