Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RPK-74 [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Podłączam się do pytania o midy do RPK, jak podają? zacinają się? czy podają dobrze na 11,1V 20/30C?

 

Hi-capów (konkretnie tego:http://www.taiwangun.com/magazynek-hicap-na-800-kulek-do-serii-rpk-black-cm) od RPK radzę nie używać, podają 5 kulek i trzeba je podkręcić (miałem 2 i na oby dwu ta sama wada). Oprócz tego jeden z nich nie podawał na akum. 10,8V bo za słaba sprężyna, łapał tylko pierwszą kulkę

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Do RPK-74 nie będzie pasował żaden zestaw szyn dedykowany do AK czy AKM/AK-74. Jarzmo łoża w RPK/RPK-74 jest znacznie większe od tych spotykanych w AK i pochodnych karabinkach.

 

Cześć! Tak, to znowu ja...

Wiecie może jakie RIS'y pasują na front do RPK? (wybaczcie rusofile, ja lubię mieć RIS'y wszędzie... "lepiej mieć, a nie potrzebować, niż potrzebować, a nie mieć")

Paradoksalnie z pomocą przychodzą... sami Rosjanie.

http://zenitco.ru/ca...1717/1816/1780/

Cena w detalu 5000 RUB, czyli niecałe 500 PLN.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Też posiadam tą replikę , dokupiłem bębnowy od razu, mam wersję z kolbą składaną, replikę zakupiłem na taiwangun.com i teraz mam pytanie czy wy też dostaliście replikę którą wydaje się że skręcała ją małpa patykiem? wszystko się telepie chwyt pistoletowy, gb, podstawa muszki, muszka, lufa normalnie chińczyk chyba ryżu nie oddał . jutro mam zamiar ją usztywnić , wiecie co może być przyczyną telepiącego się gb na lewo i prawo "tak na oko" 0,5 cm ? replika była na 2 strzelankach ale nie odczuwałem tego telepania się

Link to post
Share on other sites

Mój miał też straszne luzy. Był luz pomiędzy obsadą lufy i komorą zamkową oraz luz w relacji lufa-obsada lufy. Ten pierwszy wynikia stąd, że obsada jest przynitowana tylko jedną parą nitów, a dwie pozostałe pary to tylko wciśnięte aluminiowe kołeczki. Ja to poprawiłem zalewając prawie całą powierzchnię styku obsady i komory klejem epoksydowym, w castoramach znany jako "płynny metal" czy coś w tym stylu. Natomiast ten drugi luz wynikał z tego, że otwór na lufę w obsadzie nie był idealnym kołem, tylko lekką elipsą rozciągniętą w pionie. Wystarczyło podkleić od dołu kawałek blachy alu z puszki po piwie, mniej więcej 1,5 x 3 cm.

W efekcie po wykonaniu tych dwóch czynności lufa była osadzona jak monolit i nie było możliwości aby lufa z komorą podnosiła się, opadała czy przechylała na boki od manewrowania repliką.

 

Inny problem to było osadzenie szkieletu gearbox względem komory hop up. Prawidłowo jest tak, jak mam w AK Marui, czyli komora (jej kołnierz z tyłu) w pełni wsuwa się do otworu w czole szkieletu GB. W takim przypadku do prawidłowego podawania kulek i maksymalnej szczelności należy korzystać z dyszy o długości 19,7mm, więc takiej jak w AK-47 TM, czy zestawie bore-up Guardera.

Natomiast w RPK Cymy komora jest odsunięta od GB(w sumie to gearbox jest za bardzo cofnięty) o około 1-1,5mm i przez to można mieć różnorakie problemy z podawaniem kulek czy FPS. A wygląda to jak na zdjęciu poniżej i takie coś widziałem w 3 RPK, włącznie z moim.

p1130148m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

zdjęcie autorstwa użytkownika Shogun-Yamato

 

Ja to poprawiłem doklejając gumowy dystanser o grubości około 1,5mm z tyłu komory zamkowej po wewnętrznej stronie. Z oczywistych powodów trzeba było okrągłym pilnikiem zmodyfikować otwór na dźwignię bezpiecznika.

Dopóki "karabin" był w jednym kawałku(pękła obsada kolby), to strzelał bardzo ładnie; fps były stabilnie i przede wszystkim odpowiednie do zastosowanej sprężyny.

 

Generalnie to nie jest zła replika, ale wykonanie istotnych elementów ze znalu(obsada kolby i lufy) przy wiośle o długości ponad 1 metra to nieporozumienie.

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Właśnie przyszła do mnie CM052A.

1.Przeczytałem w tym temacie że te ( http://images2.opticsplanet.com/365-240-ffffff/opplanet-tdi-arms-ak47-forearm-set-black-tdilhv47s-bl.jpg ) risy podejdą (chodzi o samo dolne łoże). Czy ktoś jest w stanie to potwierdzić?

 

2.Jeśli nie te to jakie? (Na oryginalne ruskie mnie nie stać, a potrzebuję tylko zamontować chwyt pionowy lub ten nachylony pod kontem 45%, nie pamiętam nazwy)

 

3. Mam GB v3 składaka z cudownym tuningiem (z rzeczy istotnych dla sprawy: sp130, bore up guarder, 460fps na 455mm guarder 6.02, komorę Ultimate z gumką czarnym guarderem) i zastanawia mnie jakiej długości lufę kupić i jaką gumkę hop-up ? Potrzebuję drugiej bo guarder zostanie przeniesiony do innej repliki.

