Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 271
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Złożyłem sobie drugą replikę, z najtańszych chińskich części, plasticzanego body i w ogóle (w ramach eksperymentu). No i nie mogę uwalić tego nawet na dwutlenku, a z drugiej strony WOC poskładany "na bogato" potrafił swoim kaprysem zepsuć mi humor na dłuższy czas. To pewnie taka ironia losu, ale nie skreślałbym od razu chińskich konstrukcji, zwłaszcza, że części zamienne do systemu WA to groszowe sprawy na ebaybanned.

Link to post
Share on other sites

Piotrek proszę Cię przejrzyj dokładnie te tematy bo wszystko masz pięknie opisane, bez sensu 100 razy opisywać to samo.

Delta Ring w GBBR akceptuje wszystko w standardzie TM więc podejdzie każdy AEGowy Hand Guard / RIS (sprawdzone na AGM, KJW, VFC, WA/WOC, WE).

Przy aktualnym dostępie tanich części, które są zazwyczaj klonami markowych - bez problemu złożysz GBB w sensownej cenie.

Ale nie licz na to, że kupując klona WA od JG- z plastikowym Receiverem, czy innego znalowego AGMa lub Wella dostaniesz replikę która się nie sypnie po kilku magach, ew po tysiu kulek.

Gwarancja może i na to cudo jest, ale więcej kasiory stracisz na wysyłanie tego do serwisu niż wymianę części we własnym zakresie. Dlatego warto poszukać używki bo i tak większość części jest do wymiany.

Przy wymianie BCG na aluminiowe(najlepiej jakieś CNC) pamiętaj, żeby wstawić zimową(słabą) sprężynę powrotną i używać znalowych Bolt Stopów (nie zjedzie Ci za szybko suwadła).

Na wejściu pewnie będzie też do wymiany komora HU.

Jeśli faktycznie chcesz z tego okazjonalnie postrzelać powinno chulać trochę, a później regularnie wymieniaj po kolei co trzeba będzie.

Z tym, że pamiętaj o tym, że wymieniając jakiś element Lower Receivera na stalowy, szybciej zużywają się pozostałe, czyli w rezultacie przydaję się wymienić na stal wszystko (Hammer, Sear, Trigger, Firing Pin).

Miej na uwadze też to, że nowe części prawie zawsze trzeba dopasować więc szykuj się na grzebanie.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Dzięki :)

 

Karabinek JG jest już u mnie (ale gaz nie dotarł -_-'), bawię się aktualnie w oglądanie jak to jest zrobione i jak działa.

 

Powiedzcie mi jeszcze coś, czy dobrze zrozumiałem - JG to klon WA? Tzn. że jak szukać części to dedykowanych właśnie do WA? Kolb i prowadnic też to oczywiście dotyczy? Pytam o to, bo mam na oku pewien egzemplarz, właśnie do WA (a szkoda byłoby wtopić prawie 100$), a wydawało mi się, że to WE :D

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

Dzięki :)

 

Karabinek JG jest już u mnie (ale gaz nie dotarł -_-'), bawię się aktualnie w oglądanie jak to jest zrobione i jak działa.

 

Powiedzcie mi jeszcze coś, czy dobrze zrozumiałem - JG to klon WA? Tzn. że jak szukać części to dedykowanych właśnie do WA? Kolb i prowadnic też to oczywiście dotyczy? Pytam o to, bo mam na oku pewien egzemplarz, właśnie do WA (a szkoda byłoby wtopić prawie 100$), a wydawało mi się, że to WE :D

 

 

Przecież wyżej w poście Amadema masz odpowiedź. Nie jest to WE.

Link to post
Share on other sites

Na stock pipie masz nakręcony pipe ring, który musisz najpierw odkręcić. Jeśli nie masz specjalnego klucza to proponuje użyć klucza hydraulicznego (np francuz) Kiedy odkręcisz pipe ring będziesz mógł z body wykręcić stock pipe. Uważaj podczas zdejmowania stock ringu wyskoczy Tobie sprężynka od tylnego pinu którego podtrzymuje ;)

Edited by Bartkie - CB
Link to post
Share on other sites

Użyłem takiego klucza do nakrętek z mebli z Ikei :D Francuz się ślizgał.

 

Mam inny problem - tym razem z magazynkiem. Nie wiem, może jestem opóźniony w rozwoju i doświadczenie z replikami gazowymi poszło w świat, ale za cholerę nie mogę nabić magazynka do pełna :/ Bywa, że i wcale - stawiam magazynek "przepisowo" zaworkiem do góry, ładuję butlą a tu gaz ucieka z trzech miejsc na zmianę:

 

- z dyszy u góry

- z tylnego "zbijaka"

- z tylnego zaworu którym ładuje się gaz (!)

 

Na górną dyszę jest patent - naciśnięcie takiego dzyndzla w magazynku. Zaworek z tyłu mogę jedynie zatkać palcem, a i tak to nic nie daje :/

Link to post
Share on other sites

Cały urok magazynków GG systemu WA :icon_mrgreen:

Poczytaj co pisze o magach Amadem, bo mądrze prawi.

Co do magazynka, to możesz spróbować rozebrać i nasmarować silikonem uszczelki (słyszałem o jakichś specyfikach hydraulicznych, taśmach teflonowych itd.) ja rozbierałem swoje trzy razy, raz ciekły, raz nie. Robiły straszne humory.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A macie jakiś patent na BAD LEVER i nie dociskający się bolt catch? :/

Nie wiem czy Cie jeszcze to interesuje, ale na nie dociskający się boltcatch mam patent taki że: pomiędzy dźwigienkę a boltstop base wkładam delikatną stożkową sprężynkę, zabezpiecza przed niepowołanym ruchem. Teraz mogę przeładowywać zamek w pozycji spust do góry.

No i oczywiście podpiłować trzeba tu i tam.

Edited by ices82
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Witam. Czytam i czytam i myśle że dobrze trafiłem z moim problemem ;) oko problem polega na zniwelowaniu szpary/luki (nie wiem jak to nazwać) w mojej emce od AGM-a zdj. poniżej. propozycje, pomysły mile widziane

ps. Wiem risy aeg

https://plus.google.com/u/0/photos/102632974939506345723/albums/6106149599607388481/6106149602897925922?pid=6106149602897925922&oid=102632974939506345723

https://plus.google.com/u/0/photos/102632974939506345723/albums/6106149599607388481/6106149832798125634?pid=6106149832798125634&oid=102632974939506345723

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...