Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rób tak jak Ci intuicja podpowiada a nie tak jak piszą. Przede wszystkim nie rób pęków identycznych. Na Twoim miejscu brązowego używałbym bardzo mało. Kilka, kilkanaście pęków dla rozbicia koloru, zróżnicowania. Mogłeś zacząć od bazowego koloru khaki/naturalnej juty/olive a dopiero na koniec dowiązać mocniejszy brąz i zieleń. Mówię o ghille w bardziej trawiasty teren. Sprawdź miejsca w jakich się strzelasz i dobieraj.

Link to post
Share on other sites

Ja się zgadzam. W swoim letnim ghille biegałem jeszcze dwa tygodnie temu chociaż jest za jasne na jesień ale wiązanie farszu zajęło masę czasu.

 

Ja mam takie pytanie... Czy wie ktoś gdzie kupić lub z czego zrobić sztuczne liście do maskowania? Za granicą widziałem że są gotowe np. firmy Organic Look. Ktoś robił takie maskowanie?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie, wiem że może trochę zaśmiecam ten temat, ale chcę zrobić te ghillie porządnie, jeżeli strzelam się i w lesie i na różnych trawiastych przestrzeniach to która "mieszanka" kolorów będzie lepsza?

- khaki, naturalna juta, troszkę ciemniejsza zieleń

- khaki, brąz, ciemniejsza zieleń, jaśniejsza zieleń

Link to post
Share on other sites

To worki jutowe tak liczysz?

Według mnie to zafarbuj 50% na oliwke w różnych odcieniach (wystarczy dosypywać barwnika), 20% czystej juty, 15% mocnej zieleni i 15% khaki i brązu. Wersja na łąkę a do lasu to się nie wypowiem bo nie robiłem. Możesz manipulować dowiązując na końcu mocniejsze kolory.

Dokładnie nikt nie określi i każdy tutaj pewnie by to zrobił trochę inaczej niż ja. Ghille to trochę indywidualna sprawa... Musisz się wykazać intencją. Trochę złą porę roku wybrałeś na takie początki. Mógłbyś pójść do lasu i pomyśleć a tak to tylko zdjęcia Ci pozostają.

Jak farbujesz to możesz się posłużyć suszarką do włosów i na szybko suszyć i sprawdzać jakie uzyskujesz kolory juty. Przy dobrym świetle najlepiej słonecznym żeby nie okazało się po wyjściu na dwór że wyszło za jasne.

W pęczki wiąż różne ilości. Na oko bez liczenia.

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites

Tego się obawiałem :) . Nie licz tylko bierz od 5 do 15 na oko. Różne ilości i jeden kolor w pęku. Inaczej będziesz to robił całą zimę i wyjdzie jednolity dywan :).

Masz tu Ripperkona. Po 3 minucie wiąże. Jak obejrzysz jego wszystkie filmy to będziesz wiedział wszystko co trzeba. Polecam :)

Link to post
Share on other sites

No to mnie zaskoczyłeś bo myślałem że powinno się brać różne kolory do jednego pęczka, całe szczęście że nie zacząłem wiązać jeszcze juty na ghillie :icon_biggrin: Dzieki za film :icon_wink:

 

A i na jednym oczku siatki wiązać jeden/dwa/trzy czy cztery pęczki? :icon_biggrin:

 

I warto robić ghillie dwustronne? :D

Edited by czlowiek56
Link to post
Share on other sites

Widziałem już raz takiego, który na łeb sobie założył sztuczne liście. Efekt był co najmniej opłakany, a ich kolor nijak się miał do otoczenia. Te liście mają ładnie wyglądać w bukietach, w związku z czym mają jaskrawe i przyjemne kolory, a nas raczej interesują paskudne i bure.

Link to post
Share on other sites

hmm, no patrzyłem raczej na to pod względem kształtu i ułożenia, kolory na pewno trzeba by tuningować sprejami bo poza sztucznym odcieniem wszystkie są strasznie do siebie podobne. Mam wrażenie że dla osoby niedoświadczonej pomalowanie tego w 5-10 różnych odcieni mieszając kilka puszek farby było by szybsze i łatwiejsze od zabawy barwnikami. Może gdzieś mi się jeszcze rzucą w oczy naturalniejsze liście.

Link to post
Share on other sites

A i na jednym oczku siatki wiązać jeden/dwa/trzy czy cztery pęczki? :icon_biggrin:

I warto robić ghillie dwustronne? :icon_biggrin:

Ile wiązać to też indywidualna sprawa. Zależy jaką chcesz wentylację, mobilność oraz jakiego użyłeś munduru i siatki pod spodem. Proszę nie pytaj już o ilość bo to mało istotne. Efekt będziesz widział na własne oczy.

 

Ghille całościowe pozostaw sobie na później. Bardziej doświadczony będziesz wiedział w jakiej pozycji wolisz działać, w jakim terenie i czy przyda Ci się takie maskowanie.

 

Taką ciekawostkę znalazłem a propos liści.

http://www.elektra-l...ki/rel/nofollow

81fd60c42c341311504065e8ec03e3f4_przez_.jpg

 

Ja raczej skupiłbym się na poszukiwaniu odpowiedniej matowej folii np. w branży reklamowej albo artykułach plastycznych. Oczywiście można by powycinać liście np. z pogniecionej folii do mapników którą sprzedaje Camoleon na allegro i to pomalować ale pewnie zaraz by się ta farba posypała.

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...