Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

Co do komory ASP, trafiają się używki, zerkaj na komis, dodawaj ogłoszenia. Ja swoją używkę (stan igła :D) kupiłem za 80zł już z kosztami wysyłki. Tak więc można taniej, trzeba tylko swoje wyczekać ^^ A do komory dojrzałem, jak już wszystko inne w SWDS zrobiłem. Nie żeby stockowa nie trzymała szczelności, czy stwarzała problemy. Po prostu dość miałem ciągłego zdejmowania lunety i pokrywy by podregulować hop-up, czyli lenistwo i wygoda wzięła górę :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki wszystkim, za pomoc w wyborze tego SWD. Już go mam od wczoraj i dzisiaj już nim strzelałem. Kupiłem sb zestaw imbusów i chciałem sb wyregulować HOP-UP, tylko jest mały problem, bo nie widzę wogule kulki. Strzelam MadBullami 0,4 gr. Regulowałem Hopka dzięki wskazówką mojego brata, który stał około 50 metrów ode mnie i mi mówił gdzie kulka leciała, czy w niego, czy przed nim, czy nad nim. Ale chyba sb zamówię te kulki, bo w temacie o kulkach snajperskich pisali że są one okej i je przynajmniej może będę widział :) :

http://azteko.pl/madbull-kulki-bb-0-36g-2000szt-ultimate-heavy-biale-p-519.html

Link to post
Share on other sites

Cieszymy się twoim szczęściem.

 

Co do gumeczek - nibysilikonowa guma shs nadaje się tylko do wyrzucenia, bo bliżej jej do plastiku niż do silikonu czy gumy. Natomiast guma e&l jest mięciutka i bardzo sympatyczna, zawalona talkiem czy czymś podobnym, wymaga umycia, ale uszczelnia się pięknie. Nie wiem jeszcze jak kręci, bo ciemno się zrobiło. Cycek ma lekkie wgłębienie typu Bax.

Link to post
Share on other sites

(...)

Ale chyba sb zamówię te kulki, bo w temacie o kulkach snajperskich pisali że są one okej i je przynajmniej może będę widział :icon_smile: :

http://azteko.pl/mad...iale-p-519.html

Tak na przyszłość, jak zamienisz to ukryte pytanie na formę: ''Co myślicie o kulkach xxxxxx bo wyczytałem w temacie o kulkach snajperskich, że są dobre, nadal są polecane? Ten przynajmniej będę widział :icon_smile:''

 

U mnie stary falcon trochę zżółkł ale nadal tak samo kręci.

Link to post
Share on other sites

Na studiach mam kółko w ramach którego jeżdżę uczyć dzieci podstaw matematyki i polskiego czyli dodawania i czytania ze zrozumieniem, niektórzy mogą się zapisywać na osobiste wizyty albo chociaż podać szkołę która nie była zdolna nauczyć czytania lub czytania ze zrozumieniem bo jak widzę pytania na które jest już od groma odpowiedzi w temacie i recce to mnie krew zalewa.

 

Czeska -> stok -> pss / jeżeli chodzi o przydatność

 

Czeska,stok -> pps /jeżeli chodzi o szczelność

 

Czeska,pps -> stok /jeżeli chodzi o regulacje

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

 

Chciałbym zadać pytanie odnośnie lufy wewnętrznej - Otóż jeżeli będzie ona długości 560mm 6,01 prześwitu, to czy konieczne będzie ograniczanie pojemności cylindra, a jeśli tak, to o ile (bądź prosiłbym o ew. wzór na obliczenie tego, gdyż nie potrafiłem się tego doszukać)

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie przyjęte jest że pojemność sprężanego powietrza powinna wynosić 1.3 dla krótszych luf do 1.5 dla długich... średnio przyjmuje się 1.4 bo wilgotność powietrza ma wpływ na jego ściśliwość i popadając w paranoję trzeba by mieć albo cylinder z możliwością zmiany pojemności lub taką lufę. Aktualnie nie mam pod ręką cylindra i nie podam Ci dokładnie pojemności ale wzory na pojemność walca znajdziesz dzięki google-fu... swoją drogą dzięki transmutacji możesz przecież zrobić sobie i lufę i cylinder jaki tylko chcesz ;)

Link to post
Share on other sites

"Co japończyk stworzył, alchemik niech nie zmienia"

 

Gdyż mam w dłoniach mych kamień filozoficzny luf precyzyjnych marki PDI i posiadam wyżej wymieniony "problem" :icon_wink:

 

I w moim przypadku wyszło :

d=23,62mm

h=92,62mm

 

I rozumiem że później pojemność lufy x 1,4?

 

oraz wynik z cylindra musi być mniejszy niż lufy.

 

EDIT

 

Poprawcie mnie... Bo coś nie chce mi się wierzyć, że pojemność cylindra względem lufy jest tak duża.

Edited by Shangrii
Link to post
Share on other sites

Pojemność cylindra = 1.4 pojemności lufy, trochę w drugą stronę inaczej kulka by się tylko wytoczyła lub nawet i tego nie bo by ją z powrotem zassało przy odpowiednio długiej lufie ;)

Zmierz pojemność lufy bo tą szkoda haratać a potem dostosuj cylinder, tylko pamiętaj żeby ogradować od środka żeby oringa na tłoku nie poharatało...

