Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 271
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy przypadkiem magazynki nie oferują opcji "bolt cach off" ? Jeśli tak to nie będzie się miało co złamać.

Co za różnica wyłączony, czy złamany? Brak bolt catcha to ogromny ból, w końcu w gaziakach kulki latają na tyle szybko, że ciężko się połapać kiedy magazynek się skończył.

 

Bolt-catch WA raptem 150 złotych... zbankrutuję... ;)

 

Otóż to, tu bolt catch za 150, tu tłok za 250, tu rączka za 100, tu jakiś tam dups za 150... I nagle okazuje się, że wciąż masz tandetą mke wyglądającą jak zabawka z kiosku, a włożyłeś w nią 1500 zł i masę nerwów. Czy nie lepiej więc dozbierać sobie te 1000 zł i kupić np TK/KJW?

Link to post
Share on other sites

Może za 2 lata, kiedy będę miał już jakąś pracę. Na razie mam markowego AEGa i myślę, że mogę się skusić na tą emeczkę ;) Osobiście dla mnie body i wygląd zewnętrzny nie ma tak wielkiego znaczenia jak działanie repliki, ale każdy woli to co lubi ;)

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

No i właśnie o tym działaniu, albo raczej braku działania piszą koledzy. Zrobisz jak będziesz chciał to oczywiste, ale chyba każdy kto używa GBB powie Ci, że wywalisz kasę na coś co nie będzie działać. Tak jak napisał Legileg GBB to sporo wydatków na części zamienne.

Edycja:

Może dlatego, że nie stać mnie na coś droższego? Repliki jeszcze nikt nie w Polsce nie opisał, a Ty już prognozujesz? ;)

Bo do tego by cokolwiek o niej wiedzieć trzeba być zarejestrowanym na forach zagranicznych, gdzie ludzie często kupują nowości, testują i piszą o problemach na długo zanim replika znajdzie się w Polsce.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Może dlatego, że nie stać mnie na coś droższego? Repliki jeszcze nikt nie w Polsce nie opisał, a Ty już prognozujesz? ;)

 

A co to tylko na Wmasgu można poczytać?

Tak się składa, że na bieżąco śledzę zarówno Arnies jak i GasGuns kolego.. :-F

 

edit.

Widzę, że Nazgool już wyjaśnił o co chodzi.. :)

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites
Jeszcze.. z czasem nawet magi WA ciekły jak sito. Tragedia po prostu co strzelanie to trzeba było je rozkładać i smarować od nowa.

 

No właśnie od jakichś 2 miesięcy mój mag od WA trzyma szczelność świetnie. 3 tygodnie leżał załadowany, nieruszany i dalej miał gaz w sobie, co więcej całkiem dużo. Ostatnio dużo z niego strzelałem i dalej trzyma wiec... w sumie od szczęścia dużo zależy, jak sie sam dobrze mag doszczelni to trzyma i konstrukcja WA :).

Link to post
Share on other sites

Może dlatego, że nie stać mnie na coś droższego?

 

I właśnie dlatego, że nie masz kasy nie powinieneś lekką ręką wyrzucać w błoto 400 zł, na coś co nie będzie Ci służyć nawet jednej strzelanki. I tutaj wcale nie chodzi o odwieczny konflikt chinczyki vs markowe, który ostatnimi czasy sprowadza się głównie do estetyki wykonania i oznaczeń. Chińskie GBB naprawdę potrafią paść po JEDNYM magazynku i nie ma w tym żadnej przesady ani przenośni. Co gorsza ewentualna awaria nie pozostawia Ci żadnego pola manewru, bo obniżyć mocy się nie da. Możesz albo łożyć w drogie części, albo rzucić replikę w kąt. Skoro nie zarabiasz, to na która z tych opcji będziesz musiał się zdecydować? A 400 złotych w portfelu już nie będzie.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Zaprzeczasz sam sobie:

 

I właśnie dlatego, że nie masz kasy nie powinieneś lekką ręką wyrzucać w błoto 400 zł, na coś co nie będzie Ci służyć nawet jednej strzelanki.

 

I tutaj wcale nie chodzi o odwieczny konflikt chinczyki vs markowe, który ostatnimi czasy sprowadza się głównie do estetyki wykonania i oznaczeń.

Chyba jednak różnica nie ogranicza się tylko do estetyki i oznaczeń.

Link to post
Share on other sites

Może już ktoś napisać coś ciekawego nas temat JG M4 ? Tyle sztuk poszło w pół dnia i cisza ?

 

 

Duży temat o M4 GBB JG.

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...howtopic=172628

 

Podsumowując to co tam pisze:

 

- Body i wyryte na nim trademarki wyglądają "tanio"

- Jest sporo metalowych części

- Magazynki nie przeciekają

- Sporo gazu podczas strzelania ucieka na boki (390 fps)

- Komora hu robi problemy, ale podkręca

- Kopie przyjemnie, podobnie/troszkę mocniej jak AGM

- Części wewnętrzne jakościowo podobnie do AGM, ale z racji mniejszej siły psuje później niż na 1 magazynku. Ale i tak do strzelania się nie nadają.

