Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RPK-74 [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Witam, tydzień temu stałem się posiadaczem ładniutkiego RPK 74 od Cymy :D . Nie miałem w łapkach poprzednich wersji więc nie mam porównania, poprzednio miałem AK74 full metal od Boyi i nie ma porównania co do jakości i użytych materiałów.. Drewienko prezentuje się ładnie, spasowanie części jest bardzo dobre, nic nie trzeszczy, nic nie lata. Ja swojej od razu po przycierałem i wygląda świetnie ;) W terenie jeszcze nie byłem, ale troszkę postrzelałem i jestem mile zaskoczony, kulka leci prosto i powtarzalność trafień jest dobra na ok 40m. Po pierwszej strzelance powiem dokładniej jak wygląda sprawa. TaiwanGun dał mi wydruk z pomiaru prędkości, średnia to ok 430fps na kulkach 0.2g. Rof też jest dobry, batka 9,6 seryjna.

 

pozdrawiam Yankee ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Żeby nasze RPK miało sensownego ROFa przy sp130 i 9.6v NiMh trzeba do tego zapakować mosfet ?

Myślałem jeszcze nad mocniejszym silnikiem.ewentualnie batką 10.8 mini, jeśli by weszła do kolby i nie 'nadwyrężyła' bebechów.zaznaczam, że nie chcę lipola.

dziękuje z góry za pomoc.pozdrawiam, forzamilan

 

EDYTA : literówki

Edited by forzamilan
Link to post
Share on other sites

Ostatnio rozebrałem mój GB i co następuje:

 

- wystrzelone ok 20000 kulek

- szczelność mechanizmu niezła (puszcze trochę dyszą i delikatnie uszczelką tłoka)

- zębaki bez śladów zużycia

- tłok ma dopiero delikatne ślady, nic wielkiego

 

Teraz mam poważny dylemat.

 

W Wellu Warriorze rozpadł mi się zespół spustu (plastik, nie wytrzymał upgradu do 530 FPS). G&H już nie działa, Laylaxa za 819 pln nie kupię, Gunfire nie odpowiedział mi jeszcze czy to http://gunfire.pl/product-pol-1152194482-Zestaw-spustowy-do-MB01.html jest w metalowej obudowie czy też plastik i kiedy w ogóle będą go mieli.

 

Zatem:

 

- ktoś wie gdzie w miarę tanio dostać zespół spustu?

 

lub

 

- co wsadzić do GB od RPK Cymy żeby tanim kosztem na jedną grę (może 100 kulek tam wystrzelam) zrobić z tego snajperkę?

 

Tłok z pełnymi stalowymi zębami mam. Ale boję się, że przy zbyt silnej sprężynie pęknie mi albo GB albo głowica cylindra lub tłoka (te 2 elementy mam w zapasie po 2 innych rozebranych AK ale GB to mi już szkoda, na zapas mam tylko z CM.028).

 

Poradźcie mi proszę. Mam grę 05.06.2011 a sęk w tym, że nie mam kasy żeby kupić to http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_231&products_id=3369&name=Guarder_-_FTK_SP150_do_AK

 

Poza tym nie wiem czy mi silnik z tego GB uciągnie M150, no i czy AKU 7,4 LiPol 20C pojedzie na tym albo 9,6v 4000 mAh.

Edited by SHOGUN_YAMATO
Link to post
Share on other sites

Re:shogun_yamato

Jeśli będziesz używał ognia pojedyńczego a nie masz zestawu Bore Up to wstaw M150 Guardera. Postaraj się uszczelnić głowice tłoka. Polecam smar do cylindra firmy Classic Army. Powinieneś mieć 550 fps lekko.

Jeśli masz Bore Up to wstaw M140 Guardera i możesz strzelać serią. Na samej M140 bez BU powinno ci wyjść około 530fps.

Tak, szkielet i bebechy wytrzymają M150 Guardera (sprawdzone).

Pozdrawiam, Chlor.

Link to post
Share on other sites

Czy to normalne żeby Bore Up był nieszczelny? W sensie ja zatknę dyszę palcem i wpycham głowicę tłoka z tłokiem w cylinder to mi powietrze bokiem idzie.

 

W zestawach JBU tego nie ma. Tam układ jest 100% szczelny.

To nie jest normalne. Spróbuj delikatnie porozciągać gumową uszczelkę głowicy i przesmaruj ją smarem do cylindra, cylinder też przesmaruj.

Pozdrawiam, Chlor.

Link to post
Share on other sites

Czy to normalne żeby Bore Up był nieszczelny? W sensie ja zatknę dyszę palcem i wpycham głowicę tłoka z tłokiem w cylinder to mi powietrze bokiem idzie.

 

W zestawach JBU tego nie ma. Tam układ jest 100% szczelny.

Mozliwe ze masz uszkodzoną głowice tłoka kołnierz od strony tłoka na głowicy jest zwichrowany i oring nie przylega idealnia a co za tym idzie strzykawki nie zrobisz.

Link to post
Share on other sites

Fajnie, w nówce sztuce prosto z pudełka? To raczej nie kołnierz. Głowica tłoka latała w cylindrze całkiem swobodnie od samego początku. W JBU musiałem najpierw posmarować uszczelkę żeby ją w ogóle włożyć do cylindra. Zresztą w Bore Up to samo było z głowicą cylindra.

 

Mam chytry plan podłożyć pod uszczelkę taśmę teflonową :P

 

Jutro się z tym pomęczę. Dziś się okazało, że na singlu nie spręża ponad połowę strzałów a na auto całkiem to wysiada.

