Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie bo biegał z nim obok mnie i działa na magazynki taka sama temperatura.

 

To byłem ja :)

 

Powodem może być to, że moje magi są praktycznie prosto z pudełka i uszczelki może przez to lepiej trzymają ciśnienie. Ale to takie moje gdybanie :)

 

Pomiar FPS (wczorajszy) wykazał 290-315 FPS na kulkach 0,25g. Przy szybszym strzelaniu ok 1 strzał na sekundę widać wyraźny spadek mocy (kulki zaczynają lecieć lobem w dół) związany z obniżeniem temperatury maga. Przy strzałach 1 na ok 2-3 sekundy zjawisko nie występuje. Słabiej działa też blow-back - nie dociska sprężyny powrotnej do końca i bolt-catch nie łapie zamka. Przedmuchy gazu również się pojawiają - w okolicy spustu i zaworu w zamku pojawiają się obłoczki skroplonego delikatnie gazu, czuć to też jako powiew chłodu na dłoni :lol: - uszczelki chyba nie wyrabiają w niskich temperaturach.

 

Powyższy opis tyczy się wczorajszej temperatury na bażanciarni - około 8-9 stopni na plusie w porywach + zimny wiatr.

 

I jeszcze jedno spostrzeżenie na marginesie - doklejenie czegokolwiek pod podstawę sprężyny powrotnej zamka (jako amortyzatora) powoduje zwiększenie jej napięcia a zarazem siły potrzebnej na dociśnięcie zamka do końca (tak, by załapał bolt-catch) - przynajmniej tak wynika z moich obserwacji (gaz w niższej temperaturze ma wyraźnie mniejszą "moc") i analizy konstrukcji wewnętrznej repliki.

Edited by LiZzArD
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam magi gg i co2 czarne i tan- wszystkie są takie same- nie wiem skąd mit o tym że nie pasują do scara

 

Nazgool podał tą informację po uprzednim napisaniu do producenta? który to potwierdził inność uszczelki...

Vaderski sprawdzałeś magi czarne i tan na chrono? bo że idzie strzelać z takich i takich to wiemy.

Link to post
Share on other sites

mam magi gg i co2 czarne i tan- wszystkie są takie same- nie wiem skąd mit o tym że nie pasują do scara

Nie porównywałem bo mam tylko magazynki CO2 i to niby te do SCARa (Tan), ale tak wygląda część magazynka do M4 LINK. W moich magazynkach ta metalowa "tuba" jest prawie dwa razy dłuższa. Czy to nowa wersja czy różnica pomiędzy magazynkami do M4 i SCARa? - Czeski film..

 

Jeśli masz czas to rozkręć i porównaj, sam jestem ciekaw.

Edited by Gabang
Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Ponieważ dołączyłem do grona użytkowników zabawki WE SCAR zrobiłem pewien teścik, aby sprawdzić jakie magi sobie kupić. Oto opis:

 

Dwa magazynki (30 kulek), jeden na green gas drugi CO2, oba po nabiciu gazem wychłodzone do temp. otoczenia (ok. 5 stopni C).

 

Magazynek CO2:

Strzelanie ogniem pojedynczym, pod koniec maga krótka seria i... syfon po 23 kulce, nabój CO2 pusty.

 

Magazynek na gg (Top Gas):

Ogień pojedynczy (2x sek, przerwa 1 sek). W połowie 3 magazynka seria i... syfon. Czyli z jednego ładowania wystrzelił ok. 75 kulek.

 

Wnioski:

 

Jestem zaskoczony zachowaniem się CO2, myślałem że będzie lepiej niż na green gas, a było dokłanie odwrotnie.

 

Używałem kulek MadBull 0,30g. Mam wrażenie, że na CO2 było celniej, na green gas co parę kulek był odskok. Pewnie wina silikonu zawartego w green gas.

Im szybciej strzelałem, tym gorzej z celnością i zasięgiem - też mnie to nie dziwi, temperatura czynnika napędowego spadała, więc i ciśnienie podczas rozprężania było niższe.

 

Nie zadziałał za to bolt catch, czyli zamek nie zostawał w tylnym położeniu po opróżnieniu magazynka. To mnie specjalnie nie dziwi, bo suwadło aż tak daleko nie było w stanie odskoczyć aby złapać zatrzask blokujący - za zimno.

 

Ale za to karabinek strzelał :-)

 

Wiadomo, że tego typu zabawki nie są przeznaczone na zimne dni. Jednak i tak jestem mile zaskoczony działaniem na green gas, bo pistolety to już nie działają w takich warunkach.

Natomiast testy z CO2 jeszcze powtórzę, coś nie bardzo zadziałało to jak trzeba.

 

cdn.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ale wydaje mi się, że doszedłem dlaczego przy strzelaniu na CO2 niektórym ludziom pękała kolba. Po ostatnim strzelaniu wczoraj znowu wziąłem Scara w łapki, no i przy czyszczeniu i smarowaniu sprawdziłem także stan ubicia mojego zderzaka piankowego...co się okazało?

Okazało się, że na zderzaku jest wycięta dziurka dokładnie takiej wielkości jakiej wielkości jest śrubka imbusowa z tyłu prowadnicy sprężyny powrotnej, postanowiłem więc sprawdzić tą śrubkę i wyszło na to, że śrubka mocno się poluzowała i po ściśnięciu prowadnicy śrubka udrzała bezpośrednio i punktowo w ściankę kolby (na szczęście u mnie w zderzak).

Po dokręceniu śruby wszystko wróciło do normy, postanowiłem jednak posprawdzac inne śrubki i niektóre trzebyło podokręcać, podejrzewam, że przy strzelaniu z co2 jest na tyle silny blow back że winno się te śruby zabezpieczać locite`m oraz sprawdzać co jakiś czas.

 

pozdrawiam!

Edited by Duscann
Link to post
Share on other sites

Siema, siema.

 

Właśnie poważnie zastanawiam się nad zakupem tego karabinku, mam kilka pytań.

 

1. Jaki kolor? Czarny czy tan? :D

2. CO2 czy GG, przeczytałem 15 stron wątku i nadal nic nie wiem. :D

3. Skoro na GG można wystrzelić 3 magi, to ile na jednym naboju CO2?

4. Widziałem gdzieś (chyba specshop) lufę precyzyjną 6.03 za jakieś 120 zł, opłaca się?

5. Jak podkręcić te fps'y?

 

Tyle narazie, z gory dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...