Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o produktach) #2


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciemniejsza i dziwna taka ...

 

No... a w nocy podpełza cichaczem i pożera ... ta straszna cordura coloru coyote brown wyprodukowana w Duro Textiles, LLC, USA i zakupiona przez MIWO MILITARY Lubliniec, POLAND. :icon_razz2: ... albo chociaż walnie w oczy certyfikatem oryginalności...

 

Problem nie w cordurze coyote brown, ale w taśmach poliamidowych produkcji Pasamon. Mieliśmy już dwa odcienie, ale - jak dla mnie - oba były złote, złociutkie, złociuteńkie... a Pasamon twierdzi, że to właśnie coyote brown. Na dodatek nie potrafią wyprodukować taśm poliamidowych bez połysku (nie mylić z IRR). Ich odpowiednik amerykański jest szorstki i nie błyszczy. Używaliśmy takich taśm na początku po wprowadzeniu do oferty koloru coyote brown, ale potem zwyciężył w nas patriotyzm i wiara, że Pasamon da radę.

Po rocznej walce o poprawę jakości taśm Pasamonu odpuściliśmy.

W grudniu zamówiliśmy taśmy poliamidowe w kolorach: khaki, desert i coyote brown oraz kamuflażu MULTICAM w USA. Czekamy na dostawę. Może będzie ciutkę drożej ale bez porównania lepiej. Do czasu otrzymania dostawy szyjemy z takich taśm jakie mamy tzn. Pasamon.

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

No tu się akurat nie zgodzę. Taśmy pasamona są dużo lepsze jakościowo niż analogiczne taśmy wykonane w USA, i to nie moja opinia a osób szyjących i cenionych w branży z którymi rozmawiałem. Analogicznie się sprawa ma z cordurami: te z USA są zawsze trochę gorsze niż europejskie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

 

Szukam opinii o KAMIZELKA ZINTEGROWANA 'SCARAB' MIWO ? Ktoś ma i używa? Jak się sprawdza? Jak wytrzymałość?

Przymierzam się do kamizelki i każda opinia będzie cenna.

A może ktoś się pokusi o porównanie z np. kamizelką KAMIZELKA ZINTEGROWANA QR Currahee

Inne propozycje ? Cena do 1000 zł, multicam only :)

 

 

SCARAB to fajna kamizelka - nie mam jej nic do zarzucenia ;)

 

35651217.th.jpg78490173.th.jpg26117437.th.jpg17699562.th.jpg

 

58243419.th.jpg41425781.th.jpg84032921.th.jpg56978594.th.jpg

 

94006171.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Apteczka Uniwersalna, też MIWO L.

 

Miałem PC MIWO :) Generalnie, co kto lubi :) SCARAB jest mocno zabudowany, więc mocniej grzeje, ale za to ma więcej PALS :>

 

PC jest lekki i wygodny, ale za to ma znacznie mniej miejsca do zaczepienia ładownic :>

 

O balistyce nie piszę, bo to chyba nie ma dla Ciebie znacznie, prawda? :)

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze 4 dni temu miałem swojego 2,5 letniego PC'ka z poliestru khaki, ale go sprzedałem gdyż szukam jakiejś fajnej kamizelki z cordury MC :icon_biggrin: i właśnie zastanawiam się nad SCARAB'em i BOA od MM. Wydaje mi się, że SCARAB jest wyższy od PC. Dobrze mi się wydaje? (wysokość od góry do dołu).

 

Fakt PC jest bardzo lekki i fajnie się w nim biega (a raczej biegało...)

