Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RPK-74 [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Zastanawiają mnie te słowa

Produkcja została przygotowana w kooperacji z naszą firmą. Za "bazę" do zbudowania repliki posłużyły legalnie dostępne na rynku części od ostrego rkm-a oraz rysunki techniczne pozwalające prawidłowo zwymiarować nie dostępne części takie jak lufa zewnętrzna czy komora zamkowa. Dodając do tego "działające" suwadło oraz urządzenie powrotne otrzymujemy rkm która zadowoli nawet najwybredniejszych "maniaków" Rosyjskiego uzbrojenia

 

Niby Krakman współpracował z Cymą? I te działające suwadło? Czy nie chodzi tutaj po prostu o blowbacka?

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites

Zastanawiają mnie te słowa

Niby Krakman współpracował z Cymą? I te działające suwadło? Czy nie chodzi tutaj po prostu o blowbacka?

Działające suwadło, czyli mają tu na myśli tzw "pełne" suwadło takie jak w G&G lub VFC.

Nie ma to nic wspólnego z BB.

Tak krakman współpracował z cymą...

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Widziałem, dotykałem, zemdlałem. Piękna replika, nie miałem okazji przestrzelać, ale moc i wrażenie jakie budziła po drugiej stronie celownika były niezłe :) Replika zewnętrznie moim zdaniem wygląda lepiej od CA - nie świeci się tak body jak i drewienka. I to i to jest super wykonane, moim zdaniem replika wygląda i działa świetnie.

Link to post
Share on other sites

Widzę, że jest wielka h****a w temacie RPK 74. Dziś krakmani wysłali mi moją CM.051 i obiecuje, że jak tylko jutro ją dostane w swoje ręce to opisze wszystko ze szczegółami, odpowiem na pytania zainteresowanych oraz wrzucę bardziej szczegółowe zdjęcia niż są na taiwangunie.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

MAM! Dziś przyszła do mnie replika RPK firmy CYMA z oznaczeniem katalogowym CM.051. Zapowiedziałem zdjęcia i opis wiec chętnych zapraszam:

Replikę zakupiłem na taiwangun w poniedziałek o cenie nie zamierzam rozmawiać. W replice w serwisie krakmana zostały wymienione / zamontowane: m130 Guarder i Bore Up Guarder. Do tego zakupiłem baterię LiPo 11,1V 2200 mHa KA i ładowarkę do niej.

Pierwsze wrażenie:

Duże pudełko, szare, biedne i bez wyrazu ale ja osobiście uważam, że takie jest lepsze i nie mam o to pretensji.

Po otwarciu widać replikę RPK, papiery, wycior, pomarańczowy magazynek do AK74 Hi cap na 750 kul, pudełko z ładowarką i kluczykiem do regulacji wysokości muszki, bateria 9,6V 1500 mHa firefox ( tu byłem zdziwiony bo w opisie na sklepie jest jakaś biedna o pojemności 1200).

Wyciągam replikę oglądam, dotykam i co myślę: Jest duży, podobny do AK74, nie on jest jak AK74 tylko, że o wiele dłuższy, za to kolba jest już śliczna. Widać warstwy sklejki, kolor lakieru mi sie podoba. Widać też obdrapania i rysy na kolbie! :evil: Zabiłbym debila który tak Kaśkę porysował! Dwójnóg sprawia, że replika wygląda męsko i masywnie. Zastanawiam się czy ruszający sie na lewo i prawo w pozycji rozłożonej dwójnóg sprawi po jakimś czasie pęknięcie podstawy muszki. Liczę po cichu, że się tak nie stanie. Tłumik płomienia odkręca się bezproblemowo a gwint zdrowy i niezjechany. Chwyt przedni drewniany zdejmuje się dopiero po zdemontowaniu dekla, suwadła i raczki przeładowania. Chciałem zamontować tam rurę gazową z zintegrowana szyna RIS pod optykę http://www.taiwangun.com/shop,show,1495 ale nie da się. Lufa zewnętrzna jest bardzo gruba. Jej fi jest o wiele większe od standarowych replik AK74, wiem bo mam AKS74 CM.040.

Regulacja pokrętłem położenia szczerbinki okazała się bardzo trudna i ciężka. Ktoś zakleił ją! :poddanie: Na siłę i kombinerkami udało mi się ale obdrapałem sobie czarną farbę a w tym miejscu nic nie miało być obdrapane :???: W kolbie zmieści się bateria którą dostałem w zestawie oraz każda LiPo do pojemności 2200 ale 9,6V NiCd 2000 już nie wejdzie. Jeśli ktoś będzie chciał tuning mocowy wykonać to tylko z baterią LiPo.

Wnioski dnia pierwszego:

Replika RPK z CYMY jest śliczna, nadałem jej imię Kaśka :mrgreen: , podoba mi się ciężar choć jest trochę źle rozłożony na część przednia. To pewnie przez lufę i dwójnóg. Drewienka są piękne. Żałuję, że nie mogę oddać choć kilku serii :mrgreen:

Galeria:

http://picasaweb.google.pl/andziulindzia/RPK#

Dopiero w sobotę replika przejdzie chrzest ogniowy :killer: bo nie mam naładowanej żadnej baterii w domu a jutro nie mam czasu. Opis tego jak replika strzela pojawi się w niedzielę.

Zapraszam do zadawania pytań, chętnie postaram sie pomóc i odpowiedzieć.

Pozdrawiam Chlor.

Edited by chlor
Link to post
Share on other sites

Właściwie wyboru dokonasz miedzy gabarytami. CM.051 jest mniej poręczna od CM.048S. GB jest ten sam i z tego co czytałem na forum wmsgu to wytrzymuje m150 po wymianie innych podzespołów oczywiście. Ja kupiłem RPK z kilku powodów:

1. Ekipa nie miała jak dotąd karabinu wsparcia a większość ma repliki AK.

2. RPK jest piękny a poza tym ostatnio doszedłem do wniosku, że nie korzystam w replice z możliwości składania kolby (CM.040) a tylko to mnie odstraszało - gabaryty.

Szyna RIS na rurze gazowej to tylko praktyczność. Teraz postaram się tym z kimś zamienić kto ma szynę z montażem bocznym.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

Właśnie problemem są gabaryty. Nie wiem czy wygodnie by mi się tego używało, choć niski nie jestem i parę w łapach mam ( wyniesione po 7h użytkowaniu M249).

Czas mam do świąt na zastanowienie się więc pośpiechu nie ma.

 

Mógłbyś zmierzyć na chrono ile w tej konfiguracji ma FPS?

W tej konfiguracji replika ma tylko 480 FPS, dlaczego tylko? bo przy tej lufie liczyłem na 500.

 

Jaka maxymalna długość lufy wejdzie ?

 

Edit.

Dopiero teraz doczytałem że stokowo ma 640 mm więc i pewnie planowana przezemnie precka 650 się zmieści , post do wywalenia .

Planowana przez ciebie precka owszem zmieści się ale będzie wystawać. Na jednym ze zdjęć w mojej galerii widać, że lufa wewnętrzna kończy się tuż za lufą zewnętrzną i bez tłumika dźwięku maskującego lufę ani rusz.

Edited by chlor
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...