Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magpul Dynamics


Recommended Posts

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak, szpanują swoimi wyrobami, na swoim DVD. Lansuja się normalnie. Zastanów się czasem co piszesz, bo zauważam, że słabo Ci to wychodzi.

Pokazują pare fajnych drilli, ale w większości one są poświęcone obsłudze broni ostrej, więc jak jej nie posiadasz to po prostu informacje tam zawarte są średnio Ci potrzebne, no chyba, że po prostu lubisz wiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Patrze na obie części tylko i wyłącznie przez pryzmat airsoftu:

A) to kurs obsługi broni palnej z rodziny AR i to na strzelnicy

B) na strzelnicy więc nie uwzględnia problemów związanych z ukształtowaniem terenu

C) pokazuje niektóre techniki i omawia teorię (np. przeładowania) całkiem sensownie

D) spróbowałem trzymać emkę jak Costa i spółka i mi pasuje, jest lepiej

E) kilka elementów można podpatrzeć ale jak już to głównie z Vol I.

F) Bzdurą jest, że promują akcesoria Magpula. Rozpiska części na końcu Vol II.

G) Fajnie się w sumie ogląda ;).

 

Nie polecam ... zakupu ;).

 

EDIT

Damn, tyle pisałem, że pierwsze zdanko "zaczepne" ;) nieaktualne. Wiec poleciało. ;p

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites
AnR i Viamortis ostrzeżenie - to nie hydepark - tu nie ma spamu.

AnuaRowi się należało... Ale ja też???

 

bedzie to w miare przydatne wideo?

Na mój gust to głównie w urban/close quarters. Wszędzie, gdzie musisz działać szybko, bez ociągania, a ładownice mogą być otwarte i na biodrze..

 

Co do zasady, jak ktoś ma eMkę, to niech się tego nauczy. Przynajmniej będę mógł patrzeć na połowę zdjęć w internecie.

A jak ktoś nie ma eMki... to niech sobie kupi. Będę mógł patrzeć na drugą połowę ;)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem kurs jest przydatny. W kujawsko-pomorskim kilka osob trenuje techniki zawarte w nim i przydatne w ASG. Co do poszczegolnych technik mogą sie spierać fachowcy ale biorąc pod uwagę że w ASG sporo osób nie ma żadnego doświadczenia wojskowego to opanowanie choć czesci tego co tam jest zawarte zapewnia niezbędne minimum operowania repliką i podonosi umiejętnosci gracza.

Link to post
Share on other sites

Nie zgadzam się. Taktyki to tam zero a to co pokazują to podstawy do zastosowania w każdym terenie. Część odpada (Urban Prone) bo nam hopek popsuje zabawę. Ale da się zmodyfikować tylko, że już pro na fotkach nie wyjdzie.

 

Costa zresztą sam mówi, że to czego uczą na kursie to jest obsługa broni a nie taktyka.

 

Warto sobie obejrzeć i podchwycić parę patentów.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

Nie zgadzam się. Taktyki to tam zero a to co pokazują to podstawy do zastosowania w każdym terenie.

Kto mówił o taktyce? Jedyna taktyka w MD to atak skokami.

Reszta to obsługa broni.

Jak ktoś lubi realizm, to fajnie się można pobawić (sam się bawię w naciskanie bolthcatcha). Ale dla "niedzielnego jebankowicza" nie ma tam żadnych przydatnych informacji.

A jak ktoś uważa, że ten filmik nie jest promocyjny, to chyba nie ma pełnej wersji :P

Inna sprawa, że promocja sprzętu przeważnie nie przeszkadza w pokazaniu dodatkowo czegoś sensownego.

Link to post
Share on other sites

jak na razie z trailerow domyslilem sie tyle ze na pewno w airsofcie odpada strzelanie pod wozem i na ukos,tak jak powiedzial ktos wczesniej,hopek przeszkadza.

wiec mowicie ze raczej tam bedzie wiecej informacji co do obslugi broni? ok,mi to wystarcza.

