Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cylinder - typ ma znaczenie! Patrz pierwszy post !


Recommended Posts

Bo krotsza precka o 2cm jes lepiej wykonana niz 427mm stock.... Precke guardera to tylko 6.02, a tak to systema.

 

Zamontowałem sporo Guarderów, i kilka System, Jakoś bardziej mi się podoba tor lotu u Guardera ;), ale jak kto woli...

 

Dobra, pytanie roku.

Szykuję mi się CQB, a jako że tylko M120 pod ręką mam, to pojawia się błyskotliwe rozwiązanie.

Czy jak zamontuję cylinder typ 1 okienkiem w stronę wylotu powietrza/ po prostu dyszy, to znacząco FPS opadnie? W tej chwili 385 fps na kulkach 0.25g

 

Tak znacząco !

Link to post
Share on other sites
  • Replies 617
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wszystko zależy od tego czy jest to cylinder typ 1 z otworami wyciętymi przy krawędzi czy otworami wyciętymi kawałek od krawędzi. Jeśli ten pierwszy to być może sama głowica zakryje prawie całe otwory i wiele powietrza nie ucieknie co może obniżyć w pewnym stopniu fpsy do odpowiedniej ich wartości. Ten drugi typ wypuści najprawdopodobniej większość powietrza zostawiając tylko jego ułamek, który może nawet nie zdołać wypchnąć kulki przez lufę. Nie jestem pewien ale zapewne zadziała to jak cylinder typu 4 lub 5 z minimalną ilością sprężonego powietrza.

Link to post
Share on other sites

Dobra, pytanie roku.

Szykuję mi się CQB, a jako że tylko M120 pod ręką mam, to pojawia się błyskotliwe rozwiązanie.

Czy jak zamontuję cylinder typ 1 okienkiem w stronę wylotu powietrza/ po prostu dyszy, to znacząco FPS opadnie? W tej chwili 385 fps na kulkach 0.25g

 

To się ze mną zamień. Mam 2 cylinderki, jeden od kwa cqr z dużym oknem - na 120 dawał 350 fps w cqr mod 1, 2gi od kwa lmt defender compact, gdzie z podobną sprężyna 120 też dawał 120 fps...(dziura mniejsza).

Link to post
Share on other sites

Witam mam problem ze skupieniem na dystansie 40 m w replice jest 420 fpsów. Kulasy lataja jak szalone.

 

Mam cylinder typu 2 do m4a1 od końca łezki (okienka) do końca cylindra mam 46,1 mm. Głowica cylindra wchodzi na 9 mm wiec użyteczna wysokość tłoka w której jest sprężane powietrze wynosi 37.1mm. Jeśli średnica cylindra wynosi 23.9 mm to ze wzoru na objętość walca czyli pp x h wychodzi 16635.6 mm kw stosunek cylindra do lufy powinien wynosi 1.7-2.5 da ciężkich kulek używam 0.28 powiedzmy więc ok 2.1

 

 

lufe mam stocka wiec przyjmijmy 6.08 przycięta na 396 mm (cięta na tokarce)

 

V cylindra

 

3.14 x 11.95kw x 37.1 = 16635.6

 

v lufy

 

3.14 x 3.04 kw x 396 = 11 415.9

 

więc nie mamy nawet 1.7

 

Przy lufie 300 mm v wynosi 8 704.1

przy lufie 290 mm v wynosi 8413.9 więc trochę ponad 2

 

 

I tu rodzą się pytania

-czy 290 mm to nie za mało na te fpsy

-czy owe proporcje uzgadniają dysze, kanał gł cylindra itd.

- czy dobrze rozumuje czy coś pokićkałem ;]

 

 

 

pozdrawiam

TO

Link to post
Share on other sites

pomijając fakt ze mam nie doszczelnioną dysze będzie to proste... Dalej nie mam w domu strzykawki i po to zdawałem kiedyś mature żeby dać sobie rade z kilkoma obliczeniami. Nie pytałem o sposób w jaki to zrobić.

 

 

pod spodem są wyszczególnione pytania. Do głowy przychodzi mi jeszcze jedno, jakie przyjąć optymalny stosunek proporcji przy 420 fpasach i kulach 0.28 kiedyś widziałem tabelkę ale nie mogę jej znaleźć.

