Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak pozować?


Recommended Posts

Pytanie: czy w tym temacie można konstruktywną krytyką wskazać parę pomyłek na zdjęciach, ku pamięci, aby inni się nie mylili? Sprzęt wszędzie piękny, ale niepoprawne pozowanie wszystko psuje.

 

Nie przesadzajmy z tym "psuciem wszystkiego", to tylko forum airsoftowe :)

Myślę, że sensowne informacje zawsze jakoś można wrzucić. Jeśli nie w wątku to na PW.

Edited by goren
Link to post
Share on other sites

marines051rl0.th.jpg

 

Na czym kolega opiera kolbę karabinu? Na/w powietrzu? Czy też ma wymienny bark? ;-)

 

 

img0830pj8.th.jpg

 

Źle używasz pasek karabinu - ta piękna pętla na Twojej klatce: własnie przez nią przekładasz prawą rękę dzięki czemu pozbywasz się pozowania z L85 jak z M16. Dodatkowo zyskujesz całkiem wygodny sposób noszenia tego karabinu. Nawet, jeśli jest to lekka stylizacja z tym karabinem to przecież podobnie jak w cywilu nie nosi się butów bez sznurowadeł. :)

 

 

Zdjęcie piękne, jednak czy z calą tą trawą na karabinie widać coś przez Iron Sights? Dodatkowo wygląda jakbyście wyszli z lasku na zieloną trawkę: taka wyschnięta, poruszająca się trawa rzuca się w oczy na tle zieleni; ale to już taktycznego punktu widzenia.

 

 

Nie przesadzajmy z tym "psuciem wszystkiego", to tylko forum airsoftowe

 

A Black Hawk Down, albo Kompania Braci? To też tylko filmy, grane przez aktorów - a ślinią się wszyscy. I nie chodzi o efekty specjalne ;)

Link to post
Share on other sites
A ty podjąłeś trud wstawienia własnych fotek? Krytykować każdy potrafi, a robić nie ma komu...

 

1. Nie bawię się w AirSoft, wstawienie zdjęć ze służby nie spełniały by wymagań tego tematu.

 

2. Była to konstruktywna krytyka aka porady poprzez pytanie a nie "Ale głupio wyglądasz z tym karabinem" albo "Ale masz głupią minę na tym zdjęciu". Chcę pomóc: pochwała zdjęcia typu "Twoje ACU pięknie wyglądana zdjęciu" umili komuś dzień, ale nie pomoże lepiej stylizować/pozować na zdjęciu.

 

3. Robię: www.dpm-soldier.pl Przynajmniej tyle. Jedna strona nie starczy, niech kolega pomoże i dorobi stronę o własnej, ulubionej armii.

 

 

Happy now?

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

A no wiadomo, aczkolwiek nie przesadzajmy z tym w Airsofcie . Na mojej fotce u góry, też pewnie by się można przyczepić do mojego chwytu strzelby (przynajmniej tak mi się wydaję :P bo nie wiem jaki odrzut ma taka prawdziwa strzelba)

 

PS. Jakby jakiś mod mógł poprawić mój opis na fotce - to niech MICH 2001, tylko 2002 :D pomyliłem się

Edited by Ari
Link to post
Share on other sites

Ale akurat tak też zdaża im się strzelać... była już o tym mowa w innym wątku wraz z filmikami z Youtube z akcji w Iraku i Afganistanie. ;-)

 

Na Pentagon Channel ostatnio był reportarz z akcji Marines Reconnaissance Team z prowincji Helmand i nawet tam tak strzelali zza murka do talibów więc akurat u nich chyba to normalna praktyka... ;-)

Link to post
Share on other sites

Na Pentagon Channel ostatnio był reportarz z akcji Marines Reconnaissance Team z prowincji Helmand i nawet tam tak strzelali zza murka do talibów więc akurat u nich chyba to normalna praktyka... ;-)

Na pewno nie w ten sposób. Jeśli mówimy o uniesieniu kolby nad ramię, to najlepiej zrobić to tak by całość kolby była ponad ramieniem, wtedy jak najbardziej da się nawet strzelać serią. Ale to co prezentuje kolega na zdjęciu, jest tylko czystym lansem, a przy strzelaniu z ostrej amunicji skończyłoby się w najlepszym przypadku solidnym obiciem ramienia. Ale ja się nie znam.
Link to post
Share on other sites

 

Źle używasz pasek karabinu - ta piękna pętla na Twojej klatce: własnie przez nią przekładasz prawą rękę dzięki czemu pozbywasz się pozowania z L85 jak z M16. Dodatkowo zyskujesz całkiem wygodny sposób noszenia tego karabinu. Nawet, jeśli jest to lekka stylizacja z tym karabinem to przecież podobnie jak w cywilu nie nosi się butów bez sznurowadeł. :)

 

Czasem tak trzeba.

