Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rękawice - opinie / porady


Recommended Posts

  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam te szwajcarskie od jakiegoś roku [ino inny model] używam ich do asg, roweru, roboty, fireshow, w zime do lepienia śnieżek i jak najbardziej polecam. po roku używania w każdych warunkach praktycznie 0 śladów użytkowania. jeżeli masz pytania dawaj, w miare możliwości odpowiem

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
Guest Mati13k

Cześć, odkopuję. Szukam rękawiczek, ale tym razem nie stricte taktycznych. Szukam rękawiczek na zimę, lub na inne pory roku, gdzie temperatura będzie niska(mówię tutaj o temp. poniżej 0 stopni C). Będą używane głównie w cywilu, lecz nie tylko. Chciałbym, żeby zapewniały pewny chwyt i możliwość obsługi broni/repliki, na telefonie w nich pisać nie muszę. Cena póki co nieistotna, podawajcie propozycje, sam później wybiorę to na co będzie mnie stać/ na co będę w stanie uzbierać. Bardzo bym prosił o oszczędzenie sobie i innym nabijania postów typu: kup rękawiczki BW o rozmiar większe i do tego bawełniane ze szmateksu.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Dzięki za linki.

 

 

Szaszłyku - wymogiem nie jest trudnopalność, rękawiczki wydają się fajne. Mam tylko jedno pytanie - czy materiał się lekko rozciągnie? Trochę mi nie pasują te rozmiary S/M i L/XL, bo to takie ni w pięć, ni w dziewięć. Byłbym wdzięczny gdybyś podał rozmiar swoich rękawiczek i wymiary dłoni.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Kupiłem Kanfory w rozmiarze L/XL, są idealne. Jeszcze raz dzięki Szaszłyk.

 

Rękawiczki są na pierwszy rzut oka bardzo fajne, świetnie dopasowane do dłoni, ciepłe, a pomimo to cieniutkie (ach ten Polartec). Chyba będą musiał się przyzwyczaić do tego, że czego nie złapię, klei się za sprawą wykonania wewnętrznej strony, no ale w końcu mniej więcej tego szukałem. Szkoda tylko, że niemęsko świecą od dołu. :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Szukam rękawiczek taktycznych, niestety jedyne z jakimi miałem styczność to: tanie podróbki i skórzane bez palców. Czyli nie mogę jakoś jednoznacznie przyrównywa modeli.

 

Proszę o pomoc i rade przy wybieraniu.

co taka rękawiczka musi mieć:

+ cenę max 200zł,

+ dobrą konstrukcja i wykonanie,

+ zakryte palce,

+ wytrzymałość,

rękawiczki muszą nadawać się nie tylko do "trzymania broni" ale także wykorzystania w innych aktywnych dziedzinach sportu (wspinaczka, liny, rower - ale bez przesady).

+ dobrze, jeżeli mają wstawki zewnętrzne, coś jakby: "ochraniacze na kostki",

+ muszą nadawać się do noszenia w temperaturach ujemnych (max 5-10)

 

Raczej nie interesuje mnie:

- stopień palności materiału (byle tylko mała iskra nie powodowała dziury na wylot)

- punkty do lansu za jakieś szpanerskie modele. :)

- kolor

 

 

Jeżeli urywacie czegoś co uważacie za godne polecenia chętnie przeczytam wasze opinie.

osobiście szukając czegoś sensownego znalazłem to:

Rękawice 1

Rękawice 2

ale mało o nich się dowiedziałem. liczę na wasze opinie :)

Link to post
Share on other sites

Szukam rękawiczek taktycznych, niestety jedyne z jakimi miałem styczność to: tanie podróbki i skórzane bez palców. Czyli nie mogę jakoś jednoznacznie przyrównywa modeli.

 

Proszę o pomoc i rade przy wybieraniu.

co taka rękawiczka musi mieć:

+ cenę max 200zł,

+ dobrą konstrukcja i wykonanie,

+ zakryte palce,

+ wytrzymałość,

rękawiczki muszą nadawać się nie tylko do "trzymania broni" ale także wykorzystania w innych aktywnych dziedzinach sportu (wspinaczka, liny, rower - ale bez przesady).

+ dobrze, jeżeli mają wstawki zewnętrzne, coś jakby: "ochraniacze na kostki",

+ muszą nadawać się do noszenia w temperaturach ujemnych (max 5-10)

 

Raczej nie interesuje mnie:

- stopień palności materiału (byle tylko mała iskra nie powodowała dziury na wylot)

- punkty do lansu za jakieś szpanerskie modele. :)

- kolor

 

 

Jeżeli urywacie czegoś co uważacie za godne polecenia chętnie przeczytam wasze opinie.

osobiście szukając czegoś sensownego znalazłem to:

Rękawice 1

Rękawice 2

ale mało o nich się dowiedziałem. liczę na wasze opinie :)

 

Mechanix M-Pact bardzo szybko przeciera się na wzmocnieniach, do tego często psuje się rzep zapinający rękawiczkę na nadgarstku. Lepsze są Mechanix Original :) A drugie to podróbki Oakley Factory Pilot. Tu masz test oryginałów http://www.deathvalleymag.com/2011/02/14/tactical-clothing-%E2%80%93-field-tested-oakley-factory-pilot-glove-%E2%80%93-2-day-fail/. Jeśli oryginał rozpada się po 2 dniach na strzelnicy to wątpię, żeby podróbka była lepsza. Ale niech na temat tych Strike Systems wypowie się ktoś kto je ma.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Po 1. nie zakładaj tematów, które są na forum od dawna. Wystarczyłoby zjechać parę tematów niżej lub użyć wyszukiwarki...

Po 2. nie ma rękawiczek, których użyjesz na rower, na mróz, na strzelanie i do wspinaczki (swoją drogą - rękawiczki przy wspinaczce nie są konieczne, przy zjazdach za to mile widziane).

 

Rozglądnij się za Wileyami - połączenie wytrzymałości i ochrony, przekraczają budżet, ale okazje się trafiają.

 

 

 

Kyrios - ile par Oakleyów zniszczyłeś po 2 dniach na strzelnicy?

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście unikam rękawic ze sztywną ochroną kłykci. Więcej się naprzykrzają niż dają, no i mimo, że do ASG to odpuść sobie wszelkie rękawice w 100% z syntetyków. Topią się od samego patrzenia na nie. Inwestuj w naturalną skórę i nomex/kevlar.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Proszę o pomoc i rade przy wybieraniu.

co taka rękawiczka musi mieć:

+ cenę max 200zł,

+ dobrą konstrukcja i wykonanie,

+ zakryte palce,

+ wytrzymałość,

rękawiczki muszą nadawać się nie tylko do "trzymania broni" ale także wykorzystania w innych aktywnych dziedzinach sportu (wspinaczka, liny, rower - ale bez przesady).

+ dobrze, jeżeli mają wstawki zewnętrzne, coś jakby: "ochraniacze na kostki",

+ muszą nadawać się do noszenia w temperaturach ujemnych (max 5-10)

 

 

 

Z tego co się orientuje to do wspinaczki rękawiczek się nie używa (woreczek z magnezją starcza), chyba, że do wysokogórskiej, ale wtedy byś tu nie pytał.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...