Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ile (wagowo) sztucznego farszu potrzeba średnio na ghillie? Chcę zakryć plecy, ramiona, ręce, nogi (lekko) i całą głowę (poza oczywiście twarzą). Ile mniej więcej będę potrzebować?

 

(Przepraszam ale już nie mogę edytować)

 

Czyli w gruncie rzeczy chodzi mi raczej o stalker suit niż pełne ghillie.

Link to post
Share on other sites

W USA 90% snajperów przykleja siatkę czymś takim: http://allegro.pl/kl...4979826558.html

To jakiś klej do butów. Po prostu kładziesz siatkę na bluzie i zalewasz niewielkimi ilościami tego kleju (punktowo oczywiście), w takich odstępach, jak ci się podoba. Tu masz to ładnie pokazane:

 

(Wiem, że to nie przyszywanie, ale może nie znałeś tej metody.)

 

 

Inna opcja:

Step 1: Cover yourself in super glue

Step 2: Pour a lawnmower bag over you

Step 3: ???

Step 4: Profit

 

:icon_mrgreen:

 

O szyciu się nie wypowiem bo się nie znam i jeśli już bym musiał przyszywać to bym to powierzył krawcowej.

Edited by Elektrycerz
Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam ptanie. Czy da się zrobić nakrycie głowy do ghilacza z czapki patrolówki? Nie bedzie zaslaniala widocznosci przy lezeniu? Nitki z boku czapki tez przywiazywac?

Testowałem parę rozwiązań: boonie hat, kaptur, patrolówka i wszystko zależy od tego jak sobie to poukładasz. Mi osobiście najwygodniej biega się w zestawie patrolówka + kaptur. Daszek podnosi nam kaptur na tyle, że ten nie ogranicza widoczności, a całość się dobrze maskuje. Polecam tylko do takiego rozwiązania wyciąć jakąś wentylację w kapturze (dziurki można obszyć, albo wkleić drobną siatkę). Sam boonie hat też daje radę, ale ja osobiście nie lubię tych miękkich rond, w dodatku przyciśniętych ciężarem juty.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witajcie.

Już wcześniej pisałem o swym zamiarze uszyć maskhalat z białej siatki maskującej.

Liczyłem na to, iż „listki” siatki stworzą efekt 3D rozmywając sylwetkę, a perforacja zastąpi rysunki tradycyjnych maskhałatów. To nie wchłania wilgoci, nie łapie pleśni, nie zatrzymuje się na tym śnieg, szeleści tylko w rękach. Do siatki zawsze można doczepić czegoś z otoczenia.

 

W Trójmieście wreszcie śnieg. Akurat dziś odebrałem od krawca zamówienie.

A wczoraj chodziłem go testować. Zdjęcia – poniżej.

Podkreślam: nie miałem zamiaru chować się, lecz odwrotnie - wszędzie docelowo jestem przed kamerą. Chciałem zobaczyć jak pracuje mój wynalazek w sytuacji "na chama".

Z zauważonych problemów:

1. Przesadziłem z rozmiarem. Liczyłem na mróz i ubieranie maskhałatu na kurtkę i spodnie narciarskie. Wczoraj było tylko -1C, więc pod spodem była „cebulka” + letni MultiCam. Dolna wewnętrzna część nogawki - nie praktyczna. Pod czas chodzenia sam ją zahaczam drugą nogą. Musi być nie z siatki, lub węższa. Następnym razem użyję białych recepturek.

2. "Pokrywa twarzy" = kontynuacja kaptura nie praktyczna pod czas chodzenia. Jak dziurka trafi naprzeciwko oka - jest git, ale tak nie jest zawsze.

3. Symetryczność perforacji w rzadkich przypadkach. Można pobawić się ciemnymi flomastrzmi (ciemny brąz, ciemna zieleń, ...)

P.S. Ważną rzeczą jest kroić i szyć tak, aby siatka się nie rozciągała pod własną wagą. Rozciąga się tylko w jednym kierunku.