Link to post
Share on other sites

Pojemność cylindra = 1.4 pojemności lufy, trochę w drugą stronę inaczej kulka by się tylko wytoczyła lub nawet i tego nie bo by ją z powrotem zassało przy odpowiednio długiej lufie :icon_wink:

Zmierz pojemność lufy bo tą szkoda haratać a potem dostosuj cylinder, tylko pamiętaj żeby ogradować od środka żeby oringa na tłoku nie poharatało...

 

Popraw mnie jeśłi się mylę:

 

Parametry lufy:

d= 0,601 cm

h= 65cm

 

wynik: 39,065

 

 

Parametry cylindra;

d=23,62mm=2,362cm

h=92,62mm=9,264cm

 

wynik: 40,593

 

Oznacza to ze albo jestem na styk, albo muszę dać podkładkę na głowicę na grubość... 2mm?

 

EDIT:

 

2mm to stanowczo za dużo... Wygląda na to też, że nie jest taka pełna pojemność cylindra i jeśli byś shamoth dał radę zmierzyć ile jest pojemności z wkręconym cylindrem + jego podkładką, to byłbym wdzięczy (gdyż do przeoczyłem).

Because size matters... :icon_wink:

Edited by Shangrii
Link to post
Share on other sites

http://www.online-ka...bryl/walec.htmlSprawdź bo coś jest nie tak chyba. Wg mnie masz stosunek 2:1 i tu się zaczyna jazda :icon_wink: Bo jest zapas pojemności pod słabsze sprężyny ale przecież muszą być fps i się ładuje do 600 przez co kulka jest destabilizowana po opuszczeniu lufy nadmiarem powietrza...

Zresztą...

http://airsofttech.d...rVolRatio_Page1Ten stosunek 3.5 to jak dla mnie przegięcie ale faktem jest że im dłuższa lufa tym stosunek powinien być większy(jakkolwiek by to nie brzmiało :icon_smile: ), dopiero czytam artykuł bo na szybko znalazłem...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Mi wyszło, że lufa 65cm ma objętość 18,43cm3. Cylinder 40,59cm3. Nie wiem jaką założyłeś długość cylindra. Jest to długość całkowita czy długość mierzona do czoła tłoka w pozycji odciągniętej. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że głowica jest wentylowana i jeśli nie poszalałeś z oringiem, to trzeba założyć, że głowica nie uszczelnia się od samego początku ruchu. Można by założyć, że masz stosunek około 2:1. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę jakimi kulkami strzelasz. Można na przykład zauważyć, że przy takim stosunku 2:1 lżejsze kulki będą miały mniejszą energię niż cięższe. Mam tak i w SWD (lufa 590mm) gdzie kulki 0,2 mają około 2j a 0,43 ponad 3, i w MP5 z lufą 229mm i cylindrem typu 2, gdzie kulki 0,25 dają znacznie większy zasięg niż 0,2. Jeśli będziesz chciał modyfikować pojemność cylindra rób to dodatkowymi krążkami gumy na głowicy. Nie tnij niczego, bo to będzie nieodwracalne.

Link to post
Share on other sites

Mi wyszło, że lufa 65cm ma objętość 18,43cm3. Cylinder 40,59cm3.

 

Point for you - Machnąłem się. dokładnie 18,44cm3

Nie wiem jaką założyłeś długość cylindra. Jest to długość całkowita czy długość mierzona do czoła tłoka w pozycji odciągniętej. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że głowica jest wentylowana i jeśli nie poszalałeś z oringiem, to trzeba założyć, że głowica nie uszczelnia się od samego początku ruchu.

 

Tłok to full stock, może 500 kul wyszczylane ma, więc oring nie powinien mieć problemów.. Tłok oczywiście nie wychodzi z cylindra, JAK RÓWNIEŻ JEST PODKŁADKA na głowicy cylindra. Efektywna pojemność cylindra może się zmienić pewnie nawet do około 1cm (zakładam te okolice - 0,7cm)

 

Przyjmiemy więc, ze mam stosunek 2:1

 

Więc w tym momencie jak mendi mówi - mała podkładeczka z jakiejś gumy? Rozcinać nic nie zamierzam. Nie jestem wariatem i szanuję sobie swój sprzęt ;)

 

 

Kulki jakich używam 0,40 0,43 0,45

Link to post
Share on other sites

Nie mierzcie pojemności samego cylindra. Pojemność cylindra zmniejsza się o glowice cylindra i glowice tłoka. Do tego bierze się strzykawkę i się do niej strzela i pokaże nam ile ml wyłazi z zespołu cylindra podczas pracy. Wtedy sobie liczymy stosunek tego ze strzykawki do długości lufy.

Link to post
Share on other sites

A czy jest jakaś zauważalna różnica w osiągach promykach 6,03 a 6,05?

Oczywiście, że jest, bo nie chodzi tu o samą średnicę ale o precyzję wykonania. Te promyki 6,05 to taki sam niewypał jak pdi raven i dlatego kosztują 40-50% tego co normalny promyk 6,03.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...