Edited by Martini3g
Link to post
Share on other sites

Ciężko porównywać PC ze Scarabem. To troche inna "kategoria". Zastanów się co dla ciebie jest ważniejsze - jak największa powierzchnia nośna czy wygoda i lekkość. Posiadałem PC z Lublińca, przez pewien czas bawiłem się też Scarabem. Obie kamizelki były wykonane z poliestru wz. 93 leśny, w systemie 20mm. Jeśli miałbym podsumować wady i zalety obu:

 

PC

+lekki

+łatwy do założenia

+bardzo łatwo i szybko można go rozłożyć na dwie osobne części (przód i tył) co pomaga w transporcie

+stosunkowo łatwa regulacja serokości (napewno łatwiejsza niż w scarabie, można ją samodzielnie regulować bez ściągania)

+w razie gdyby zabrakło nam miejsca na kamizelce, zawsze można dołączyć pas modułowy z szelkami

+naprawde dobra wentylacja

+cena

 

-łączenie klamrami po bokach delikatnie ogranicza możliwości konfiguracji ładownic i kieszeni

-odpowiednikiem systemu QR są tu dwie duże klamry na łączeniu przodu z naramiennikami, co prawda pozwalają one na rozłączenie kamizelki na dwie części (o czym pisałem w plusach), ale razem z czterema bocznymi klamrami nie pozwolą ściągnąć tak szybko kamizelki jak "rasowy" QR ze Scaraba (bądźmy jednak szczerzy, kto w airsofcie używa QR?)

-może okazać się, że dla kogoś bardzo szczupłego regulacja w pasie okaże się nie wystarczająca i kamizelka będzie za luźna

 

Scarab

+duża powierchnia nośna

+zaopatrzony w najajnik, który można schować gdy nie jest potrzebny

+dobry system QR

+przód i boki nie ograniczają powierzchni montażowej tak jak w PC

 

-sama pusta jest dosyć ciężka, obładowana wyposażeniem może juź sprawiać nie lada problemy przy ubieraniu i bieganiu

-niema takiej wentylacji jak PC (ale to naturalne ze względu na rozmiary)

-jedyny sposób rozłożenia jej na osobne części to skorzystanie z QR a to wiąże się z niełatwym, późniejszym składaniem

 

 

Dzięki tym kamizelkom doszedłem do wniosku, że moim ideałem byłaby kamizelka przypominająca Scaraba, ale zmniejszona do rozmiarów PC:)

 

Moge jeszcze porównać je do PC z Currahee i kamizelki zintegrowanej Nemesis SF z PS Tactical Gear (PC Currahee teraz, ale Nemesis SF dopiero w lutym jak wróce do Polski).

 

Jeśli to ma być MC to nie musisz się martwić o ich wytrzymałość, we wszystkich tych sklepach jest tylko cordura w tym kamuflażu. Tak samo wszyskie używają poliamidowych taśm (jedynie Lubliniec ma w opcji tańsze taśmy, ale warto dopłacić pare zł do poliamidów).

 

Jeśli chciałbyś więcej informacji o PC z Lublińca, napisz do maniaka tomaszek86

 

W razie czego pytaj śmiało, pewnie zapomniałem jeszcze o czymś napisać.

Link to post
Share on other sites

Racja.

 

Wszystko zalerzy od wzrostu. Do PC z Lublińca używałem praszkowe szelki SU-2 i pas PT-3 z Lublińca, przy moim wzroście 178cm pas okazał się za szeroki (w sensie, że wisiał za nisko, nachodził na tyłek;)). Gdy wymieniłem go na PT-2, też z Lublińca, było o wiele lepiej. Przy siadaniu pas PT-2 i PC nie podnosiły się już do szyi tak jak z pasem PT-3.

Link to post
Share on other sites

Używa ktoś PC i pasa RATS i/lub szelki JACKO +? (nazwy piszę z pamięci jakby co :blush: )?

 

Do ASG w zupełności wystarczy PC a pod nim PT-2 lub PT-3 (w zależności od długości tułowia użytkownika oraz przyzwyczajenia do noszenia w pasie lub na biodrach) z szelkami 1-linii, JACKO czy innymi płaskimi.