Wg mnie, sprawa warta uwagi/rozwoju.

https://drive.google.com/open?id=0BxtynEAnpbHsSmJwLWJBNlNyZVE&authuser=0

Edited by Indywidualista
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dałoby radę jakbym naszył na góre bluzy mundurowej, czyi całe rękawy i kaptur siatke dystansową a na to zwykła i tak zrobic maskałat, odciąłbym rękawy od bluzy i na ich miejsce zrobiłbym z siay=tki podszytej bawełnianą podszewką, da rade tak, bo wtedy by było zajebiscie przewiewne i lekkie :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Czy ktoś ma cobrasuit od Sprintera i mógłby się wypowiedzieć na temat materiałów i przede wszystkim na temat systemu mocowania na tej siatce z paracordu? Planuje zrobić samemu taki system i dlatego chciałbym wiedzieć jak to się sprawdza w stosunku do cobry robionej na bazie zwykłej kurtki od munduru (nie chodzi o wentylację bo i tak noszę najczęściej balistyka z camelem na plecach).

Link to post
Share on other sites

Hej.

Kilka postów wyżej pokazywałem wam swój maskałat zimowy. W poniższym linku zdjęcia z serii "01 XX".

(kumple Polacy mówili mi, iż polska nazwa "maskałat" jest poprawną. Myślę, że wzięto go od kacapskiego "MaskChałat" = maskujący chałat. Chałat = azjatyckie oznaczenie szlafroku).

Ponieważ zima była marna i prawdopodobnie następne będą co raz marniejsze, postanowiłem go przerobić na sezon BEZ śnieżny czyli na ghillie.

Pomałowałem 2 farbami ze spraju i dodałem juty. W poniższym linku zdjęcia z serii "02 XX". Udało mi się w nim doczołać się do kumpli na około 10 m a potem sam ujawniłem się.

W stanie obecnym, te ghillie jest zakończoną bazą na sezon BEZ śnieżny.

Dalej, aby dostosowywać ghlillie do terenu i sezonu będę do juty wiązać "liście" o różnych kolorach wyciętych z siatek (zdjęcie "03 01").

Zastanawiam się nad wywaleniem dolnej gumki z bluzy (w pasie) oraz wykonanie z dołu po obu bokach dwóch 20 cm nadcięć w celu ułatwienia dostępu do pasoszelek, które właśnie otrzymałem.

To be continued...

https://drive.google...dXc&usp=sharing

Edited by Indywidualista
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wszsycy zlali mój post -trudno. Płakać nie będe ;p

Ale mam w tej kwesti jednak pytanie które nie daje mi spokoju od dłuższego czasu.

Szykuje sobie Ghillie... 3 juz w zasadzie i ostatnie na łąki. Konkretnie Cobre chociaż myślę też o pełnym kombinezonie...

Moje pytanie jest czysto techniczne. Do tej pory korzystałem z siatki glony bo miałem jej pod dostatkiem.

Obecnie zamierzam się na system mocowania farszu taki jak robi Sprinter w wersjach PRO.

Wydaje mi się to lepsze rozwiązanie bo łatwiej umieścić tam roślinność a farsz nie jest tak zbity.

Czy ktoś może się w tym temacie wypowiedziec??

SPRINTER - może Ty?? :)

Osoby które tego uzywaja tez bym prosil o informacje jak to sie sprawdza w stosunku do zwyklej siatki maskujacej.

Fajnie jak by się jeszcze pojawiła informacja czy warto iść jeszcze w pełne ghillie czy lepiej zainwestować w samą cobrę.

Dużo się czołgam i wole raczej zalegać w jednym miejscu niż stale się przemieszczać. Głównie obserwacja i punktowa eliminacja.

Link to post
Share on other sites

Witam, sam też mam projekt i na innym podkładzie siatkowym oraz na glonach. Stosując glony w do podkładu mas plusy i minusy.

Dużym plusem jest to że nie widać ludzkiej pracy z odległości nawet metra jeśli trafisz odpowiedni rodzaj siatki. Chodzi o to że niektóre z pośród nowszego typu siatek widać już syntetyczne odcienie barw oraz stosują;/ czarne kolory przy produkcji siatek;/. Czarny kolor jest nienaturalny i strasznie to widać. Najlepiej trafić taką siatkę jeszcze z tych „nie święcących” naturalnych kolorów, lecz tam napotkałem dwa rodzaje. Jedne miały sznurek siatki koloru jasnego rzucającego się w oczy, który ciężko będzie zafarbować bynajmniej barwnikami do juty ponieważ to inny materiał, ale można trafić na takie z ciemniejszymi sznurkami.

