Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego że gaziak (każdy) jest wyzwaniem dla operatora. Nastawiam się na kupno nowych podzespołów, jak coś pierdyknie to się wymieni. Cześci nie brakuje. Kupując WA także trzeba wymienić wcześniej czy później te same elementy co w AGMie tylko że agm jest o połowę tańszy co już daje nam zapas gotówy na części zapasowe. Oczywiście nie będę używał go jak AEGa, absolutnie nie o to mi chodzi. Bawię się także w rekonstrukcję i ze względu na nią zdecydowałem się na gbb. Nawet na elektryku średni przebieg w ciągu strzelanki wynosi +-300 kulek.

Miałem m700 i wiem co to znaczy wkur****cy karabin :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 271
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Nazgool
Wiadome, że co oś tam można w tych replikach poprawić ale nie oszukujmy się, jeśli ktoś przerzuci się z AEG'a w którym nigdy nic nie musiał robić to wątpie żeby ogarnął temat.

Ogarną. Byle tylko nie rzucali w kąt, sprzedawali repliki lub nie szukali odpowiedzi po pierwszej drobnej usterce.

Kupując WA także trzeba wymienić wcześniej czy później te same elementy co w AGMie tylko że agm jest o połowę tańszy co już daje nam zapas gotówy na części zapasowe.

Nic bardziej mylnego niż takie podejście do tematu, ale to Twoja decyzja.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Witam!Sledzę ten temat i mogę co nieco powiedziec o AGM061 (który nabyłem na gunfire.pl-i zdążyłem go juz zwrócić...) równacześnie mam M4A1 Hard kick z WEiTecha dla porównania .Najpierw o wykonaniu AGMa: z zewnątrz-body bez oznaczeń ale przyzwoite,chwyt pistoletowy i kolba z prowadnicą porównywalna z WE.Lufa zewn. muszka itp przyzwoite. Front grig-porażka, chińskie AEGI nają lepsze...duże luzy, brak imitacji rurki gazowej.Delta ring kiepsko trzyma lufę która ma tendencję do latania na boki! .Ogólnie z zewnątrz nieco poniżej poziomu chińskich AEgów ostatnich serii. Wewnątrz-jak wiadomo kopia wczesnego WA, komora hop up plastikowa, nie działająca! Bolt catch w moim egzemplarzu nie działał...buffer z plastiku...wewnętrzne krawędzie body upstrzone opiłkami z obróbki! w komrze hopa takie same ściery wbite boltem w jej czoło! Podobny syf w lufie...słowem wykonanie najważniejszych w gazówce wewnętrznych elementów poniżej krytyki.Przestrzegam przed tym produktem - no może za te cene do reko połączonego z rozbiórką i czyszczeniem broni...Magazynek - to mniej więcej kopia WA (zmieniono położenie zaworu napełniania i umieszczono go w połowie wysokości grzbietu maga - to jedyne dobre rozwiązanie (lepsze nawet od WEia bo tam ten zawór jest na dnie maga i ma tendencje do brudzenia sie w akcji..). Mag o dziwo trzyma kompresję! Nieżle dozuje i nie ciekł póki co.Ma wagę ok. 850 g (w Weiu ok. 410) i dla realistów jego masa to newątpliwie atut...Podsumowywując dla wszystkich którzy myślą o zakupie AGM-ów z pierwszek generacji: to wg. mnie nie replika na cotygodniowa strzelankę, by chodziła trzeba wrzucić w nią ok. 1000PLN + 2-3 wymienne magi. Zamiast tego lepiej zakupić z WGC We-ia za ok. 340 USD który jest jak na gazówkę dosyć niezawodny i ma ogólnie sprawniejszy system gazowy! Natomiast jeśli ktoś potrzebuje za niewielkie pieniądze rozkładaną, metalową emkę która może czasem i postrzelać to AGM 061 jest dla niego...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wtrace swoje pare groszy w temat:)

 

 

Zakup chiskiej emki ma sens ale i tak na wejsciu musicie wsadzic w niego drugie tylo i to conajmniej... ale i tak wyjdzie taniej niz WA lub inokatsu... zreszta w WA tez trzeba wsadzic sporo kasy.

 

Mam AGM 061. Wszystko w nim lata i trzeszczy. Luzy w kolbie, w body, chwyt przedni od razu do wymiany, najlepiej na uzywany kontraktowy....

 

Pierwsze strzelanie, pierwszy magazynek.... magazynki ok, kupione w polskim klepie, nie puszczaja i w ogole fajna sprawa bo w cenie jednego dostalem dwa:) Taka mala promocja;)

Wiec pierwszy magazynek poszel... i poszla plastikowa komora hop-up. Zalecam wymiane przed strzelaniem-oszczedzi to rozczarowan i nerwow:)

 

Strzelanie drugie, drugi magazynek..... dysza rozpadla sie od razu:D wymiana na metalowa, suwadlo wyglada ok:)

 

Poki co czekam na czesci:)

 

Mysle jak zlikwidowac luzy na body i na kolbie i mam pare patentow....

 

A tak wogole to chce przerobic emke na HK416....

 

Powiem tak.

 

Kupujesz AGM, kup odrazu;

 

-metalowa komore hop-up

-gumke hop-up

-kompletna wzmocniona dysze (do wyboru plastik lub metal)

 

Z tego idzie strzelac jesli ni eprzeszkadzaja ci luzy i trzeszczenie....

 

Jesli przeszkadzaja to zalecam:

 

-wymiane body

-przedniego chwytu

-kolby

-lufa precka (w koncu to tylko stowka)

- pare innych drobiazgow wg uznania....

 

Po prostu.

