Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rękawice - opinie / porady


Recommended Posts

  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżeli chcesz mieć możliwość wsadzenia ręki do kieszeni i w miarę swobodnego poruszania palcami to odpuść sobie wszelkie zimowe wynalazki z jułesarmy. Te ich rękawice to się świetnie nadają do trzymania szpadla przy -20 stopniach, ale nie do tak precyzyjnych rzeczy jak otwarcie guzika, sprawne przeładowanie itp.

 

Jak potrzebujesz rękawiczek taktycznych na zimę, to może Camelbaki CWG, albo OR Vigil. A jak Cię na nie nie stać to tak jak mówią wyżej normalne rękawiczki i pod to cienkie z power stretcha (który jest na tyle cienki i elastyczny, że powinieneś bez problemu założyć na nie rękawiczki w rozmiarze, który nosisz na co dzień).

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Tak jak w temacie. Jakie rękawice polecacie do ASG ? Spotkalem juz mase na allegro, w militariach itd itd. Duzo osob poleca głównie Nomexy oraz rękawice robione przez Helikon'a.

 

Jakie jest wasze zdanie ?

 

http://allegro.pl/rekawice-taktyczne-olive-rozm-xl-i1472273821.html

http://allegro.pl/rekawice-taktyczne-ihd-helikon-rozm-l-i1467893697.html

http://allegro.pl/rekawice-taktyczne-usm-helikon-r-xxl-i1477154498.html

Ktore z tych 3 byscie najbardziej polecili?

 

Pzdro !

Link to post
Share on other sites

U AnR-a dobrze jest opisane.

 

 

Osobiscie nie polecam zadnych rekawic helikona, poprostu sie rozpadaja, miałem te kopie mpactów, długo nie pozyły.

 

 

Osobiscie uzywam Mechanixów M-pact2, rekawic Bundeswehry, polskich rekawic(sam nie wiem jak sie nazywaja, wykonane z bawełny, bez wzmocnien :)) oraz nomexów.

 

Rekawice BW zakupiłem głównie na "próbe", nie zawiodłem sie, rękawice bdb, warunkiem jest dobranie rozmiaru. Kupiłem na początku za duze, latały jak skarpety, wymieniłem na mniejsze które sa o niebo lepsze. Na armyworldzie oraz allegro dostaniesz je bez problemu.

 

Jezeli celujesz w tych granicach cenowych to Bw będa najlepszą opcją.

 

 

 

Pozdrawiam,

Pietras.

Link to post
Share on other sites

Polskie "nomexy" stoją na allegro +/- 40 zł (nowe, z metkami). Problematyczne są rozmiary, ale wystarczy się czaić, i w końcu pożądany się znajdzie.

Edited by Brit
Link to post
Share on other sites

Rękawice BW to były moje pierwsze rękawice. Mam je do dziś i nadal ich używam. Próbowałem różnych wariantów i cudactw, ale BW wygrywają jak dotąd.

 

Blackhawk! Hellstorm też są bardzo fajne, świetnie leżą na dłoni, ale są cieniutkie i mnie to nie zadowala :wink:

Link to post
Share on other sites

W zasadzie jedyny minus wymienionych rękawic BW jest to, że nie nadają się na mrozy czy deszcz. No i w lecie gdy nam się ręka zapoci (a tak będzie, bo nie mają one żadnych wywietrzników) to rękawice jak i ręka będą brzydko pachnieć. Ale jak za tą cenę (około 30 zł za nieużywane) to nic tylko brać.

Co do rękawic helikona czy innych mil-teców i chińczyków: większość z nich jest wykonaniem i budową podobna do rękawic ochronnych jakie nieraz możemy znaleźć w marketach budowlanych. Są wygodne, pod warunkiem że nieraz dziwna chińska rozmiarówka będzie pasowała na naszą dłoń, niestety szybko się zużywają - głównie puszczają szwy, przecierają się opuszki palców, wyrabia się zapięcie.

Ogólnie jeśli potrzebuje się po prostu czegoś na dłoń, bierze się cienkie neomexy czy rękawice BW. Jeśli szukamy czegoś bardziej "taktycznego" i wybajerzonego, ciuła się kasę na Oakleye czy Mechanixy, albo kupuje się ich kopie (podobno całkiem niezłe, w każdym razie było całkiem sporo pochlebnych opinii)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...