Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć mechanicy ;-)

Mam mały problem, otóż: Po wstawieniu Bore Up CA + powiększony O'ring M130 CA S.T.U. HU CA gumka MB lufa 509 systema w replice M16A3 rożnych firm ;-) mam moc do 360FPS. Po rozmowie z Szalonym doszczelniłem HU teflonem no i rezultat 344FPS.

Chodzi o to że wszystko gra i huczy, dlaczego na chronografie taka moc? :poddanie:

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Ten O'Ring http://www.allegro.pl/item636819537_o_ring...my_guarder.html

i działa genialnie, przy prostym teście szczelności, po zatkaniu dłonią cylindra, tłoka nie można było wepchnąć do połowy.

 

OLO dlaczego zwężać dyszę? Dlaczego poszerzać komorę?

 

BTW. Myślę że to mój chronograf jest nienormalny więc jutro sprawdzę na innym.

Link to post
Share on other sites
Sam sobie strzel. Przy takiej opcji masz 70% szans na wyrwanie w tłoku zębów.

Na singlu? To chyba musisz jeszcze się douczyć z zasad działania GB...

Przyłóż lufę z komorą do GB, zatkaj palcem lufę

Inna sprawa, że takie połączenie może nie być najszczelniejsze. Już lepiej do uppera rec. z krótszą lufą zewn. wsadzić własną komorę z lufą, żeby komora była na sztywno.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Zabieram dzisiaj klamkę do kolegi, ma inny chronograf, najpierw wyeliminuję tą możliwość, potem zacznę piłować dyszę, mam jeszcze jedną BO dyszę więc będę szukał problemu właśnie tutaj. Dzięki za pomoc, Viamortis też to pozostawię bez komentarza.

Link to post
Share on other sites

Po otwarciu obwodu przez przerywacz w GB bez Mosa z układem AB silnik obraca zębatkami swoją bezwładnością co często powoduje że tłok po strzale na singlu jest naciągany parę milimetrów do tyłu. A teraz wyobraź sobie że tłok zablokował się w połowie a zębatka tłokowa zaczęła się zazębiać z tłokiem ale od połowy. Tłok zostaje naciągnięty ale nie zwolniony bo jeszcze zostało parę zębów na zębatce tłokowej. Wtedy albo leci metalowy ząb tłoka albo któreś zęby. To może się stać gdy ktoś nie wie o tym i po takim jednym strzale wykona drugi zamiast zwolnić sprężynę przez odciągniecie AR bądź rozebranie GB. U mnie przy Mosie z AB jest tak że silnik hamowany jest po przerwaniu obwodu i możliwość wystąpienia powyższej sytuacji jest znikoma. Po prostu po odetkaniu lufy słyszę uderzenie tłoka.

Link to post
Share on other sites

Cześć. Słuchajcie potrzebuję rady.Posiadam replikę borni typ : MP5 SD firmy ics. Mam z nią problem otóż to chodzi mi że od jakiegoś czasu przy strzale serią głośno chodzi, spadł zasięg strzału i co za tym idzie siła strzału mniejsza. Powiedzcie mi jaki można w miarę doby gearbox zastosować bo ciężko jest dostać części firmy ICS.

 

POMOCY :cry:

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem... Chodziło Ci o to, że jak upuścisz replikę i pierdyknie o glebę, to czy może się tak stać? Może, ale mało prawdopodobne. Raczej np. zużycie/uszkodenie gumki Hop-up, oringa, lub głowicy tłoka (na skutek używania/wady).

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Bo na jednej strzelance lokalnej w mojej miejscowości pod kryptonimem " obława na snajperów" mieliśmy jazdę na kładach znaczy się były kłady i przyczepki na których siedziała grupa poszukiwawcza. Jeździliśmy po dołach bo taki teren i w pewnym momencie nie kontrolowane uderzenie o burtę przyczepki. I od tamtego momentu mam ten problem??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...