Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Siema, siema.

 

Właśnie poważnie zastanawiam się nad zakupem tego karabinku, mam kilka pytań.

 

1. Jaki kolor? Czarny czy tan? :D

2. CO2 czy GG, przeczytałem 15 stron wątku i nadal nic nie wiem. :D

3. Skoro na GG można wystrzelić 3 magi, to ile na jednym naboju CO2?

4. Widziałem gdzieś (chyba specshop) lufę precyzyjną 6.03 za jakieś 120 zł, opłaca się?

5. Jak podkręcić te fps'y?

 

Tyle narazie, z gory dzięki za odpowiedź.

1* według mnie tan ale to kwestia gustu... Za ciebie nie podejmiemy decyzji.

2* na co2 daje rade wystrzelić 2 magi przy normalnej temperaturze powyżej 10'c. Co do lufy 6,025 to o ile nie zmieniasz długości na inna tonie ma sensu...

Co ty chcesz tUtaj podkrecac? Na gg jeste w zależności od ustawienia dyszy nawet ponad 500 fps.

Npas ratecha, gumki nowego typu oraz pokretlo nowego typu do regulacji hu jest sens wymienić nic wiecej...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam ponownie. I chciałbym podrążyć temat lufy... Pytanie głównie do Pawla_G, ale będę wdzięczny za wszystkie opinie ;-) Otóż tak: mam SCARa od VFC, w którym jest lufa zewnętrzna do wersji STANDARD, niestety z gwintem CCW (niestety, bo mój SCARbuś ma CW). Czy myślicie, że po zastosowaniu przejściówki (np takiej: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...oducts_id=4590) zadziałą to jakoś sensownie? Oczywiście z lufą wewnętrzną 363mm. Przy tej mocy repliki aż się prosi dać dłuższą lufę...

A może nawet pokusić się o lufę SV, np. taką: http://www.uncompany.com/pageproductdetails.asp?prodid=10854 ???

 

I czy naprawdę nikt w najbliższym czasie nie przymierza się do zakupów u ABuddy'ego???

Pozdrawiam

BTW - Shiba, ja na magach GG (TAN - dedykowanych, chyba :roll: ) strzelałem przy ok. 8st, bez syfonu...

Edited by macio68
Link to post
Share on other sites

Myślę, że warto mieć i magi na GG i na CO2... Mankamentem - niestety - magów do SCARa od WETTI jest ich pojemność (real-cap), co sprawia, że jeśli się poważnie myśli o mil-simach, to trzeba mieć min. 6-8 magazynków :-( W każdym razie ja się przymierzam do 6 na GG + 2 na CO2.

Link to post
Share on other sites

Akurat to, że magi są małe (30) to jest dla mnie wielki plus do realizmu i wogóle wolę mniejsze. Kiedyś miałem okazję styknąć się z AK od Cymy (oczywiście hi-cap) i się załamałem, jaką porażką są magi na 500 kulek. :D Moim zdaniem mankamentem tych magazynków jest ich cena. :D 150-200 (w zależności od sklepu) to drobna przesada. Dwa takie magi i masz CM.028, albo dobrą klamkę gaziaka. Jednak jeżeli uda mi się zakupić samego SCARa, to jak będziecie zamawiać magi to się przyłącze na 1-2.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Siema ponownie.

 

Zastanawiam się czy nie chciałby ktoś zrobić grupowego customa. :D

 

Mianowicie, czy gdybym kupił sobie Tan'a wymieniłby się ktoś z czarnym lower reciverem? Może to fajnie wyglądać. ^^

 

I jesz kilka pytań.

 

1. Jakiś klimatyczny, dobry kolimator najlepiej z drobnym zoomem, najlepiej w kolorze piaskowym, do 250 zł. Znacie coś? A może ktoś chce sprzedać? Nie ukrywam, że najbardziej podobają mi się kolimatory typu Eotech czy Holo Sight.

 

2. Kulki. Z tego co wyczytałem 0.3 powinny być ok, prawda? Madbule będą w porządku?

 

3. Kupię tan magi! Gg oczywiście. :D

 

4. Chciałbym obłorzyć szyny ris, nie lubię specjalnie żadnych rączek, jeżeli ktoś ma niech powie jakie, jeżeli nikt nie ma proszę, żeby ktoś zmierzył mi długoś szyn bocznych i dolnej, lub po prostu powiedział, które powinny pasować.

