Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Panowie , wlasnie sobie zakupilem Camelbak M.U.L.E i chcialbym zaczerpnac waszej rady. Bylo juz pisane o tym ze bakterie sie nie rozwijaja ani grzybyw w zbiorniku. A jak sie ma sprawa z uzyciem gazow bojowych. Czy standartowy zbiornik i ustniki z zamknieciem off/ on chronia nasza wode przed skarzeniem?

 

A co do zakupu to Polecam WRANGOLA, posiada sprzet jawyzszej jakosci, wszystko nowki. Wlasnie u Niego zakupilem Camlebak M.U.L.E za 255 zloty po licytacji na allegro

Link to post
Share on other sites
  • Replies 797
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A  jak sie ma sprawa z uzyciem gazow bojowych. Czy  standartowy zbiornik i ustniki z zamknieciem off/ on chronia nasza wode przed skarzeniem?

Nie.

Poza tym przy standardowym ustniku jak byś ją pił?

Zresztą, jakbyś poczytał, w instrukcji jest informacja, że sama końcówka do maski pgaz nie jest wystarczająca do działania w warunkach skżenia - wymagany też jest odpowiedni wkład.

Link to post
Share on other sites

Wlasnie czytalem, ze musze miec specjalna przejsciowke by korzystac z camela jak sie ma zalozona maske pGaz. Wiec myslalem ze wystarczy specjala przejsciowka, a wklad moze zostac ten sam. a poprostu jak czegos nie wiem, to sie pytam bo uwazam ze to najlpeszy sposob na nauke, chcoc moze to byc dla pewnych osob nie ciekawe :D

 

Tak na marginesie: jestem slaby z angielskiego :)

Link to post
Share on other sites
Panowie , wlasnie sobie zakupilem Camelbak M.U.L.E i chcialbym zaczerpnac waszej rady. Bylo juz pisane o tym ze bakterie sie nie rozwijaja ani grzybyw w zbiorniku. A  jak sie ma sprawa z uzyciem gazow bojowych. Czy  standartowy zbiornik i ustniki z zamknieciem off/ on chronia nasza wode przed skarzeniem?

 

A co do zakupu to Polecam WRANGOLA, posiada sprzet jawyzszej jakosci, wszystko nowki. Wlasnie u Niego zakupilem Camlebak M.U.L.E  za 255 zloty po licytacji na allegro

 

Potrzebny jest specjalny adapter do maski p-gaz, proszę oto taki: http://camelbak.com/mil/cb_prod.cfm?catid=...&product_id=314

 

Podobno jest kompatybilny nawet z maską MP5!! ;-) **tu nie jestem pewien.

 

PS. 255 zł :-) chodzi o model pustynny, który kupiłem po zaniżonej cenie link do wspomnianej aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=64174234

 

Towar sprzedałem poniżej kosztów :(

Link to post
Share on other sites
Potrzebny jest specjalny adapter do maski p-gaz, proszę oto taki:http://camelbak.com/mil/cb_prod.cfm?catid=6&product_id=314

To jest szczelny worek, który można używać w strefie skażeń. Same adaptery są tutaj:

http://camelbak.com/mil/acc_other.cfm i jest adnotacja: Use in a lethal gas environment requires CamelBak's Chemical Resistant Reservoir. I do niego podałeś linka ;)

Ja mam adapter type-M - do maski MCU2P. Może type-A pasuje do MP-5, mój na pewno nie.

 

PS. 255 zł :-) gratuluję udanej licytacji :D  :twisted: tak to prawda, hehe

Nie przeginaj z reklamą na forum, nie jest ona tu mile widziana.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do ludzi z Camelbakami.

