Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cudowny mechanizm w replikach GBB


Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Więc powtórzę: nie jest tematem tego topiku "standardowy" sposób działania 90% replik gazowych tylko "rokminienie" systemu który przedstawił Sebin.

 

Po co tu rozpisujecie się o ogólnie znanych "systemach" klamkowo-wiatrówkowo-innych ??

 

Żaden z tych systemów nie "reguluje" długością lufy ilości gazu podawanej na kulkę. Więc o co jeszcze chodzi? Ile jeszcze razy przeczytam tu, że założenie do repliki gazowej ("zwykłej") lufy dłuższej o 5-10 cm przynosi wzrost prędkości o 20-40 fpsów? :wink: Albo, że podobnie jak w replice WA/Inokatsu itp jest rozdzielany gaz na kulkę i blowback? :wink:

Link to post
Share on other sites
Czyli w momencie podania ciśnienia "na kulkę", rośnie ono w przestrzeni między "zamkiem" a tylnią ścianką kulki.

Utrzymuje się ono do momentu opuszczenia kulki przez lufę (przy krótkiej lufie następuje to szybciej) więc ciśnienie spada, sprężynka się cofa i jest podawane ciśnienie na BB.

Przy dłuższej lufie, wysokie ciśnienie będzie się utrzymywało dłużej, kulka będzie dłużej napędzana, później tez nastąpi przekierowanie gazu na odrzut.

 

To samo miałem napisać. Na logikę to wyjaśnia sprawę.

Link to post
Share on other sites

Tak wyjaśnia bo działa to jako najzwyklejszy presostat który przy zmianie ciśnienia (nawet parę PSI) zwiera lub rozwiera styki sygnałowe. Jeżeli jest to dokładnie tak jak opisał sebin to jest to taka sama zasada działania zaadaptowana do potrzeb GBB.

Link to post
Share on other sites

Tak wyjaśnia bo działa to jako najzwyklejszy presostat który przy zmianie ciśnienia (nawet parę PSI) zwiera lub rozwiera styki sygnałowe. Jeżeli jest to dokładnie tak jak opisał sebin to jest to taka sama zasada działania zaadaptowana do potrzeb GBB.

 

Czyli z tego co piszesz, prócz zasilania CO2 potrzebne jest jeszcze do replik zasilanie elektryczne, żeby dawało sygnał na te styki. A może by zrobić jakiś test na objętość gazów wylotowych po strzale z kulką lub bez? Bo jeśli jest tam jakiś zawór to przy pustym strzale (bez kulki) ilość podanego gazu będzie minimalna.

Link to post
Share on other sites

A może by zrobić jakiś test na objętość gazów wylotowych po strzale z kulką lub bez? Bo jeśli jest tam jakiś zawór to przy pustym strzale (bez kulki) ilość podanego gazu będzie minimalna.

 

O! To jest dobry przyklad. Robilem taki test z zapalniczka. Gdy magazynek nie byl zaladowany kulkami to przylozona napalniczka do lufy nie zapalila gazu.

Gdy zaladowalem kulkami byl niezly plomien, a czasem nawet podmuch gazu gasil zapalniczke.

 

Sory za brak polskich znakow pisalem z telefonu.

Link to post
Share on other sites

Temat sluzy jedynie podrasowaniu swojego ego i uswiadomieniu wszystkim, ze ma sie racje by wieczorem zasiasc w fotelu i byc z tego dumnym? Zapraszam na bron.iweb.pl - ci to maja doswiadczenie w takich rzeczach (sczegolnie dobrze widziane w dzialach technicznych)

 

Dobrze, ze przynajmniej _thor ma racje.

 

Off:Podoba mi sie racja _thor'a. Ale jeszcze bardziej od jego racji podoba mi sie sposob w jaki uswiadamia ja innym. Tak. Tak wygladalby moj idealny moderator. Nie myslales o pracy w policji?

 

EDIT: Sebin, masz u mnie piwo xD

Edited by Filq
Link to post
Share on other sites

Co ma forum wiatrówkowe/czarnoprochowe do forum o AS?

IMHO raczej w żadnej wiatrówce nie ma systemu istniejącego w replikach GBB WA.

 

Temat służy pokazaniu jedynie, że akurat repliki GBB w dosyć szybki i miły sposób można stuningować do osiągania wyższych prędkości wylotowych.

Link to post
Share on other sites

Kulka będzie się rozpędzała dopóty, dopóki gaz podawany do lufy będzie miał takie ciśnienie, które będzie generowało przyspieszenie kulki. Poniżej pewnego progu kulka zacznie zwalniać (gaz będzie zbyt rozprężony). Zatem największym limitem będzie tu zapewne ciśnienie gazu w zbiorniku/magazynku, tudzież przepustowość zaworu?

Link to post
Share on other sites

Zakładając, że magazynek wystarcza na "zwykłe" 40-50 strzałów to przy np 650mm lufie i dłuższym czasie otwarcia zaworu z powodzeniem mógłby wystarczyć na oddanie powiedzmy 10 strzałów na odpowiednim ciśnieniu żeby osiągnąć np okolice 700-800 a może i więcej fpsów. Ale czy ktoś to jest w stanie sprawdzić?

 

Mi te 10 strzałów wystarczy.

Link to post
Share on other sites

sebin pisałeś " Robilem taki test z zapalniczka. Gdy magazynek nie byl zaladowany kulkami to przylozona zapalniczka do lufy nie zapalila gazu.

Gdy zaladowalem kulkami byl niezly plomien, a czasem nawet podmuch gazu gasil zapalniczke."

 

nie wiem czy to to się ma jakoś do twojej teorii :) w klamce m9 ksc też jest zaworek na dyszy który wypuszcza gaz na lufe dopiero kiedy jest kulka w komorze i przekierowuje gaz na blowback po tym jak kulka wyleci z komory lub odrazu przekazuje gaz na blowback jeśli strzelałeś na pusto bez kulek ...system nie jest taki sam jak w wa a wypadkowa tego testu sprowadza się do tego samego ...

 

sprawdzcie poprostu czy m4 wa odda zauważalnie mniej strzałów na dł. lufie i będzie wszystko wiadomo ;)

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Zakładając, że magazynek wystarcza na "zwykłe" 40-50 strzałów to przy np 650mm lufie i dłuższym czasie otwarcia zaworu z powodzeniem mógłby wystarczyć na oddanie powiedzmy 10 strzałów na odpowiednim ciśnieniu żeby osiągnąć np okolice 700-800 a może i więcej fpsów. Ale czy ktoś to jest w stanie sprawdzić?

 

Mi te 10 strzałów wystarczy.

 

i jakby jeszcze temu Komuś :mrgreen: udało się zmierzyć fpsy dla kulki 0,2 i powiedzmy 0,43 ... cięższa powinna wymagać w tym układzie więcej gazu przez swój bezwład - prędkości mogą być podobne

 

ps. w sumie to to jak różni się i czy się różni prędkość względem wagi kulki, można by sprawdzić nawet bez długiej lufy, ale warto jest to zrobić dopiero dla dłuuugiej

Link to post
Share on other sites

No pistolet tak, bo ten zamek to jest połowa masy klamki nieraz, a w GBB to chyba tylko mały suwak :). Poza tym dźwięk rozchodzi się tak jak może, a w kierunku celu rozchodzi się głównie przez lufę.

 

Stąd moje wątpliwości.

 

PS. Planuję ściągnąć agma gbb, więc jak przyjdzie, to się definitywnie sprawdzi ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...