Link to post
Share on other sites

Ok... zrobiłem.

 

Motyw z taśmą teflonową pod uszczelką działa. Trzeba tylko tego odpowiednią ilość nałożyć, broń boże nie za dużo.

 

Reszta mechanizmu też działa dobrze. Na 7,4 Li-pol 20C lub 9,6V 1500 mAh mini szybkostrzelność nie jest za duża ale działa wszystko bez zarzutu.

 

Precki tam jeszcze nie mam ale na 0,25 i 0,35 przy dobrze ustawionym HU mam ok 70m zasięgu skutecznego (wzrost z 55m jakie miałem z stoku). Jestem zadowolony. Przed grą zapewne kupię sobie preckę i gumkę HU ale zastanawiam się czy kupować faktycznie 590 czy jednak 640. Sęk w tym, że będę używał tłumika PBS i nie wiem jak lot w dodatkowych 5cm lotu w dość ciasny warunkach wpłynie na kulkę. W SRC jak taką preckę zamontowałem to zwróciłem odrazu bo zasięg mi spadł do 15m :P

 

A i przy montowaniu głowicy cylindra to się bez szlifierki kontowej nie obyło :P

Link to post
Share on other sites

To znowu ja, powróciłem :mrgreen:

Do RPK planuję lufę systemy 590, dystanser deep fire'a, jakąś gumkę, sp130 i baterię jakąś fajną..no właśnie, fajną..

Myślałem nad takim oto lipolkiem :

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_297&products_id=4651&name=King_Arms_-_LiPo_-_11,1V_-_1600mAh_-_15C_-_Mini

Jaką szybkostrzelność mógłbym osiągnąć na takim zestawie.?

W replice nie wymieniał bym ani kabli, ani wtyczek, ani dorzucał mosfetu (wiem, wiem, próbuję po jak najmniejszej linii oporu : D).czy nic by się nie zaczęło topić i palić.?hahaha

I najważniejsza sprawa - mianowicie, po ilu kulkach mógłbym się spodziewać tak fatalnego stanu części wewnętrznych, że ich wymiana byłaby koniecznością.?

Pozdrawiam forza.liczę na Waszą cierpliwość.: >

Link to post
Share on other sites

GB w RPK 74 to zwykły V3. Nie jest to przedłużony GB jak w SR 25 który spręży więcej powietrza potrzebnego na wystrzelenie kulki z dłuższej precki. Polecam montaż precki w RPK długości max. 590mm. Stokowa lufa daje nam 55metrów zasięgu. Po jej wymianie na precyzyjna i krótszą (6,03/6,04x590mm) zasięg nam wzrasta o około 5 - 10 metrów. To daje do myślenia.

Pozdrawiam, Chlor.

Link to post
Share on other sites

Wymiana gumki hop up i precki to podstawa przy tuningu. Jeśli chodzi o samo RPK to w stoku po wymianie gumki i lufy wewnetrznej (nie dłuższej jak 590mm) zwiększa nam się do 60 metrów zasięg. Warto wstawić bore up (polecam systema) i powiedzmy M130 Guarder. Na tym zestawie udało mi się wycisnąć 530 fps. Jeśli dobrze wypodkładkujemy GB i uszczelnimy teflonem głowice cylindra 70 metrów zasięgu spokojnie osiągniemy.

Jeśli ktoś nie chce Bore Up lub go na to nie stać wystarczy wymienić sprężynę na M135 (polecam Element) /M130 Guarder + precka i gumka. Fps będzie mniej, zasięg oczywiście też mniejszy ale bez porównania do stoka.

 

Jeśli piszę stok to mam na myśli stara serie RPK z końca 2009 roku jak pamiętam które stokowo miało 450 fps. Na nową serie "nowej cymy" która w stoku ma mniej FPS trzeba wziąść poprawkę do oceny zasięgu.

 

Pozdrawiam, Chlor.

Edited by chlor
Link to post
Share on other sites

Ok... historyk za mną. Wnioski:

 

Koniecznie muszę wymienić kumkę HU. Nie mogłem prawie przez całą grę dobrze ustawić HU. Ale zasięg ta replika teraz ma spory :P Nieźle się kosiło ludzi poza ich zasięgiem :) Cały mechanizm pracował bez zarzutu. Przynajmniej jeżeli chodzi o sprawy czysto mechaniczne.

 

Na M140 bateria 7,4V 2200 mAh 20C wystarcza na oddanie ok 3500 strzałów. Poza tym na standardowym silniku Cymy ta bateria jest deczko za słaba żeby za każdym razem naciągnąć sprężynę. Szczególnie jak się przerwie naciąganie jej puszczając spust w full auto lub na singlu. Wskazany jest mosfet lub 11,1V :)

 

Poza tym silnik się bardzo mocno grzał (czułem to przez chwyt) po tym jak wyprułem jednym ciągiem tak +100bb. Ale ciągle działa :)

 

Generalnie jestem zadowolony. Przed Aleją Snajperów kupuję preckę 590mm i gumkę HU. Podzielę się wrażeniami po grze.

Link to post
Share on other sites

Cześć!

Zakupiłem sobie wreszcie RPK...

1 rozczarowanie. Jakoś udało mi się wymontować szczerbinke, za to zamocować na nowo jej sie nie da, sama wypada. Macie pomysł dlaczego?

Oprócz szczerbinki i podstawy nie powinno być jeszcze jakiegoś elementu?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...