Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Aktualnie pozbyłem się flc i zastanawiam się nad kupnem czegoś nowego. Nie chce Cirasa ani innych tego typu syfów.

 

Głównie chodzi mi o wasze opinie co do wygody użytkowania dwóch kamizelek:

 

IBA i AAV FSBE.

 

Na kontrakty mnie nie stać więc decyduje się na Guardera. Jeżeli ktoś jeszcze mógł by coś skrobnąć o woodlandzie Guardera i o ogólnym wykonaniu tych kamizelek był bym wdzięczny.

 

Ogółem wszystko na temat- z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Według mnie AAV lepsza i wygodniejsza konstrukcja.. Jeśli już miałbyś brać IBE to od Guardera lepiej wziąć kontrakt za 250-300zł. AAV od Guardera ma bardzo dobry kolor czego nie można powiedzieć o G&P w temacie o konfiguracji sprzętu było kiedyś kilka fot G&P i Guardera.

Link to post
Share on other sites

Posiadałem obie te kamizelki i osobiście bardziej pasuje mi AAV. Szycie zajebiste, materiał wytrzymały, palsy wytrzymują sporo, a chwyt ewakuacyjny nie pruł się mimo wielokrotnego ciągnięcia po kilka/kilkanaście metrów prawie 80kg właściciela ;) Kolory guarder robi dobre, ale przy obecnym kursie dolara to kontraktowa IBA nie wyjdzie cię wiele drożej od kopii guardera.

Link to post
Share on other sites

Jeśli AAV, to Guarder jak najbardziej tak - jak pisali koledzy wyżej, wykonanie super.

 

Jeśli IBA, to tylko kontrakt. Wyjdzie tyle samo co Guarder (w przypadku AAV nie ma tego luksusu).

 

IBA, wbrew temu, co mówią, nie jest wcale niewygodne, jak dla mnie nosi się je bardzo ok. AAV jest chyba jednak rzeczywiście wygodniejsze. Ma też więcej miejsca do przyczepiania ładownic. W sumie wybór pomiędzy nimi sprowadza się do tego, czy wolisz się wzorować na Gruntach czy FR :D Jeśli nie chcesz się wzorować na nikim, bierz AAV, będzie mimo wszystko lepsze (powiedział zadowolony użytkownik IBA :) ).

Link to post
Share on other sites

Moja rekonstrukcja zakończyła się po obejrzeniu forum "po II wojnie [...]"- nie mam podkopu pod bank. Co do wzorowania się- stwierdziłem, że za długo już nosze na sobie marpata i wracam do woodlandu.

 

Kopie G&P miałem i nie narzekałem. Ale sam kolor faktycznie pozostawiał trochę do życzenia.

 

Byłem ciekawy samego IBA bo nie miałem nigdy na sobie- słyszałem tylko narzekania na "ocieranie pod pachami" co wydaje mi się bzdurą. Pozostaje mi kupić AAV. Może ktoś ma ochotę pchnąć swoje? :mrgreen:

 

Dzięki wielkie!

Link to post
Share on other sites

Wiem, że napisałeś, że nie stać Cię na kontrakt IBY i nie o tym temat, ale naprawdę możne je teraz tanio znaleźć.

Jako użytkownik AAVki PB, i osoba, która porównuje ją z IBĄ PB i AAVką od G&P - zdecydowanie wybieram AAV jeśli chodzi o wygodę. O kolory Guarder vs. G&P w kwestii AAV wygrywa Guarder.

Link to post
Share on other sites

Nie chce Cirasa ani innych tego typu syfów.

 

Głównie chodzi mi o wasze opinie co do wygody użytkowania dwóch kamizelek:

 

IBA i AAV FSBE.

 

Nie chcesz cirasa, który jest o wiele nowszą i lepszą konstrukcją od IBA i AAV?

 

Jeżeli nie zależy ci na rekonstrukcji albo miejscu na wkłady to kup jakiegoś wypaśnego chestriga zamiast totalnie nieprzydatnej w airsofcie zintegrowanej kamizelki które są stworzone żeby przenosić wkłady miękkie i twarde.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie chest'y są pomyłką. Kto powiedział, że nie chce nosić wkładów balistycznych? Dlaczego do stylizacji nie moge użyć AAV?

 

Poza tym zależy mi na woodlandzie, a do tej pory nie widziałem cirasa w wd.

 

Nowsza nie musi znaczyć lepsza- wybacz.

Link to post
Share on other sites

Nowsza nie musi znaczyć lepsza- wybacz.

 

Jasna sprawa cordura od przy ciele jest o wiele przyjemniejsza niż siatka dystansowa ;]

 

A co do czestów to się wygłupiłem bo zapomniałem że w airsofcie lans jest sporo ważniejszy od użyteczności i wygody.

Link to post
Share on other sites

Nosiłem Cirasa, IBA, AAV, chesta i parę innych wynalazków. Aktualnie noszę AAV jako pokrowiec na balistykę i na to kp12, na las pasoszelki. Ciras i IBA mi totalnie nie podchodzą -dużo wygodniej dla mnie jest nosić aav z twardymi i miękkimi wkładami niż karimatę tylko. Kwestia gustu.

 

Ciras może i ma dobre rozwiązania - nie twierdzę że nie ale nie odpowiada mi jego krój w którym średnio się czuję - niemniej jakby dodać boczne esapi to ochrona jest znacznie wyższa niż w AAV.

 

Chestów nie komentuje bo po zeszłorocznym 48h plecy bolały mnie długo od noszenia gratów. Wole coś co ma plecy i rozkłada się równomiernie w miarę.

Link to post
Share on other sites

Wybacz casanovo, wybacz looc'u- widocznie nie doszedłem jeszcze do poziomu rozmowy z wami, o uber-pro.

To może troszkę poczytaj i dowiedz się co nieco, a potem dyskutuj.

 

Nosiłem chest'y i nie przypominam sobie aby były wygodniejsze czy też użyteczniejsze od aav.

Tak jak napisał Shellshock. Poza tym to dwie zupełnie inne konstrukcje do różnych zastosowań lecz widać, że i takiej wiedzy nie posiadasz.

Przykro nam.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak w AAV, ale w mojej IBA guardera z molli wystawało sporo nitek, chodź dla chcącego nic trudnego, przypaliłem je, porównałem ja też do kontraktu, z daleka ciężko je odróżnić, chodź muszę dokupić jakiegoś CIRAS'a np PANTAC'a bo po 2-3 godzinach IBA jest cała mokra...

 

Pozdrawiam

Edited by gryncek1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...