Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rękawice - opinie / porady


Recommended Posts

  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Guest Mati13k

Te rękawiczki co ma Polak - to są Strike Systems, są one też w Battlefieldzie 3 :)

 

Że co? Jakie Strike Systems?

 

 

EDIT: Zmieniłem ton posta na bardziej kulturalny.

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

Że co? Jakie Strike Systems?

 

 

EDIT: Zmieniłem ton posta na bardziej kulturalny.

 

Jak to Mati,nie grałeś w Battlefielda? Nie widzisz na zdjęciu napisu "Strike Systems" na tych rękawiczkach? :wink:

 

Nie no,akurat Wujek Jar jest w błędzie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak na dobrą sprawę, to polecam poodwiedzać najbliższe hurtownie BHP, tam znajdziecie bardzo "taktyczne" rękawice ;-). Ewentualnie sklepy motocyklowe, tam też jest sporo takich, szczególnie używanych do crossu.

Rozumiem reko, ale do "zwykłych" strzelanek, to szkoda mi kasy i już od lat biegam z rękawicami "ochronnymi". Firm jest do bólu, jest w czym wybierać i niektóre firmy jak duński Granberg robią specjalnie dla policji, czy tam innych służb specjalnych.

Edyta: na avku mam właśnie motocyklowe rękawice, jak widać bardzo do dpma pasują ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam!

 

Szukam rękawiczek EDC i na rower (znaczy się nie za cienkich i nie za grubych) przeznaczonych na niskie temperatury (zasadniczo to mniej więcej od -10 do +5 stopni, ale też żeby ręka mi nie odmarzła przy -15...).

Obecnie chodzę w bawełniakach zwykłych i mam wrażenie, że odmrożę sobie palce, a o rowerze to nawet nie myślę...

 

Zastanawiam się nad Kanfor CLIMBER PRO:

http://www.kanfor.pl/shop/index.php?menu=m4&m=showprod&id=153&lang=pl&shop=1#

 

Macie jakieś uwagi na temat powyższych, albo jakieś własne propozycje?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Aby nie zakładać pierdyliard nowych temat. Spotkałem się z opiniami - na forum - że, lepiej wziąć choćby najtańsze Mechanixy niż mil-teci itd.

Jeszcze jakiś czas temu takich nie było http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=8253&name=Mechanix_-_The_Original_Glove_FASTFIT_-_Czarne#!prettyPhoto - warto w ogóle wydać pieniądze? Czy może lepiej http://armyworld.pl/product-pol-746-Rekawiczki-Taktyczne-IHD-Helikon-z-wzmocnieniami-Rekawice-.html . Obydwie budżet łapią idealnie.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Nie podzielam tego zadania. Używam MilTecowych, oliwkowych rękawiczek od ponad dwóch lat (kupiłem ze względu braku wiedzy i pieniędzy, teraz szkoda mi je wyrzucać). Chronią nieźle, były prane wiele razy, co trochę je rozjaśniło. Parę tygodni temu sprawdziły się w roli do której je kupiłem - ocaliły mi rękę przed gwoździem. Materiał jest gruby i gwóźdź przeszedł bokiem (co prawda przebił rękawiczkę i kawałek dłoni, ale nie ma rękawiczek które by sobie z tym poradziły), przez co nie przebiłem sobie dłoni na wylot (to był nieciekawy upadek, całym ciężarem ciała). Mechanixów kupować nie warto - nie poradziłyby sobie lepiej, a są o wiele delikatniejsze. Jak już kiedyś przejdę na inne rękawiczki ochronne, to będzie to coś nomexowo-kevlarowego, w takie szmaciaki nie warto dawać więcej niż 5 dych. ;-)

Link to post
Share on other sites

Mam m-packty i powiem tyle. Do ASG póki co używane mało, ALE używałem ich do wszelkich prac przy: drewnie, piecu, remont, itp. I były to prace cieżkie gdzie na ogół zajeżdżam jakieś robocze rękawice po 2 razach. Slady użycia prawie żadne jedynie te gumy z góry zaczęły się odklejać na rogach oraz palce środkowe mają już lekko zdarte opuszki. Natomiast wskazujący i kciuk obszyte skórą prawie nie naruszone. W porównaniu to delikatnych nomexów to niebo/ziemia. Natomiast oakleye do dupy. Kumpel ma i wyglądają jak by miały 9 lat i 5 tur po afganie a mają pół roku tylko manewrów.

Link to post
Share on other sites

Podobno oakley się pogorszyły ostatnio. Ja chyba załapałem się na jakąś starszą partię, bo moje nie wykazują póki co zmęczenia, a były używane nie tylko do airsoftu. Za to mechanixy m-pact przetrwały u mnie około rok, po czym rozpoczął się rozpad, ot odklejanie się gumowych wstawek, starte paluchy.

Męczę jeszcze camelbaki i póki co trzymają się dzielnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...