Czyli podsumowując siatka stara klasyczna Polska z ciemniejszym odcieniem sznurka. W tedy efekt jest bardzo ładny.

Kwestia wentylacji jest dobra ponieważ są duże oczka oraz pozostałości po glonach ładnie emanują z jutą, wymieszane, której i tak dla odpowiedniego efektu rozmycia nie trzeba dawać gęsto co jest zalecane do samych siatek. Ponadto polecam też wycinając te glony, uratować ich jak największą ilość z której możemy wykorzystać na imitację liści wycinając wypełnienie w kształt owalny, ale zostawiając je na jakimiś koniuszku tak by się trzymało i wypychamy na zewnątrz.

Kwestia bezpieczeństwa jest tutaj średnia ale nienajgorsza, ponieważ żadne maskowanie nigdy Ci nie zapewni 100 ochrony przed szkodnikami kleszczami itp. Zwłaszcza jak chcesz zalegać i może cię obejść... Jeśli robisz maskowanie na samym podkładzie siatkowym to skazane jest byś najlepiej miał jakaś bluzkę nie zależną, ona coś pomoże, a maskowanie ma dystans pracuje powiewa i bezpośrednio nie dotyka ciała. Gorzej jest, jeśli ktoś robi maskowanie na bluzie mundurowej i jest komuś ciepło to ubiera to na koszulkę samą wtedy większe zagrożenie.

 

Co do minusów to siatka maskująca jest trochę sztywna ze względu na występowanie glonów ( bo są też mniej sztywne), co za tym idzie będzie czasem krepowała twój ruch, brak możliwości dopasowania się na głowie, opadanie czasem nie kontrolowane ograniczenie widoczności itp. Lecz to wszystko da się zrobić ale musisz popracować nad krojem, powiązać to z swoim pokryciem głowy i dobrać pod siebie, ja używam miedzy innymi glonów i jestem zadowolony, z krojem sobie poradziłem i da się wytrzymać ze krępacjami ruchów, ale za to efekt jest przedni:)

 

Co do maskowania na całe ciało to strasznie to pogorszy twą dynamikę, nawet podczas zalegania, gdzie masz podczas czołgania siły tarcia, wiec nie polecam całego ghillie, nawet u mnie widać że jak już to bardziej chcąc nie chcąc trzeba stosować nie czarne okulary ( nienaturalne i rzucające się w oczy) oraz karabin z kamuflować lub pomalować. Ghillie to nie wszytko, owszem daje dużo ale taktyka, poruszanie to reszta no i moim zdaniem eliminacja nienaturalnych kolorów zwłaszcza czarnych:) tak że bardziej bym repliki pomalował niż robił całe obciążające ghillie:) Nawet uchwyty na farsz jeśli dobrze nie schowasz a na glonach dużo juty nie musisz dawać to jak czarne to zniszcząefekt i idee zastosowania tej siatki ponieważ glony dużo dają

Ale to tylko moje zalecenia i przeżycia, a każdy niech robi jak chce:)

 

Pozdrawiam i zostawiam fotki mojego projektu na glonach:)

1) Letnia obfita zieleń:

 

11209550_1611914672355517_7311729520521245593_n.jpg?oh=d15730958f323e45263e3b770141b01b&oe=55C01BF7

 

11234978_1611914689022182_5133389219626662499_n.jpg?oh=8074f7cc975ea54392ef1f5329ec2d3b&oe=55DC5252

 

 

2) Bezśnieżna sianiasta zima:

 

11046855_1585472278333090_4635765816888822510_n.jpg?oh=8ad437ddd5fe7115550275a7219a1022&oe=55E01509&__gda__=1439625315_0f4c26ffe4480b83a6d20ac426cd1a09

 

10915314_1570063236540661_9115440074467306537_n.jpg?oh=90df242fac532f5d6cf714864e114d0b&oe=55C3ACCC

Edited by Scout_87
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...