Link to post
Share on other sites

AnR - dziękuję.

Jednak z L85A2 nie można strzelać z lewego ramienia (łuski lecą prosto w twarz). W A1 nie było tego problemu, ponieważ łuski leciały z powrotem do komory nabojowej :D (co było uber zabawne... jeśli pomyśleć o tym teraz)

W przypadku L85 pozowanie do zdjęć z karabinem opartym o lewe ramię to taka zbrodnia i herezja, jak trzymanie palucha na spuście w reszcie świata ASG.

 

 

Michalll - To staram się pomóc aby ten lans był lans, a nie waltowanie na całego ;)

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

Tu macie wątek pomocniczy do tematów "pozowano-sprzętowych". Kto ma coś sensownego do powiedzenia - niech mówi.

 

Co do strzelania z B-P z prawostronną ekstrakcją z lewego ramienia - nie wiem jak w przypadku L85 ale np z AUG da się strzelać po zmianie ramienia/rąk, przekręcając go o 45 stopni na prawo - łuski lecą w klatkę ale nie w twarz. Oczywiście to procedura awaryjna, na małe dystanse raczej.

 

Strzelanie bez podparcia stopki kolby jest możliwe i przy 5,56X45 i przy 7,62X39 - ale polega to mniej więcej na tym co napisał Hajdi - czyli na ułożeniu kolby nad ramieniem (skróceniu jej) w celu strzelania na małe dystanse, w ciasnocie. Natomiast złe podparcie to już inna śpiewka - możemy kolbę opierać tylko dołem stopki - ale jest to mało stabilne. Niekiedy po prostu nie będziemy mieli możliwości dobrego złożenia ze względu na wyposażenie/kamizelkę/plecak. Jeśli chodzi o odrzut i jego efekty to nie gadajcie głupot - to nie breneka, żadnych sińców nie będzie, celność natomiast będzie marna.

Link to post
Share on other sites

Na czym kolega opiera kolbę karabinu? Na/w powietrzu? Czy też ma wymienny bark? ;-)

 

Foto

Skoro marines mogą opierać kolbę na powietrzu to ja też mogę. Widziałem na zdjęciach z Iraku mnóstwo przypadków nieprofesjonalnego obchodzenia się z bronią. Reko to realizm czyli także powielanie błędów.

Dzięki za "konstruktywną krytykę" ale w tym przypadku była niepotrzebna.

Link to post
Share on other sites

Ależ pan z wąsem strzela akurat całkiem normalnie tylko że z pozycji frontalnej i to w kamizelce - więc siłą rzeczy kolba mu zjeżdża - co do podparcia dolną częścią stopki kolby - da się tak strzelać bez fatygi o ile ta część która ma kontakt z naszym ramieniem/kamizelką jest dobrze dociśnięta. Zły przykład to pan w ACU z obszyciami 10tej górskiej - złożony jest dobrze a trzyma to M16 tak słabo dociśnięte że odrzut go kopie jakby to była .308.

 

Brodacz z 56 sekundy trzyma stopkę dociśniętą całą powierzchnią, stoi półfrontalnie (znacznie bardziej bocznie niż wąsacz) ale jak widać broń jest nisko i musi się do niej schylać bardziej niż wąsaty.

Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze, ze nie do konca rozumiem tego tematu. Fakt, niektore zdjecia sa troszke "wzbogacone" bledami, ale juz np czepianie sie do noszenia pasa u broni (co jak dla mnie jest sprawa bardzo indywidualna) jest zupelnie bez sensu.

 

Jezeli idzie o strzelanie z broni dlugiej - powiedzmy sobie szczerze, nieliczne osoby z tego forum mialy kiedykolwiek okazje strzelac z dlugiej broni ostrej i pewnie nigdy tez okazji takiej miec nie beda. Wiec czepianie sie, ze ktos ma zbyt mala powierzchnia docisnieta kolbie mija sie z celem. Swoja droga sam wiem, ze szybkie zlozenie sie do strzalu np. w PC z zestawu MBSS, przy noszeniu plyt i zalozonych na ramionach podkladkach komfortowych i jednoczesnie podkladkach balistycznych tak, zeby uzywac calej stopki kolby jest niemal niemozliwe. Ba w czasie strzelania bardzo czesto strzelam tak, ze uzywam tylko dolnej czesci kolby i to nie w przypadku replik airsoftowych.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...