Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rękawice - opinie / porady


Recommended Posts

  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Zdaję sobie sprawę, że nic nie zapewni 100% ochrony przed przebiciem, ale przynajmniej zminimalizuje ryzyko. Dzięki Wiciok, znajdę tam coś dla siebie.

Rzecz w tym, że kevlar na opuszkach nie chroni Cię wcale przed przebiciem.

Musisz wybrać specjalistyczne rękawiczki do przeszukań (jak wspomniane Armortip) - zwykle ze specjalnym "gęstym" materiałem w okolicach najbardziej narażonych na przekłucie (opuszki i centrum dłoni).

Edited by Hoplita
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Guest Mati13k

Witam,

 

Jakie rękawiczki nadadzą się do zjazdów szybką liną ze śmigła? Fajnie jakby były niejaskrawe i niezbyt drogie, mają służyć do tego i tylko do tego.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest extremateria

W ubiegłym tygodniu przymierzałem Mechanix M Pact i dość dziwnie są uszyte. Rozmiar duży jak i średni nie pasuje. W dużym ogólnie ręka lepiej się czuję, jest trochę luzu, jednak kciuk pływa, a palec wskazujący ma trochę za ciasno. W rozmiarze średnim jest podobnie z kciukiem i palcem wskazującym, jednak cała dłoń natrafia już na opór podczas wkładania.

 

Wolałbym rękawiczki, które będą bardziej pasowały.

 

Co poza Mechanix można zakupić? Żadne kopie, Oakley, czy inne tego typu firmy, które nie mają pojęcia co robią i dodają tylko napis Tactical.

Edited by Materia
Link to post
Share on other sites
Guest extremateria

Zwykłe nie :icon_razz2:, Camelback ciekawa propozycja, tylko gdzie takie coś jest. Z dostepnością będzie ciężko lokalnie. Nie słyszałem o tym nigdy.

 

Modele mi pasują, cenowo też.

 

www.rwscetus.com Tutaj dostępne online.

 

Napiszę do nich, zapytam. OFF jak zwykle pomocny, dzięki.

Edited by Materia
Link to post
Share on other sites

Kiedyś sam przymierzałem się do kupna tych http://www.sklep.rwscetus.com/rekawice-hi-tech-impact-ii-ct-firmy-camelbak-dla-zolnierza-operatora-jednostki-specjalnej-z-logo.html ,myślę że to jedna z ciekawszych propozycji jeśli chodzi o ich modele. Niestety nie udało mi się ich kupić,ponieważ nie było moich rozmiarów (przez bardzooo długi czas) ,więc kupiłem rękawiczki z Castoramy na jakiś czas. Chyba się wkrótce skuszę na ten sam model ponownie bo widzę,że są już inne rozmiary :)

Link to post
Share on other sites

Co do rękawic z linka to mam je i żywie do nich mieszane uczucia. Kupiłem je w lipcu zeszłego roku od dystrybutora.

 

Pierwsze wrażenie: bardzo wygodne, czucie w palcach pozostaje i można spokojnie używa różnych narzędzi.

Wykorzystywałem je do strzelanek, podczas jazdy na rowerze i chodzenia po jaskiniach.

Po około miesiącu puściła pętla ze sznura w lewej rękawiczce, a szkoda bo ułatwiała zakładanie. Druga pętla wytrzymała jeszcze 8 miesięcy. Pętle wyglądaja na wkejone, a nie na wszyte.

Żelowe elementy na dłoni dobrze amortyzują, zdecydowanie podnoszą komfort użytkowania. Jest to element, którego brakuje mi w innych rękawiczkach.

Rękawiczki nie lubią być moczone (chociaż jest na nich napisane, że można je prać w pralce). Po przemoczeniu i wyschnięciu bez "wspomagania" wzór na skórze zaczłał się wykruszać, i ogólnie stwardniał co zmniejszyło czucie w palcach.

Najgorsze jednak przyszło podczas jednego z wypadów do jaskiń gdy okazało się, że palce wychodzą mi na wierzch rękawiczki. Po obejrzeniu wydaje mi się, że rękawiczki były tam prawdopodobnie klejone i klej ten puścił. Kciuk który jest szyty pozostał cały.

Wymieniłem je na coś tanszego i teraz czekają na naprawę.

 

W skrócie : wygodne rękawiczki, trochę kiepsko z wytrzymałością (może miałem jakiś felerny egzemplarz).

Link to post
Share on other sites

To może ta nowa seria taka felerna trochę jest. Ja szukałem informacji o tych starszych kiedyś właśnie i użytkownicy sobie zachwalali,a po długim okresie użytkowania nadal dobrze się ponoć sprawowały.

 

Próbowałeś je może reklamować,czy coś?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Może podaj jakieś zdjęcia. Używają różnych rękawiczek. Powiedz też może ile jesteś w stanie wydać na nie.

 

Można spotkać rękawice BW (te zielone) ,nomexowe US,Oakley Factory Pilot Gloves w Khaki (czy tam w CB),Mechanixy też się chyba przewijają jakieś.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...