Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak strzelać z gaziaków prawie za darmo...


Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam zamiar zrobić sobie takowy zestaw:

 

1) Madbull XG02

2) przejściówka : http://allegro.pl/przetoczka-co2-zawor-wciskajacy-igle-i1592448752.html

3) Butla OZ 20' : http://allegro.pl/butla-co2-20-oz-zawor-on-off-mega-promocja-i1590755575.html

4) oczywiście butla "matka" 6kg :P

 

I tutaj pojawia się pytanie:

Jak ustawić dobrze psi aby zaworki były za każdym razem zbijane? Czy potrzebne jest coś jeszcze?

Link to post
Share on other sites

Ciekawe jakim cudem chcesz zbić zawór który w teorii miałby trzymać 800psi?

Pomijam już kwestię tego że taki magazynek rozszczelni się po podłączeniu...

Poczytaj trochę w dziale snajperki tam jest o robieniu Rig'a na CO2/HP do M700 KJW /Tanaka i w praktyce każdej repliki zasilanej gazem...

Bez reduktora ani rusz.

I proszę nie kombinuj, bo jeszcze zrobisz sobie kuku, z ciśnieniem nie ma "zabawy".

Link to post
Share on other sites

Hmm, jaką masz replikę, magazynek magazynkowi nie równy, dziś dostałem ciężkie magi AGMu dla M4 i powiem tylko ja@#@$#%$ ile to waży, mogły by dać radę z HP, lekkie z WA chyba nie, choć może niech ktoś bardziej kompetentny się wypowie, ktoś w temacie o M4 GBB z WA wklejał zdjęcia, rozerwanego maga.

Edited by Damiano13
Link to post
Share on other sites

No właśnie nie wiem od czego to zależy, jednym rozrywa magi i wywala zaworki a innym normalnie i ładnie działa.

Ja próbowałem na magach od WE i TM, 1911stka i M9tka. Oba trzymają CO2. Jednak za jednym napełnieniem wszystko jest ok i strzelają a np za jednym nic się nie dzieje bo mechanizm nie daje rady zbić zaworka. Myślę że problemem jest za duża liczba PSI... problem jak ją dobrze wyregulować? Używam adaptera MB XC02.

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie wiem od czego to zależy, jednym rozrywa magi i wywala zaworki a innym normalnie i ładnie działa.

Ja próbowałem na magach od WE i TM, 1911stka i M9tka. Oba trzymają CO2. Jednak za jednym napełnieniem wszystko jest ok i strzelają a np za jednym nic się nie dzieje bo mechanizm nie daje rady zbić zaworka. Myślę że problemem jest za duża liczba PSI... problem jak ją dobrze wyregulować? Używam adaptera MB XC02.

Bez reduktora ani rusz.

 

Czytaj ze zrozumieniem to co piszę.

Bez reduktora nie będzie Ci tak czy inaczej zbijało zaworu...

 

To że trzyma Ci magazynek to nie znaczy że za jakiś czas np nie "pierdzielnie" i rozwali Ci rękę i pistolet.

 

Po to jest reduktor, żeby ciśnienie wyjściowe było takie jak GG (lub trochę wyższe).

A nie 5-6x większe...

Link to post
Share on other sites

Ale właśnie w większości zbija zaworek i wszystko dobrze działa. Czasami tylko nie daje rady.

 

Czyli jak dokładnie powinna wyglądać konstrukcja?

W ten sposób:

Butla matka -> Przejściówka -> Butla OZ 20' -> Reduktor -> Madbull XCO2 -> magazynek ?

 

I jaka liczba PSI jest optymalna? I czy da się nabić małą butlę z żądanym ciśnieniem?

Edited by dodge6666
Link to post
Share on other sites

Ale właśnie w większości zbija zaworek i wszystko dobrze działa. Czasami tylko nie daje rady.

 

Czyli jak dokładnie powinna wyglądać konstrukcja?

W ten sposób:

Butla matka -> Przejściówka -> Butla OZ 20' -> Reduktor -> Madbull XCO2 -> magazynek ?

 

I jaka liczba PSI jest optymalna? I czy da się nabić małą butlę z żądanym ciśnieniem?

Butla->reduktor->magazynek

 

Na cholerę Ci to coś z MB co nadaje się w praktyce tylko do tych granatów na co2? Precyzyjnie nie ustawisz fpsów...

 

W zależności od repliki od 80psi do 160psi.

Wszystko zależy od systemu repliki zamka zaworów itd...

Link to post
Share on other sites

Nie da rady nabijać Co2 o obniżonym ciśnieniu magazynka, bo starczy Ci na 3-5 strzałów...