 

Serwisant u którego robiłem GB radził mi że do RPK najlepiej będą się sprawdzać 550mm.

Link to post
Share on other sites

Właśnie przyszła do mnie CM052A.

1.Przeczytałem w tym temacie że te ( http://images2.optic...dilhv47s-bl.jpg ) risy podejdą (chodzi o samo dolne łoże). Czy ktoś jest w stanie to potwierdzić?

Te szyny które zalinkowałeś to produkt TDI i na rynku asg występuje w dwóch odmianach: w standardzie VFC oraz TM. Nie zależnie od tego w którym standardzie kupisz, to i tak nie będą pasować do RPK.

W RPK jarzmo łoża jest dużo większe od tego w AK i pochodnych. Chodzi o tą cześć http://www.taiwangun...loza-do-akm-p-j Ponadto komora zamkowa w RPK jest poszerzona z przodu aby zmieścić powiększoną obsadę lufy, dlatego łoże z szynami też będzie trzeba przycinać w jakiś sposób z tyłu. Z resztą pisałem wcześniej, że żadne dedykowane zestawy do AK, AKM i pochodnych nie będą pasować do RPK.

 

2.Jeśli nie te to jakie? (Na oryginalne ruskie mnie nie stać, a potrzebuję tylko zamontować chwyt pionowy lub ten nachylony pod kontem 45%, nie pamiętam nazwy)
Oryginalne rosyjskie albo kup najtańsze chińskie i pobaw się w rzeźbiarza. Najwyżej stracisz 50zł. Albo zaoszczędzisz 450 w stosunku do Zenita, choć jakością Zenit to na pewno nie będzie...

 

3. Mam GB v3 składaka z cudownym tuningiem (z rzeczy istotnych dla sprawy: sp130, bore up guarder, 460fps na 455mm guarder 6.02, komorę Ultimate z gumką czarnym guarderem) i zastanawia mnie jakiej długości lufę kupić i jaką gumkę hop-up ? Potrzebuję drugiej bo guarder zostanie przeniesiony do innej repliki.

 

Serwisant u którego robiłem GB radził mi że do RPK najlepiej będą się sprawdzać 550mm.

U siebie miałem lufę 590mm SRC (bardzo stara, rok 2006) i zestaw cylindra o normalnej średnicy. Na nieco już przeżutej M150 SHS 490fps na kulce 0,25 Guardera (2.77 J) , czyli teoretycznie 547 na kulkach 0,20g. Gumka była stock cymy. Tak że nie widzę powodu, aby nie wkładać tam lufy 590 albo 550, jeżeli te 4cm ma robić jakąkolwiek różnicę. Gumę bierz jaką polecają przy innych replikach: zieonka G&G, Systema energy. Tą drugą mam w AK oraz PKM i dobrze sobie radzi w niskich temperaturach. Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites

To nie jest zły pomysł, pod warunkiem że jesteś w stanie to wykonać prosto. Ja bym wolał kupić chińskie risy i jakoś je dopasować, niż "psuć" całkiem ładne łoże RPK-74M, no ale rób jak chcesz.

 

Jak nie ma nigdzie systemy, to bierz g&g. Może na początek wyczyść dokładnie stockową gumę i zobacz czy nie jest wystarczająca.

Link to post
Share on other sites

Według mnie najlepsze RIS będą te w standardzie VFC na przykład: http://gunfire.pl/pr...ypu-AK-tan.html http://gunfire.pl/pr...-AK-czarny.html . Nie trzeba w ogóle przerabiać tyłu szyn; zostaje tylko poszerzyć front.

Niestety zestawy, które zalinkowałem, są obecnie niedostępne, więc dałem je tylko podglądowo, żebyś wiedział czego szukać - w szczególności zwróć uwagę jak wyglądają z tyłu.

 

Swojego RPK będę niedługo reaktywował(odłamała się kolba sklejkowa), ale w wersji odchudzonej tzn. bez dwójnogu, z risami i jakimś wygodnym uchwytem na front. Generalnie ma to być wsparcie(wg klasyfikacji asgejowej), ale z ergonomią i ciężarem zbliżony do zwykłego kbk. Dlatego też będę musiał w najbliższym czasie pomyśleć o przerabianiu jakiegoś RIS pod RPK.

Link to post
Share on other sites

Do zdjęcia dwójnogu wystarczy mały młotek i coś czym można wybić kołki w podstawie muszki np. śrubka M2. Odkręcasz tłumik płomieni, wybijasz kołeczki w podstawie celownika i ją zdejmujesz i masz już dostęp do dwójnogu. Przy demontażu podstawy celownika zwróć uwagę jak jest poskładany kołek ze sprężynką, który zapobiega odkręcaniu tłumika.

 

Osobiście uważam, że w RPK dwójnóg jest mało przydatny, bo karabin nie jest ciężki, a po jego zdemontowaniu jest jeszcze lżejszy o 0,5kg i mniej ciąży na front. Ponad to standardowy dwójnóg jest zamontowany na końcu lufy, a to bardzo ogranicza kąt ostrzału przy strzelaniu ma małe odłegłości(przy założeniu że sami nie chcemy się przemieszczać zbyt wiele na boki). Dlatego jeśli ktoś ma ciśnienie na dwójnóg, to lepsze by były jakieś nogi lekkiej konstrukcji zainstalowane gdzieś blisko na przykład na RIS na łożu. Chiński uchwyt z dwójnogiem wydaje się być ciekawą opcją, ale nie wiem jak jest wytrzymały http://www.taiwangun...bipod-black-acm

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...