Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

posiada ktoś takie:

http://www.taiwangun...783cac376e7.jpg

zdjęcie sprężynowej wersji swd, pamiętam ze na tajwanie kiedyś było ale już nie ma, może ma ktoś w swojej kolekcji?

 

najbliższe temu znalazłem tylko:

http://1.bp.blogspot...00/man_svd2.jpg

 

z góry dziękuję.

 

(...)

nie potrzebuję instrukcji rozkładania tej repliki, ani instrukcji jej składania, ani sposobu jej tuningu, konserwacji, malowania czy wieszania na ścianie. potrzebuję zdjęcie typu 'rozstrzał', podobne do tego które zamieściłem kilka postów wyżej.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nigdy nie spotkałem się z typowym schematem (jak w instrukcji obsługi) do sprężynowej repliki swd. Chyba żadna z firm (KA, ATOZ, A&K, KOER, GFC) produkujących te repliki, tego nie wydała.

 

Z ciekawostek, nie wiem czy znacie, ale TUTAJ jest fajna stronka o palnym SWD i pochodnych.

Podstronka o rodzajach okładzin i kolb (a zwłaszcza te customowe) robi wrażenie:

http://dragunov.net/stocks.html

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
To była czarna wersja z wykrywaczem podczerwieni, poszła chyba za 700, no chyba że Bartuce coś utargował.

 

Tak udało mi się ją zakupić :icon_smile:

Sprzedawca nie wiedział co to więc w opisał to jako luneta do kałasznikowa. Luneta w pełni sprawna:

- krzyż działa w pionie i poziomie

- podświetlenie działa, musiałem tylko zmienić żaróweczkę która się przepaliła. Chwilowo wstawiona jest zwykła biała dioda. Proawdopodobnie będę miał też dostęp do oryginalnych akumulatorów dedykowanych do tej sztuki.

- Szkła bez najmniejszego uszczerbku

- suwadełko do podczerwieni działa :icon_smile:

 

Tak to wygląda po zamontowaniu:

 

1_zps9fo5f62a.jpg

 

2_zpstfasr0cr.jpg

 

3_zpsxmqmt53j.jpg

 

Jeżeli dobrze zrozumiałem to co mi Mendi tłumaczył to jest to sztuka z przełomu 1969-1970 roku. Jak udało mi się doczytać to podziałka która jest po lewej stronie to jest to dalmierz :icon_smile:

Ogólnie luneta była już ze mną na 3 strzelankach. Na pierwszej biagałem z nią w takiej postaci jak widzicie na zdjęciach. Przyznam się, że byłem trochę zawiedziony bo luneta na tak bliskie odległosci jakie występują w asg dawała marny obraz i ciężko było mi wycelować w kogoś kto był nieruchomy (w cel ruchomy to w ogóle było niemożliwe). Po strzelance chciałem przeczyścić szkła i zdjąłem tą gumową osłonę do której przykłada się oko. Przetarłem szkłą i przycelowałem :icon_biggrin: ja pierdziu ale obraz :icon_biggrin: Bez tej gumy obszar widziany poprawił mi się praktycznie x4 i teraz mogę celować jak należy w odległościach od 40 do 150 metrów (zasięg repliki mam na około 80m). Teraz zamiast gumy mam zamontowaną osłonę z innej lunety żeby mi się okular nie uszkodził i nie zaparował. Zakup uważam za baaaardzo udany. Teraz tylko wstawić drewniane okładziny i dać replikę do postarzania :) i będzie pięknie.

 

Mam przy okazji pytanie. W momencie jak strzelam to kulki lecą mi po paraboli poziomej w lewo lub w prawo. Tu na forum doczytałem że najczęściej jest to powód złej lufy. W chwili obecnej mam guardera 6,02 650mm. Zastanawiam się nad kupnem PDI 6,01 650mm. Czy to rowiąże problem odchyleń strzałów w lewo i prawo?

Zauważyłem też że moja komora HP jest delikatnie przekręcona w stosunku do lufy (o około 1mm). Czy to też może wpływać na trajektorie poziomą kulki po wystrzale??