 

IMHO najtańszymi M4 GBB do strzelania, a nie na ścianę wciąż są WE i TK. Tani chińczycy zwyczajnie sobie nie radzą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja mam już AGM od pewnego czasu, nie używam go do airsoftu ale lubie postrzelać na podwórku do jakiś puszek, i powiem tyle; wystrzeliłem jakieś 15 magów zero problemów, żadnych pęknięć działa bardzo dobrze, jedyne wady to bardzo kiepski HU który chyba dostałem nie kompletny ale przerobienie sprężynki z długopisu rozwiązało problem, no i bolt catch nie zawsze zatrzymuje zamek w tylnym położeniu.

 

Tak, że ogólnie mój egzemplarz obala mit o tym, że AGM jest tak kiepski, że części padają po 1-2 magach, emka ma sie dobrze i po oględzinach nie ma w środku żadnych oznak zużycia lub zniszczenia materiału.

Link to post
Share on other sites

A ja mam już AGM od pewnego czasu, nie używam go do airsoftu ale lubie postrzelać na podwórku do jakiś puszek, i powiem tyle; wystrzeliłem jakieś 15 magów zero problemów, żadnych pęknięć działa bardzo dobrze, jedyne wady to bardzo kiepski HU który chyba dostałem nie kompletny ale przerobienie sprężynki z długopisu rozwiązało problem, no i bolt catch nie zawsze zatrzymuje zamek w tylnym położeniu.

 

Tak, że ogólnie mój egzemplarz obala mit o tym, że AGM jest tak kiepski, że części padają po 1-2 magach, emka ma sie dobrze i po oględzinach nie ma w środku żadnych oznak zużycia lub zniszczenia materiału.

Po 1: Mimo wszystko większość osób kupuje karabiny do ASG na strzelanki. Nie wiesz jaki byłby stan Twojego karabinu gdyby te 750 kulek (co swoją drogą wciąż jest zbyt mała ilość aby wysuwać tak odważne teorie jak Twoje) w nieco trudniejszych warunkach. Nasypałoby się troszkę piasku, poszłoby kilka dłuższych serii, cała replika walnęłaby parę razy o ziemie przy padaniu. I co wtedy?

 

Po 2: Wszystkie wady które wymieniasz chyba dosyć mocno świadczą o jakości tego sprzętu? Bez sprawnego hopka parametry repliki będą kiepskie, a nie sprawny bolt catch no nie tylko 50% mniej funa przy korzystaniu z repliki, ale i spore problemy przy wyczuciu kiedy kończy się magazynek. Duża szybkość kulek sprawia, że ciężko zauważyć kiedy przestały lecieć, a malutki magazynek sprawi, że właściwie cały czas będziemy się zastanawiać ile nam tych kulek jeszcze zostało.

 

Pa 3: "Obalenie mitu" to przedstawienie dowodów na bezzasadność danej teorii. Jeden wyjątek tylko potwierdza teorie i żadnym dowodem nie jest. To, że gdzieś kiedyś pojawi się AGM ze sprawnym bolt catchem nie obali mitu na temat jego słabego działania znakomitej większości egzemplarzy. Bo to nie mit tylko fakt.

 

PS: Mój kumpel miał AGMa również do strzelania puszkowego. Padł po kilku pierwszych magazynkach. Obalam więc Twoją tezę o obalaniu mitu.

Link to post
Share on other sites
jedyne wady to bardzo kiepski HU który chyba dostałem nie kompletny ale przerobienie sprężynki z długopisu rozwiązało problem

Kiepski i niekompletny HU w replice obalającej mit "gniota" ? Jak na obalanie mitu to wywód logiczny ciut nie Sokrates :-F

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Legileg napisałem tego posta nie po to żeby ktoś się do niego doczepił i mądrzył się jakimiś swoimi teoriami. Chciałem, żeby potencjalni kupujący taką replike wiedzieli, że może się okazać, że nie trzeba w nią inwestować drugie tyle żeby nadawała się do strzelania, może to też być przykład postępu w produkcji tych replik i usuwaniu niedoróbek z pierwszych serii.

 

Po drugie ja mam tą replike więc się wypowiadam Ty nie masz więc sobie daruj bo to jest temat dla kogoś kto chce się dowiedzieć coś na ten temat i w jego interesie leży to czy uzna te informacje za wystarczające czy za bzdury nie musisz nikomu pomagać ludzie tutaj nie są głupi.

 

Po trzecie gratuluje "doświadczenia" jeśli padając padasz na replike

 

Pozdrawiam ;)

 

Nazgool głównym celem napisania tego posta było zaznaczenie, że ta replika się nie rozpada po 2 magach (przynajmniej w moim przypadku) a nie opisywanie jej skuteczności w airsofcie ;)

Edited by Regin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...