Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rękawice - opinie / porady


Recommended Posts

  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Witajcie!

Mam pytanie odnośnie rękawiczek TMC

http://www.ebairsoft...aki-p-4587.html

Wiem, że jest to replika znanych rękawiczek jeszcze bardziej znanej firmy Oakley.

W opozycji do nich postawię, równie znaną replikę owych rękawiczek:

 

http://allegro.pl/re...2908543081.html

 

(o wiele częściej widuje się je w kolorze TAN, czy tam khaki).

Pytanie jest następujące: które z tych dwu są lepsze? Wypróbowaliście którekolwiek? Jak się sprawdzają? Jak z dopasowaniem ich do dłoni? Jak przedstawia się jakość szycia?

Cena jest podobna więc myślałem o zakupie jednych z nich :icon_wink:.

Od razu mówię, że kupno oryginałów nie wchodzi w grę z powodu niskiego budżetu. Poza tym nie katuję tak rękawiczek tak bardzo, żebym potrzebował jakiś super wytrzymałych (a ew. drobne naprawy do nie problem). I ostatnim argumentem przeciw, jest to, że nie mam parcia na oryginalny sprzęt.

 

Okiem wprawnego krawca (niestety tylko na podstawie zdjęć) stwierdzam, iż oba rodzaje rękawiczek wyglądają w miarę solidnie. :icon_wink:

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

Nomexy mam, szukałem teraz czegoś bardziej do zurbanizowanej (nomexy nadają się bardziej do zielonej i działań rozpoznawczych), nie powiem, chodziło też o nutkę lansu, którą Oakley'e dostarczają, aż na wyrost :).

Jakoś mnie nie jara płacenie ponad stu złotych za rękawiczki, które założę 4 razy w miesiącu ;) , dlatego szukałem tańszych rozwiązań. Ostatnio ktoś na komisie wystawiał mechanixy po 40zł nówki, a ja akurat nie miałem kasy. Jak kasę znalazłem, okazało się, że nie ma już mojego rozmiaru. Teraz znowu jest mój rozmiar a ja nie mam kasy, no żesz... . xD

Ale chyba jakoś ukradnę te 4 dychy i zanabędę mechanixy, bo chyba warto....

Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz ujmując, z nomexami jest ten problem, że rozmiar rozmiarowi nie równy: zamawialiśmy z kumplami z armyworlda paczkę 6 par w tym samym rozmiarze -10 (swoją drogą tanio jak barszcz - 30zl za parę ;P). Jako, że chciałem dobrać sobie jako pierwszy parę dla mnie, zamówiłem to na mój adres. Kiedy rękawiczki przyszły, trochę mnie zamurowało. Pomimo, iż każda para była w tym samym rozmiarze, układały się zupełnie inaczej. Jedne nie trzymały się zupełnie na dłoni, inne były za ciasne. W końcu dobrałem w miarę dopasowane i nie zatyrane i jestem w miarę zadowolony. Kciuki jednak mają trochę luzu na środku - materiał mógłby być trochę ściślej dobrany, może to sobie przerobię. Skóra zastosowana w mojej parze jest dość sztywna i nie ma jakiejś super przyczepności (ja mam te z nieco ciemniejszą skórą). Ale gdybyś znalazł nomexy z jasno szarą skórą - jest ona elastyczna i gwarantuje dobrą przyczepność. Regulowanie hopka nie sprawia strasznych problemów (mówimy tu o emeczce ;) ), Rękawiczki są wygodne na standardowych chwytach do Ar15. Za to na profilowanych jest tragedia. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale tak bardzo skóra się zawija, że potrafi nie tylko denerwować, ale i obcierać. Na SigSauerze również pracuje się bardzo fajnie. Jedyny dyskomfort to zaciąganie kurka. Tak jak wspomniałem, jako, że kciuk ma trochę luzu, zaczepiasz nadmiarem materiału o element pod kurkiem (nie pamiętam jak to się zwie). Rękawiczki nie sprawiają problemów z obsługą gnata- jest wszystko fajnie i wygodnie. Wkurza mnie tylko długi mankiet - osobiście chodzę zawsze z zawiniętym, żeby mieć wgląd na zegarek :P

 

 

Co do mechanixów:

 

http://wmasg.pl/pl/consignment/show/386657 na pewno?

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie, jakie rękawice w koloże zielonym obecnie były by najlepsze do 90zł. Chciałem kupić już sprawdzone rękawice BW w oliwce ale nigdzie już ich nie idzie dostać. Myślałem nad tym: http://allegro.pl/re...2913280602.html dobre to ?

 

Pozdrawiam

Kocur

 

http://rangershop.pl/product-pol-1152632649-Niemieckie-rekawiczki-bojowe-demobil.html

http://rangershop.pl/product-pol-1152632650-Niemieckie-rekawiczki-bojowe.html

 

Niektóre rozmiary w małych ilościach,ale biedy nie ma. Całkiem fajne rękawice jak na ten przedział cenowy.

Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się: Panowie z SGO używają często rękawic GFC (np. modelu wzmiacnianego do zjazdów linowych) i słyszałem same dobre opinie na ich temat. Znają się na rzeczy, wierzę im ;)

 

 

A wracając do aukcji i rękawiczek BYĆ MOŻE firmy Oakley Factory.

Zadałem pytanie sprzedającemu:

"Czy rękawiczki na pewno są oryginalne? Wiem, pytanie może trochę absurdalne, ale obecnie a rynku trafia się MASA podróbek w podobnej cenie. Dlatego muszę mieć 100% pewność ;)."

 

Otrzymałem odpowiedź

 

" [...]Nie będę panu sciemniał i napiszę tak Oakley jaki i wszystkie zanane marki produkują w azji moje produkty właśnie z tamtąd pochodzą dostawca zapewnia mnie o tym że rekawiczki są w 100% tak samo produkowane i z tych samych materiałów. Sam porównywałem będąc w Californi w sklepie Oakley produkt nie różni się w cale poza ceną.Oczywiście.Życie nauczyło mnie jednego ,, nie przepłacać" [...]"

 

Jak myślicie. Warto?

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Szukam jakichś rękawiczek. Wymogi to pewny chwyt, w miarę duża wytrzymałość oraz dobre "czucie" (w obecnych ciut ciężko obsługuje mi się glocka). Opcjonalnie jakby były niepalne to bym się nie obraził. Pułap cenowy? Jak trzeba to dozbieram, ale bądźmy racjonalni - nie dam np. 500zł za rękawiczki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...