Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak strzelać z gaziaków prawie za darmo...


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odkopuję temat.

Jak rozumiem kupuję butle z propanem na stacji BP. Potem z tej butli daję przejściówkę na węża i tu pierwsze pytanie jakiej powinien być średnicy ? Potem sam wąż. Zakończę go końcówką wykonaną przez tokarza z gwintem który pasuje do butli BERNZOMATIC ponieważ posiadam AI GunGas Propane Adaptor Kit. Czy coś jeszcze potrzebuję ? Czy da się kupić gotową końcówkę z wyjściem na węża i zewnętrznym gwintem calowym ?

Jaki jest gwint w butlach BERNZOMATIC prawy czy lewy ?

Tak chciałbym z butli 11kg nabijać magi bezpośrednio można tak zrobić ?

Link to post
Share on other sites

Również się dopiszę, by uzyskać precyzyjną odpowiedź;

Robiąc wielkie podsumowanie, jakie kroki należy podjąć, by na polu walki operować butlą 12 oz. CO2 nabitą propanem (czyt. co należy kupić, zrobić i w jaki sposób by w paintballowej butli CO2 znalazł się propan). Z góry dzięki za to podsumowanie, przeczytałem wcześniejsze posty ale ta wiedza jest chaotyczna.

Link to post
Share on other sites

Co do BP - zostaje mi się podłączyć pod pytanie. Propan od BP to wciąż propan?

Z ładowaniem magazynków bezpośrednio z butli 11kg może być problem - jest to cholernie niepraktyczne zajęcie. O wiele lepiej nabić butlę po GG (mniej bezpiecznie) lub butlę na propan/paintballową i z niej już łatwo nabijać magazynki. :-)

 

macieko13 - odpowiedź spóźniona dobre ćwierć roku, ale.. Nie uda Ci się nabić magazynku na GG za pomocą CO2 na tyle skutecznie, by strzelić więcej niż 3-5 razy.

Edited by asas
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam. Jak w temacie, otóż butlę 11kg mam, propan się znajdzie, tylko jest problem ze znalezieniem butli bernzomatic - adapter - do ładowania juz samych magów ma gwint 1" , i owa butla ma ten gwint, przeczytałem wiele tematów , z resztą w których linki dawno wygasły z ważnymi rzeczami, gdzieś ktoś pisał że butle po HP /CO2 można użyc??? (jako te mniejsze do transportowania gazu) lecz nie wiem jaki gwinto posiadają, i proszę mnie naprowadzic, jeśli np mam adapter z tym zaworkiem igłowym, i np mam butlę po hp która ma zawór on/off, i adapter mam nakręcony, to jeśli zawór odkręcę, to gaz nie umknie z butli do momentu jak nie naduszę zaworka igłowego???

 

Ogólnie, to problemem jest dobranie butli ,,podróżnej,, , z butlą matką i adapterem nie ma problemu, wiem jak zabrac się za przelewanie(ważenie pustej butli i napełnianie gazu do odpowiedniej wagi, obrócenie butli matki ,,do góry nogami,,

 

może ktoś gdzieś posiada jakieś butle, bądź ma namiary.

 

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Co do BP - zostaje mi się podłączyć pod pytanie. Propan od BP to wciąż propan?

Z ładowaniem magazynków bezpośrednio z butli 11kg może być problem - jest to cholernie niepraktyczne zajęcie. O wiele lepiej nabić butlę po GG (mniej bezpiecznie) lub butlę na propan/paintballową i z niej już łatwo nabijać magazynki. :-)

 

macieko13 - odpowiedź spóźniona dobre ćwierć roku, ale.. Nie uda Ci się nabić magazynku na GG za pomocą CO2 na tyle skutecznie, by strzelić więcej niż 3-5 razy.

 

Podłączam się pod pytanie: Czy propan na BP to nadal propan?

Link to post
Share on other sites

Przecież butla podróżna to nie problem.

 

Kupujecie Butlę Turystyczną 0.5kg (lub 1kg, jak kto woli). Na nią montujecie odpowiednią przejściówkę która posłuży do zamontowania adaptera do nabijania magazynków.

Z kolei butle 11kg podłącza się do tej butli bezpośrednio na standardowy gwint butli turystycznej.

Link to post
Share on other sites

Podłączam się pod pytanie: Czy propan na BP to nadal propan?

