Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie kulki nie zostawiają osadu w lufie?


Recommended Posts

Witam.

 

Jakiś czas temu miałem osad w lufie. Okazało się że to przez kulki Goldenball 0,23.

 

Na początku sierpnia planuje zakupić lufę precyzyjną KM-Head 6.04 mm.

 

Chciałbym się dowiedzieć jakie kulki będą dobre pod względem szkodliwości na lufę. Nie chciałbym powtórzyć poprzedniego błędu.

Jedyne co znalazłem do tej pory sprowadzało się jedynie do celności kulek.

 

Głównie interesują mnie kulki: Guarder, ICS, TM, G&G.

No chyba że będą jakieś lepsze :ok:

 

 

Pozdrawiam Robert

Link to post
Share on other sites

A ja powiem, że nawet po niezłych kulkach G&G mam biały nalot, i to nie tylko w lufie, ale na końcówce dyszy, u wejścia do HU itd.

Było już też na forum na temat świniących Extreme'ów. Więc wcale bym się wielce nie dziwił, że kulki brudzą części repliki. Przecież to tworzywo, jakoś jest obrabiane i wnosi coś co się na nim być może osadziło, czasem się ściera itd. Tak sądzę... ale badań nie robiłem ;-)

Link to post
Share on other sites

kulki zawsze myję po wyjęciu z opakowania czy to butelki czy strunki :) czysta woda bez mydła, na ręcznik, wycieram je do sucha. :P z reszta jeżeli bierzemy kulasy do reki brudnymi łapami to nie dziwmy sie ze są póxniej lufa i gumka uwalone w brudzie, soli z potu, piachu :P

Link to post
Share on other sites

Witam.

Ja juz wystrzelilem jakies 7000 kulek z mojego PJa i nie mam osadu bialego, natomiast sa jakies czarne(ciemne) farfocle, punkciki. Podejrzewam ze to smar z GB bo sama koncowka jest upackana w srodku i na zewnatrz. Na szczescie wycior z wiatrowki pasuje do AEGa. Umylem go i jest jak nowy, lufa w srodku tez.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...