To samo na HP! To są inne gazy które mają całkowicie inną charakterystykę rozprężania się, stan ciekły występuje przy znacznie wyższym ciśnieniu, więc za "mało" będzie gazu aby wystrzelić cały magazynek...

Jedynie na stałe wężyk do magazynka i tyle...

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 1 month later...

Po wielu nieudanych próbach stworzenia takiego systemu postanowiłem w końcu odezwać się w tym wątku.

 

Skompletowałem zestaw zawierający:

- butlę 11kg (propan techniczny)

- przejściówkę z butli na wąż

- wąż o średnicy 9mm

- szybkozłączkę łączącą wąż z końcówką do nabijania od adapteru Madbull'a XCO3

 

Problem w tym, że przy próbie nabicia magazynka gazem wchodzi go jedynie odrobinka (i to o bardzo niskim ciśnieniu) - nie starcza tego nawet na jeden strzał. Domyślam się, że kwestia tkwi właśnie w ciśnieniu gazu - ale co dokładnie zawiniło..? Może coś robię nie tak?

Edited by asas
Link to post
Share on other sites

Ja się tak zastanawiam, gaz gazem, ale czy masz w tej butli coś takiego jak syfon? Jeżeli nie, kolego obróć butlę do góry nogami i spróbuj nabić.

 

Tak jak w przypadku co2. Butla podłączona pionowo napęłnia się gazem do tego stopnia aż ciśnienia się wyrównają. dalej zachowuje się to już jak ciecz. trzeba go wziąć i normalnie przelać. Butla z syfonem, to butla posiadająca wężyk biegnący aż do jej dna (w środku) dzięki temu wężykowi butla podaje nie gaz a ciecz.

 

kropen16, reduktor? do propanu?

 

Jeżeli będziesz próbować nabijać magi na gg sprężonym powietrzem z zastosowaniem reduktora, to dostaniesz taki sam efekt jak kolega asas. Jeżeli chcesz mieć butlę w plecaku podłączoną na stałe do magazynka, to nie reduktor od palnika tylko conajmniej reduktor spawalniczy do co2 (ewentualnie na allegro są takie w działach akwarystycznych).

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

;) Tak dla uściślenia, bo mi też się tam gafa trafiła. Butlę najpierw obracamy, dopiero później zaczynamy nabijać/odkręcamy zawór. To bardziej dla ludzi próbujących sił z Co2, no ale... ;)

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

No i teraz kombinowania ciąg dalszy... Skoro mam już działającą instalację, to czemu nie pójść o krok dalej? Zastanawiam się nad tym, w jaki sposób nabić ponownie butlę po GG. Wiem, że to możliwe - parę osób ogłaszało taką działalność.

 

Póki co wpadłem na zrobienie czegoś w stylu dwustronnego zaworu w który wkłada się dyszę butli. Można by kupić dwa zwykłe madbullowskie zawory do magazynków, dorobić metalowy element z gwintami na zawory i gotowe.. Pytanie - gdzie można by dorobić ten metalowy element w który wkręcane by były zawory? Macie może jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Nie bawił bym się w wielokrotne nabijanie butli, one są słabe, mają badziewne zawory które puszczają gaz i może to być niezbyt bezpieczne. Łatwiej i lepiej kupić sobie małą butlę na co2 z zaworem on/off.

 

Butlę taką nabijasz za pomocą wężyka z końcówką na kształt tego: http://www.kansus.pl/product_info.php?products_id=3177. Potem zakręcasz sobie zawór on/off, zmieniasz końcówkę na tą z dyszą do nabijania i masz gaz. Kupisz sobie małą butlę np o pojemności 12oz i będzie poręczniej niż z taką wielką z green gazu.

Link to post
Share on other sites

Zambezi - propanu będę używał głównie do SCAR'a. Z tego co póki co zauważyłem, na strzelankę przerobi on conajmniej pół jak i nie całą butlę gazu - poza tym jest lekka i łatwa do użytku.

 

Jeszcze wczoraj postanowiłem zrobić patent który opisałem, używając do tego masy "metalopodobnej" - dziś rano testy przy użyciu GG i... Gaz się przelewa :)

Pozostaje mi jeszcze nabić porządnie taką butlę propanem i pozostawić w bezpiecznym miejscu - jak nic się nie stanie i nie pojawią się nieszczelności to wszystko gotowe.

 

A propanem śmierdzi w całym domu.. ;-)

Link to post
Share on other sites

Daj znac czy Ci się uda.

 

U mnie nadal czekają na ponowne nabicie 7 butli po GG oraz 8 pustych butli po propanie Coleman. Fajnie by było gdyby była taka mozliwośc, bo tachanie ze soba butli turystycznej w ktora wchodzi 600gram gazu, a calosc wazy 2kg, jest malo wygodne

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...