 

Kupujesz WA za 2000 i wkladasz kolejny 1000 i cieszysz oko -choc nie do konca jeslli jestes perfekcjonista lub masz giwere dla lansu.

 

Kupujesz AGM za 600-700, wkladasz 1000 i masz giwere do strzelania. Jesli dazysz do perfekcji to wlazysz wiecej ale i tak mniej niz w WA.

 

Jak ktos napisal.

Gaziak wymaga duzego dlubania i jesli ktos lubi i potrafi to zrobi z tego "COS"

Link to post
Share on other sites

Wtrace swoje pare groszy w temat:)

Zakup chiskiej emki ma sens ale i tak na wejsciu musicie wsadzic w niego drugie tylo i to conajmniej... ale i tak wyjdzie taniej niz WA lub inokatsu... zreszta w WA tez trzeba wsadzic sporo kasy.

 

the_cat_is_pushing_a_watermelon_out_of_a_lake.jpg

 

 

 

 

Wszystko fajnie ale przekalkulujmy to.

Do wymiany jest praktycznie WSZYSTKO.

Na gas-guns był koleś który wrzucił 800$ w AGM i wciąż nie strzela jak powinno..

 

 

Ktoś powie jasne można złożyć sobie AGM na super częściach i będzie dżi.

Ale czy jest sens ja tu body pęka od wybijania Pinów!?

 

Weź do ręki MTW od Ra-T i powiedz, że wolisz AGM + części za 800$:

 

Lower Receiver Parts Prime, 205$

Metal Body G&P, 180$

Ra-T Bolt Carrier + Bolt, 280$

Ra-T Hop Up + lufa prec. 100$

+ masa pobocznych części typy rączka, front z risami..

 

Nie wspominając, że w odwzorowaniu WA/WOC wypada gorzej od MTW..

To w zasadzie są inne repliki.

 

Magna nie jest tanim systemem i nie będzie dopóki chińczyki nie sklonują za 1/3 ceny części Ra-T (jeśli to jest w ogóle do zrobienia).

Tutaj jeśli nie wstawisz od razu stalowych podzespołów Ra-T (choć idealny nie jest) to musisz liczyć się tym, że słabsze części padają dosłownie po kilku setnich przebiegach..

 

Wniosek jest prosty. Jeśli chcesz repliki używać do strzelania to albo wybierasz mniej realistyczne w środku WE (bo o systemie Tanio Koby jeszcze nic nie możemy powiedzieć -chociaż zapowiada się dobrze) albo godzisz się z tym, że czekają na Ciebie stopniowe wydatki które w efekcie dojdą do ceny za MTW od Ra-T.. Bo nawet WOC w Polsce przy aktualnym kursie $ kosztuje podobnie pieniądze.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do was w takim razie.

 

Mam troche pieniedzy do wydania i wlasciwie chcialem kupic AGM gbb - bylem wlasciwie prawie pewien zakupu, ale po przeczytaniu tych wszystkich postow widze, ze jednak wlasciwie jak narazie nie warto.

 

Wiec, czy uwazacie, ze lepiej byloby kupic AGM'a teraz, bo i tak nic sie nie zmieni w nim, zaczekac na jakies inne nadchodzace gbb z chinskich firm (ktore, w sumie, tez moga byc do kitu), dozbierac (co bedzie problematyczne bo nie mam stalych dochodow, a fakt, ze aktualnie posiadam teraz pieniadze, jest zadko spotykany) na jakis lepszy gbb z innych firm, poczekac jednak na AGM'a czy wogole dac sobie spokoj z tym wszystkim i uzbierane pieniadze wydac na piwo/jakiegos AEG'a/cos innego co byscie zaproponowali

 

Cheers!

Link to post
Share on other sites

Jeśli rozważasz AEGa to pewnie nie zależy ci na 100% odwzorowaniu ostrej, więc może SCAR/m4 gbb WE? Wg użytkowników forum jest bardziej wytrzymały niż magna system. Mój WE jest stosunkowo nowy, ale wytrzymał te kilkaset kulek już, może zastanów się nad tą opcją?

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool
M4A1 od WE ,mało co się psuje.

 

1. Pękająca dźwignia przeładowania

2. Cieknące magazynki

3. Niestabilność systemu

4. Z HU też jest sporo problemów bo gumki są byle jak wykonane

 

To takie trzy najczęściej spotykane przypadłości. Powiedzmy otwarcie, że WE też ma swoje wady i jest daleka od wizerunku repliki niezawodnej.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool
Tylko stawiając ją w świetle innych GBB to wkład finansowy jest dosć mały. Punkty 2-4 da się chyba zrobić samemu w domu ;)

Skoro chcesz w domu wykonać pasujące gumki do HU, albo samodzielnie wykonać sknocony zawór gazowy to życzę powodzenia. :D

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Miałem m700 i wiem co to znaczy wkur****cy karabin :D

 

Już miałem takie loty z m700, ale to moja prywatna opinia :P Polak potrafi :D

 

Nie wiem czy pojmujesz różnice w skali problemów w gazowym czterotakcie i w full auto gbb. M4 jest dużo bardzie skomplikowane. Często nawet ilość smaru ma znaczenie i wiele zmienia w pracy mechanizmu.

Link to post
Share on other sites

Ogolnie ze wzgledu na odwzorowania oryginalu zalezy mi na GBB, ale widze ze najlepiej poczekac na 2 wersje AGM'owskiego, apropo czy ktos wie cos na ten temat?

 

A czemu najlepiej poczekać?

Jeśli chcesz tej repliki systemu Magna używać do normalnego strzelania to bez stalowych części Ra-T się nie obejdzie...

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...