"bawienie sie bolt catchem"-u mnie djest atrapa bolta,wiec zapewne podpatrze jakies patenty;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ja tam ćwiczę urban prona. Choć hopek przeszkadza, może się to przydać i czasem przydaje. Nie wolno siebie ograniczać, to zabawa i sądzę, ze trzeba czerpać pełnymi garściami z tych filmów.

 

Ok, dostałem ostrzeżenie za spam, należało się. A kiedy Borol dostanie, za niechlujne pisanie?

Link to post
Share on other sites

Ykhm...sorki,ale gdzie widzisz niechlujnie pisanie ? i za ew. takie daje sie warny? radze ochłonąć bo na poczatku ostro sobie pojechaliscie po temacie.

wracajac do topicu to mam nadzieje ze jak ktos nie znal tego to chociaz z ciekawosci na youtubie sobie zobaczy o czym mowa.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o "Art of Tactical Carbine Vol I" to tam jest tylko i wyłącznie nauka szybkiej obsługi broni rodziny AR15 + troszkę AK oraz bronią boczną (pistoletem). Było też o identyfikacji awarii i radzeniu sobie w sytuacji kiedy ona wystąpi (najczęściej na zasadzie - nie strzela, wyciągnij boczną). Jakiś czas temu pojawiła się druga część tego DVD z kontynuacja. Jeszcze nie widziałem, ale raczej na tej samej zasadzie zostało nakręcone.

Moim zdaniem raczej w warunkach airsoftowych nie przydatne. Jeśli komuś wpadnie w ręce to można obejrzeć jak najbardziej.

Swoją drogą ktoś może już widział to drugie DVD w całości? Nie chodzi mi o kawałki z youtuba.

Link to post
Share on other sites

Viamortis nawiązałem do taktyki bo napisałeś, że przydatne w "urban/close quarters. Wszędzie, gdzie musisz działać szybko, bez ociągania, a ładownice mogą być otwarte i na biodrze.." Może faktycznie niepotrzebnie użyłem odniesienia do taktyki - wkradł mi się skrót myślowy, którego nie warto już rozwijać. Jak mówię nie zgadzam się z tym co napisałeś. Kwestie wyposażenia i zastosowanych ładownic są drugorzędne. Trzeba posłuchać tego co mówią poza oglądaniem. "Slow is smooth, smooth is fast" - nie wmówisz nikomu (a mi na pewno), że nawet "niedzielnym airsoftowcom" podniesienie własnej skuteczności w zabawie, jaka by nie była, nie przyniesie więcej frajdy.

 

Mam/widziałem obie części.

Link to post
Share on other sites
nie wmówisz nikomu (a mi na pewno), że nawet "niedzielnym airsoftowcom" podniesienie własnej skuteczności w zabawie, jaka by nie była, nie przyniesie więcej frajdy.

Śmiem po prostu twierdzić, że wielce skuteczności to nie podniesie airsoftowcom. U nas (w airsofcie) nie liczy się jak stoisz, a ludzie strzelają nawet z jednej ręki z M16. Nie musisz mieć dobrej postawy strzeleckiej, żeby trafiać na 100-150 metrów i szybko wybierać cele. Nikt nie zginie, jeśli 50 metrów za wrogiem stanie cywil, a Ty we wroga nie trafisz. Stąd te drille poleciłbym tylko pasjonatom broni ostrej oraz gorącym zwolennikom realizmu w airsofcie. Całej reszcie najwyżej jako ciekawostkę.

Link to post
Share on other sites

W Vol. II jest o wiele więcej ciekawych rzeczy. Jak indyfikacja celi, różne dziwne postawy, obsługa broni jedną rękom, więcej dynamicznych ćwiczeń oraz większy nacisk na strzelanie z większych odległości. Są też bardzo dobre materiały dodatkowe.

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...