 

 

Pozdrawiam

TO

 

 

 

Już znalazłem co chciałem ;] Dreyko Jestes Bossem!

Edited by TheOne
Link to post
Share on other sites

No widzisz, ty sobie liczysz i liczysz a piszesz że masz nieszczelny układ wiec o kant d... możesz sobie te liczenia rozbić bo zespól cylindra nie da tyle ile tobie wyszło z obliczeń.... Ja przy typie cylindra 2 z 100% szczelnością mogę dać preckę 509mm i FPSy nie spadną. Mam teraz typ2 z precką 460mm, nie interesuje mnie stosunek jaki ma cylinder do lufy bo na 0,28g i 0,30g kulki po sznurku lecą. Zasięg skuteczny przy 490FPS to 80m.

Link to post
Share on other sites

liczę bo chce zamówić precke, uszczelniona dysze i chce wiedzieć jaką dł zamówić ;D gratuluje osiągów ja w m24 mam 130 m przy 850 fpsach ;D preca, komora pdi i mankraft... byłby większy zasięg bo znajomy rusznikarz popraił po MC a kumpel na CNC powycinał co trzeba było zmieniony reduktor i może być 1500 fpsów tylko nie ma tak ciężkich kulek w ASG i ciężko z takiej mocy strzelać do ludzi. "I co z tego(?): po raz drugi co ma to do tematu i do pytań które zadałem... po za udowadnianiem kto ma większego.

Link to post
Share on other sites

liczę bo chce zamówić precke, uszczelniona dysze i chce wiedzieć jaką dł zamówić ;D gratuluje osiągów ja w m24 mam 130 m przy 850 fpsach ;D preca, komora pdi i mankraft... byłby większy zasięg bo znajomy rusznikarz popraił po MC a kumpel na CNC powycinał co trzeba było zmieniony reduktor i może być 1500 fpsów tylko nie ma tak ciężkich kulek w ASG i ciężko z takiej mocy strzelać do ludzi. "I co z tego(?): po raz drugi co ma to do tematu i do pytań które zadałem... po za udowadnianiem kto ma większego.

Czytanie ze zrozumieniem boli... W takim razie licz sobie dalej, na zdrowie.
Link to post
Share on other sites

nie komentowałem Twoich prawd dotyczących stosunków na cylindrach do nie strzelałem z Twojej repliki na tych konf wiec nie mogę sie wypowiedzieć ile w tym prawdy ;]

Dobrze że nie komentowałeś bo pewnie bys nic mądrego do tematu nie wniósł biorąc pod uwagę twoje poprzednie posty...
Link to post
Share on other sites

Verb polecasz cylindry o nr mniejsze niż ogólnie się przyjęło czy to aby na pewno dobre rozwiązanie.

Co zyskujemy przy takiej zmianie.

Jaką max. długość lufy proponujesz przy BU i cylinder typ 0.

Jak sie odniesiesz to repliki G36 Umarex gdzie lufa ma coś koło 355 mm a montowany jest cylinder typ 0 i replika strzela na prawdę dobrze na przy ~~ 400 fps na kulach 0,25.

Link to post
Share on other sites

Bry

 

Problem jest następujący:

Chciałem zamontować lufe 650 w SWD cymy, z tym że wyszedł mi stosunek cylindra do lufy 1,63...

W cylindrze mam dodatkowo podklejone gumą o jakieś 4mm, tak żeby AOE się zgadzało, więc obecna długość słupu to 7,3 cm, średnica standardowa. Czy moge tam wrzucić te 650 czy lepiej kupić coś o mniejszej długości? Replika pomiesci lufe do 690...

Link to post
Share on other sites

Naprawdę dobrze to pojęcie względne. Nie widziałem jak to strzela więc się nie wypowiem. Montowanie cyl 0 do lufy 355mm daje nam tylko wyższe wartośći FPS ! Praktykowane w chińskich replikach. Moje spostrzeżenia opieram swoimi doświadczeniami oraz pewnością 100% szczelności.

BU i 0 nie wiem dokładnie bo nie miałem konfiguracji z cyl 0. Najlepiej sprawdzic przy swojej konf ile daje GB do strzykawki z cyl 0 i dobrać do tego precke.