 

Załóżmy że kupujemy taką oto kamizelkę - http://www.softair.arcoefrecce.it/detail_e...sp?Codice=12838

 

Teraz chcemy dobrać do tego Camelbaka. Thermobak jest w woodlandzie, dobrze sie komponuje, ale w d*** jeża ma szelki (jak od plecaka) i D-ringi. Problem jest w tym, że te szelki nie sa potrzebne skoro ma sie kamizelke MOLLE - wręcz przeszkadzają i to grubo - po cholere zakładać te szelki na kamizelkę skoro można zamontować na D-ringi. Stąd pytanie (coś tam Foka mowil ale nie obczaiłem): Czy da sie te szelki zdemontować w cholere? Tylko tyle potrzebuje wiedzieć. Szukałem tego wszędzie, na stronie producent, jakieś opisy, ale wszedzie pisza farmazony - nikt nie napisze jak to przytroczyć do kamizelki MOLLE.

 

PS. W tym samym sklepie znalazlem Hotshota ktory jest bez szelek, tylko z samymi D-ringami, tutaj juz nie ma problemu zbędnych szelek.

Link to post
Share on other sites

No dobrze, to że Hotshota da się łatwo i bezproblemowo zamocować na plecy MOLLE w sumie wiadomo. Raczej chodzilo mi o to jak zamocowac do MOLLE Thermobaka (ktory ma i d-ringi (to te metalowe 6 zaczepow z kazdego boku po 3?) i szelki). Jak zamocuje na d-ringach to co zrobie z szelkami, bo podejrzewam ze sa nieodczepialne.

Link to post
Share on other sites
Jak zamocuje na d-ringach to co zrobie z szelkami, bo podejrzewam ze sa nieodczepialne.

Myślę, że wystarczy je maksymalnie ściągnąć i schować pod Camelem. Pozatym szelki przydają się w wielu sytuacjach gdy nie mamy ze sobą kamizelki.

 

Dokładnie można pokombinowac czy pod kamizelkę nie da rady.

 

A co do izolki i "plastikowych opasek" to miałem na myśli TB. Izolką zawinąć odpięte szelki, co by nie wisiały, a opaskami D-ringi a raszej szlufki od nich doczepiając do "pals". Bez pomocy tych dówch rzeczy moje oporządzenia nie były by tak wygodne i solidne :P.

Link to post
Share on other sites

Ślepi z głuchymi o kolorach.

 

Szelki Thermobacka można spiąć i schować w specjalną kieszeń od jego spodniej strony - wtedy zostają same nexusowe D-ringi, notabene z tworzywa. Je sobie mocuj jak ci się żywnie podoba - na grimlocki, zipy czy co tam chcesz. Można też mając starsze wersje camela o węższych paskach (1 calowych) przepleść je przez paski PALS systemu modułowego uzyskując w ten sposób bardzo stabilne mocowanie. Ale to działa tylko w przypadku kamizelek/oporządzenia otwierającego się z przodu - np FLC II (wariant pokazany na zdjęciu z lalą z Over There), nie zaś w przypadku kamizelek oporządzeniowych czy zintegrowanych z otwarciem bocznym i dodatkowo systemem Quick Release takich jak pokazane przez Ciebie FSBE.

 

ot2.jpg

 

Czy ta informacja wystarczy? Czy którykolwiek z dyskutantów używał TB? :roll:

Link to post
Share on other sites
Czy to (...) będzie ze sobą działać? (...)

 

Wizualnie wygląda na to że bladder czyli zbiornik jest troszeczkę za mały, ale spokojnie się powinno zmieścić na prowizorkę (worek ma zmienną objętość i mu jest wszystko tak na prawdę jedno w jakim plecaku sobie leży, oby tylko się nie bujał na boki, żeby się najnormalniej w życiu nie urwał). Jeżeli zakrętka nie będzie pasować, zawsze można zwężyc lub rozciąć otwór w plecaku. Pozostaje nakrętkę przemalować na zielono, oraz uszyć pokrowiec na rurkę, żeby zamaskować ten niebieski.

 

Na Twoim miejscu kupił bym sam zbiornik i schował go gdzieś w kamizelce, jak masz taką.. lub w dużym plecaku.