 

5. Jakiś konkretny gg najlepszy do Scarbusia. Najlepiej z gunfire, taiwan i specshopu.

 

6. Może ktoś chce sprzedać całego Scara? xD

 

7. Pozdrawiam oczywiście.

Link to post
Share on other sites

1. Kolimator z zoomem? Jest tylko kilka modeli, a wg. mnie kolimator z powiększeniem będzie idiotycznie na scarze wyglądał (zazwyczaj mają wygląd takich wiatrówkowych).

2. Mogą być.

4. Ale co ma jakie? Okładziny? Dolna ma 172mm, a boczne po 144,5mm.

5. Obojętnie jaki gaz, najlepiej przejściówkę i butlę z propanem, bo Scar jest bardzo gazożerny.

 

I na koniec, do jasnej choinki, to nie jest komis! Post pewnie poleci do zgłoszenia.

Link to post
Share on other sites

@Up: Zrobiłem zamieszanie... Chciałbym się wytłumaczyć. Normalnie jak gdzieś daję to to się zminiejsza do wymiarów forum, tutaj forum się dostoswało do wymiarów tapety, przepraszam! Chciałem zedytować, ale nie mogę... :/ Sory jeszcze raz, chciałem dobrze. :D

Link to post
Share on other sites

Panowie, ja po prostu nie lubię pudełkowo nowych replik, gdyż nie mają dla mnie klimatu :)

 

Lufa zewnętrzna i wewnętrzna jest standardowa. Do tłumika dodana jest przejściówka z lewego gwintu na prawy, która dodatkowo ma na celu zachowanie dystansu umożliwiającego wyjmowanie kluczyka. Tłumik ma komory tłumiące.

 

Prawdziwa moc karabinka polega na jego modułowości i ergonomice.

Kolega @macio68 napisał o fabrycznych dłuższych lufach zewnętrznych.

To jest właśnie ta informacja na którą czekałem. Możliwość wymiany w kilkadziesiąt sekund lufy w zależności od terenu działania to podstawa dla tego karabinka.

U podstaw tworzenia miał być to karabin uniwersalny.

Link to post
Share on other sites

I ostry SCAR taki właśnie jest - modułowy. AEG od VFC ma namiastki tej modułowości (jak się zanabędzie dodatkową komorę hop-siupa ;-)), bo w zestawie dostaję się lufę zewnętrzną SV oraz dwie lufy wewnętrzne (do CQB i SV). W SCARbusiu od WE taka szybka wymiana lufy wewnętrznej jest nader problematyczna... Natomiast fajnie, że lufy zewnętrzne do SV się pojawiły, może w ślad za nimi pojawią się i wewnętrzne. A gdy jeszcze pojawi się gdzieś w sprzedaży TO: http://www.aggma.com/portal/index.php/news...i.html#comments, to już w ogóle pełnia szczęścia (chyba...). BTW - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Link to post
Share on other sites

Niech jakiś kochany moderator wywali to foto albo zrobi mini bo głupio się czyta forum przewijając na boki;/

 

macio68-Ciekawe to co zaprezentowałeś w linku, tylko czekać aż się pojawi. Modułowość fajna sprawa. Jak by tak wstawić dłuższą lufę ww i chować ją w tłumiku i zmieniać lufę zewnętrzną ?

Link to post
Share on other sites

Ano właśnie, niestety jedyna zajawka nowego hopsiupa, jaką znalazłem, to ta z linka. Nigdzie w necie (w sensie - w żadnym sklepie) nowych komór jeszcze nie widziałem. Karol88 - też o tym myślałem ;-) Precka 360mm z 10cm tłumikiem - a w razie cuś - tylko założenie lufy zewnętrznej w miejsce tłumika... Tyle tylko, że wtedy trochę bez sensu byłoby zmieniać tłumik na lufę - bo istota sprawy pozostaje niezmieniona (czyt. - długość lufy wewnętrzej :-/). Tak czy inaczej - firmowe lufy zewnętrze do SV wydają się ciekawą rzeczą, jak pisałem - żeby tak jeszcze wenętrzne, nie wymagające przeróbek...a jeszcze z nowymi gumkami, ehhh...

Link to post
Share on other sites

Witam witam ;P podczas strzelania wypadł mi jeden pin... Link na samym środku mloteczka...

Miał ktoś taki problem ? I czy da się to dokupić... ?

 

edit/

Znalazlem pina -> wsadzam go lecz on i tak wypada po oddaniu paru strzalow, pin sie normalnie zatrzaskuje tam gdzie powinien. Może spróbować wyczyścić ze smaru do sucha?

Edited by Peacemaker
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...