Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Krakmani nie pokazują na zdjęciach oznaczeń, wiele replik u nich na stronie tak ma.

Fotomontaże nie muszą odzwierciedlać prawdziwego produktu. M4 na zdjęciach było bez oznaczeń i malowane tak jak AFC AWSS v.1. Takie też dotarło do Steinera. Jednak z doświadczenia wiem, że Taiwangun nie jest autoryzowanym dealerem WETTI AFC AWSS, a tylko te repliki posiadają oznaczenia. Ponad to co napisałem nie można nic powiedzieć na temat replik z Taiwangun i Military. Byłoby dobrze gdyby zrobili zdjęcia wnętrza, a zwłaszcza zaworu - wówczas można określić czy sprzedają sprzęt przygotowany do CO2. Nie chce mi się wierzyć, że SCARy na Taiwangun są tylko na GG, bo zgodnie z tym co pisał WETTI, wszystkie SCARy miały być na CO2.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

.........Pozostaje jedynie liczyć, że karabinki GBB upowszechnią się w kraju nad Wisłą na tyle, żeby stanowić ciekawszą alternatywę dla AEG.

 

Myślę, że i tak stanowią ciekawą alternatywę. Wystarczy, że raz weźmiesz taki karabinek do ręki i oddasz kilka strzałów a poczujesz znaczną różnicę w stosunku do AEG.

Po rozebraniu i złożeniu takiego karabinka raczej nikt zainteresowany nie oprze się potrzebie zakupu :) Z mojego punktu widzenia, gdy bawię się karabinkiem AEG a za chwilę biorę do ręki GBB to mam wrażenie, że tamten jest kompletnie pozbawiony klimatu i nadaje się wyłącznie na jebankę, gdzie wszyscy na hura lecą i srają kulkami na lewo i prawo.

Edited by Patrick Bateman
Link to post
Share on other sites

Treść emailu od krakmanów:

 

"Witam, tak karabin jest przystosowany do CO2 i posiada oryginalne

oznaczenia broni ostrej."

 

Tak więc już wiadomo :)

Bomba, czyli wszystko jasne, ale nie rozumiem dlaczego na swojej stronie napisali nieprawdę ?

Ta wydawałoby się bardzo dobra replika, ma jedną wadę, jak każdy model broni z napędem gazowym w niskim temperaturach potrafi "syfonować", dlatego zdecydowanie jest to replika na sezon letni, późną wiosnę i wczesną jesień.

Link to post
Share on other sites

Testowałem wczoraj nieco dłużej replikę. Wystrzeliłem ponad 400 kulek na GG.

Z braku dobrych kulek stzelałem z Gunfire Pro 0.33. Zależało mi na zaobserwowaniu zużycia repliki i teście kolimatora otwartego. Było to też pierwsze prawdziwe dłuższe strzelanie karabinka. Strzelałem sobie do opakowania po płycie CD przeczepionego do płotu z odległości 35 kroków dorosłego mężczyzny, dna wiadra przemysłowego (średnica jak po farbie 20 litrów) a także na długość całego podwórka do krzaków..prawie 80 kroków.

 

Trafienia były powtarzalne lecz bywało, że jedna na kilka kulek leciała w kosmos. Na 10 strzałów 7 siedziało w pudełku (jeśli nie trafiła się jakaś co leciała jak pokręcona) w wiadro praktycznie 10/10 ..chyba, że ręka drgneła. Wyniki oczywiście po wcześniejszym ustawieniu przyrządów celowniczych.

Kolimator się nie sprawdził bo plamka nawet na najmocniejszym nasyceniu była niewidoczna (strzelałem po 17.30). Natomiast w nocy i w budynku kolimator rządził. Strzelanie do wiadra nie trwało długo, gdyż każda kulka przebijała 2mm dno :) Do krzaków kulki dolatywały bez problemu i było słychać jak wpadały w liście.

 

Brzmi to piekielnie optymistycznie czym sam jestem zaskoczony.

HopUp był odkręcony na jakieś 3 mm i nie regulowany podczas strzelania.

Kulki kręciła zielona fabryczna gumka.

 

Przy ciągłym ładowaniu magazynka zauważyłem biały nalot w miejscu wciskania kulek więc zajrzałem do komory, gdzie wkłada się magazynek i także tam były widoczne jakieś białe drobinki...oczywiście ze "wspaniałych" kulek GF. Po rozkręceniu repliki te białe fragmenty kulek były widoczne prawie wszędzie także w lufie tuż za gumką. Replika była nasmarowana smarem silikonowym po wcześniejszym usunięciu tego fabrycznego czegoś. Przy wycieraniu smaru po zabawie miał on kolor szary czyli był przepracowny. Obejrzałem dokładnie wszyskie pracujące elementy karabinka i korpusu i nie zauważyłem śladów zużycia.

 

Mam drobną uwagę odnośnie składania karabinka. Jeśli ktoś wyczuwa drobny luz na lower receiver trzymając replikę za grip to polecam po włożeniu zespołu lufy w korpus wpiąć lower receiver, oprzeć replikę tlumikiem ognia o ziemię, docisnąć i dopiero dokręcać śrubki.

 

Dodatkowo jeśli macie znaczny luz na jakiejś ulubionej pozycji kolby to można wytracić go zmieniając ustawienie nakrętki w którą wkręca się śrubę (ta widoczna po złamaniu kolby) mocującą szynę (ustawić nakrętkę tak by opierała się o wycięcie w szynie a nie wchodziła w nie). Docisk będzie nieco pod kątem co wystarczy by szyna nie biła. Całość będzie się trochę ciaśniej składać co można natomiast regulować dodając podkładkę pod śrubę.

 

Jak ktoś chce kupić karabinek to polecam taki :mrgreen:

 

http://www.gunbroker.com/Auction/ViewItem.asp?Item=139979125

Edited by Patrick Bateman
Link to post
Share on other sites

Zagadałem do krakmana czy jest możliwość zakupu tego maleństwa z magazynkiem na CO2.

P.S. Jak długa lufa mieści się w tym Scarze?

Powinna być standardowa precyzyjna od M4 363 mm. No chyba, że się mylę i będzie lufa CQB od M4 272 mm. Choć z ilości fps osiąganych przez SCARy stawiam na 363 mm.

Patrick, u mnie wciąż znajduję drobinki kulek bez względu na markę, a używam Excell lub Madbull. Moje podejrzenie padło na głowicę zaworu (nozzle), która nie ma zaślepienia na przedzie. Mam wrażenie, że podczas uderzenia w kulkę, to to odłamuje kawałki. Tak zresztą zawór TS One nabił jedną kulkę i wyłączył mnie z akcji na pól godziny.

 

Obecnie planuję zakup zaworu NPAS od Ra-Tech i instalację tego na prowadnicy zawory z TS Custom.

Jeśli w Taiwangun nie mają magazynków CO2, to trzeba je ściągnąć ze stolicy airsoftu Hong Kongu - niestety.

Link to post
Share on other sites

To kwestia "paprochów" została wyjaśniona. Bywało, że te kulki GF rozpadały się po trafieniu co sugeruje, że nie mają identycznej twardości. Jestem w szoku, że bez specjalnych podchodów udało mi się zgrać przyrządy celownicze z hopkiem i wagą kulek by uzyskać zadowalającą celność...może to nagroda od losu, za pieprzenie się ze zmasakrowanymi w transporcie plastikami repliki :) z magazynkiem tez nie mam problemów...

 

Będzie trzeba pomyśleć o tym zaworku z regulacją, gdyż replika zdecydowanie za mocno strzela.

Edited by Patrick Bateman
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...