Link to post
Share on other sites

Carrier już zamówiłem, bo mi się podoba :) Jak go dostanę to przymierzę czy pasuje do niego ten bukłak z allegro, bo ma go kolega (sam sprzedający z allegro nie umiał odpowiedzieć czy on jest zgodny z camelbakami czy nie). Jak nie będzie pasował, to kupię wkład camelbaka... kosztuje 90zł (2,5l), ale za to nie jest niebieski i ma już pokrowiec na rurce.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Witam,

 

czy wkładka do camelbak`a omega http://www.predman.com.pl/camelbak/camel_p...y_akcesoria.htm będzie pasować do pokrowca miwo [camelbak2] http://www.miwo-military.com/index.php?go=08_9? Wiem, że jest to kopia oryginału jednak chciałbym się stuprocentowo upewnić. I jeszcze jedno pytanie, jak mam rozumieć termin "właściwości termoizolacyjne porównywalnie z oryginałem"?

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko - obejrzałem sobie wczoraj filmik na http://www.blackhawkvideo.com/ - "hydrastorm reservoir testing" w dziale "hydrastorm". Czy camelbaki Camelbaka ( :) ) są rónie wytrzymałe? Ktoś to testował? Bo jestem ciekaw :P Jak do tej pory nie robiłem z moim camelem nic więcej niż przetaczanie się po glebie lub noszenie na nim ciężkiego plecaka, a chciałbym wiedzieć, czy "w razie czego" zniesie więcej.

Link to post
Share on other sites

STORM to przydzialowy camel USMC, wciąż jest produkowany. Dobry, prosty funkcjonalny. Wrzucisz i do plecaka i na jego szelkach ponosisz. Wada - nie łatwo dczepić do kamizelki (brak D-ringów). Mam taki, sporo znajomych też i nie narzekamy. Ta sztuka ma hydrolocka czyli nic mu nie brakuje. Bierz!

 

[ Dodano: Wto Maj 09, 2006 9:44 pm ]

Ten tańszy bez kup teraz to starszy model faktycznie (ma szelki), nowe maja tylko Dringi. Ja mam ten starszy (i dobrze bo mogę go nosić do każdego zestawu oprządzenia).

Link to post
Share on other sites

trochę inaczej. :wink:

ten pierwszy to przydziałowy kontraktowy model do całego kompletnego MOLLE (starego) ale wciaż wydawany..(też produkowany przez camelbaka-ale w takiej okrojonej wersji..aby taniej )

ten drugi to cywilna wersja camelbaka bez kontraktu ..podobnie jak reszta cameli .......

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Trzeba patrzeć na ustnik, jeżeli ma "zakrywkę" zwaną też pod tajemniczą nazwą :) "Bite Valve Cover" to znaczy że był wyprodukowany w 2005-2006 roku :)

 

Nawiasem mówiąc ta zakrywka to fajowa sprawa, bo nie zliczę już ile to mi się razy ustnik wycierał o podłogę w autobusie czy inne syfy :( a teraz elegancko czysto i wogole, pełna higiena z Hydro Guard :D[/url]

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Miałem cover w Camelbak Hot Shot z 2004 roku.

 

Kupiłem swojego MULE w 2004 (pazdziernik), jeszcze ze starym ustnikiem, pozniej się pojawiły z nowym i zacząlem je sprowadzac (wiosna 2005). Byc moze tak było ze kupiłem jeszcze ze starych zapasów.. nie upieram się bynajmniej :luzik:

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Ja ostatnio tez kupiłem sobie camel back 2,5 L.

Jednak mam z nim dwa problemy :

jeden to taki że troszkę cieknie z ustnika ( to w sumie nic)

a drugi problem jest taki ze woda która pije z camelbacka ma smak plastikowej rurki która on niego wychodzi.

Może zna ktoś magiczny sposób na pozbycie sie tego problemu.

Jeden kolega poradził żebym napełnił camelbacka wrzątkiem :?

Nie wiem czy to dobry pomysł < czytaj -> nie uszkodzę w ten sposób nowego nabytku ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...