 

Pas RATS wraz z szelkami JACKO jest skierowany głównie dla tych, którzy nabawili się schorzeń kręgosłupa (o co w służbie dość łatwo) albo zamierzają wewnątrz pasa nosić miękkie wkłady balistyczne zabezpieczające tułów poniżej kamizelki.

Spotkałam się również z tym, że pas RATS wraz z szelkami JACKO PLUS noszą osoby w ASG, które po prostu nie lubią bądź nie potrzebują kamizelek. Cenną dla nich właściwością kompletu jest stabilność bez względu na nierówne obciążenie pasa. Poza tym, gdy chcą zamocować do pasa RATS panel udowy nie zabierają cennego miejsca na pasie (jak to ma miejsce przy PT-2 lub PT-3) a przeszycia pionowe odpowiadają wymiarom systemu molle'a lub polskiego (brak równych "okienek" odpowiadających jednemu z systemów taśm przeplatanych jest dla wielu Klientów problemem w pasach PT). No i do pasa RATS można włożyć pas szybkiej ewakuacji.

 

Jest też całkiem spora grupa ludzi ASG, którzy kupują pas RATS wraz z szelkami JACKO, bo - jak powiedział jeden z klientów- "jest cool czyli kultowy", a jego grupa chce mieć to samo co komandosi z Lublińca.

Link to post
Share on other sites

Kamizelka BOA powstała przy współpracy z policjantami wydziału realizacyjnego KGP, potrzebowali ją oczywiście do czarnej taktyki. Większe partie zakupiły od nas KWP dla oddziałów AT, coś poszło do CBA i ABW, za własne pieniążki kupiło kilku policjantów oraz funkcjonariuszy SG i ŻW (Czad). Pamiętam, że kupiło ten model nawet 3 żołnierzy do Afganistanu bo specjalnie przyjechali do firmy by je przymierzyć i nie dało nam się ich przekonać, że dla wojska to nie najlepszy pomysł. Poza tym ma ją kilka osób z ASG ale wątpię czy czytają wmasg. Uczestniczyliśmy z tym modelem kamizelki w kilku przetargach, bo spełniała zapisy SIWZ, ale bez większych efektów (najczęściej dlatego, że Zamawiający dał bardzo wygórowane wymogi a miał na to przeznaczoną kwotę jak na kamizelki taktyczne.

 

W mojej ocenie nie najlepszym pomysłem jest zewnętrzny opalsowany cummerbund. Jak się na nim przyczepi ładownice z pełnymi magazynkami to bywa, że pod ich ciężarem odchyla się tworząc coś w rodzaju "półki" na klatce piersiowej strasznie przeszkadzającej w działaniach. Aby temu zaradzić robiliśmy różnego rodzaju zaczepy (klamry z taśmami i sztywnikiem, napy na taśmach itp) zależnie od poglądów Klienta lub naszych pomysłów. Być może nie ma to zbyt dużego znaczenia w ASG bo pełne magazynki są lżejsze. Poza tym nie jestem przekonana do centralnego położenia chwytu QR. Do rozczepienia kamizelki jest potrzebna większa siła niż gdy chwyt znajduje się z prawej lub lewej strony klatki piersiowej. Przy tym drugim położeniu cięgna QR pokonują mniejszą siłę tarcia. Poza tym wielu Klientów jest skoczkami spadochronowymi i mają w pamięci mięśniowej zakodowane, gdzie się szuka uchwytu spadochronu zapasowego

Link to post
Share on other sites

Małe sprostowanie, nie ma czegoś takiego jak "wydział realizacyjny KGP", czy nie chodziło przypadkiem o Biuro Operacji Antyterrorystycznych KGP? Jeśli chodzi o umiejscowienie uchwytu QR to co głowa to inna opinia. Przykładowo 1 PSK wymagał uchwytu umiejscowionego centralnie z przodu. Argumentowali to łatwą dostępnością zarówno dla lewej jak i prawej ręki (bo co zrobić gdy chwyt jest z lewej strony, a lewą rękę nam urwało?).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...