Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cudowny mechanizm w replikach GBB


Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W ostrych giwerach gazy uciekają tylko przez lufę (zaryglowanie zamka skutecznie uniemożliwia ucieczkę gazów "w tył"), w replikach GBB część gazu ucieka przez lufę ale większa część gazu idzie na zadziałanie mechanizmu BlowBack.

Samo to powoduje masę hałasu, nie mówiąc już o dużym i ciężkim suwadle walącym w płaską obudowę mechanizmu HU.

Link to post
Share on other sites

zaintrygowaliście mnie troszkę tym tematem chłopaki i postanowiłem troskę po eksperymentować ;P. Jedyna replika GBB którą posiadam to bell eg707, jako że jest to już dość stary pistolet i praktycznie przeze mnie nie używany nie szkoda mi go za bardzo ;P.

 

po kilku drobnych modyfikacjach udało mi się dziś zamontować w nim stockową lufę od VSR11. Różnica w długościach luf jest znaczna(430mm vsr 106mm eg707). Na chwilę obecną to co mogłem zauważyć:

-nie mam wystarczająco ciężkich kulek(0,25 są za lekkie dla tej giwery z tak długą luđą i po około 30 metrze lecą w kosmos) niestety w tym bellu nie ma regulowanego HU.

-zasięg wzrósł wyraźnie ;P.

-giwerka jest znacznie cichsza.

 

co do fps nie jestem teraz w stanie powiedzieć nic konkretnego. W niedzielę jadę na strzelankę. Zostawię pistolet u kumpla z teemu który ma w posiadaniu hrono i zobaczymy ile fps zyskała replika która w stocku ma według producenta około 300fps

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

odnośnie wyciszenia m4 wa to wydaje mi się ,że tłumik dźwięku troszke powinien pomódz :P dosyć dużo chałasu jest generowanego przez lufe (dźwięk granatu gazowego odpalonego "ręcznie" jest cichszy niż przy użyciu granatnika - z tego co pamiętam jest spora różnica w głośności pierwszei i drugiej opcji wystrzału mimo że strzela się z tego samego granatu... kiedy gaz wydostaje się przez lufe daje to dosyć mocny efekt akustyczny :P) ja w swoich klamkach gbb montowałem dodatkowo tłukiki płomienia na lufie żeby wzmocnić efekt dźwiękowy- klikają głośniej i dźwięk jest bardziej metaliczny ... wydaje mi się że tłumik dźwięku na lufie troszke wyciszy gazową emke ( na te 30-40m może robić różnice ) ale sam klik zamka będzie na bliskie odległości raczej dobrze słyszalny - na to raczej nic nie poradzimy

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Trochę zeszliście z tematu...

Ogólnie sprawa bardzo interesująca. Podczas lektury tematu przypomniała mi się sytuacja z moim pistoletem GBB. Otóż po zdjęciu zamka, włożeniu nabitego gazem maga i strzeleniu - bez zamka, sam korpus i mag - cały gaz zostaje wyrzucony z magazynka. Dowód na to, że zawór nie powraca 'sam z siebie' na swoje miejsce po otwarciu przez zbijak - trzeba go cofnąć (zbijak).

Link to post
Share on other sites

Na dniach planuję wymienić lufę na taką o dł. 370 mm, sprawdzę jak przy takiej lufie będą latały kulki .20, .25 i .30.

Jak dobrze pójdzie to na gazie MAPP też popróbuję (to zależy czy go gdzieś znajdę w sklepie).

Link to post
Share on other sites

@Ravenkan

nowość to nie jest :) zamek jest odpowiedzialny za ładowanie kulek i odbijanie kurka (i zbijaka) więc jak sobie wyobrażasz że kurek sam odskoczy do tyłu ? bez zamka to nie możliwe w gbb chyba że sam palcem odciągniesz kurek :) mnie zastanawia tylko co TO wniosło do tematu ? :)

Link to post
Share on other sites

Wczoraj zamontowałem lufę 370 mm, w dodatku precyzyjną.

Niestety mój green gaz to jakaś porażka, jest tak przesycony silikonem, że nie działa HU.

Jednak "na szybko" mogę powiedzieć, że zasięg w miarę prostego lotu kulki się znacznie wydłużył.

W poniedziałek idę na chrono, sprawdzić ile tam replika dostała gratis "koników" :)

Zrobiłem też inną modyfikację w samym zamku.

c9227e78120d34ddm.jpg

Tę sprężynkę zaznaczoną na niebiesko założyłem na prawą stronę tego talerzyka.

Co to daje:

- przy takim ustawieniu jak na zdjęciu, talerzyk jest dociskany w kierunku lufy, czyli dopiero ciśnienie gazu wyrzucającego kulkę powoduje, że sprężynka się ugina i gaz zamyka "wlot" na BB i otwiera "wlot" na lufę.

Jednakże talerzyk przesłania niejako wlot lufy, to na początku większość gazu idzie na BB a dopiero potem na napędzanie kulki.

- Ja ustawiłem tę sprężynkę po prawej stronie, czyli w takim ustawieniu, że cały czas przesłonięty jest "wlot" na BB a otwarty jest wlot na lufę.

Większa część gazu idzie na napędzanie kulki, bardzo niewielka idzie na BB.

Mam wrażenie, że BB zmalał po tym zabiegu znacznie ale za to "chyba" wzrosła prędkość wylotowa.

 

Teraz najśmieszniejsze - na fotkach Sebina, ta sprężynka jest ( w sensie istnieje w zamku), u mnie okazało się, że takiej sprężynki w ogóle nie było ale mimo to replika działała.

Po dosztukowaniu jej i ustawieniu jak na zdjęciach, niestety cały gaz szedł na BB a nic nie szło na lufę.

W replice AGM GBB, którą dzisiaj widziałem, sprężynka była ustawiona właśnie po prawej stronie tego talerzyka.

Spróbowałem tak zrobić w swojej giwerze i o dziwo wszystko działa.

W poniedziałek dopiero okaże się czy i jak dobrze.

Link to post
Share on other sites

Hmm.....

Testy na chrono pokazały ok. 400 fpsów (odchyłki +-5 fps).

Tyle, że kulki testowe to jakaś lipa chyba była bo giwera niektórych nie chciała wypluć. (kulki to jakies GFC albo innych chińskie badziewie, nie wiem też czy to nie był recykling czyli kulki kilkukrotnie wystrzelone do kulochwytu.)

Tak jak mówiłem, mój GG jest jakiś mocno dziwny (za dużo silikonu ma) bo od razu cała replika jest zapaskudzona silikonem razem z HU.

Prawdopodobnie lufa tez się zatyka silikonem, a w związku z mniejszą średnicą może to mieć wpływ na kulkę.

 

Generalnie jest różnica in plus - dłuższa o 10 cm lufa daje +-30 fpsów.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...