Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rękawice - opinie / porady


Recommended Posts

  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest gecko123
Nie zgodzę się: Panowie z SGO używają często rękawic GFC (np. modelu wzmiacnianego do zjazdów linowych) i słyszałem same dobre opinie na ich temat. Znają się na rzeczy, wierzę im
]

 

Używają ich z tego samego powodu co mundury Helikona, a nie dlatego, ze są najlepsze... Ja widziałem kilka rozpadających się par...

Link to post
Share on other sites

Bo żeby mieć opinię trzeba mieć porównanie zarówno z czymś gorszym jak i z czymś lepszym.

 

Zanabyłem wczoraj sobie Mechanixy mpact II... Na razie: ciepłe szczególnie nie są ale i nie mają być (kupiłem je raczej na wiosnę-lato-jesień na strzelanki niż na zimę). Szycie staranne szczególnie też nie jest ale czego się spodziewać za 110zł. Ot, mam jeden szew na kciuku krzywawo. Tragedii nima. Co dalej- się zobaczy :D. Pogadamy za rok o trwałości :P.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zamierzam zakupić rękawiczki, i nie mogę się zdecydować pomiędzy:

a) http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_191&products_id=7225&name=Helikon_-_Rekawice_Tactyczne_IHD_-_RK-IHD-PO-01#!prettyPhoto

b) http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_191&products_id=4023&name=Strike_Systems_-_Tactical_Gloves_-_Tactical_Assault_-_16022_/_16023

 

Czytałem cały ten temat i niestety ale były różne i dosyć stare opinie dlatego chciałbym dostać jakieś świeższe opinie na temat tych dwóch par rękawic :) A i jeżeli inne rękawice to do kwoty 90zł. Będą wykorzystywane do ASG i może czasami na co dzień.

Link to post
Share on other sites

Właśnie byłem dzisiaj w spec shopie i przymierzyłem czarną wersje ich i obawiam się o tą siatkę po wewnętrznej stronie dłoni wygląda na niezbyt trwałą i zaskoczyła mnie grubość materiału w porównaniu do Helikonów gdzie te drugie były o wiele grubsze.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Moi drodzy, korzystam sobie z Mechanixów M-Pact 2009 rozmiar S/8 i jestem z nich bardzo zadowolony pod względem wygody, zapewniają wyjątkowo wysoką jak na rękawiczki sprawność manualną, problem z nimi jednak jest taki (jak ze wszystkimi mechanixami), że się szybko zaczynają rozlatywać.

Polećcie proszę jakąś alternatywnę w tej samej (a wiadomo, najlepiej niższej) klasie cenowej:

- wytrzymalsze od mechanixów

- równie nieograniczające sprawność manualną

- w małych rozmiarach (interesuje mnie mechanixowe S/8)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Polecam wszystkim rękawiczki PROMAGNUM, była możliwość sprawdzenia na żywo w tym roku na Combat , dodatkowo mały opis z testem jest na WMASG.

 

Jako osoba związana pośrednio z firmą możecie nie wierzyć w moją opinię ale też jestem maniakiem i od roku używam jestem bardzo zadowolony.

 

http://www.promagnum.pl

 

http://wmasg.pl/pl/armoury/show/373128

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odkopię trochę temat. Do tej pory używałem rękawiczek BW, niestety, przetarły mi się i mam ogromną dziurę na kciuku. Chciałem kupić identyczne, ale nie idzie nigdzie ich dostać po normalnych cenach.

 

Czy wie ktoś jakie rękawiczki dostałbym w sensownej cenie i w podobnej jakości? Zależy mi na tym, żeby były w miare cienkie i porządne, jak BW. W nich nawet sznurówki mogłem wiązać^^

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ja z kolei zarzucę coś z wyższej półki cenowej, mianowicie WileyX CAG-1 oraz CamelBak Max Grip NT.

Wiley'ów używam od pół roku i swoje już przeżyły. Są przede wszystkim lekkie, wytrzymałe, przewiewne. Obsługa manipulatorów jest fenomenalna - rewelacyjne czucie.

Camel'e mam od 4-5 tygodni i oferują praktycznie te same właściwości co Wiley'e. Również bardzo wygodnie i operatywne, a faktura skóry bajecznie odprowadza pot z łapy.

Ogóle rękawice stoją na tym samym poziome walorów użytkowych. Różnie je wykonanie, mianowicie Wiley'e to skóra i kevlar, a Camel'e to skóra i nomex. Chociaż Camel'e mam krócej, to zdążyły się już trochę zmechacić.

Obu par używam intensywnie, więc mogę w razie pytań rzetelnie odpowiedzieć.

Edited by ST1TCH
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie, mam problem z dobraniem rozmiaru Mechanixów, a niestety nigdzie lokalnie nie mogę pomierzyć tych rękawic.

 

Wydrukowałem rozmiarówkę (http://www.asgshop.pl/sklep/pics/miarka.pdf) w odpowiednim skalowaniu, przyłożyłem dłoń i zastanawiam się czy brać rozmiar L czy XL. Ręka w najszerszym miejsu, na wysokości nasady kciuka, minimalnie (2 mm?) przekracza granice rozmiaru L. Daleko jednak jeszcze do XL.

 

I co w tym przypadku - brać L i "jakoś się wcisnę; palce może też wejdą" czy brać XL i ryzykować luz? Jakie są Wasze doświadczenia z rozmiarówką?

Link to post
Share on other sites

Niezupełnie na temat, ale ja moje Strike'y mam właśnie większe. W L-kach było mi ciasnawo (dłonie mam stosunkowo długopalczaste), w XL-kach sporo luzu na boki jest.

Wbrew pozorom nie narzekam, zimą wkładam jeszcze akrylowe rękwiczki do środka i w łapy nie marznę,

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...