650mm 6,04 - 18,6ml

600mm 6,04 - 17,1ml

550mm 6,04 - 15,7ml

500mm 6,04 - 14,3ml

460mm 6,04 - 13,2ml

410mm 6,04 - 11,7ml

363mm 6,04 - 10,4ml

Takie przykładowe pojemności luf.

 

Proszę was, nie liczcie ile wam teoretycznie daje zespół cylindra bo jest za dużo zmiennych. Do strzykawki sprawdzić ile pompuje !!

Link to post
Share on other sites

Naprawdę dobrze to pojęcie względne. Nie widziałem jak to strzela więc się nie wypowiem. Montowanie cyl 0 do lufy 355mm daje nam tylko wyższe wartośći FPS ! Praktykowane w chińskich replikach. Moje spostrzeżenia opieram swoimi doświadczeniami oraz pewnością 100% szczelności.

BU i 0 nie wiem dokładnie bo nie miałem konfiguracji z cyl 0. Najlepiej sprawdzic przy swojej konf ile daje GB do strzykawki z cyl 0 i dobrać do tego precke.

650mm 6,04 - 18,6ml

600mm 6,04 - 17,1ml

550mm 6,04 - 15,7ml

500mm 6,04 - 14,3ml

460mm 6,04 - 13,2ml

410mm 6,04 - 11,7ml

363mm 6,04 - 10,4ml

Takie przykładowe pojemności luf.

 

Proszę was, nie liczcie ile wam teoretycznie daje zespół cylindra bo jest za dużo zmiennych. Do strzykawki sprawdzić ile pompuje !!

 

Albo coś tu źle rozumiem, albo masz inne doświadczenia niż ja.

 

Większa pojemność cylindra przy krótkiej lufie to metoda chiński "składaczy" na nieszczelności, nadrabiają tym straty. Ale to tylko w przypadku replik nieszczelnych większa pojemność cylindra da Ci fps... Ale czy będą większe nie sprawdzałem, będą na tyle żeby wyszyły odpowiadające wartości spreżyny +-.

 

Natomiast jak masz układ 100% szczelny i dasz większą pojemność cylindra do lufy, wynikiem będzie spadek fps.. i większy rozrzut.

 

Im bardziej odpowiednia poj. cylindra do lufy i perfekt szczelność = większa powtarzalność i precyzja wystrzału.

To nawet było w tym temacie wałkowane ;)

 

A to że Verb. daje cylindry odpowiednie do dł. luf, nie znaczy że innym da to równie dobry efekt...

Słyszałem, że chłopak zna się na tym co robi, ale nie każdy złoży tak poprawnie jak On.

Więc, jak ktoś składa sam i ogarnia temat to sam dobierze odpowiedni cylinder.

A jak już ktoś nie ogarnia, to odda specjaliście i majster sam dobierze odpowiedni cylinder ;)

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Bamber dokładnie o tym piszę, w chińskich replikach wkładane są cylindry 0 żeby w replikach "FPS'y" były wyższe bo wiadomo jakie są problemy ze szczelnością. Są pewne przypadki że przy większej pojemności cylindra mimo krótkiej lufy nie zauważymy spadku FPS albo będą one naprawdę małe. Nie biorę tu pod uwagę np cylindra 0 i rurki 11cm bo to oczywiste, ale przy każdym typie cylindra można przyjąć że są strefy gdzie lufy o długości xxxmm do xxxmm pasują idealnie lub bardzo dobrze do pojemności cylindra gdyż różnice pojemnościowe wynikające z ich długości wahają się do 0,5ml.

 

Dodam że większa ilość powietrza wychodząca z lufy tuż za kulką powoduje jej wariacje w postaci kwiatka, trąbki w jej końcowej fazie lotu. Ma to wpływ na skupienie oddawanych strzałów. Najlepiej jest mięć tyle powietrza aby napędzić maksymalnie kulkę ale tak aby jak najmniej powietrza wydobyło się za kulką. Wtedy jest idealnie dobrany cylinder i lufa.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Panowie proszę o pomoc, szczerze zagubiony jestem: czy moglibyście mi doradzić: lufa 365mm G&P , cylinder typ 1 , M135ST Element , fps w okolicach 480-510 przy kulkach 0,20g,

a używa kulki 0,28g,nie mogę trafi w kartę A4 z odległość 50 metrów.

Jaki lepiej używać cylinder i długość lufy.

Edited by henno
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...