Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłumik dźwięku do SWD


Recommended Posts

Istnieją, poszukaj na Youtubie - widziałem tam ciekawy film z tłumikiem do SWD.

 

Oczywiście nie zmienia to faktu, że nigdy nie widziałem by ktoś w wojsku (dowolnego kraju) to używał. Jest to raczej rzecz tworzona z myślą o myśliwych.

Link to post
Share on other sites

Znając życie to jest parę różnych modeli. Jedyne zdjęcie jakie mam to z targów Interpolitex:

05005305005105505005605vv0.gif

Ale nie znam żadnych szczegółów na jego temat.

 

Ponieważ trudno to znaleźć na Youtube, to zarzucam linkiem (jak widać jest to inny model niż ten powyżej i nazywa się КЗРЗП - KZRZP):

Link to post
Share on other sites
05005305005105505005605vv0.th.gif

Ale nie znam żadnych szczegółów na jego temat.

Na zdjęciu jest zakupiony w 2006 przez MSW FR tłumik do karabinu wyborowego SWD noszący nazwę Obiekt TGP-W (изделие ТГП-В), przy czym skrót oznacza "Taktyczny Tłumik Dźwięku i Płomienia, Karabinowy" (Тактический Глушитель Пламегаситель - Винтовочный).
Link to post
Share on other sites

Remov, masz może dokładniejsze zdjęcia tego tłumika?? Takie, z których chociażby dało się zdjąć wymiary?? Czy to jedyne zdjęcie tegoż wynalazku?? Ewentualnie, znasz może jakiekolwiek wymiary tego tłumika??

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Dobrze. Czy mógłbyś umieścić zdjęcia owego tłumika tutaj na forum oraz jego wymiary?? Czy teraz rozwiałem Twoje wątpliwości na temat tego czemu pytałem czy posiadasz zdjęcia i wymiary tłumika??

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
Czy teraz rozwiałem Twoje wątpliwości na temat
Hej, od początku wiedziałem o co Ci chodzi, a przeciągam, bowiem aktualnie nie mam dostępu do archiwum zdjęciowego oraz danych i to potrwa jeszcze kilka dni. Znowu muszę zaglądnąć do zdjęć z Moskwy.
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Myślę że w obu przypadkach pocisk przechodzi przez tłumik z ponaddźwięowa prędkością więc chyba zbyt wielkiej akurat w tym "zakresie" różnicy nie będzie.
Tylko naważka prochu trochę inna i długość lufy. A co za tym idzie ciśnienie i objętość gazów prochowych.

 

Tak na marginesie ,podczas strzelania z użyciem tłumika dźwięku stosuje się amunicję poddźwiękową (inaczej nie ma sensu stosować w/w tłumika) :wink:
Ma sens. Owszem wytłumienie jest słabsze, ale jest, bo jest wytłumiony wystrzał. Nadal jest przekroczenie bariery dźwięku przez pocisk, ale jest to cichsze, niże przekroczenie bariery i rozprężające się gazy.
Link to post
Share on other sites

A może być takie? http://militaryphotos.net/forums/showthrea...988&page=41 http://militaryphotos.net/forums/showthrea...988&page=60

Wymiary weź sobie z proporcji. Replikę też przecież masz "prawie" dokładną. Jeżeli przejrzysz sobie ten wątek to prawie na pewno trafisz na lepsze zdjęcie bo ty masz pewnie replikę SWD klasycznego.

Edited by cichypiotr
Link to post
Share on other sites

W MP5 SD nie. :mrgreen: [musiałem ;-) ] [...]

9mmx19 Para jest amunicją poddźwiękową... 8-)

 

 

[...]Ma sens. Owszem wytłumienie jest słabsze, ale jest, bo jest wytłumiony wystrzał. Nadal jest przekroczenie bariery dźwięku przez pocisk, ale jest to cichsze, niże przekroczenie bariery i rozprężające się gazy.

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić, gdyż z taktycznego punktu widzenia takie działanie nie ma sensu. Zastosowanie tłumika ma na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa wykrycia strzelca przez przeciwnika. Jeżeli cel ma być zdjęty na małej odległości, stosuje się odpowiednią do tego zadania broń, przy strzelaniu na większe odległości (w zależności zadania/odległości do celu/okoliczności), używa się amunicji poddźwiękowej lub wogóle rezygnuje się z "cichego strzału".

Żeby oddać celny strzał (zwłaszcza na duże i b.duże odległości)i tak trzeba wziąć pod uwagę zbyt wiele czynników mających wpływ na tor lotu pocisku (m.in. w zależności od zastosowanej amunicji np.: moment gdy jego prędkość spada do pędkości dźwięku jest szczególnie niekorzystny, gdyż znacznym zmianom ulega współczynnik oporu powietrza, który decyduje o sile oporu powietrza co ma wpływ na prowadzenie celnego i skutecznego ognia na określonym dystansie).

Nie chodzi mi w tym wszystkim, żeby spuszczać się nad elementami balistyki, tylko o sensowność zastosowania tłumika w przypadku, kiedy strzał (czy też szczęk suwadła - SWD) będzie słyszalny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...