 

W moim przypadku nie mieli propanu, tylko propan butan.

Ale bez problemu zamówili.

Też byłem ciekawy czy to na pewno propan, i dowiedziałem się że plomba na zaworze (taka folia) ma inny kolor i pisze na niej "propan".

A co do ładownia, ja nabijam butlę po gg. Mniej więcej na wagę jaką jest moja ręka, trochę mniej niż oryginalnie.

Wtedy jest bezpiecznie i spokojnie starcza na kilka strzelanek do klamki.

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku nie mieli propanu, tylko propan butan.

Ale bez problemu zamówili.

Też byłem ciekawy czy to na pewno propan, i dowiedziałem się że plomba na zaworze (taka folia) ma inny kolor i pisze na niej "propan".

A co do ładownia, ja nabijam butlę po gg. Mniej więcej na wagę jaką jest moja ręka, trochę mniej niż oryginalnie.

Wtedy jest bezpiecznie i spokojnie starcza na kilka strzelanek do klamki.

 

Czyli w plastikowej butli moge mieć albo propan butan, albo propan dobrze rozumie? Czyli musze zapytać, mam nadzieje że bedzie sprzedawca bardziej ogarnięty niż "ja o takim czymś nigdy nie słyszałem" :D

Link to post
Share on other sites

A co do ładownia, ja nabijam butlę po gg. Mniej więcej na wagę jaką jest moja ręka, trochę mniej niż oryginalnie.

Wtedy jest bezpiecznie i spokojnie starcza na kilka strzelanek do klamki.

 

Czy życie Ci nie miłe?!?!?! NIGDY nie nabijaj ponownie butli po GG masz to wyraźnie napisane na butli!!

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że takie butle powinny spokojnie wytrzymać ponowne nabijanie.

Jeżeli nie jest uszkodzona mechanicznie to nie obawiałbym się tego czy wywali.

Straszenie kogoś że butla wybuchnie po ponownym naładowaniu ma często na celu zniechęcenie do tej czynności.

Bierze się to z tego że butla GG kosztuje 40zł a propan "10razy" mniej.

Butla nie traci swojej wytrzymałości od razu po końcu gazu.

Od razu odradzam nabijania tej samej butli przez 5 lat bo i zawór ma swoją żywotność.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze co w tej butli wywali to własnie złamany zawór :D Jedyne co może sie nam od tego stać to zdechniemy od smrodu. No ewentualnie sie udusimy jeśli bedziemy to robić w zamkniętym pomieszczeniu. Jeśli nie bedziemy napełniać takiej butli do pełna to raczej nie ma szans na rozerwanie butli w taki sposób... No chyba że do ogniska wrzucimy no ale też jest to napisane żeby tego nie robić :)

 

Edit:

Ale nie zachęcam do ponownego napełniania butli po gg.

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

Przecież piszę że nie napełniam więcej niż było gg.

Już wcześniej pisałem w tym temacie że nie chce mieć nikogo na sumieniu.

Więc jeśli ktoś chce napełniać do pełna, lub w ogóle niema o tym pojęcia to niech nie próbuje.

 

A o butle chodzi mi zwykłe 11kg, butla 100 a gaz 60, a potem już tylko napełnianie. Więc taniocha.

Natomiast Te plastikowe są strasznie drogie a w środku nie wiadomo czy nie jest jakaś mieszanka z dużą ilością propanu.

Link to post
Share on other sites

Na wszystkich replikach jest napisane, aby nie celować do ludzi, że o strzelaniu nie wspomnę.

 

Duzo osób jedzie na nabijanych butlach po GG, dobre rozwiązanko :icon_biggrin: tylko capi straszliwie.

 

Takie podejście mi się podoba, wszystko jest dozwolone w granicach zdrowego rozsądku.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Sorry, że odkopię temat, ale nie wyświetlają się zdjęcia z pierwszej strony i mam mały problem z reduktorami. Jakie dokładnie są potrzebne? Reduktor z butli dużej na małą jest potrzebny tylko do przelewania gazu między nimi? Zmienia jakoś ciśnienie? Mam butlę zarówno dużą jak i małą, ale planuję napełniać magi tylko z dużej więc co jest do tego potrzebne? Taki chyba nie będzie konieczny co? Pozdrawiam!

Edited by v4syl
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...