Link to post
Share on other sites

@Lesio

możesz mieć wadliwą, za szeroką (w sensie za duży otwór wewnątrz) lub wypracowaną sprężynę główną. Ona nie układa się równo na prowadnicy i przez to tłok się przekręca, może wtedy blokować suwadło. Zmień na guardera, tornado lub czeską. Shs i elementy też brzęczą.

 

@Bartuce

no trafiło Ci się, jak ślepej kurze :icon_biggrin: Z tego co wiem, to może być optyka z lat 1960-1970, wtedy weszły wykrywacze podczerwieni, a nie wszystkie miały bite datę produkcji na tabliczce.

Co do skupienia, to ja nie uważam luf guardera za precyzyjne. Spory rozrzut może być wynikiem dosyć słabej jakości tych luf lub też samego ułożenia lufy wewn. w zewnętrznej. Tam bywa luz i często pasuje coś podłożyć pomiędzy lufy (przy muszce) i ustabilizować - oring nie wchodzi, ale kawałek blaszki z puszki po piwie zwykle załatwia sprawę.

Jeśli masz komorę przekręconą, to replika będzie miała tendencje do mocniejszego kręcenia w tę stronę, w którą jest komora skręcona.

 

A body nie postarzaj sztucznie, nie bądź jak te dzieciaki drapiące repliki gwoździem - "dla klimatu". Używaj repliki jak najczęściej, to samo się ładnie wytrze w odpowiednich miejscach.

Link to post
Share on other sites

Co do postarzania repliki to nikt nie jest w stanie tak wspaniale tego zrobić jak poczciwy czas. Moja ma około 4 lat i nigdy nie była dotykana papierem ściernym :icon_wink:. Na lunecie jest kilka warstw farby więc jak schodzi to wygląda to teraz tak a nie inaczej. łap llink do zdjęć z inspiracją na wytrwanie w postarzaniu repliki: https://drive.google...X24zZEtiNVYzUHM

 

/nie hula link, w sensie katalog jest niedostępny

Mendi

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Mam mały problem mianowicie brak jednej części selektora ognia. Na zdjęciu jest zaznaczona część której mi brakuje : http://zapodaj.net/d5e3d9de51e43.jpg.html

Moje pytanie brzmi czy jest możliwość kupna takowej części, a jeśli nie to prosiłbym wam o podanie jej rozmiarów to postaram się ją wykonać własnoręcznie. Ten kawałek się ułamał od części przykręconej śrubką, blaszką.. więc jest możliwość przyklejenia tego na jakiś supo klej do metali.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem, że w niektórych wersjach swd selektor jest różnie wykonany - u mnie na przykład przechodzi przez niego szpetna śruba, ktora wkręca się w tą część ze zdjęcia, nie ma zaś bocznej sruby.

 

ps. nie wiem, czy ktoś pisal o tym, w temacie nie znalazłem, można by wrzucić do zbiorczego FAQ - do SWD nie pasuje PGO-7W, nie włazi na szynę.

Link to post
Share on other sites

@koniuxxx

Replika faktycznie wygląda, jakby nią doły przeciwczołgowe kopano... ale kto co lubi, klimat jest. Widzę też skorupę z oryginalnego maga. Chwali się.

 

@pa44wlak

Ta część w sprzedaży nie występuje, tylko rynek wtórny - szukaj na komisie. Z tego co widzę po ułamanym elemencie, masz selektor starszego i zgodnego z pierwowzorem typu - w sensie bez tej śrubki z zewnątrz, na wylot. Jedynie docisk z boku, we wnętrzu repliki. Nie ma większego problemu z dorobieniem tego, wystarczą: wymiary, kawałek materiału, imadło, kątówka, dremel i chęci.

 

A przy okazji, masz pokopaną blokadę w zespole spustu.

