Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RPK-74 [CYMA]


Recommended Posts

Krótkie spostrzeżenia po kilku strzałach:

- magazynek z zestawu podaje dobrze, nie ma żadnych zacięć (kulki P&J Premium)

- magazynek http://www.taiwangun.com/magazynek-hicap-na-800-kulek-do-serii-rpk-black-cm jest strasznie kapryśny, na semi potrafi wystrzelać 5 kulek i koniec, na auto czasem wcale nie chce wejść, czasem normalnie podaje i nie ma z nim problemów

- wyważenie repliki mogłoby być lepsze, przód jest cięższy niż tył co podczas dłuższego marszu/celowania po prostu przeszkadza

- bateria z zestawu jest jaka jest, nie ma co się spodziewać fajerwerków, spełnia swoją funkcję, ale należałoby ją wymienić

 

Jeśli macie jakieś konkretne pytania dotyczące tej repliki to piszcie :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Luzy na podstawie muszki usunąłem w bardzo prosty sposób. Luz wynika stąd, że frezy pod kołki ustalające podstawy są większe, niż potrzeba. Wystarczyło frezy lekko przyszpachlować dwuskładnikowym klejem epoksydowym do metali (firmy dragon, schnie co najmniej 12 godzin), założyć podstawę i wbić kołki. Dlatego warto się pozbyć też dwójnogu, którego zakres obrotu jest ograniczony przez podstawę muszki i to także powoduje luzowanie się podstawy.

 

Podstawa muszki od AKM powinna pasować w tym sensie, że średnica wewnętrzna będzie pasować do lufy. Ale ma mniejszy rozstaw kołków od podstawy RPK, która ma identyczny rozstaw jak podstawa AK, więc będzie trzeba wykonać dodatkowy frez pod podstawę AKM.

 

Radzę Wam zabezpieczyć w jakiś sposób szczerbinkę, bo ta potrafi najzwyczajniej w świece wypaść i sposób jej gubienia jest prosty. Jak się nosi karabinek na pasku i "broń" ociera się o wystające elementy oporządzenia, to szczerbinka potrafi zahaczyć o coś i tak jak w prawie każdym AK odgiąć do przodu(posiadacze AK chyba wiedzą o co chodzi), a następnie wypaść razem ze sprężyną dociskową, czyli tą blaszką. Widziałem już wiele RPK bez szczerbiny i ona wypada właśnie w ten sposób. A że jest większa niż te z AK, to łatwiej zaczepia o różne rzeczy.

 

Nie polecam również korzystania tylnego bączka do zaczepienia pasa. Bezpieczniej dla obsady kolby będzie jeżeli pasek zaczepi się bliżej obsady np. w miejscu gdzie kolba jest najwęższa.

Link to post
Share on other sites

Dodam od siebie, że bez problemu pasuje oryginalna podstawa muszki od RPK - musiałem tylko nawiercić otwory pod kołki. Wraz z oryginalnym dwójnogiem - zero luzów.

 

Natomiast wieszanie jakiegokolwiek pasa na uchwycie na kolbie mija się z celem - ten "drucik", bo inaczej tego nazwać nie można, w palcach się rozjechać potrafi. Zero problemów na ostrej kolbie, również z wytrzymałością obsady kolby.

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie takie pytanie: czy komu kolwiek też poszło mocowane kolby w tej cymie? Moja po ostatnie strzelance "wydaliła" z siebie parenaście okruchów z szajs metalu, które trzymały kolbę. Teraz kolba ma lekki luz góra dół, który po założeniu pokrywy zamka jest niwelowany (element podtrzymujacy kolbę opiera się o pokrywę). Wie ktoś może skąd wytrzasnąc zamiennik, najlepiej stalowy, a w ostateczności jakikolwiek?

Edited by Hubby
Link to post
Share on other sites

Mnie też pękła obsada kolby. Jako zamiennik możesz wykorzystać dowolną obsadę airsoftową z AKM lub AK-74, bo w RPK cymy jest takiego typu. Tylko jaki jest sens wymieniać znal na inny znal. Najlepiej byłoby dostać stalową obsadę z boyi RK-06SW, ale jest mało prawdopodobne że taką dostaniesz, bo nie wiem kto by miał interes pozbywać się jednej z niewielu części, dla których właśnie warto wybrać boja zamiast cymy...

 

Mój RPK-74 leży rozwalony chyba trzeci miesiąc. Muszę wydumać jakiś bardzo uproszczony wzór obsady z łatwodostępnych części w marketach budowlanych. Jak coś już zrobię, to opiszę tutaj.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cześć!

Pytanie odnośnie waszych problemów z replikami CM052S i CM052A.

Mieliście/macie może problemy z zatrzaskiem kolby?

Według mnie nie wygląda na zbyt mocny, a kolba się lekko chybocze (chodzi mi o ten mały kawałek metalu który zatrzaskuje się gdy kolba jest rozłożona)

Link to post
Share on other sites

Ja mam mały problem z tym magie http://gunfire.pl/pr...2500-kulek.html wpina się ale nie podaje mag działa bo ma ktoś jakiś patent gdzie co jak podpiłować zeby podawał ?

 

EDIT: miał ktoś problemy z zapychaniem sie lufy w trybie auto na stokowej gumce bo dziś normalnie szlak mnie trafiał 5 raz zacinka

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...