Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rękawice - opinie / porady


Recommended Posts

Quchy : Nie masz przypadkiem na tych rękawiczkach metki GFC? Nie widzisz też,że na zdjęciach rękawic z linku,który podałeś na tym mankiecie jest napis "Blackhawk" ,a nie Hellstorm? :) Po prostu widocznie Chińczycy,skopiowali opakowanie. Albo robią je w tej samej fabryce np. ,tylko zmienili sobie napis :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Quchy : Nie masz przypadkiem na tych rękawiczkach metki GFC? Nie widzisz też,że na zdjęciach rękawic z linku,który podałeś na tym mankiecie jest napis "Blackhawk" ,a nie Hellstorm? :) Po prostu widocznie Chińczycy,skopiowali opakowanie. Albo robią je w tej samej fabryce np. ,tylko zmienili sobie napis :)

 

Po pierwsze, w linku są rękawice na stronie BlackHawk z napisem HellStorm (wystarczy się przyjrzeć) na pierwszym zdjęciu.

 

Po drugie:

DSC_0446.JPG

 

Oprócz tej metki (z adresem strony BlackHawk) nie było żadnej z logiem GFC (mogę zrobić zdjęcie całych rękawic od góry do dołu).

Edited by Quchy
Link to post
Share on other sites

Nie, no oczywiście. Mój błąd. Cena normalna. W USA 45$ u nas 55pln. Tak właśnie powinno być. A w Japonii 55 jenów. Sprawdź kurs jena. Ponadto porównaj sobie jakość haftu na obu mankietach. Pomijam fakt, że sklep podaje producenta. Cytuję: GFC Tactical.

 

Wybacz sarkazm ale na prawdę spodziewałeś się BHI za 55 pln?

http://www.cqbtactical.pl/blackhawk-solag-gloves-with-kevlar-olive-drab-8114od-p-4042.html Wersja z kevlarem kosztująca w USA 77$ - przez analogię SOLAG Light Assault w Polsce 150-180 pln). Lub trochę drożej http://demobil.com.pl/rekawiczki-taktyczne-solag-bleckhawk-p-2415.html

Link to post
Share on other sites

Nie mówię, że się spodziewałem, tylko pytałem się jak to możliwe, że na rękawicach mam napisane Hellstorm, wewnątrz jest metka odsyłająca na stronę Blackhawk.com a loga GFC nigdzie nie ma. Tak samo opakowanie, nawet z tyłu jest kod kreskowy w którym nie ma żadnej mowy o GFC:

DSC_0447.JPG

 

Sugerowałem się drugim zdjęciem też ,no i tymi rękawicami http://gunfire.pl/product-pol-1152192598-Rekawiczki-operacyjne-GFC-dlugie.html jeszcze. :)

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152195108-Rekawiczki-operacyjne-GFC-dlugie.html to patrz na te nowsze które są z okresu ostatnich kilku miesięcy.

 

Ale ja już tego nie czaje, skoro to jest ewidentny plagiat, to czemu BlackHawk nie pozwie ich do sądu?

Link to post
Share on other sites

Ja zaś się zastanawiam dlaczego Gunfire nie sprzedaje tych rękawic jako BHI. Byłby to rynkowy hit, który rozszedłby się w 5 minut. Może dlatego, że zwróciłby on uwagę przedstawiciela BHI lub dystrybutora (nie wiem kto w Polsce ma BHI) oraz organów ścigania? A może nie wiedzą co kupili za grosze (skoro za grosze sprzedają)? Nie mi osądzać, wnikać dalej nie będę, niech każdy sam sobie oceni.

Link to post
Share on other sites

Ja wnikam dalej, wysłałem e-maila do GF z pytaniem czy są to oryginały. Będę mówił co i jak gdy odpiszą.

 

:bialaflaga:

 

Przecież podają GFC jako producenta,czyli swoją firmę. To jest chińszczyzna robiona dla GFC,tak jak cały szpej ich marki. Tak jak pisałem,prawdopodobnie mogą je robić w tej samej fabryce np. ,ale z użyciem gorszych materiałów itd. . Piszesz też,że są dobrze uszyte,wygodne itd. ,a miałeś je niecały dzień. Ja natomiast ciekaw jestem jak będą się trzymać po roku (bez złośliwości),no ale żeby zaspokoić swoją ciekawość to trochę poczekać muszę :)

Link to post
Share on other sites

No fajnie, ciesze się, że podają GFC jako producenta, ale niech mi wytłumaczą znaki firmowe BlackHawk'a oraz opakowanie. Nosiłem je już z 2 dni (strzelanka w lesie, czyli bieganie i przedzieranie się przez krzaki oraz kilkakrotne trafienie kulką - ani śladu, spacerek z psem, jazda na rowerze - mniej hardcorowe użycie rękawiczek wiem :icon_razz2:) i mogę stwierdzić, że szycie mają dobre (zero wystających nitek) oraz komfort użytkowania, nawet w takie upały.

Link to post
Share on other sites

co do oznaczeń, też mam chińską serpę z logiem blackhawka :biggrin:

 

po drugie - rękawiczki wydają sie dość grube i pancerne. jak jest w rzeczywistości? pancerność nie przeszkadza w operowaniu?

 

Powiem tak, wzmocnienia są dość grube i wydają się całkiem porządne. O ile nie zamierzasz ciąć ich nożem a co najwyżej ganiać po krzakach w lesie i chronić dłonie przed kulkami to będziesz zadowolony w 100 procentach. Na pewno nie utrudniają np. przeładowania, wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że są wyprofilowane pod kątem zaciśniętej pięści co daje pewny chwyt. Wentylacja też jest niezła. Przede wszystkim są wygodne, dają bardzo dobrą przyczepność, nigdzie nie uciskają. Są dobrze uszyte, osobiście w żadnym miejscu nie widzę wystających nitek. Za taką cenę na prawdę się opyla, można przy okazji poszpanować niby BlackHawk'ami :icon_razz2: .

Link to post
Share on other sites

teraz mam bardziej pancerne, myślałem nad czymś cieńszym, i mniej obudowanym, a za to dającym większą operatywność. te rękawice od SS co dawałem wcześniej są dość operatywne, ale widać są słabo u nas dostępne :icon_confused:

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Nie ma się nad czym spuszczać. Kupiłeś chinola, GFC nazwało go swoją marką, a metki czy oznaczenia to normalka. Mało jest kopii Aimpointów, Eotechów, Multicamów z oryginalnymi oznaczeniami (umieszczonymi bezprawnie)? Oczywiście wymieniłem to co przyszło do głowy w ciągu pierwszej sekundy rozmyślań, wymieniać dalej można bez końca.

 

 

PS Nie oceniaj rękawiczek na podstawie kilku dni użytkowania. Moje chińczyki żyją 3 lata, raz były przebite przez gwóźdź, wiele razy wpadły w szkło i na podstawie tych doświadczeń można rzec, że dają radę.

Link to post
Share on other sites

Mati, już dawno doszliśmy do wniosku że to chińczyk. Oceniłem rękawiczki po 3 dniach używania, owszem mały odstęp czasu od kupna jednak dostały już kilkakrotnie z replik ponad 400 fps, żadnych przetarć po wypieprzeniu się na beton i po przedzieraniu się przez krzuny. GF nie odpisał nic a propos oznaczeń BH, chyba nie mieli co napisać :biggrin: .

Może i zbyt szybko wyskoczyłem z opinią, ale nawet po tych kilku dniach użytkowania widzę, że są warte swojej ceny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...