Link to post
Share on other sites

Dla tego bardzo bym prosił o podanie wymiarów tej części, byłbym naprawdę wdzięczny. Jestem w stanie wykonać taki element, ale bez tych informacji stoję cały czas w miejscu. Jeśli ktoś posiada takową replikę i byłby wstanie podać wymiary to bardzo proszę ;)

Jeśli mam to samo na myśli co napisałeś to spust jest lekko ruchomy.. ale da się do wymienić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

@paw44lak

Przy okazji zrobię Ci fotkę i zwymiaruję. A pokopaną masz dźwignię pod zaczepem, ona nie powinna wysuwać się tak daleko do przodu.

 

Wystawiłem na komisie swd o którym wspominałem. Przy okazji zrobiłem kilka fotek, jak różni się używane i naturalnie wyciuchane swd z 1/2 serii od egzemplarzy z późniejszych serii.

 

Od razu ubiegam pytania:

- tak, moje swd ma lufę skróconą o 4cm

- tak, mam jasne suwadło z późniejszych serii, jest gorzej wykonane, ale kolor ma ciekawszy.

 

20151217_225035.jpg

 

20151217_224957.jpg

 

20151217_224952.jpg

 

20151217_224946.jpg

Link to post
Share on other sites

A które konkretnie? Bo kolbę, nówkę sztukę wystawiałem przez 3 tygodnie za 280zet i nie połasił się nikt. Za to okładki poszły na pniu za 150.

 

O shit :/ w takim razie muszę pokombinować coś z budżetem ... ale najpierw lufa PDI bo moja wewnętrzna nadaję się tylko na fifkę do maryśki a nie do strzelania. Czekam tylko aż ceny pójdą po świętach trochę w dół bo z 750 skoczyły na 840 :(

Link to post
Share on other sites

Okej mam dylemat i to straszny!

W Polsce każdy poleca lufy PDI 6.01 do replik snajperskich jako dających najlepsze skupienie i fps ale czytając zagraniczne fora ludzie prawią iż lufy 6.01 tylko na krótkie dystansy do 35-40m do szturmówek lufy do 6.03 a do zastosowań snajperskich polecają lufy minimum 6.05 od PDI. Więc pytanie czy montował ktoś u siebie w SWD lufy tejże średnicy czy nie? Lufa niekoniecznie od PDI ale z tego co widzę to inne firmy nie mają nic ciekawego w ofercie.

 

Informacje czerpane chociażby stąd - http://www.airsoftsniperforum.com/32-general-sniper-talk/11136-inner-barrels-resovled.html

 

Inna sprawa czy miał ktoś doczynienia z lufami Poseidon? Pytam bo nic nigdzie na internetach nie mogę o nich znaleźć.

 

PS:Przesiadam się z Guardera więc skok w skupieniu tak czy siak będzie interesuje mnie po prostu fakt iż ludzie polecają do zastosowań snajperskich lufy o średnicy większej niż przyjęło się to w Polsce.

Edited by Endranii
Link to post
Share on other sites

Okej mam dylemat i to straszny!

W Polsce każdy poleca lufy PDI 6.01 do replik snajperskich jako dających najlepsze skupienie i fps ale czytając zagraniczne fora ludzie prawią iż lufy 6.01 tylko na krótkie dystansy do 35-40m do szturmówek lufy do 6.03 a do zastosowań snajperskich polecają lufy minimum 6.05 od PDI. Więc pytanie czy montował ktoś u siebie w SWD lufy tejże średnicy czy nie? Lufa niekoniecznie od PDI ale z tego co widzę to inne firmy nie mają nic ciekawego w ofercie.

 

Informacje czerpane chociażby stąd - http://www.airsoftsn...s-resovled.html

 

Inna sprawa czy miał ktoś doczynienia z lufami Poseidon? Pytam bo nic nigdzie na internetach nie mogę o nich znaleźć.

 

PS:Przesiadam się z Guardera więc skok w skupieniu tak czy siak będzie interesuje mnie po prostu fakt iż ludzie polecają do zastosowań snajperskich lufy o średnicy większej niż przyjęło się to w Polsce.

 

Od kilku lat czytam że do snajp lepsza precyzyjna 6.08 niż 6.01... jak dla mnie ma to swoje uzasadnienie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...